Hlava rodiny 2 - Tatínek nebo dědeček?

Father of the Bride Part II

Otec nevesty 2

Hlava rodiny - otecko alebo deduško?

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1995, 106 min

Pokračování založený na stejným principu jako jeho předchůdce, což sice stále ze začátku dokáže pobavit, ale s přibývajícím časem to už neni ono, aspoň že zápletka je pozměněná, ovšem stále film stojí a padá s výkonem Martina, který tady už neni bezchybný jako v první díle, ale komediální talent tady určitě neztratil(30.7.2006)

Výborná a sympatická komedie, které se nedostalo tady na csfd takřka žádné pozitivní odezvy, takže to musím opět zachraňovat já. Hlava rodiny je film, který má tolik odlišného od běžných amerických komedií, že je prostě škoda mu nevěnovat pozornost. Ke všemu má velmi lidský a uvěřitelný scénář a k tomu i svěží humor. Opět nechápu zdejší hodnocení.(18.5.2009)

Dobré pokračování, v jehož úvodu má George pocit že je mladší než si myslí jeho okolí, navštíví kadeřnictví, zajde do posilovny ale pochopení se nedočká, tak se opět vrátí k běžnému životu, ve kterém se už jakžtakž vyrovnal se svatbou své jediné dcery a chce si se svou milující ženou užívat klidného života v krásném domě, jenže pak se situace shodou jistých okolností úplně převrátí a George je opět vržen do víru zmatků, zmaru a překvapení ze kterého se vyvine zdánlivé dilema, zda se více těšit ( děsit) z narození vnoučete a nebo si ještě jednou od začátku zkusit roli otce, nakonec si se vším poradí, neboť mu s tím, jako v předchozím díle, pomáhá jehožena Nina, okouzlující dcera Annie a taky všudypřítomný odborník na všechno, Frank se svým asistentem..tenhle díl mě pobavil neméně dobře než ten první a rozhodně mi nebude vadi, když se na něj v budoucnu podívám znovu...(15.1.2017)

Dvojka filmu Hlava rodiny je podle mého názoru na vyšší úrovni, není jen to opakování fórků z jedničky. Pokud pokračování filmu udrží a překročí kvalitu prvního dílu, je to vždycky znamení, že tvůrci neměli potřebu jen se opakovat a stavět na předešlém úspěchu, ale že se někam posunuli. Děj se oproti jedničce logicky posunul dál a z toho vyplynula i hromada nových příležitostí k novým humorným situacím, které tvůrci zvládli na sto procent. Herci v hlavních rolích byli skvělí, což není třeba rozebírat. Když jsem v jedničce trochu vyzdvihnul Martina Shorta, platí to i teď. On a jeho parťák (B.D. Wong) dali filmu šťávu, na kterou nezapomenete. Film kromě humoru obsahoval i notnou dávku dojímavých scén a ty, alespoň pro mně, dali filmu kouzlo, které budu chtít podstoupit častěji. Opravdu se to hodně povedlo. Co dělá film filmem, to je taky hudba a i tentokrát je fajn, že hudbu dělal Alan Silvestri a svým uměním podtrhnul krásu tohoto příběhu. Hodnotím tak, jako první díl, ale to jedno procento přidám určitě rád: **** - 91%...(4.12.2011)

Narozdiel od mnohých, ktorí tento film, spolu s prvým dielom kritizujú, že oproti pôvodnému filmu z roku 1950 je o ničom, ja ho, resp. ich (oba diely) mám veľmi rád (dlho som ani netušil, že tieto filmy sú remakeom, ale absolútne mi to nevadí). Steve Martin je vo svojej role úžasný, tiež ma pobavili Martin Short a Eugene Levy a výnimočne dobre zvládnutý slovenský (!) dabing. Neviem ako iní, ale tento film mám fakt rád, videl som ho minimálne 5x a aj tak ma vždy pobaví.(23.4.2007)

• - Country zpěvák Brad Paisley zašel do kina na tento film, protože doufal, že zde potká svoji bývalou přítelkyni. Sice se zde neukázala, ale když sledoval film a hlavní herečku, pomyslel si: "Jednou bych si mohl vzít holku, jako je ona." O pár let později si nevzal holku jako je ona, vzal si přesně tu holku - herečku Kimberly Williams-Paisley. (HappySmile)

• - V traileru se objevuje jedna scéna, která není k vidění na DVD - Franck říká Georgeovi a Brianovi, že při koupání miminka budou čápi (sterks). Během scény, kdy se hraje Scrabble, můžete na desce vidět slovo "sterks." (HappySmile)

• - Deska na hru Scrabble obsahuje spoustu slov, která se vztahují k těhotenství a porodu. Jeden z hráčů také složil lékařský termín epiziotomie. (HappySmile)