Hlava rodiny 2 - Tatínek nebo dědeček?

Father of the Bride Part II

Otec nevesty 2

Hlava rodiny - otecko alebo deduško?

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1995, 106 min

• gpx

Strejda Rickyho Martina je ve filmu zárukou nízké kvality a nevtipnosti. Navíc nám Otec Nevěsty II po americku podsouvá jakési podivné moralistické žvásty o tom jak bychom měli žít, jaká rozhodnutí jsou správná a která ne. To v komedii mít opravdu nepotřebuju. Radši si šlehnu Terrence s Phillipem a jejich ohnivé prdele, vy strejdomrdiiiiii!(6.7.2011)

• tron

OTEC NEVESTY 2, obávam sa, nepoteší fanúšikov originálu. Ako to už s týmito prekliatymi voľnými pokračovaniami býva, čo z toho, keď zostali herci z pôvodného hitu, keď scenár je matný, réžia nudná a príbeh stratil prekvapenie a ráznosť? Čo zostalo? Príjemná poučná/rodinná atmosféra neškodného režiséra Charlesa Shyera (BABY BOOM) a herecké výkony spoľahlivého Stevea Martina, spoľahlivej Diane Keatonovej a nádhernej basketbalistky Kimberly Williamsovej. No neviem, akosi im to všetkým nevyšlo. A to sa mi originál páčil. Toto je už skôr len také že... akože.(21.12.2004)

• Jello Biafra

Nemám rád Stevea Martina, ako komik je totiž úplne jalový. Jeho zmätené výrazy a vtípky mňa nikdy nedokázali zabaviť. No a nie je tomu inak ani u pokračovania už tak ľahko priemernej komédie, kde sa tentoraz stáva zároveň dedom aj otcom. Už námet filmu zaváňa lacnosťou a napríklad postava, ktorú tu hrá Martin Short je vyložene na odstrel.(20.3.2016)

Všeho je oproti jedničce dvakrát tolik....a hlavně vtipu , a to potěší nejvíc! Scéna s prášky na spaní je uzemňující. Nebo oživující pan Habíb... Krásný závěr plný toho pravého citu. Nejvíc se mi líbil svatební koordinátor při porodní akci, kdy konečně dal nahlédnout pod svoji slupku frajerského hejla, pod kterou se skrývá osamělé srdce toužící po sblížení s ostatními. Jen kdyby ten Martin nebyl někdy tak otravný...(21.3.2016)

Pokračování roztomile kýčovitého remaku ždíme slzy s ještě vehementnější vervou a s příběhem zůstává pozadu. Všechno v rovině náhody působící u jedničky svěže a lidsky zde zavání kalkulem, kde i málo zručný divák rozpozná jasnou manipulaci. Naštěstí je Shyer osobnostně zřejmě naladěn na stejnou vlnu a dokáže spolehlivě zaplácnout hluchá místa, byl by však nula bez výkonů hlavních protagonistů. Konec ovšem hrůza, nebudete už fandit, protože oni jsou..... takový strašně sladcí!?(9.3.2006)

• - Věta "Mám jeden geniální nápad za druhým" pronesená Georgem Banksem, když mluví o prodeji jejich domu, je ta samá, kterou řekne ve filmu Past na rodiče (1998) Hallie o výměně dvojčat. Scénář k oběma filmům napsala Nancy Meyers. (HappySmile)

• - Deska na hru Scrabble obsahuje spoustu slov, která se vztahují k těhotenství a porodu. Jeden z hráčů také složil lékařský termín epiziotomie. (HappySmile)

• - Country zpěvák Brad Paisley zašel do kina na tento film, protože doufal, že zde potká svoji bývalou přítelkyni. Sice se zde neukázala, ale když sledoval film a hlavní herečku, pomyslel si: "Jednou bych si mohl vzít holku, jako je ona." O pár let později si nevzal holku jako je ona, vzal si přesně tu holku - herečku Kimberly Williams-Paisley. (HappySmile)