Brilantní newyorský právník a zástupce státního návladního Tom Logan (R. Redford) se dostává k případu krádeže obrazu slavného umělce Sebastiana Deardona, který měla ukrást malířova vlastní dcera Chelsea Deardonová (D. Hannahová). Její obhájkyně Laura Kellyová (D. Wingerová), známá svými nekonvenčními soudními postupy, věří v její nevinu a s poukazováním na několik nesrovnalostí žádá Toma o přezkoumání případu. Chelsea totiž dostala obraz s věnováním na rubu k osmým narozeninám od svého otce, ale spolu s ostatními malbami měl padnout za oběť požáru v roce 1968, při němž zahynul i samotný Deardon. Když Tom a Laura navštíví poškozeného Williama Forrestera (J. McMartin), zjistí, že žalobu náhle stáhl a obraz prodal galerii Viktora Tafta (T. Stamp). Ten jim poté dotyčný obraz ukáže, ale věnování k narozeninám na jeho rubu není. Případ se tedy zdá být bezpředmětný – žaloba byla stažena a v galerii se o Chelsein obraz nejedná. Jenomže v noci Chelsea vyhledá Toma s obavami, že ji někdo sleduje, a následně se Tom málem stane obětí útoku neznámého muže. Ráno zase Lauru navštíví detektiv Cavanaugh (B. Dennehy), který před sedmnácti lety řešil Deardonovu smrt s přesvědčením, že šlo o vraždu. Dá jí také seznam umělcových obrazů, který tehdy zpracovala pojišťovna – vyplývá z něj, že obraz, který viděli v Taftově galerii, měl být rovněž sežehnut plameny. Laura má nyní v rukou jasný důkaz o pojišťovacím podvodu a k objasnění případu musí s Tomem zatlačit na Tafta… (Česká televize)

PlayEasy

Film, který jsme poprvé viděli na cestě z Říma a dnes si bez něj tajemný říjnový večer téměř nedokážeme představit :) Uvolněný Robert sršící charismatem vévodí kvalitnímu obsazení, napínavá zápletka má pořád co nabídnout, atmsoféra 80. let je unikátní..... no a ještě si zazpíváte (popř. zastepujete) Singin' in the Rain ;-) Co víc si přát? 80% ()

ostravak30

Orlové práva je zajímavý film hlavně tím, kdo na něm pracoval. Předně si ho střihl Ivan Reitman hned po filmu Krotitelé duchů. Scénáristi oba teprve začínali a navíc v tentýž rok napsali i mnohem slavnější Top Gun. Že to měla být komedie jsem si teda nevšiml ani nepochopil. Mě z toho vyšlo celkem snesitelné soudní drama s lehkými romantickými prvky. Ovšem na Roberta Redforda se dobře dívá o tom žádná. ()

DooFooS

První nepřístupný film, na který jsem proklouzl do kina a navíc i po letech má krom nostalgických vzpomínek stále co říci, ačkoliv detektivní zápletka už se nezdá tak dokonalá. Přeci jenom život jednoho naučí na co si dávat bacha :-) ()

natalanka

Já ten film měla hodně ráda. Redford byl okouzlující, ústřední dvojice se žrala jako pes a kočka a výsledek byl dobrá podívaná. Náhodou, na svou dobu to byl povedený snímek a věřím, že i po letech bych se ráda koukla znova. :-)) ()

Bilky

Podpriemerný film ktorý pred debaklom zachránil len casting. Ale ani Redford nemohol zachrániť naivný scenár. Ten totiž mixuje asi 3 žánre a vo výsledku je to rovnako ako keď mixujete chlast: na druhý deň kocovina a na nič si nepamätáte. Reitman má oveľa lepšie filmy a mal sa držať čistokrvných komédií a nie takýchto krížencov. 45% ()

PTuranyi

Nie je to Zopár správnych chlapov či Tri dni kondora, ale príjemná zmes súdnej drámy a romantickej komédie, ktorá len mierne nadpriemerný príbeh krádeže obrazov a niekoľkých vrážd vylepšuje dobre zasadenou romantickou zložkou vďaka výbornému hereckému obsadeniu. Dvojica Robert Redford a Debra Winger ovládajú scénu svojim šarmom a Daryl Hannah pôsobí ako stelesnená osudová príťažlivosť aj keď herecky až taká presvedčivá nie je. Produkcia je však kvalitná s typickou pečaťou Hollywoodu v dobe vzniku. Takže divák drží hlavným hrdinom palce aj keď Chelsea, o ktorú tu vlastne v prvom rade ide, to celý čas komplikuje. 70% ()

FandaF

Nuda, kde 50 letý Redford (vypadá ve filmu i na víc) má nejprve něco s 26 letou blbkou a pak s 29 letou právničkou. Vypadá pochopitelně minimálně jak jejich tata. Děj je překombinovaný slepenec, co nefunguje. ()

Moraldo

Příjemný průměr od začátku až do konce. Film pro podzimní, deštivé nedělní odpoledne, kdy není co dělat. ()

takamanohara

Můj oblíbený film. Příběh není až tak originální, ale ta herecká sestava je fakt vtipná. Jak to mezi Debrou a Robertem jiskří, a za to jak překonávají nespavost, si tu čtvrtou hvězdičku zaslouží... Nemůžu si pomoct, ale pokaždé se královsky bavím. :) ()

andy60

Buď jsem prostě neměl den a nebo byl ten film skutečně slabý. Už v úvodu mě jako vztyčený prst varoval na postu režiséra Ivan Reitman - tvůrce zábavy pro široké masy, což se zpravidla ve výsledku promění v něco, co prozíváte od začátku do konce. Orlové práva nefungují jako komedie - skutečně jsem se nezasmál ani jednou, jako kriminálka rovněž ne, neboť zápletka je tak prostoduchá, že prostě nedokáže zaujmout. A jako romantický film? Chvílemi se o to R. Redford s D. Winger snaží, ale já jim to prostě nežral. ()

Tonula

Od filmu ORLOVÉ PRÁVA jsem si sliboval o hodně více, než jsem nakonec dostal. Ne, že by to bylo vyloženě špatné, ale nemá to ten správný šmrnc. Chtěl jsem se podívat na film s R. Redfordem, který jsem zatím neviděl a tak jsem si toto přání splnil. Po shlédnutí musím říct, že mezi jeho filmy není mnoho slabších. Popis sice hlásá, že je to i komedie, ale myslím, že jsem se za celý film ani jednou nezasmál. Na 3* to sice stačí, ale mohlo to být lepší. 50% ()

Sejkorka

Komedie, krimi nebo romantický. Neškodilo by, kdyby jedna z možností převažovala. Takhle to lítá z jednoho do druhému, což nepřispívá celkovému dojmu. Ovšem dvojička Redford / Debra Winger je excelentní. Debra mi chvílemi připomínala Gwyneth Paltrow (mimika, profil), až jsem si říkal, jestli to není sestra (podle data narození tedy matka) - což není. Ale tenhle film je docela dobrej relax. ()