honajz

Dávno pryč jsou doby, kdy jméno Jackieho Chana znalo jen pár jedinců se zájmem o bojová umění, respektive filmy, kde se prováděla, ať byl příběh jakýkoliv. Jackie Chan se jako jeden z prvních proslavil (např. v Opilém mistrovi) a založil vlastní společnost. Po pokusu o jakéhosi chanovského Indiana Jonese zkusil pak i policejní příběhy, jež posléze začaly hongkongské kinematografii dominovat nad historickými. Právě řada Police Story si získala hodně fanoušků, a tak není divu, že po letech na ni Jackie Chan navázal. Vědom si toho, že stárne, hraje tentokrát stárnoucího policistu, který při jedné akci přijde o celé mužstvo a ještě se mu mladí zločinci vysmějí. Z alkoholového ročního opojení ho dostane až zvláštní mladík, díky němuž získá opět sebedůvěru a pokusí se o zločince znovu vyhledat a zneškodnit. Oproti dřívější dravé akci tentokrát přistupuje i trocha psychologie, ale není jí zase tolik. Žel ani akce mnoho není, a i když těch pár kousků vypadá dobře, pořád je to jen odvar. Obraz zde najdeme ve formátu 2,35:1, zvuk čínský i český dabing v Dolby Digital 5.1, čínská zvuková stopa je tu pak ještě jedna – v DTS. Titulky se nabízejí české. Když pomineme, že pod závěrečnými titulky filmu jako tradičně u Jackieho běží sestřih nepovedených scén (některé musely pěkně bolet), jako bonusy zde najdeme již jen trailer na tento film plus nějaké další na jiné disky distributora. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 29.3.2008, idiotskejší názov už tomu naši experti z MRTVÍZY dať nemohli :-) (27.3.2008) ()

GigaPudding

Vynikající akční film, který má všechno, co do správného akčního filmu patří. Výborně natočené střílecí i bojové scény, vkusné a zábavné vtipy (a to i ty úplně nejlacinější jako útěk z policejní stanice), sympatické hlavní hrdiny, pár zajímavých nápadů, roztomilou policajtku a bitku v hračkářství. :) Bez jakýchkoli zastávek nebo zdržovaček je to vynikající akční jízda s chlastajícím Jackie Chanem. :) ()

eraserhead666

Jackie stárne se svou rolí a to vůbec není na škodu. Čtyřka je svým způsobem dost temnější, po klasickém humoru chanovek ani vidu ani slechu (u tohohle filmu to beru jako plus, neseděl by tady), zřejmě kvůli Jackieho pokročilému věku mu k ruce dali mladšího "kolegu" (ve rvačkách se mu Chan ale stále ještě vyrovná). Docela dobrý příběh s několika úchvatnými vychytávkami (léčka na policajty ve skladišti, překvapení zlodějů v bance) a hodně dobrými rvačkami (obzvláště ta závěrečná je super, Chan ještě rozhodně nepatří do starého železa)! ()

mm13

Fasa príbeh, fasa spracovanie, najsamfasa akčné scény (plné nenápadných fines)! Čo trošku škrípe je nevyvážená emotívna stránka, ktorá sa v závere definitívne prepadá za hranice dobrého vkusu. Naopak komické vsuvky sú do inak dramatických udalostí zasadené presne a konzistentne, vybavujú tento svieži filmový zážitok správnym rytmom. [70%] ()

matestlust

Paradní akční krimi film.jackie tentokrát absolutně bez vtípků,bez jeho klasického humoru,naprosto vážný-a precizní.Co zustavá při starém je serie výborných akčních scén,doplněných skvělou choreografií,celkem dobrým příběhem a negumovými herci.český název Strach nad Hongkongem je opět přepichově trapný:).Pro všechny milovníky Chanovi tvorby a HK akčňáků výborná podívaná. ()

becki_tu

Pokud jde o akční scény, v tom jsou čínani, potažmo Jackie Chan, přímo mistři. Problém však nastává v té chvíli, kdy je potřeba vyplnit místa mezi onou akcí, výbuchy a přestřelkami. Průměrný příběh, který je postaven na pomstě jednoho policajta, si tak může podat ruku s průměrnými americkými výtvory podobného typu. A jelikož ani někteří herci tohoto žánru nejsou zrovna dvakrát stavěni na ony velkolepé a dramatické proslovy a ani na sentimentální zpovědi s člověkem, který jim právě umírá v náručí, nezbývá nic jiného, než si patřičně užít parádní akci a příliš nevnímat tu nemastnou, neslanou a někdy trochu zbytečně nastavovanou kaši mezi tím. ()

JASON_X

Fantasmagorická kombinace přiblble patetického kýče, akční komedie a brutální kriminálky s velkolepými kaskadérskými čísly, jakou dovedou natočit (respektive vymyslet) asi jen v Asii. Navíc podbarvená zajímavou hudbou, která by se ale spíš hodila k filmu typu Omen... Jackiemu už táhne na padesát, takže se trochu šetří, ale stejně předvede mraky parádních kousků. A docela překvapí svým relativně plnohodnotným hereckým výkonem - jeho role je totiž víc vážná, než veselá. Ale divák mu ty jeho vážné výrazy nemůže věřit, aspoň tedy já s tím mám trochu problém. A je to pořád nesnesitelný klaďas, volá třeba sanitku pro grázla, který zabil jeho kolegy a chtěl zabít i jeho. Ale to je holt ona polopaticky výchovná složka Jackieho filmů... Film (kromě jiných perel) obsahuje možná nejvtipnější útěk z policejní stanice v historii kinematografie, a jeho samotný závěr se žádostí o ruku už je skoro ryze bollywoodský - jen scházelo, aby všichni začali tancovat a zpívat... (Mimochodem ono sbírání bodů za mrtvé policajty mi připomnělo nějaké osmdesátkové béčko, ve kterém magoři jezdili auty v ulicích, sráželi za body chodce a soutěžili, kdo jich bude mít víc, jen si sakra nevzpomenu na ten název...)/(Death Race 1975, díky BoredSeal!) ()

N.Strauber

Tak to se Jackiemu opravdu povedlo! Vynikající a chytré vážné akční drama. Chan potvrdil, že neumí jen kopat, ale i hrát. Není to komedie, ale to, co vtipné má být, vtipné opravdu je. Nemám co vytknout a myslím, že spoustu lidí musel tímto filmem potěšit. Akorát ten dabing... ()

Caelos

Jo to je Jackie Chan jak ho mám rád. Výbuchy, krkolomné kaskadérské kousky, tak jak to bylo kdysi. A těch věcí co se ve filmu rozbije! Výbordelné. Jackie je pořád machr. ()

Lacike

Ked som film videl pred rokmi prvykrat, tak som netusil, ze sa bude jednat o posledny ultimativny Jackieho film. O to viac boleli tie nepodarky typu Myth, ktore nasledovali po tejto pecke. Jackie sa tak trochu vratil k svojej slavnej serii Police Story, aj ked tu hra iny charakter a aj ladenie filmu je vaznejsie. Dokonca az depresivne. Ale minimalne v akcnych scenach tu je mnozstvo odkazov na pôvodnu seriu. Velkym plusom filmu je perfektne funkcny dramaticky pribeh s jednym z najlepsich Jackieho vykonov ani nie tak kvôli tomu, ze by tu hral vyrazne lepsie ako inokedy, ale tentokrat Jackieho dokonale podrzal reziser, ktory Jackieho typicky prejav dokazal vhodne vyuzit v prospech pribehu. Napriklad Jackieho typicke opilecke blbnutie zrazu dostava vo filme uplne iny a intenzivnejsi vyznam a ono to proste funguje jak ma. Velkou oporou mu v tom je aj hudba, ktora sice divakovi doslova vnucuje ako sa ma v jednotlivych scenach citit, ale zase musim napisat, ze to proste funguje. Dokonalym oponentom mu je hlavny zaporak Daniel Wu, ktory ma tiez zaujimavo napisanu postavu a mne rozhodne nechybal ziadny ich finalny suboj. Zaver bol dostatocne emotivny aj bez bitiek. Cely film ma strasne depresivnu atmosferu a aj pri opakovanom zhliadnuti som bol v totalnom napäti ked islo o zivot Jackieho snubenke. Pozadu nie je ani spickova akcia. Paradne prestrelky, ktore si uziju jak fanusikovia destrukcii, tak hodnovernych postupov policajtov. Vyvrazdenie Jackieho timu je natocene paradne aj po technickej stranke. Dockame sa aj famoznych vybuchov a vrcholom je destrukcna jazda autobusu, ktory mi trochu pripomenula podobnu scenu v tretiom Terminatorovi. Samozrejmostou su aj viacere pôsobive kaskaderske kusky aj ked uz si pri nich vypomahaju trikmi a istenim pomocnymi lanami. Stare samovrazedne casy su uz prec. Miernym sklamanim su pre mna bitky. Ta pri vyvrazdeni Jackieho timu je zbytocne predratovana. Prave jej by sa hodilo, keby obsahovala jednoduchsie kusky v ktorych by Jackieho postava vyzerala bezmocnejsie namiesto nerealneho vysokeho poskakovania na lanach. Druha bitka v bare je taka nevyrazna. Mozno ze ani nie choreografiou ale pristupom Jackieho postavy, kedze je este stale na sracky. Velkou naplastou a doslova splnenym snom o ktorom som ani nesnival je pre mna posledny duel s Andy Onom. Jednak je skvely choreograficky. Obidvaja predvadzaju narocnejsie chvaty a rôzne otocky s decentnym pouzitim dratov. Udery pôsobia dostatocne drsne a kontaktne. Ale najviac ma potesilo prostredie hrackarstva plneho Lega, ktore bolo za mojich detskych cias mojou najoblubenejsiou hrackou, takze som bol dojaty rovnako ako pri dramatickych scenach. Po dejovej stranke by som filmu vytkol len tu komedialnu epizodku s utekom z policajnej stanice, ktora bola az absurdna. Tu by som najradsej vystrihol. Takze vysledkom je jeden z najlepsich Jackieho serioznych filmov a jeho posledna ultimativna pecka. 9/10. ()

BigDeal

Takéto niečo som od Jackie Chana vážne nečakal. Nápad síce nie je prevratný (policajt v minulosti pokašle akciu, opíja sa a neskôr dostane šancu to napraviť), ale celé je to tak emočne silné, že Jackiemu uveríte veľmi ľahko každé slovo. Navyše sú choreografie akčných scén do detailu prepracované, takže sa je na čo pozerať. ()

ChArLeNe

Krásne ukončenie najdlhšej Chan-ovej série o policajných príbehov, a vôbec prvý jeho film, pri ktorom výbuchy smiechu vystriedali slzičky. Rovnako prvý krát som sa stretla so sympatiou záporáka, ktorého nekonečné "hry" ma postupom času začali poriadne štvať, vďaka čomu mi nakoniec nevadilo, čo sa s ním stalo teda ako to skončilo. Napriek tomu, klasická Chan-ovka. ()

Johny_fork

Excelentní akční jízda s promakanou choreografií, navíc úžasně nasnímané (pestrost barev i prostředí, skvělý střih, záběry z výšky), Jackie opět ukázal, že stárně velmi pomalu a dal nám vzpomenout, že umí natočit opravdu dobrý film. ()

Terva

Benny, Willie a Jackie Chanové se po dvanácti letech rozhodli natočit v pořadí již čtvrtý Policejní příběh. Hned na začátku vidíme, jak se komisař Hong Kongské policie Chan Kwok - Wing ( Jackie Chan ) dostal až na samé dno. Opilí zvrací na ulici a pak si do svých zvratků i lehá. To vše nádherně " prokresluje " chorálová hudba a hlavně kamera ( Anthony Pun ), která symbolicky sestupuje z oblaků, projíždí mezi mrakodrapy, míjí menší budovy a přistane na chodníku vedle ležícího policisty. Jinak děj filmu nemá to správné grády jako tři předcházející, tento je chvilkami docela naivní z nelogickým dějem, z části i nudný a nezáživný. Jediné co se opravdu povedlo je hudební a zvukový doprovod. To však nedělá film. Chanovo " z mrtvých vstání " přijde asi v šedesáté minutě, ale to už je jaksi pozdě. Hodinu jsem čuměl na nudný snímek a zklamán tímto vývojem, jsem ani nedocenil šílenou jízdu neovladatelného dvoupatrového autobusu po městě. Pěkný pak byl " snad jediný pořádný " souboj v areálu společnosti LEGO. Závěrečné titulky pak opět přinášejí nepovedené nebo vtipné scény z natáčení. Musím napsat, že jsem se u nich bavil víc než u celého filmu. ()

Ouwen

Naprosto fenomenální akční film, kterej jen strádá v několika detailech, které jsou však subjektivní a veškeré negativity, jsou pro změnu palivem, pro nekompromisní dynamiku. Ale abych se přiznal: mám pocit, že jsem možná viděl kratší verzi filmu, protože si pamatuju SPOILER: nějakou scénu, kde byla havárka auta a Chanův tým tam zrovna zasahoval, což mělo interpretovat nebojácnost, charakter a skill jeho týmu. Jenže při aktuální rekapitulaci jsem skočil do rozjetého vlaku a mám pocit, že mi něco uniklo, nebo jestli to bylo z jiného filmu? Každopádně, tohle byl jeden z důvodů, proč jsem nepocítil nával emocí při vyvraždění týmu Chana ve skladišti - nestihl jsem si k nikomu vytvořit vztah - až Chenovi deprese, sebedestruktivita a žal, utopený v alkoholu a jeho odevzdanej charakter, jež se potácí otrávený chlastem skrz noční uličky, mě totálně slisoval. Další věc, která mě krom chvilkového saxofonu v baru, neoslnila, je hudba a myslim si, že bych se bez ní obešel a trošku se snaží ty emoce z diváka vydírat. A pak klasicky občas nějaká nelogičnost, vyumělkovanost, nadimenzovanost nějakejch momentů, scén, prostě nic hrozného. Díky té neutichající dynamice a velkému počtu fenomenální akce, to vůbec nestihne nijak otravovat, natož kazit atmosféru - právě ty akční scény, ač jsou moderní a velkolepé, jsou opatřeny pořádnou kaskadeřinou, kde fyzično je pánem. Souboje maj úžasnou choreografii, jsou kontaktní a více realistické s výbušnou kadencí, Chan je brutální mašina a má vyrovnané oponenty, v podobě Tseho a Daniela Wu. Škoda, že právě Daniel Wu nedostává šanci v akčních filmech, jeho seriál Badlands je na můj vkus až příliš umělej. Potěší i pěkný ženský, vtipnej "parťák" Chana a nespočet originálních nápadů - rozložení a složení pistolí, ikonické krocení autobusu, fight v hračkárně - jedinečné akční scény, které představují vrchol žánru a jsou výborně zrežírované. New Police Story patří taky mezi první filmy, které jsem s Chanem viděl a proto taky funguje nostalgie, vim že už roky zpátky, mě tahle HK řezničina fascinovala. Napětí nenechává vydechnout a nuda pro tenhle film, ztrácí existenci. Konečná scéna možná trošku vyumělkovaná, ale ta filozofie a pojetí mě nenechalo chladným a nějaká slzička padla. ()

corpsy

Krásny návrat Jackieho Chana ku koreňom. Takto ho mám rád. Nádhera. A Charlene Choi...plyšový maznáčik. ()

ConanVJ

Pěkný film i když spíš vážnější, než bláznivina na kterou jsme u Chana zvyklí. Akce je zde opět hodně a má pěknou choreografii. Za mě 80% :) ()

Kryton

Neskutečně temný Jackie Chan. Výborný po všech směrech a pro milovníky hong kong-ského Jackieho Chana povinnost! ()