Kaktusový květ

Noční ulice, mladá dívka v noční košili házející do schránky dopis, poté doma naplno pouštějící plynové kohoutky. Jenže zoufalou Toni (Goldie Hawn) zachrání její soused Igor (Rick Lenz) a dozví se, že dívku právě opustil její milenec, ctihodný dr. Julian Winston (Walter Mathau). Své rozhodnutí Julian zdůvodnil tím, že nemůže opustit svou manželku. Problém je ale v tom, že je starý mládenec a jen se potřebuje stále více majetnické Toni zbavit. Když už neví kudy kam, požádá sestru ze své ordinace (Ingrid Bergman), aby v roli jeho choti zaskočila. Řítící se události pak už nelze zastavit. (Robbi)

Rozjimatel

[3,5*]     "We're are so happy together." "We are?" "Well, I'm happy together."     Romantická komédia nakrútená v tak trochu divadelnom štýle, v ktorej sa hlavný hrdina, zubár Julian Winston, stále viac a viac zamotáva do svojich lží. Je to milé dielo, ktoré dokáže pobaviť výbornými dialógmi plnými vtipných hlášok ("Julian, kiss me." "Sorry Julian, whoever you are."), len v ňom občas počujem trochu falošné tóny, a to v takom zmysle, že zachádza až do neprirodzene uletenej polohy, kedy pripomína viac sitkom ako divadlo. Proste mám pocit, že na niektorých miestach by to potrebovalo v tej strelenosti trochu ubrať (tanečné kreácie). Po dialógoch sú ďalšou obrovskou prednosťou filmu herecké výkony: okaňa Goldie Hawn (Toni Simmons) je priam neskutočná (ona je snáď mimozemšťanka), výborní sú aj hviezdni Walter Matthau (Dr. Julian Winston) a Ingrid Bergman (jeho sestrička Stephanie Dickinson).     "Igor, why don't you have dinner with me tonight." "Okay, I'll put some clothes on." "Oh, you don't have to go to all that trouble just for me." ()

aLPaC

Tak nějak jsem si v průběhu filmu začal uvědomovat, že jsem už něco podobného někdy viděl. A najednou si říkám "no ano, Zkus mě rozesmát s Adamem Sandlerem". Ale to odbíhám. Kaktusový květ je prostě senzační film, u kterého sice víte, jak dopadne, ale to vám (nebo alespoň mě) rozhodně nebrání v tom, abyste si ho užili měrou vrchovatou. Vtipné a pestré dialogy jsou důležitým kladem stejně jako hvězdné obsazení. Matthau a Bergman byli již tenkrát velké hvězdy, které ale i přesto, že byli výteční jednoznačně zastínila začínající Goldie Hawn. Tím svým pubertálním energickým vystupováním, kousáním se do spodního rtu, hereckými výrazy a těmi velkými kukadly na malé hlavě mě skutečně dostala a nemohl jsem z ní spustit oči. Takhle mladou jsem jí nikdy předtím neviděl. Ne zas, že by byla kdovíjaká modelka, ale tady prostě měla něco do sebe, takové to kouzlo osobnosti. A ještě bych chtěl vzpomenout, jak se Hollywood v 60. letech změnil. Ještě tak před pěti lety by bylo zcela nemyslitelné takovýto film natočit a ejhle, píše se rok 1969 a v USA je všechno jinak. Nechci rozebírat politiku či společenské dění té doby, ale filmu tato novota a liberálnost jednoznačně pomohla. ()

Kamas

"Jak jste vybral tenhle lokál?" "Je pěkně za větrem." "Vůbec ho neznám.." "Nikdo ho nezná, proto je tu tak plno.". ()

Greg25

Takovéhle romantické komedie se už dneska bohužel netočí. Jedna z klasik žánru. Vynikající scénář s úžasnými hláškami a výbornými herci. Jeden z mých filmů z poličky srdeční záležitosti. 100% ()

arcticsky

V tomto filmu se všechny špílce, hlášky a všelijaké konverzační vychytávky ani nedají stíhat - to se musí vidět vícekrát! Kam na to ti autoři při psaní a natáčení chodili....normálně jsem valil oči a hlavně uši. ()

waits

Původně francouzská divadelní hra, adaptovaná na Broadway A.L.Diamondem (třeba scénář k Někdo tom rád horké) a natočená muzikálovým režisérem Gene Sackem. Velká škoda, že netočil víc! Obsazení je na hraně uvěřitelnosti postav, ale ne za ní. Hawn je perfetkní naivně-pedantický diblík (Oscar + Zlatý globus), Bermannová má vtip a šarm, který v tomto věku není obvyklý, Matthauvi tahle role samozřejmě sedí. Tahle konverzačka nezestárla. ()

Ceda

Perfektní scénář a dialogy s jízlivou finesou a ironií. Zatím jsem nezkouknul moc filmů, kde by byly tak mistrně perlivé dialogy, které vaše ucho celou tu dobu udrží, aby poslouchalo. A abych nezapomněl na jedinečnou Goldie, která si toho Oscara za to zaslouží. A i když jsem zhruba v polovině filmu již věděl kdo s kým skončí, což je věc, která filmy běžně shazuje, tak tady mi to ani nevadilo, a přesto jsem to chtěl dokoukat do konce. Jestli třeba tamtu blbku nenapadne, že ten slizoun nemusí být agent CIA... ()

nonick1

Čas oponou trhl a nemilosrdně obnažil nevelký filmový přínos zpracování původní divadelní hry, zato velké nedostatky šablonovitých postav: takový Walter Matthau by za své doslova prkenné podání obstarožního milence dnes patrně obdržel Zlatou malinu. Až do poloviny filmu vlastně není důvod něčemu se smát a nebýt Ingrid Bergman, odpadl by i důvod se k tomuto filmu někdy vracet. ()

ddf76

Povedena romaticka komedie. Nejvic me prekvapil vykon Ingrid Bergman, ktera skvele zahrala postarsi slecnu sestricku tajne zamilovanou do doktora. ()

theSaint

Půvabná podívaná. Skvělí herci z plakátových 60.let, kde barvy hrají, atmosféra sálá a divák z toho cítí onen zlatý Hollywood. Je velice zajímavé a milé vidět roztomilou, krásnou, ztřeštěnou a především tak mladou Goldie Hawn. Bavili jsme se naprosto výborně. ()

Evander

Kaktusový květ pro mě byl, popravdě řečeno, zklamáním. Na základě zdejšího vysokého hodnocení, jsem měl poměrně vysoká očekávání, kterým však film ani v nejmenším nedostál. Z mého úhlu pohledu se jedná o naprosto průměrný romantický film, který neurazí, ale ani nijak nenadchne. Též si nemyslím, že by film byl komedií. Za zmínku tak stojí pouze Ingrid Bergman, která se mi moc líbila v roli sestřičky doktora Winstona a mladičká Goldie Hawn, která okouzlí svýma obrovskýma očima a zejména pak svou bezbřehou naivitou. 65% ()

Rathalos

Kaktusovy kvet je vynikajuca konverzacna komedia s troskou romantiky zo sestdesiatych rokov minuleho storocia so skvelym hereckym triom Walter Matthau,Ingrid Bergman a Goldie Hawn,ktori to zahrali dokonale,nieco take uz dnes nenatoci nikto,stare filmy maju kuuuzelne caro...:-) ()

dakarin

Každopádně mimořádné dílo, koncert jemného situačního i konverzačního humoru, téměř k dokonalosti vyladěné, zábavné, zajímavé, inteligentní .... šťastný výběr herců a samozřejmě jejich vynikající výkony ... stejně tak i režiséra ;-) ()