Kouzelná chůva Nanny McPhee

• Česko Kouzelná chůva (více)

Pan Brown je majitelem krachujícího pohřebního ústavu, který drží nad vodou pouze štědré příspěvky panovačné tety Adelaide. Má sedm bystrých, ale také rozpustilých a velmi zlobivých dětí. Je pravidelným klientem místní agentury na hlídání dětí, po "likvidaci" sedmnácti chův s ním nechce mít majitelka agentury už nic společného. Bezradný pan Brown neví, co dál, jedinou oporou je mu mladá hospodyně Evangeline. Jednoho večera se objeví u jejich domovních dveří velmi nesympatická osoba, která je mimořádně ošklivá, a představí se jako chůva McPhee. Brown se domnívá, že mu ji poslala agentura. Za jiných okolností by ji nejspíš nezaměstnal, teď je jeho poslední záchranou. Děti ji nejprve odmítají poslouchat, záhy ale zjistí, že chůva používá čáry a kouzla, kterými je dokáže ovládnout. (TV Nova)

TonoM

Nemyslím si, že to je typická pohádka pro děti, jak se tu píše, podle mě může zaujmout spoustu dospělých.Skvělý výkon Colin Firth a originální scénář nám ukazuje, že ve Velké Británii umí. A po USA společně s Francií jsou nejlepšími producenty na filmy. 85% ()

LencaN

Chůvu McPhee chci rozhodně vidět někdy znovu. Dokonce bych se nebála ji nazvat mojí novou pohádkovou klasikou, kterou každé Vánoce sleduji. Bylo to kouzelné, proto i já jsem z toho byla očarovaná. Krásné barvičky mi dělaly dobře na duši. K tomu jsem se dozvěděla pár výchovných metod a ponaučení. Legrace si divák taky užije dost, protože tahle prapodivná chůva s bradavicí je šídlo, které si nebere servítky. Což je přesně to, co zoufalý otec bandy těch zlobivých ratolestí, potřeboval, protože o maminku už přišli. Colin Firth je zárukou šarmu, důstojnosti a srdečně zahrané jakékoli postavy. Emma Thompson jakbysmet - chuděra, tu tak namaskovali, že jsem ji zezačátku vůbec nepoznala. Oba tyto herce si nejvíce pamatuji z Lásky nebeské a od té doby je mám ráda a nemůžu na ně říct půl slova negativního. ()

Franki69

Chůva McPhee je opravdu mile praštěná anglická pohádka. S hvězdnými herci, tlupou dětí a Emmou Thompson, zlíčenou do bezvědomí za ošklivou babiznu, která kouzlí že by se Gandalf divil a všichni si ji nakonec zamilují. V poličce s dývkama bych ji měl klidně vedle Hvězdného prachu (ta je ale fakt nejlepší) anebo medvídkem Paddingtonem a Alenkou v říši za zrcadlem. Mnohým komentářům se tady dost divím, nevím co čekali…od pohádky s poučením? Já chtěl koukat na pohádku a taky jsem ji dostal, dávám 80%. ()

brasek

Nudil som sa, príbeh ma nezaujal a deti boli príliš odporné. Chudák Mr. Brown, nechcel by som byť v jeho koži. Kúzelná opatrovateľka... nuž originálna Mary Poppins je absolútne niekde inde (myslené v dobrom). ()

Kontryhelka

Pěkně natočená ztřeštěná komedie. Dobří herci, pěkné masky i triky. Ti malí parchanti byly na facku, ale vše se v dobré obrátilo. Happy end a napravení hříšníci. ()

Radek273

Není to tak hrozné, i když masky jsou doslova děsivé. Navíc to přehnané řádění dětí vrcholící nepochopitelně zaneřáděnou kuchyní už tvůrci vážně přehnali. ()

PTuranyi

Vynikajúca adaptácia klasického príbehu v skvelej produkcii a výbornými hercami. Dej je vtipný, pretože vďaka zlomyseľnostiam detí je o situačný humor postarané. Okrem nich je tu aj pár zábavných postavičiek ako kuchárka či pani Quicklyová, ktoré herci stvárňujú výborne. Angela Lansbury hrá skvele tetu Adelaide a Emma Thompson s Colinom Firthom excelujú. To však neznižuje zásluhy Kelly Macdonald a ostatných hercov, ktorí všetci sú výborní. ()

Camp_nou

Nic co by bylo nějak vysloveně originální, ale i tak moc hezká zábavná rodinná pohádka plná kouzel a dětské fantazie. ()

endymion

Sledování komických lidských karikaturek hemžících se v pestrobarevném světě, který vypadá jako když ve filmu Tima Burtona konečně vyšlo slunce, mě bavilo napodruhé i na potřetí a moje děti ten film zbožňují (zejména jeho první část - hádejte proč :o)). Dokonce při jeho sledování nezlobí, takže teta Matylda, tedy pardon chůva McPhee, pro ně není potřeba. Co víc si přát? Jen se divím se, že si této perly dosud nevšimla žádná z našich televizí, pro sváteční programovou nabídku je to film jako stvořený. ()

P@\/EL

Hodně povedený film o tom, jak vychovat partu mladých raubířů. Na filmu se mi líbil střídmý humor s jakým je příběh vyprávěn a ani pohádkové motivy zde nebyly k zahození. Děj utíkal celkem rychle a vůbec mi nevadilo, že konec byl poněkud předvídatelný. ()

Pa.ja

Příjemné fantasy (nejen) pro děti a (nejen) o dětech a jejich starostech. Objevují se zde opravdu vtipné situace, až jsem si místy říkala, že to už je trochu moc (ale tak když to ve výsledku nenarušilo strukturu filmu, tak proč tam pár bláznivin nepřidat). Více se zde budou bavit a smát děti, ale i dospěláci si najdou své. Trochu mi ze začátku dělalo problém dostat se do děje, ale když se povedlo, bavila jsem se. I přesto, že je děj chvílemi dost předvídatelný, je to příjemná komedie pro celou rodinu. "Abyste mě pochopili, musím Vám říct něco o tom, jak pracuji. Když mě potřebujete, ale nechcete, pak musím zůstat. Když mě chcete, ale už nepotřebujete, pak musím odejít." ()

bjehna

Dětskýma očima viděno je to krásné, barevné a kouzelné. Očima dospěláka vidím ty nejlepší britské herce a zajímavý námět. Hezky zpracované ale krátké. ()

Pythonator

Kelly Macdonald je tak sympatická, že je vám hned od začátku jasné, že se s ní musíte oženit. Jinak průměrná americko britská kravina, která pobaví, ale dětem nic duchaplnějšího nedá - snad jen poučení, že zlobit se nemá. ()

DK197

Moje oblíbená komedie. Sladká jako med s typicky romantickým koncem. Ale hravá a roztomilá. Pro děti akorát. A mě připomíná dětství. ()

sha.piro

Příjemný rodinný snímek. Děti u toho vydržely až do konce (což se u většiny filmových pohádek opravdu nestává) a i mě to kupodivu bavilo. ()

elitedewd

Skvělý. Pohádka pro děcka i pro dospělý. U filmu jsem se skvěle bavil a příjemně jsem si odpočal od všech těch akčních nářezů. Hafo děcek bez mámya bez chůvy. Podařená čarodějka jako chůva se zajímavými prostředky k výchově. Pokud se rádi bavíte a máte rádi pohodovou tak tenhle film ja žhavý kandidát. **** a možná i víc ()

Kouzelná Emma Thompson se vrací

Kouzelná Emma Thompson se vrací

16.04.2009

Některá pokračování vás překvapí. Nejen tím, že vůbec vznikla, ale i relativně hvězdným obsazením. U nás Kouzelná chůva Nanny McPhee prosvištěla kiny téměř bez povšimnutí, v anglicky mluvících zemích… (více)