Celým jménem se jmenuje Marion Cobretti, ale nemá rád své dívčí křestní jméno, a tak si nechá přáteli i nepřáteli říkat Cobra, což zní přece jen ostřeji a víc chlapsky. Hned v úvodní scéně také předvede, co to v jeho případě znamená být chlap a jakým způsobem léčí chorobu zvanou zločin, když chladnokrevně, téměř rutinně, odpráskne pobudu terorizujícího předměstskou samoobsluhu. Je stejně krutý jako zločin, proti kterému bojuje, což je mu sice nadřízenými vytýkáno, leč není mu v tom bráněno. A právě Cobra dostane za úkol chránit důležitou svědkyni, modelku Ingrid, která jen zázrakem unikla smrti při řádění bandy vedené vrahem přezdívaným "Noční řezník". Sotva převezme úkol, už má plné ruce práce, aby Ingrid zachránil před dalšími útoky gangu zabijáků. A když nepomůže ani to, že ji ukryje na zcela neznámém místě, je jisté, že zrádce je někde velmi blízko a nejspíše také vlastní služební odznak. Zatímco se k jeho skrýši blíží desítky motocyklů se svými smrtonosnými jezdci, Cobra nabíjí zbraně, připravuje granáty a chystá se k nejtěžší bitvě svého života. (TV Nova)

PenaPP

Páni, rok 1986 a v autě už tlačítko "Nitrous". Tou dobou u nás jezdily Favority :) Každopádně velmi slušný akčňák se Sylvesterem Stallonem v hlavní roli. ()

Eduardo

Stalloneho Terminátor, kde Stallone hra niečo medzi Terminátorom a Reesom, robý bodyguarda Connorovej ktorú chcú všetci zabiť, hrá tam podobná hudba a ešte sa to aj končí v oceliarni :) (aj keď tá bola až v Terminátorovi 2, ktorý natočili 5 rokov po tomto). Len škoda, že tu je ten príbeh strašne nezaujímavý a miestami je to ešte aj poriadne nudné. ()

kluzo

Typický akčňák 80. let. Vážný ksicht hlavního hrdiny, trapně jednoduchý scénář kde jen hlavní hrdina je inteligent od policie obklopený stádem tupců. Hlavní hrdinka křehká Barbie aspoň s 4 silony... Dříve trapárna pro puberťáky, kteří měli to štěstí, že rodiče koupili VHS za 5 násobek měsíčního platu (byl jsem jedním z nich) dnes špatná komedie pro nostalgiky. ()

Schlierkamp

Americký akční film se S. Stallonem v hlavní roli, který se zabývá pátráním po masovém vrahovi a jeho pomocnících řádících v ulicích Los Angeles. Poručík Marion Cobretti v podání Stalloneho se vyznačuje nekompromisním jednáním se zločinci a s tím souvisejícími problémy s nadřízenými. Snad nikdy se tento herec neprezentoval tak frajerským stylem, a proto image a vystupování tohoto amerického svalovce v tomto filmu překonává všechna očekávání. Ve snímku si zahrála i tehdejší Stalloneho manželka B. Nielsen, která představovala svědkyni násilností hledaného zabijáka a současně i osobu, u níž je žádoucí důkladná policejní ochrana, kterou si vzal na starost právě Cobretti. Kromě výrazného image hlavní postavy a typické hudby 80. let zaujme i výborná automobilová honička odehrávající se přibližně v polovině filmu. Díky informaci policejní kolegyně, která ve skutečnosti tajně spolupracuje se skupinou vrahounů, je Stalloneho úkryt odhalen a on je spolu se svědkyní nucen odolávat nájezdu motorkářského gangu pod vedením onoho masového vraha. Následuje divoká přestřelka během níž Cobretti skolí všechny své protivníky a v závěru si to efektně vyřídí i s hlavním nepřítelem, kterého ztvárnil B. Thompson. Snímek G. P. Cosmatose, autora mnoha podobných akčních filmů, měl zřejmě vyjadřovat odpověď na Komando s A. Schwarzeneggerem, což se podařilo pouze do jisté míry, neboť ačkoli může Cobra nabídnout také spoustu výborných scén, věhlasu legendárního Komanda nedosahuje a zůstává pouze nadprůměrným akčním filmem. ()

dalziel

Tento film ale hodnotí moje 11 ročné ja.Marion Cobretti bol pre mňa boh.Jeho plagát zPionierskeho tábora v Polsku som mal na stene dobrých 15 rokov 🤣 ()

Titus

Rozhodoval jsem se mezi odpadem a jednou hvězdou. Pak mi došlo, že to se prostě stává a nechal jsem Slyovi otevřená zadní vrátka (využil je) ()

Rypley

Tu sirku v puse a velké brýle typu "moucha" jsem jako chlapec vždycky toužil mít. Teď když by to šlo....najednou nějak nevím. ()

fandalehy

První polovina hodně drsného filmu vás nadchne. Chladný a drsný Stallone coby Kobra, nelítostní zabijáci a samozřejmě Brigitte Nielsen. V 80. letech možná herečka s největším sex-appealem. Jak říkám 1. půlka...to co režisér a nejen on vyprodukoval v té druhé sráží úroveň filmu o 70%...Atmosféra se dostane na bod mrazu poslední půlhodinu se pronudíte zbytkem filmu...nebo spíš prostřílíte...z kobry se stává rambo, který vystřílí polovinu města. Ač mám rád akční filmy, tohle byla i pro mě silná káva...:-( ()

Slavomír

S psychopatmi nekšeftujem, tých hneď odprásknem.... Sly.....modla, herec, scenárista, popkultúrna ikona, boh. Akokoľvek je tento akčný kus béčkový, patrí medzi náležite násilnícke osemdesiatky. Príjemná akcia a perfektný Stallone. ()

Werde

Po čertech drsnej Stallone připlul se svým nablištěným Mercurym nastolit pořádek, rozsekat všem hlavy, nohy, ruce a tak dále. Umí to někdo líp? ()

waska

Klasický Stallone, klasický příběh s hrdinou, který sám zlikviduje bandu 150 hrdlořezů. No, už jsem teda od Slye viděl lepší kousky. ()

danny_21

Cobra je pro mě jeden z těch několika reprezentantů akčních perel 80 let společně třeba s Komandem, Karate Tigery a Americkými ninjami. Kolikrát já jen viděl tohodle drsňáka s párátkem, to se snad ani nedá spočítat, strašně jsem chtěl ten jeho automat s nekonečným zásobníkem a berrettu se slonovinou rukojetí :-) A Brian Thompson byl pro mě tenkrát jeden z těch nejhnusnějších záporňáků. Pro mě je to srdcovka a nostalgicky se mi teď před očima míhají scény z obchoďáku a celá kropící cesta do sléváren - "Zařvi si naposled"! - 70 % ()