V ulicích Los Angeles řádí přízrak z jiného světa, vlkodlak! Jak změní osudy trojice mladých lidí, kteří dosud žili pokojným, bezstarostným životem? Stačí jedna úplňková noc a přízrak, který se vynořil ze stínů, zaútočí s tragickými následky. Během jízdy po Mullholand Drive ztratí Ellie (Christina Ricci) kontrolu nad řízením a narazí do jiného vozu. Když dívka a její spolujezdec, Elliin mladší bratr Jimmy (Jesse Eisenberg), přispěchají na pomoc zraněnému řidiči, stávají se obětí útoku podivného tvora. Jimmy je přesvědčený, že to je vlkodlak...

Když pak sourozenci u sebe objeví zvláštní, nadpřirozené schopnosti, zprvu nemohou uvěřit, že nejde o náhodu nebo omyl. Dokáží se vzepřít osudu, který by je každé úplňkové noci měnil v krvežíznivá monstra? Nebo se trpně podřídí a stanou se jen dalšími roznašeči nákazy v hrůzném, nekonečném řetězci Zla?

Ellie nehodlá na své budoucnosti nic měnit: chce být producentkou televizní show a chodit s milovaným Jakem (Joshua Jackson). Jimmyho však možnost nového života neodolatelně přitahuje...

Prokletí jsou novým společným dílem mistrů hororu režiséra Wese Cravena (série Vřískot, Noční můra v Elm Street) a scenáristy Kevina Williamsona (série Vřískot, Tajemství loňského léta, Fakulta). Hlavní role ztvárnili Christina Ricci (Zrůda, Ospalá díra) a Joshua Jackson (Vřískot 2, Velmi nebezpečné známosti). (oficiální text distributora)

Wormboy

wow...vrieskajuca Shannon Elizabeth zozrata vlkodlakom na zaciatok filmu, tak to je teda uvod ako sa patri. Nema cenu sa rozpisovat, ze film je s*acka a preco je taka s*acka, staci si ho pozriet. Podivna mi je vsak pritomnost Christiny Ricci, ktora po Allenovom Anything Else a oscarovom Monstre skutocne zmenila zaner...a mimochodom, upircence su aj tak viac cool ako vlkodlaci. ()

Juto

Je mi smutno, že sa toľko ľuďom tento film nepáčil. Bola to úplná paródia na každý film o vlkolakoch, ktorý ste kedy videli. Je to komediálno - hororový žáner pri ktorom som sa veľmi bavil. 7/10 ()

Maty85

W. Cravem umí ( Vřískot a Noční můra ). Zaujali mě hlavně výborně vytvořený samotný vlkodlaci a poměrně dobrá akce. ()

FFINS

Dostala mě scéna jak policisté vnikly do nočního klubu kde byl vlkodak (blonďatá reportérka). Při vniknutí policistů vklodlak utekl a oni se mu smáli že řekl vlkodlak potom rozkopnul okno a ukázal prostředníček, poté byl rozstřílen. ()

TO

Dvě chybičky se vloudily: zaprvé příšerné triky a masky a zadruhé vystřihnutí těch nejlepších scén kvůli přístupnosti PG-13 (do třinácti let v doprovodu rodičů), jinak je to příjemný pohodový film přesně ve stylu Wese Cravena, natočený svižně a s nadhledem. Spokojenost ()

Bobik9

Dobrý začátek, prostředek a příšerně překombinovaný a únavný závěr. Jednoduchý vlkodlačí příběh s velmi potěšujícím obsazením (Ricci, Jackson,Eisenberg,Rosenbaum,Ventimiglia) a docela hezkými obludkami. Ta nadsázka tam byla cítit, takže se člověk ani tolik nemůže zlobit, že se jedná o naprosto bezduchou kravinu, ale přeci jen bych od Wese Cravena čekal vydatnější podívanou. ()

Moogwi odpad!

Film který se snaží tvářit víceméně vážně zkazí scéna kdy se dozvíme kdo je posledním vlkodlakem a od té doby to jde jenom z kopce, a stává se z toho fraška... původní dvě hvězdičky tudíž padají až na odpad ()

Ravi

Pod žánrovým vymezením horor/thriller si představuji něco dočista jiného, než tuhle podivnou frašku, kde vlkodlaci zvedají prostředníček v reakci na nadávky a herci zmateně pobíhají beze smyslu sem a tam. Atmosféru to chvílemi má a vlkodlačí přeměny také stojí za shlédnutí, ale i tak film nemusíte vidět. Závěr tomu nasadil korunu - spousta keců a jedno klišé za druhým. 30% = 1+/5 ()

iantomasik

Ja bych snad dal i ctyri, ale formalne to tak mistrne neni. Velmi zabavna a nadhledem srsici horor komedie, ve ktere hraji snad vsechny zachazejici serialove stars. ()

Smileface

Wes Craven točil vždycky Béčka, ale většinou kvalitnější než Crushed. Některé scénky jsou totiž téměr dementní (kdo je homosexuál atd.) i na teen horor. Každopádně nečekejtě nějaký strach, ale to už se u těchto "moderních" odnoží hororu nedá očekávat. ()

sedm.1

Televizí hloupost,hodně mi připomínající nedávno uvedenou Návnadu(Decoys).Špatné triky,nulová atmosféra,slabý děj,Christina Ricci prachbídná(kéž by zas mohla být malinká a vystřihnout si ještě aspoň jednou malou Wednesday v Adamsově rodině).Spousta klišé,na horor nekrvavý,na thriller nenapínavý.Tohle vytvořila dvojice autorů podepsaných pod dokonalým Vřískotem?Fuj chlapi!!! 3x fuj!!! ()

The Viper

Celkem okaté dopředu, jinak zábavná podívaná, která to ale podělala ke konci, kdy už to bylo až moc nudné, až moc (opět) okaté. Christina Ricci ve výborné roli a Jesse jako třídní otloukánek je skvělej._55% ()

darwin

Wes Craven zase boduje, zase s teenagerským hororem a zase se scénářem Kevina Williamsona. Navíc skvělé obsazení a Bowling for Soup! ()