Příběh o vášni, jež se vymyká kontrole. Žena, která vede úspěšnou uměleckou galerii, pozvolna shledává, že se propadá hlouběji a hlouběji do děsivého vztahu s mužem, který otevírá její nitro a posunuje rozkoš za hranice všeho, co kdy poznala, neboť je jím svedena k takovému odevzdání, jež nezná žádných zábran. (Bonton Home Video)

Ej Hlemýžď

Film je zbytečně dlouhý, zůstal jsem v kině do konce spíše jen ze zvědavosti, zda dosud nepromítnutá část je stejně slabá jako ta již proběhnuvší. Ztráta času. ()

JohnnyD

Ústredné duo je riadne sexy a na svoje si tak prídu obe pohlavia, ale inak je to smiešna báchorka takmer bez deju a nejakej dramatickej osy. Na rozdiel od midnite eroťákov, ktoré film nasledovali, má 9 a 1/2 týždňa však stále nejaký rozpočet a je to viditeľne natočené pre kiná. ()

Omnibus

9 ½ týdne jsem poprvé viděl před víc jak čtvrtstoletím (tý brďo, to to letí - tfuj tfuj na kukačkové hodiny), rok poté, co jsem přišel o panictví a tudíž jsem se měl stále ještě hodně co učit :-) Takže ty erotické hrátky s jídlem ,s medíkem, mlíkem, feferonkami a jinými laskominami při snídani – to byla fakt chuťovka! Ale je mi jasné, že dnes už ten film pro mladé lidi asi nemá ty správný koule (sic!) Dnes stačí kliknout na myšku ;-) a hned k vám do ložnice z chlívserverů lezou rozcapené „slečny“ a flegmaticky (nebo za velmi špatně hraného vzrušení) provádí samohanu s okurkami obřích rozměrů, popřípadě s ředkvičkami na provázku, o další zelenině raději ani nemluvě... Dnes už se leckomu může zdát 9 ½ odsouzený do (erotického) propadliště dějin, ale já si myslím, že mu to nehrozí. Například pro mě má tento film své jedinečné kouzlo stále. Třeba ty špica muzikální hrátky s potravinami při snídani... Aha, to už jsem vlastně říkal :-) ()

kingik

Nestydatá Kim Basinger a nestoudný Mickey Rourke coby průkopníci (in)decentní erotiky, jejichž napružená těla jim režijně koordinuje Adrian Lyne. Než se z těch dvou stali král a královna botoxu, tak svoje vyhlazené tváře vystavily na odiv erotickému dusnu, které disponuje množstvím pěkných kamerových kompozic, ovšem duchapřítomnost výraznější dějové zápletky si víceméně vzala dovolenou, respektive nedostalo se jí vyváženého prostoru. A ač film balancuje na hraně kýčovitosti, tehdejší dekáda má v tomhle ohledu výraznějšího zástupce, jen ta nahota chybí a více se tančí. Počínaje osmou dekádou minulého století se začaly objevovat výrazní erotičtí provokatéři. Nejdříve tělem zažehla Žár těla Kathleen Turner, poté přišla nepřekonatelná učitelka Základních instinktů Sharon Stone, devadesátky pak dorazila služebně nejmladší Demi Moore se svými hromotluckými tvary a Striptýzem, za který se v pokladnách kin divákům moc nechtělo platit. Mickey Rourke ovšem tu decentnost vystihl originálně, když podával Kim pokrmy a ovoce v útulném příbytku, přičemž jí zavázal kukadla. A roztodivný svůdný taneček, doprovázený chraplákem Joe Cockera a jeho hitovkou You Can Leave your Hat on, pak zapříčinil vrchol filmu. Erotických scén má film víc než dost. Dramatické vyhrocení a rozloučení vajíček se spermatem přijde v poslední třetině, kdy Kim už nemůže snášet Mickeyho zápach z úst, je alergická, když po podlaze rozhazuje bankovky a z kalhot vytahuje pásek (raději by přivítala, kdyby z kalhot vytáhl něco tvrdšího), naprostým vrcholem sprostoty z jeho strany je, když si přivede prostitutku, načež Kim definitivně balí podvazky a odchází k Alecu Baldwinovi zadělat na dceru jménem Ireland. Slavný film, slavné role. A ta soft erotika má ostrý náboj i po více jak třech desetiletích. 8/10 ()

Anderton

9 a pol týždňa je skutočne sexy film. Povedzme že dnes už nikto nič podobné natočiť nedokáže, pretože sa musí orientovať aj na teen návštevníka kina. Myslím, že film je vo svojej podstate dosť smutnou štúdiou preľudnenej spoločnosti veľkomesta, kde sú si všetci cudzincami a ani nezáleží na tom, či náhodou spolu nesúložia na verejnosti. Genius loci NY tej doby vystihol Lyne dokonale, legendárny casting netreba spomínať, predstavuje gro veľkého úspechu. Mne film príde svojou témou nadčasový, ani erotické scény mi po rokoch nepripadajú smiešne. ()

Ant

Film z doby, kdy se ještě točily slušné romantické filmy a ženské z Mickeyho Rourka padaly na zadek. Jde pochopit, proč to ve své době byla taková senzace. Základní instinkt ještě neexistoval ani na papíře, a tak tohle lidi brali jako něco svěžího a odvážného. Když ze začátku Basinger podlehne Rourkovému úsměvu, čemuž se ani nelze divit, začne se odehrávat vcelku neokoukaný příběh, který už ve své druhé části bohužel nenabízí nic nového. ()

WANDRWALL

Tenhle film mě nikdy nezaujal. Trpce a bez zájmu jsem na něho hleděl a divil se, proč se mu říká erotický, když vše je tak neerotické. ()

klerik

Klasika s náznakom hlbšieho pohľadu na vec. Ale už som si zvykol, že režisér je najlepší pri erotických scénach... ()

LaciLC

Jeden z najlepších Lyneových filmov. Medzi hlavnou dvojicou to správne iskrí a filmu nechýba to obligátne čaro 80s (ak sa to teda čarom dá nazvať). Kim Basinger je skutočne krásna a jej striptíz na Cockerovo You Can Leave Your Hat On patrí k vrcholom filmu, ale už len kvôli nej samotnej sa film pozrieť oplatí. Záhadného Mickeyho Rourkeho nebudem posudzovať, to prenechám ženskému zastúpeniu CSFD, ale on sa ku Kim výnimočne hodil. Výraznejšie výhrady vlastne nemám, niekomu by možno mohla vadiť tá melancholická "upršaná" atmsoféra, ktorá sprevádza celý film a keďže má niečo cez dve hodiny, na niekoho by mohol pôsobiť až depresívnym dojmom. Ale zase treba uznať, že bez tej atmosféry by to už nebolo ono. ()

Chrustyn

Adrian Lyne a jeho oblíbené téma chtíče a erotiky. Hodně známý erotický snímek, který zaznamenal obrovský úspěch, zajistil chvilkový zájem o Mickeyho Rourkea a ukázal vnady Kim Basinger. ()

Arsenal83

Kedysi pre mňa nepochopiteľný kult, ale Kim nič iné nevedela hrať. Vraj v scénach s Mickeym jej nebolo všetko jedno, že tam bol nejaké animozity. A teraz keby si mala predstaviť, že by mala robiť tie isté scény s Rourkovym výzorom dneška, neviem čo by povedala. Ale vlastne, ani ona už nie je to, čo bývala, dôstojná staroba to teda nie je, v zemi ostane len plast. Každopádne film bez ducha, čisto hraný na jednu formu a to erotickú. Zvyšok je len balast. ()

Jinny

Při pověsti, která 9 a půl týdne předchází jsem čekala trochu víc zvrhlosti. Takhle zůstává pár slušnějších scén, ale můžete mi někdo pořádně vysvětlit, o čem to vlastně je? Studie vztahu asi těžko. ()

Roman.Ticka

Dodnes si pamatuji na tento "těžce" erotický snímek, na sladkou Kim a svůdného Mickeyho - jejich kouzlo a dokonalé sladění, jako by to ani nehráli, přinejmenším si to určitě spolu krásně užili. Kde se na ně hrabe tolik omílaný Základní instinkt a přeceňovaný rozkrok, kde v podstatě není nic vidět!! ()

eraserhead666

"Roztáhni nohy pro tátu." Romantické a idealistické základy jemného BDSM. Kim je jedna z mála blonďatých hereček, jejímuž kouzlu pravidelně propadám (a čím starší, tím vypadá lépe). Ten film má výbornou hudbu. ()

Shaqualyck

Nejznámější hollywoodský erotoman Adrian Lyne vykreslil vztah dvou lidí jako sérii originálních erotických her a díky zásadě "méně je někdy více" se mu podařilo dostat do většiny záběrů tolik jiskření a smyslného napětí, že by z toho slabší povahy mohla postihnout srdeční zástava. Na slavnou "ledničkovou" momentku, která dala vzniknout výrazu erotická gastronomie se jednoduše zapomenout nedá. Nemluvě o scéně, ve které Joe Cocker rozbalí svoje "You Can Leave Your Hat On", aby tak pomohl svůdné Kim Basinger v její snaze zbavit se co nejefektněji veškerého šactva. Závěr filmu je sice dost zvláštní a trochu to vypadá, jakoby si s ním režisér moc nevěděl rady, když se namísto očekávaného vyvrcholení film tak nějak rozplyne do ztracena. To ale nic nemění na faktu, že díky několika vpravdě nezapomenutelným scénám už dnes každý ví, co si představit pod souslovím kultovní erotický film. ()

stub

Přeceněná, v podstatě téměř bezobsažná záležitost. Tyto filmy dokazují, že naše společnost má plošný problém sexuálního charakteru:D. Když ale beru v potaz nadprůměrnost v rámci žánru a připočtu dobu vzniku, *** tomu snad dát můžu. ()

jhrasko

Sexy klasika Adriana Lyna je legendou pre všetkých nás dospievajúcich v 80.rokoch. Žhavili sme videá, pretáčali, študovali a učili sa:-))) za tieto lekcie zadarmo, 4 * a ešte s hviezdičkou:-))) ()

Agatha

Působivý erotický snímek, ve kterém se sešli dnes již velmi známí herci Mickey Rourke a Kim Basinger, ze které tento film udělal hvězdu první kategorie. Aby taky ne, nechala se hodně přemlouvat, aby tuto roli vzala, ale jak je vidět - udělala dobře. Její striptýz je prostě nezapomenutelný. Mezi ní a M. Rourkem to náramě jiskří a jako pár se k sobě taky výborně hodí. Divák doufá, že jim jejich vztah vydrží, ale bohužel už od začátku se ví jak to asi dopadne. Erotické scény působí přirozeně a nijak brutálně. Výborně zvolený hudební doprovod se skládá z hitů z 90. let. Jen kamera působí jakoby tmavě a neostře. Scénář také není nic extra, ale v tomto snímku jsou hlavní city a postavy... ()

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

Kdo se ponoří do Padesáti odstínů temnoty?

29.01.2016

Kim Basinger se letos objeví v komedii Správní chlapi Shanea Blacka (Iron Man 3), pořádný comeback si ale dá až v únoru 2017. Zahraje si totiž Elenu Lincolnovou, obchodní partnerku a bývalou milenku… (více)