Kaktusový květ

Noční ulice, mladá dívka v noční košili házející do schránky dopis, poté doma naplno pouštějící plynové kohoutky. Jenže zoufalou Toni (Goldie Hawn) zachrání její soused Igor (Rick Lenz) a dozví se, že dívku právě opustil její milenec, ctihodný dr. Julian Winston (Walter Mathau). Své rozhodnutí Julian zdůvodnil tím, že nemůže opustit svou manželku. Problém je ale v tom, že je starý mládenec a jen se potřebuje stále více majetnické Toni zbavit. Když už neví kudy kam, požádá sestru ze své ordinace (Ingrid Bergman), aby v roli jeho choti zaskočila. Řítící se události pak už nelze zastavit. (Robbi)

truby

Stará americká klasika, na tyhle filmy se opravdu dá dívat. Hromada intrik a nepředvídatelných a nereálných situací, jemný humor a specielně v tomto případě Goldie Hawn a její obrovské a nádherné oči. ()

PavelZava

Hudba: Quincy Jones Scénář: I.A.L. Diamond *** Nejvtipnější scénou bylo, jak všichni hlavní postavy filmečku byly na discotéce, kde se celkem legračně kroutily. Nejúžasnější byl dabing HELGY ČOČKOVÉ u Goldie Hawn, ta mlela pantem, to bylo teda něco. ()

KafuR

Příjemná konverzační komedie, u které skvělé herecké výkony podporuje i scénář. Tak trochu absurdní milostný mnohoúhelník, u kterého je sice předem jasné, které linky se jak spojí, přesto jsou peripetie hlavních postav v občas až absurdních situacích podány s nadhledem a s notnou dávkou humoru, aniž by přitom jakkoliv ubíraly na zobrazení některých typických povahových rysů podobných typů lidí. A ostatní příběhové figurky jsou taky vykresleny velice trefně. ()

Trixi

Báječní herci v báječné komedii. Zvlášť Ingrid Bergmanová je tu opravdu skvělá - nepamatuji si, že by někdy v něčem tak praštěném a přitom milém hrála. ()

quixote

Zápletka a vyústění jsou od samého začátku předvídatelné a z filmu je přes veškerou snahu režiséra jasně cítit, že jde původně o divadelní hru. Ale ani tyto drobné výtky nic nemění na tom, že jde o vynikající film a skvělou zábavu. ()

Likan7

Ingrid Bergman vypadala na svůj věk neuvěřitelně. Kaktusový květ je ale jinak celkem pohodová komedie na jedno podívání, ve které je nejslabší překvapivě Walter Matthau. Podíval jsem na to jen pro srovnání s komedií Zkus mě rozesmát, kterou jsem nedávno viděl. Tu si pamatovat budu (hlavně díky Jennifer), Kaktusový květ, i když má pohodovou atmosféru, nemá nic čím by mohl zaujmout. ()

xylofonka

Myslím, že nikde nebyla Ingrid Bergman krásnější než právě v tomto filmu a Goldie Hawn nikdy nepodala lepší herecký výkon. ()

_aandyy_

Zamotané filmové akce tohoto typu mi opravdu hodně sedí... Na mě film působil opravdu neskutečně mile, pozitivním způsobem, nachází se zde zvláštní, krásné symboly, při nejmenším ta symbolika kaktusového květu... Romantická motanice s krásným koncem, nepřeslazená, jedinečná podívaná. ()

Ewík

Film je krásný, plný hereckých výkonů, na které je radost koukat. I Goldie je skvělá, ale já bych jí dala toho Oskara jen kvůli tomu, aby prostě už zavřela pusu. Je okouzlující a ztřeštěná, ale tomuhle typu holek se radši vyhýbám. Jinak je film ale pěkná oddechovka plná milého humoru. ()

miki68cz

Když Václav Voska, Helga Čočková a paní Dítětová přidají své hlasy k tradičně nejlepší synchronizaci českého dabingu, dostane film nový rozměr. Když dostane film s Ingrid Bergman, Walterem Matthau a mladou Goldie Hawn nový rozměr je našlápnuto k bombě hodné klasiky hollywoodské továrny na sny. V pravdě komorní komedie, které dominují prakticky všichni zúčastnění herci je romantickou komedií, která svojí škatulce dělá nejlepší jméno. ()

juditik

Podarený film s úžasnými dialógmi, hlavne medzi Igorom a dr.Julianom, ale ani senor Sanchez nebol zlý...Scénka v nočnom klube bola asi najlepšia... ()

Fenris 13

Výborná romantická komedie s roztomilou Goldie Hawn, elegantní Ingrid Bergman a předevšm skvělým Waltherem Matthauem. Pobavilo i množství výborných hlášek "Jste ženatý. To je moje starost, ne vaše." nebo "Zrušila jsem vaše pacienty a řekla jim, že jste u zubaře, všichni vám to přáli." ()

MaxForValue

Staré dobré romantické komédie, aké sa dnes už netočia a aké už nikto nikdy nenatočí. Gene Saks bol génius, Walter Matthau dokonalý, Ingrid Bergman správne premenlivá, Goldie Hawn očarujúca a vlastne ani nepotrebujete vedieť nič ďalšie, stačí len vidieť. Odpustite aj tú rozkošnú naivitu. Kombinácia Bergman-Matthau-Hawn sa mi spočiatku zdala zvláštna, ale ku koncu k sebe krásne pasovali ako puzzle. ()

MirkaP

Tenhle film mám moc ráda. Je vtipně roztomilý, předvídatelný a díky hereckým výkonům úplně geniální. (Sledování tehdejšího fungování obchodu s gramodeskami je v dnešní době jak prohlížení vykopávek.) Dabing je také dobrý, akorát Čočková je příliš za sebe a málo za Goldie. Které to moc sluší. Ale na Ingrid nemá, její výkon je naprosto úžasný. /// Utečeme spolu a budeme žít z vaší penze :D ()