Hlava rodiny 2 - Tatínek nebo dědeček?

Father of the Bride Part II

Otec nevesty 2

Hlava rodiny - otecko alebo deduško?

Komedie / Rodinný / Romantický

USA, 1995, 106 min

Všeho je oproti jedničce dvakrát tolik....a hlavně vtipu , a to potěší nejvíc! Scéna s prášky na spaní je uzemňující. Nebo oživující pan Habíb... Krásný závěr plný toho pravého citu. Nejvíc se mi líbil svatební koordinátor při porodní akci, kdy konečně dal nahlédnout pod svoji slupku frajerského hejla, pod kterou se skrývá osamělé srdce toužící po sblížení s ostatními. Jen kdyby ten Martin nebyl někdy tak otravný...(21.3.2016)

• gpx

Strejda Rickyho Martina je ve filmu zárukou nízké kvality a nevtipnosti. Navíc nám Otec Nevěsty II po americku podsouvá jakési podivné moralistické žvásty o tom jak bychom měli žít, jaká rozhodnutí jsou správná a která ne. To v komedii mít opravdu nepotřebuju. Radši si šlehnu Terrence s Phillipem a jejich ohnivé prdele, vy strejdomrdiiiiii!(6.7.2011)

Father of the bride and a baby? Get out of town! Jestli se zdálo, že svatební jednička měla všechno, tak pak nedokážu popsat to, co všechno nám dává její mateřská následovnice. Každý je tak starý, na kolik se cítí, a tak George v průběhu flmu stárne a Nina mládne. Jdou si každý svoji vlastní cestou, ztrácí se v těle a mysli, až se nakonec nachází v tom okamžiku, kdy si uvědomí, že hlavní jistotou je jejich láska a souznění. Rodina Banksových se v průběhu devíti měsíců rozroste rovnou o několik členů rodiny, a nemusí jít v tomto případě pouze o životy nové a neposkrvněné.(15.5.2020)

Výborná a sympatická komedie, které se nedostalo tady na csfd takřka žádné pozitivní odezvy, takže to musím opět zachraňovat já. Hlava rodiny je film, který má tolik odlišného od běžných amerických komedií, že je prostě škoda mu nevěnovat pozornost. Ke všemu má velmi lidský a uvěřitelný scénář a k tomu i svěží humor. Opět nechápu zdejší hodnocení.(18.5.2009)

Nejlepší nápad celého filmu je prozrazen v českém názvu, což malinko prozrazuje to důležité, ale to nevadí. Film funguje jako komedie, funguje i jako rodinný film, ale je vidět, že místy ani tvůrci nevěděli, čím to pořádně naplnit, aby diváka skutečně zabavili. Herci jsou ale pořád stejní a natolik příjemní že se to dá kousnout.(5.12.2016)

• - První díl Hlava rodiny byl remake filmu Nevěstin otec (1950), který se dočkal pokračování s názvem Jak je těžké být dědečkem (1951). Ačkoliv tento druhý díl není jeho předělávkou, úvodní scéna obou filmů je vizuálně identická a v obou případech je v záběru otec mluvící do kamery. (HappySmile)

• - Country zpěvák Brad Paisley zašel do kina na tento film, protože doufal, že zde potká svoji bývalou přítelkyni. Sice se zde neukázala, ale když sledoval film a hlavní herečku, pomyslel si: "Jednou bych si mohl vzít holku, jako je ona." O pár let později si nevzal holku jako je ona, vzal si přesně tu holku - herečku Kimberly Williams-Paisley. (HappySmile)

• - Věta "Mám jeden geniální nápad za druhým" pronesená Georgem Banksem, když mluví o prodeji jejich domu, je ta samá, kterou řekne ve filmu Past na rodiče (1998) Hallie o výměně dvojčat. Scénář k oběma filmům napsala Nancy Meyers. (HappySmile)