Celým jménem se jmenuje Marion Cobretti, ale nemá rád své dívčí křestní jméno, a tak si nechá přáteli i nepřáteli říkat Cobra, což zní přece jen ostřeji a víc chlapsky. Hned v úvodní scéně také předvede, co to v jeho případě znamená být chlap a jakým způsobem léčí chorobu zvanou zločin, když chladnokrevně, téměř rutinně, odpráskne pobudu terorizujícího předměstskou samoobsluhu. Je stejně krutý jako zločin, proti kterému bojuje, což je mu sice nadřízenými vytýkáno, leč není mu v tom bráněno. A právě Cobra dostane za úkol chránit důležitou svědkyni, modelku Ingrid, která jen zázrakem unikla smrti při řádění bandy vedené vrahem přezdívaným "Noční řezník". Sotva převezme úkol, už má plné ruce práce, aby Ingrid zachránil před dalšími útoky gangu zabijáků. A když nepomůže ani to, že ji ukryje na zcela neznámém místě, je jisté, že zrádce je někde velmi blízko a nejspíše také vlastní služební odznak. Zatímco se k jeho skrýši blíží desítky motocyklů se svými smrtonosnými jezdci, Cobra nabíjí zbraně, připravuje granáty a chystá se k nejtěžší bitvě svého života. (TV Nova)

Jizni Tlapa

"JSI CHOROBA! A JÁ JÍ LÉČÍM!" K čertu s primitivní zápletkou! K čertu s průměrnou kamerou, střihem a lacině nasnímanou akcí! Po Rockym a Rambovi je Marion Cobretti největší ze Slyovských frajerů! Má totiž všechno: napumpovaný pracky, zrcadlovky z Top Gunu, zlomenou sirku mezi zuby, dvě stě koňovou pancéř káru, stále neměnnou grimasu, hodně krutý hlášky, vyhazovák s emblémem kobry a naleštěnou devítku v chromu s rukovětí ze slonoviny, kterou nemilosrdně sejme každýho poďobanýho machra, co mu dělá do jeho holky v podání (ještě přírodní) B. Nielsen! ()

žvanimírek

Vohromná Slyovo akční egoonanie, kterou k dokonalosti vypiloval dost libovej českej dabing. Kolik bylo použito sirek, ví to někdo? ()

Sfinkter

Příjemné akční retro, tedy dějově primitivní, v klasickém tehdejším schématu "jedinec proti přesile". Hudební podmaz starých akčňáků mi sedí a celkově film navozuje temnou atmosféru. V druhé polovině Cobra připomíná Ramba, závěr v hutích dokonce Terminátora a Brian Thompson je jedna z nejlepších "držek" staré doby. A proto byly tyto filmy, a stále ještě jsou, zbožňovány. ()

Duoscop

Takhle nějak si představuju akčňák z 80 let. Máme tady policistu tvrďáka, honičky v autech, přestřelky skoro na každém kroku a solidní zakončení. A je jedno jestli tam hraje Schwarzenegger, Seagal nebo Stallone. Tyhle filmy prostě budou bavit pořád. ()

bobby_jean

Veľa zlých vecí pohromade, ale dokopy to posobí tak nejak hlúpučko príjemne :) Stallone s jediným výrazom tváre uhrá každú scénu, ale keby to bolo inak, už by to nebolo ono :P Soundtrack vcelku potešil, taký typický 80s. ()

anglanek

V ty době jsem chtěl byt jako on...akorát,ze on to dotáhnul hodne vysoko a ja na barmana...vždycky jsem ho zral a zrat budu .....je to muj herec z mladi a myslim,ze par dobrych filmu natocil. Ted nemluvim o Rockym a Rambo to je srdcovka z mladi..... ()

noriaki

Tak blízko k neonoiru se Stallone nejspíš nikdy nedostal. Cobra je zvláštní film kombinující syrové kriminálky sedmdesátek - inspirace Drsným Harrym jde opravdu vidět, brakovost osmdesátek a přepálenost komiksů. Režisér není žádný břídil, takže film slušně odsýpá a díky zajímavé kameře i skvěle vypadá. Postavy přesně zapadají do žánrových šablonek a nejvíc je to vidět u hlavního hrdiny. Sly hraje detektiva tak drsného, že si nesundává kožené rukavice ani když jí doma studenou pizzu. Marion Cobretti je přesně na hraně kdy je ještě uvěřitelný a nepůsobí jako karikatura na samotářské, tvrdohlavé potížisty. Kdyby chtěl někdo natočit parodii, tak to nezvládne, protože by to musel natočil úplně stejně. Hlavní záporák, podezřele připomínající Schwarzeneggera, je jeho zrcadlový protějšek. V rámci specifického rámce snímku mi charaktery nevadily a dialogy mi uši netahaly. Kdybych je ovšem posuzoval jakýmkoliv jiným měřítkem, je to béčko jak vyšité. Pravým klenotem je atmosféra, která má možná i díky původu režiséra zvláštní evropský nádech. Kvůli ní jsem měl celou dobu pocit, že by stačilo jen málo a mohlo vzniknout něco velmi podobného kriminálkám s Belmondem. Ovšem těžko říct, jestli by to Stallone vůbec uhrál. ()

Kubaso

Cobru jsem vždycky považoval za poctivou akční jízdu 80. let, u níž je samozřejmě bezpodmínečně nutné vypnout mozek. Jedině pak totiž funguje. A vůbec ne špatně! Sly je výborný a v kůži Mariona Cobrettiho je tak přirozený, jak to jenom jde (což je mimochodem u tak komiksově "cool" postavy výkon hodný Oscara). Akce je dynamická a skvěle nasnímaná i sestříhaná, což u podobných filmů nebývá zvykem. Co mi na filmu vždycky trochu vadilo, je spousta bezmála hororových scén (vykradených z druhého Halloweenu), které sice skvěle dotvářejí hustou atmosféru, ale více přímočaré akce by snímku prospělo. Samozřejmě, že to často působí směšně a nevěrohodně, ale co na tom? Cobra si na nic nehraje a tím pádem je mi nesrovnatelně sympatičtější, než zoufale nudné, umělé a přestylizované zhovadilosti, jež se točí dnes. ()

Krysa SPK

Hohohó, utraosmdesátkový film s ultradrsňáckýmu Slyem a ultrasexy Brigitte. Tento film je pro dnešního diváka odepsaný, ale pro nás fajnšmekry a pamětníky onoho prazvláštního období filmových dějin opravdovou historickou relikvií :-) ()

Všivák

Drsný Stallone v roli ultra drsného, odvážného, zaníceného, neúplatného a vždy spravedlivého policisty Mariona Cobretiho s naprosto dokonalýma brejličkama (kam se na něj hrabou Neovi) a stylovým bourákem. "Přveď jsem rychle kamery a televizi nebo jí zabiju!. To nejde. Proč ne! Protože jseš psycháč, s těma já nekšeftuju, ty rovnou odprásknu." ()

JohnSmith

Klasický Béčko od Canon Group, který nepřináší nic novýho ani světobornýho.Cosmatos ani Stallone se tímhle kouskem zrovna chlubit nemůžou.Co je ale ještě smutnější,že si to Sly sám i napsal. ()

Brain-D

Cobretti s tmavě modrýma brýlema je kurevsky drsnej. Hláška jedna za druhou, parádní atmosféra a záporák slizkej šílenec. Režie mi těžce připomínala Johna Woo, protože tolik mrtvol a motorky - to bývá věčinou jeho práce :) ()

Danny F.

Správna Slyova role. Rebelácký, drsný a neústupný. Na vše má své metody a je jako pittbul, zakousne se a nepustí. 65% ()

Brandon

Nikdo mi nevymluví, že Marion Cobretti je původním povoláním ajťák. Brejle, špatný vtipy, doma výpočetní středisko a übercool charakter. 3,5* ()

Sany33

Prvý raz v živote som videl Stalloneho hrať v plnohodnotnom thrillery a nie iba v masovom akčnom filme v ktorom sa vždy stavia do role masového zabijaka samozrejme vždy na strane dobrej veci. Na tú dobu to je celkom pecka, vlastne ešte aj dnes keď si film pozriem sa mi množstvo akčných scén veľmi páči ale to nie je to, čo vysunulo moje hodnotenie z priemerného akčného thrilleru na nadpriemerný. Prvým aspektom je hlavný záporák. Ten Brian Thompson sa do role psychopatického, slizkého, nechutného vraha jednoducho musel narodiť. Dokonalé stvárnenie. A ďalší aspekt, ktorý u mňa zavážil o dosť viac je jedna z najviac sexi žien 90 rokov a nie je ňou nik iný ako Brigitte Nielsen. jednoducho ženu s takým sexappealom je veľmi ťažké nájsť na filmovom plátne. 78% ()

VanTom

Ukázkový osmdesátkový akčňák, stavící krutopřísně drsného samorostlého poldu proti početné skupince nějakých vraždících vymaštěnců nastolujících "Nový řád" (ať už tím myslí cokoliv). Je to nebetyčně hloupé a bohužel i nic moc natočené, ale při sledování jsem se nemohl zbavit (shovívavého) pobaveného úsměvu, ať už při Sylvestrových one-linerech cezených krz sirku v křivých ústech, nenávazně sestříhaných honičkách nebo stoické likvidaci zleva - zprava - zepředu - zezadu nabíhajícího kanónenfutru. ()

fefee

Klasická Stallonovka v jeho najlepších rokoch, toto je určite predstava jeho ideálnej role. Pozerateľné... :) ()

KasparekZabijak

Jeste nez propuklo Peklo v retezech a zaroven se promenila v Princeznu Fantaghiro, prodala Brigitte svuj puvab po boku Slye, ( kde jako jeho tehdejsi spravna manzelka udela vse co manzel rekne ) v jeho asi nejtvrdsi pecce, jakou kdy stvoril. Tu sirku v hube si mel nechat patentovat, nejvetsi slunecni brejle ktery kdy byly pouzity ve filmu, deset dni stara pizza, kterou lame klestema nebo cim ... film se s nicim a s nikym nesere, zaporaci padaj k zemi jak maj a finale ve slevarne je proste klasa. At zijou 80’s akcnaky 80% ()