George Banks tvoří se svou ženou Ninou výjimečně šťastný pár a vášnivě miluje své děti, malého Mattyho a starší Annie. I v ní stále vidí malé děvčátko, takže nemůže věřit svým uším, když se Annie vrátí ze studií v Evropě a oznámí, že by se chtěla vdávat. George vůbec není nadšen vyhlídkou, že čas jeho otcovské péče je u konce. Věnuje budoucímu zeti mimořádnou pozornost a zpočátku se k němu samozřejmě staví naprosto odmítavě. Sabotuje dokonce i svatební přípravy. Nakonec se však přece jen rozhodne nestát dceři v cestě a jako hrdý otec ji přivede k oltáři. Než se tak ovšem stane, je třeba svatbu připravit a to se ukáže být doslova noční můrou. (TV Nova)

kaylin

Steve Martin v sobě prostě nemá to, co měl Spencer Tracy v původním filmu a mnohdy je zbytečně otravný, ale na druhou stranu se filmu musí nechat, že dovede ty emoce vyvolat. Jsou zde myšlenky, které jsou spojené s vývojem člověka, s jeho změnami, které mě dojaly, k tomu se přiznávám. Člověk se do filmu snadno vžije. ()

sssssycak

Tenhle film jsem v dětství prostě zbožňoval. A mám ho rád i teď. Není lepšího a příjemnějšího rodinného filmu/komedie. Skvělé herecké obsazení - Steve Martin v roli starostlivého otce, Kimberly Williams-Paisley jako malá dcerka, která už vlastně zas tak malá není a Martin Short jako svatební koordinátor s citem pro růžovou. Nevím, jestli by šlo vůbec na prstech u rukou spočítat, kolikrát jsem ho to vlastně viděl, ale jedno je jisté. Vždycky jsem se u něj dobře bavil. ()

kajas

Oblíbená komedie naší rodiny, takže si nenecháme ujít v podstatě žádnou reprízu. Martin Short i Steve Martin byli v devadesátkách prostě neskuteční zabijáci. Po zhlédnutí původní verze z 50. let hodnocení neměním - asi záleží na pořadí, ve kterém filmy vidíte, tento remake mi ale přijde minimálně o třídu zábavnější a postavy v něm sympatičtější. ()

Aleee89

Tohle je docela vtipná komedie. Není nejlepší, ale je docela dobrá, pohodová, zasmějete se, odreagujete se. Navíc tu hraje moje docela oblíbená herečka Diane Keaton. No co více byste chtěli než pohodové odreagování u pohodové komedie? ()

jezurka42

The thing I like best about this house are the voices I hear when I walk through the door. Když má člověk pod režisérskou a scénáristickou taktovkou roztomile krásnou Kimberly Williams, krásně roztomilého George Newberna, a tři amíga komediálního umu Steva Martina, Diane Keaton a Martina Shorta, víte, že nemůže vzniknout lepší devadesátková rodinná rom-com než je Father of the Bride. Má to všechno, co si jen divák může přát – smích i pláč, sny i vzpomínky, a plnou náruč lásky a vřelosti. ()

Chen

Roztomilá komedie o klasické rodině (tedy klasické v USA), kdy si otec nepřipustí, že by jeho děti mohly dospět a postarat se samy o sebe. Výtečná Diane Keaton si taktéž zaslouží chválu za své podání racionální matky a manželky. "Je to nádherné, ale všechno to změníme" - Martin Short je skvělý :D ()

balba

Humorné i sentimentální vyprávění o trablech poněkud sobeckého rodiče , který se nedovede smířit s tím , že jeho dcera dospěla a bude se vdávat.Remake filmu Vincenta Minnelliho - Nevěstin otec z roku 1950. ()

Martin741

Nezazivna, cisto priemerna americka komedia, ktora je zaujimava jedine tym, ze v nej hrala Diane Keaton /trilogia KMOTR....../. Kolko jestvuje takychto filmov? Statisice? Mozno aj hej. 50 % ()

Rodriguez

Zajímavý pohled na jednu americkou rodinku a její starosti s chystanou svatbou a hlavně s nechápavým tatínkem (Steve Martin), který má přijít o milovanou dcerušku. ()

pufina

Když se člověk nudí, je schopný se podívat na cokoliv a nakonec to nebyla taková hrůza, jak jsem očekávala. Steve Martin a Diane Keaton film zachránili. ()

Juto

Film ako celok nie je ani zďaleka taký originálny. Napriek tomu je to príjemné, dobre spracované, prekvapivo uspokojivé spestrenie. Je dychtivý po zábave a má kvalitu, ktorá je v dnešnej dobe skutočne vzácna, ducha jemnej skromnosti. 7/10 ()

otík

Velmi příjemná komedie, která je sice mírně nerealistická, ale je to vtipné, úsměvné a oddechové. Americký sen o rodinné pohodě, míru, rodičovském porozumění. Rozhodně to osvěží v záplavě dnešních trapných komedií. ()

filmmovier

Nejlepší komedie Steva Martina. Typický americký film, plný nezapomenutelných scén a gagů. Výborná komedie, aneb jak Američani plánují svatbu. Johou, tenhle film mám rád!!! 80%. ()

danco123

Výborná komédia v ktorej hrá veľmi dobre svoju roľu Steve Martin a pre mňa asi aj najoblúbenešia komédia v ktorej hrá on.Komédia jasne ukazuje ako Steve Martin trápi že sa jeho rodina postupne rozchádza a zostáva len on a jeho manželka.Neboj Martin ono to postupom času prejde.Dávam 60%. ()

Tyny

Zpočátku jsem filmu dala 4*, nejspíše z ukvapení, lépe řečeno z nostalgických důvodů. Když jsem film po nějaké době viděla znovu tak jsem si uvědomila, že zas o takovou bombu nejde. Pár scén mohlo být lépe promyšlených a příjemný humor mohl být více spontánní. Jinak nemám žádné výhrady. Stevovi tyto role prostě padnou, bez výjimky. ()