Právě když už si Mike s Reggiem mysleli, že se jim podařilo Dlouhána definitivně zlikvidovat, Dlouhán zaútočil znovu, zabil Liz a unesl Mikea. Reggie vedený duchem Jodyho, uvězněným v jedné z vražedných Dlouhánových koulí, se vydává na záchrannou akci a na své cestě do "největšího mauzolea ve státech" potkává nečekané spojence. Třetí díl díl kultovní série nízkorozpočtových surrealistických hororů nezávislého režiséra Dona Coscarelliho. (choze)

erl

Tak na stejné kvalitativní úrovni jako dvojka. Ještě více se zde hraje na komediální notu a dvě nové postavy to příjemně oživují. Především ten chlapec/pistolník. Finále tradičně skvělé. Nezaznamenal jsem nějaký výrazný kvalitativní propad. Má to neustále pořádný koule :-)). ()

Terva odpad!

V prvních třech minutách sledujeme události předcházejících dvou příběhů. CITÁT - Nic není tak, jak to vypadá.......... Dále pak následuje poslední událost příběhu druhého a od této se pak začne odehrávat tento třetí díl. Do akce se opět dostane čtyřhlavňová Reggiho brokovnice. Tento příběh se odehrává deset let po prvním setkání Mikeho z Dlouhánem - The Tall man ( Augus Scrimm ). Už je to nuda, stále to samé. Triková stránka filmu je špatná a děj postrádá i to malé napětí předešlého děje. Mě už to připadá trapné. Musel jsem se prostě smát, tý nedokonalosti. Film ztrácí na kvalitě, které ani moc neměl. A proto že se začnou objevovat sexy herečky, je jasné, kam to asi míří. Zde je těch koček hned několik. CITÁT - Kurva.......... ()

corpsy

Dobrý rozbeh, v ktorom figurujú skvelé triky a rýchly dej. V druhej polovičke - až do príchodu do mauzólea - sa však výhybka prehodí na trápnejšiu a nudnejšiu koľaj a úvodná nádej, že PHANTASM 2 bude pravdepodobne prekonaný, tak zostane navždy stratená. ()

fcreading

"Mysleli sme, že je poňom." Tretie pokračovanie slávnej série Phantasm, ide v rovnakom štýle ako dvojka, iba o trochu slabšia ale stále bombastická. A vrátil sa aj Mike (A. Michael Baldwin), ten nebojácny chlapec, ktorý sa vždy postavil proti svôjmu najväčšiemu nepriatelovi Dlháňovi. Reggie (Reggie Bannister), bývalý zmrzlinár, ktorý sa stal vojakom a po smrti Jodyho chráni Mikea. Jody (Bill Thornbury), vrátil sa, ale v podobe guli. Tim (Kevin Connors), malý chlapec ktorý dobre narába zo zbraňou a Rocky (Cindy Ambuehl), černoška ktorá dobre ovláda nundžaky. A nesmiem zabudnúť na Dlháňa (Angus Scrimm), v každom dieli stárne, škoda ale je to diabolský chlapík, ktorý sa nikdy nevzdá a poraziť ho je nemožné 80 percent. ()

Korbitch

A sakra. Přímo monstrózní epic fail. Po neskutečně nabušeném druhém pokračování se nám dostalo jen neskutečnýho slepence neuvěřitelně pitomých scén vyhnaných do extrému nudnosti a ubohosti. Prakticky nic nového tento díl nepřináší. A když myslím nic, tak myslím zhola nic. Zatím nejzbytečnější pokračování v dějinách hororu vůbec. Nic dalšího k tomu už psát nebudu, protože vše nejlépe vystihl Tsunami_X. ()

PKD

Je to ´´kopie´´ II. A co jako? Dyť je to přece záměr. A já to tak vždy bral. Jinak, militantní lesboidní (asi) černoška s trapnou, rádoby drsnou přezdívkou (90tky jak když střelí), je vrcholně na hovno a leze mi těžce na nervy. Což ten kluk naopak ne (jeho postava je dost dobrá, ovšem dopadne jako v podstatě všechny vedlejší postavy v této sérii) a to je u mě, jako nemilovníka dětí, adolescentů apod. zjevů, něco mimořádného. Reggie už musí z pochopitelných důvodů, býti pořádně zoufalý, když to na ni několikráte zkouší. No, já bych raději zvolil samohanu, než prováděti tělocvik s takovou držkou a ještě černou. Ech.:-/ Ale jako schizofrenní beznohá Susannah z Dark Tower, by byla dost gut. Zpět k příjemnějším věcem. Koule opět mají koule (a oči a mozky) a Dlouhán jest ještě hrozivější, než dříve. S ním fakt, nejsou špásy. Zde se po1. projevuje naplno, jeho doslova posedlost Mikem, která následně vybobtná v díle IV. Proč má o něj od jeho dětství takový zájem, je snad jasné. Tedy alespoň mě. Za 1 z vrcholů filmu považuji drsnější verzi Sám Doma, která je prostě...k nezaplacení. Kreténi s tou děvkou, co jezdí v růžovém(!) autě dostanou, co jim patří. Závěr je tradičně otevřen, jako rodící ženská na 3 prsty a chudák Tim, dopadne na chlup či spíše na kouli přesně, jako Mike na konci 1.:( P.s. co se týče i zde zmíněné nechuti Dlouhána k chladu a táhnoucí se celou sérií, nedává mi to smysl, páč ta jistá inkriminovaná scéna z 1.filmu, mi tedy silně příjde, jako pravý opak. To je jedna z věcí, která mi stále nesedí. Ale to není moc záživné pro nefandy Phantasm series. Dále se zde projevuje (příjemně) vyšší a vyšší rozpočet.;-) ()

kaylin

Americký snímek „Phantasm III: Lord of the Dead“ jde ruku v ruce s předchozími filmy, ale přišlo mi, že Don Coscarelli přece jen trochu ubral plyn a není o už tak zajímavé, především pak po trikové stránce. I když pokud už se rozhodl, že zde budou scény s koulemi, jsou velmi povedené. Jen je těch trikových scén málo. A příběh nám trochu bobtná, nevím, jestli tím nejlepším možným způsobem. ()

topi

Atmosférická hororová road movie začíná přesně tam, kde skončil druhý díl. Mikeho unese Dlouhán do své říše a tak se Reggie vydává po jeho stopách a po cestě potkává další postavy, které snímku dodávají humornější formu, ale není to na škodu, atmosféra pořád zůstává, i když už ne v takové míře, jako v předchozích částech. Z Reggieho se stává kultovní postava bojovníka se zlem a Dlouhán a jeho chromové koule jsou jeho velkými soupeři. ()

Gorehound

Výborné pokračovanie, ani tretím dielom nestratila séria dych, práve naopak. Síce sa to miestami stratí vo vlastnej túžbe po atmosfére a komplexnosti(ale tak rozhádzané ako jednička to nie je), ale nájde sa v perfektných maskách a gore FX, v typickej mid 90s VHS atmosfére, s kvapkou čierneho humoru a rýchlo ubiehajúcim dejom. ()

Martin741

Treti Phantasm je este akcnejsi nez druhy diel, a este viac ustupila strasidelna atmosfera. To je na skodu. Pribudlo vela postav, ktore su casto neprehladne, lietajuce zelezne gule tu sice su, ale dristy v tom zmysle, ze jedna zelezna gula sa postavila na stranu dobra .... tu mozem napisat snad len velke LOL. Tall Man je este menej strasidelny, trpaslici nevzbudzuju takmer ziadny strach. Rocky ako cernoska sice sa vie bit, ale miestami dost nudi, to iste plati aj o malom chlapcovi, ktory vie perfektne strielat, ako stary ostrielany kovboj a la John Wayne. No to tiez posobi nedoveryhodne. Celkovo treti diel Phantasm je pre mna najslabsi. 51 % ()

Kwaichi

Po tretí krát to už vôbec nebolo také pôsobivé ako dva razy predtým. Hodnotím to ako celkovo nevydarený pokus o pokračovanie svojich dvoch úspešných predchodcov. ()

Brain-D

cpaní malého děcka, který paroduje z počátku film "Sám doma", byla hloupost, černoška nebyla tak pěkná, ale chápu Reggieho :) ()

J.Lajner

Phantasm III: Lord of the Dead. Celkem vznešený název pro ryze béčkový počin. Po rekapitulaci předchozích událostí, což je vskutku otravná televizní berlička, začíná třetí Phantasm přesně tam, kde skončil druhý díl. Nutno podotknout, že režisér drží nastavený kurz, který si osahal pod křídly velké společnosti. Trojka je opět svižná (většinou), místy humorná a sází na přímočarou cestu vpřed. Coscarelli však tentokrát nezapomíná ani na své kořeny. Výsledek tak nabízí vyvážený mix starých a nových ingrediencí. Odlehčená zábava, špetka surrealistických výjevů a solidní porce akce, korunovaná přítomností čtyřhlavňové brokovnice, která zde dostane podstatně větší prostor. O čistokrevném hororu už nemůže být řeč. Phantasm III je zvláštním hybridem mezi road movie, komedií a akčním filmem ozvláštněným přítomností sci-fi prvků. Strašidelnou atmosféru dokáže vyvolat jen majestátní Tall Man, procházející se po chodbách obrovského mauzolea. Každý hororový záporák má zkrátka své oblíbené hřiště. Jason Voorhees miluje tábor Crystal Lake, Michael Myers hledá kořist na předměstí, Freddy Krueger řádí ve snech a mimozemský otrokář dává přednost chrámu smrti. Asi první, co diváka praští do očí, je vizuální stránka věci. Film totiž vypadá, jako kdyby vznikl v první polovině osmdesátých let. Chudší příbuzný svého o šest let staršího bratříčka, dá se říct. Osobně mi takový staromilský přístup nevadí. Tempo vyprávění sice občas hapruje, ale Coscarelli dává k dobru několik nových informací, díky kterým získáme trochu jasnější představu o mytologii okolo Tall Mana a jeho vražedných koulí. Zajímavé jsou i nové postavičky na šachovnici. Krvavá verze Kevina McCallistera jménem Tim (Kevin Connors) a dvojice bojovnic. Drsňačky Rocky (Gloria Lynne Henry) a Edna (Cindy Ambuehl) disponují kromě bojových schopností i krásou, a kde je krásná žena, tam je Reggie Bannister. Ten si opět krade spoustu scén pro sebe a spolu s Angusem Scrimmem tvoří palivo třetího dílu. Technická úroveň mi přijde trochu slabší (kamera, střih), občasná vata na dobrém zážitku zrovna také nepřidá, ale je fajn vidět staré známé tváře na jedné palubě. I přes mírný kvalitativní sešup jde o solidní, celkem zábavný filmeček s obligátní dávkou krve, akce, fantasy a sci-fi tématiky. Tentokrát navíc pod plnou kontrolou duchovního otce celé série. Více. ()

BlackTom

"But Reg... Don't fuck with me!" Hemicuda, zmrzlinár a Dlháň sa vrátili! A spolu s nimi tiež Jody a Michael. Poteší drsnejšia variácia na Sám doma (detský parťák), viac srandy, viac postáv (ale tie teda moc nepotešia, hm) ale hlavne perfektný Reggie a nové (sledovacie) gule. Vo Phantasm III.: Lord of the Death sa toho veľa nedeje, nič podstatné ani zásadné sa tu nerieši, je to len akýsi spojovateľ medzi časťami. ALE!!! Ak ste fanúšikom prvých dvoch častí natoľko, ako ja, je to vaša svätá povinnosť pozrieť si to. A keď už vás nenavnadí (aké príhodné slovo :)) nič z toho, čo som uviedol, tak určite pookrejete pohľadom na krásne vnady militantnej černošky, s ktorou si (ako inak) Reggie chcel niečo začať. Inak je "trojka" dosť chaotická a nápad s Jodyho obživnutím Coscarelli vážne mohol nechať tak... **** však dávam s čistým svedomím. ()

misstake

Asi jsem divný, ale Phantasm mě začal pořádně bavit až u třetího dílu. Že by proto, že se nám vytratilo tajemno, horor a surreálno? Je to jízda, kde se pořád něco děje, plno příšerek, nápadů, koulí, béčkového humoru, ubyla nudná hlušší místa z jedničky a dvojky a navíc je to řízlé apokalyptickou atmosférou z Mad Maxe. Těším se na čtverku. ()

iXtr3m3

Za triky a komediálne prvky tri hviezdy, pamätám si ešte, keď to kedysi dávali ako upútavku na nové videokazety v programe Kinobox. ()

Scytale

Vždycky když zhruba v druhé polovině filmu začnu vážně uvažovat o tom, že na takovou "blbost" se nemám zapotřebí dívat, tak přijde geniální scéna, resp. naprosto nabušených deset až patnáct minut, které mě přibijí k obrazovce a donutí po zhlédnutí dát minimálně tři hvězdičky. Zatím se mi to stalo u všech tří dílů fenoménu Phantasm. Tak jsem zvědavý na poslední díl ;-) PS: Souhlasím s názorem, že dětem zbraně do rukou nepatří, ale malého Tima bych si jako doprovod do města plného zombíků rozhodně vzal. ()

Corpsegrinder

Začátek je totální akční nálož která krásně naladí na ten mystičtější zbytek. Phantasm nikdy nebyl film u kterýho by se člověk nějak víc bál a ani zde se nesnaží nějak víc brnkat na hororovou notu, místo toho je to celkem pohodovej road movie na stejný notě jako Armáda temnot. Kdo by se taky se čtyřhlavňovou brokovnicí bál :)) ()

TERRORDROME

Tretí Phantasm operuje v značne rozšupnutej nálade, čo znamená veľa akcie, mozgožravých gulí a nejaký ten humor navrch. Dej pokračuje presne tam kde minule skončil, interdimenzionálny hrobár Tall Man alias Dlháň stále "žije" a ide po hrdinoch, ktorý zas na oplátku prenasledujú jeho, takže sa vlastne všetci točia v kruhu. To nevadí, frajerský copoplešo Reggie nakopne svoju káru, nabije štvorhlavňovku a ide sa na to. Po ceste priberie do partie chlapca zabijáka ktorý vzal film Sám Doma ako návod na prežitie a drsnú černošku čo sa furt a dosť neúspešne oháňa nunčakmi. Trojka celkovo vďaka istej mechanickosti nemá kultový potenciál svojich predchodcov, ale atrakcií je tu dosť takže je to minimálne veľmi solídna béčková zábava. Dlháň vyvražduje celé mestá a mozgy svojich obetí implantuje do armády naleštených odšťavovačov. K tomu trošku zbytkového snového surrealizmu, nekrotrpaslíkov a troch komických gangsta zombíkov. Práve komediálne pojatá autonaháňačka s nimi ma pobavila najviac, ale taktiež súboj s Dlháňovými odseknutými rukami či scéna hajzlicuc proti dlabacej guli boli správne pokleslo nápadité. V podstate sa nemám na čo sťažovať a to ma úprimne prekvapilo. ()