Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sir Robert Chiltern, úspěšný politik a dokonalý gentleman má vše, co si mohl přát. Spolu s milující manželkou představují dokonalý pár. Potíže však nastanou, když se v Londýně objeví paní Chieveley, která by mohla odhalit nebezpečné tajemství z jeho minulosti a tak ohrozit jeho kariéru i manželství. Nezbývá mu nic jiného než se obrátit na dlouholetého přítele lorda Goringa - sukničkáře a svůdce žen. Ten je tím však zatažen do pavučiny lží a je vážně ohrožen jeho rajský staromládenecký život... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (83)

monolog 

všechny recenze uživatele

Dobrá satira plná toho nejlepšího britskýho humoru, ale mně se mnohem víc líbila česká verze divadla ABC v Praze v hlavní roli s Otakarem Brouskem ml. jako Chilternem a Simonou Stašovou jako paní Chiveleyovou. Ten její hlas jako když medu ukrajuje cirkulárkou je jako stvořenej pro vydírání. Divadelní verze byla taky mnohem zábavnější (vtipnější), přestože samozřejmě kulisy se s prostředím tohoto filmu nedaly vůbec srovnat. Oscar Wilde prostě uměl a je škoda, že je to jeho poslední divadelní dílo. V roce 1895, kdy měla tato hra světovou premiéru, žil s lordem Douglasem (jinej Douglas, než kterýho tu znáte ;), jehož otce žaloval pro urážku na cti. Jenže soud nakonec žalobu obrátil zpátky proti němu a odsoudil ho na dva roky nucených prácí. Pak Wilde odešel do Francie, kde 1900 umřel. Tady si můžete o jeho životě přečíst víc. Jinak k filmu. Samozřejmě jde o zábavný snímek, to už je zapříčiněno předlohou a taky režií Olie Parkera, kterej se doslova specializuje na divadelní adaptace. Možná, kdyby hlavní herci nebyli všichni z hollywoodské "smetánky", ale třeba jen nějací neznámí lidé, dali by tomu punc větší hloubky a realističnosti. Ale možná tomuto pocitu u mě přispívá i to, že nemusím ani jednu z hereček. Rupert byl ale fajn. ()

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Ať se choval do té doby než se oženil jak chtěl, ale hlavně, když našel tu pravou! A ta pravá mu odpustí, bude mít pro jeho hříšné mládí pochopení. Je třeba rozebrat i tu pravou, jak se dostala vůbec pod perutě toho skvělého muže, kterému chce cizí ženská nabourávat soukromí? Jak si to může dovolit, plést se do jeho života? když už se tak stalo, tak má jít on po její minulosti a nenechat si nic líbit. Každý má nějakou minulost, každý má nějaké cíle, každý má začít sám u sebe. Ale když už někdo někoho napadne jako první, tak je třeba se bránit, postavit se rázně proti zlu, vměšování se do vlastního žití. ()

Reklama

BEZHLAVY 

všechny recenze uživatele

přesvědčil mne jen Everett Rupert se svým anglickým humorem, to bylo fajn, i výprava a kostýmy byly oki, má milovaná Cate taky docela ušla, ale vůbec mi tam neseděl Jeremy Northam, kterého pořád vidím jako oslizlého agenta v Síti...celkově tento kousek nezanechal ve mne nějaké nezapomenutelné zážitky, proto dávám jen tři kusy... ()

silvusaak 

všechny recenze uživatele

Vyprava, kamera palec hore. Nevim proc, ale kdyz se amici daji dohromady s britama, typish English je potom nejak poamerictena a chybi ji nonchalant. Na druhou stranu se tak nejak vyvazuje sviznou konverzaci.Skoda zase tech vychrtlin - v te dobe krev a mliko byla krasa, ne couhajici kosti, stejne hloupoucky jak davat piratum bily zuby. Cekam, kdy si toho nekdo vsimne. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Krátce po sobě vyšly tři zajímavé záležitosti podle Wildea. Po Manželovi ještě Jak je důležité míti Filipa (2002) a Vějíř lady Windermerové (2004). Je příjemné mít po ruce tyto zdařilé adaptace, lépe se pak pracuje s předlohami, protože ne vždy je možné dojít si do divadla a pouze si číst divadelní hry bývá dosti ošidné. Snad jen to téma Suezského průplavu Manžela dostatečně zpřítomňuje i pro dnešního diváka. Nicméně co naplat, když tato generace nabízí alespoň Julianne Moore jako Cheveleyovou, zatímco rok 1935 měl v téže roli Brigitte Helm a to je věru nesmrtelný top. Jářku herectví nelze nikdy podceňovat. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (2)

  • Manželé Chilternovi sledují představení „Jak je důležité míti Filipa“, které je stejně jako „Ideální manžel“ od Oscara Wilda. Obě tyto hry zfilmoval Oliver Parker a v obou hrál Rupert Everett. (sluppka)

Reklama

Reklama