Co kdyby jediný zlomek vteřiny poslal tvůj život dvěma rozdílnými směry? Život, to jsou tisíce cest Mladá Helen ztratila práci a když se těsně před ní zavírají posuvné dveře vozu metra, otevírá se nám pohled na to, co by se stalo, kdyby metro stihla či nestihla. Obě verze se rozbíhají jedna za druhou. V jedné Helen opustí svého nevěrného přítele a navazuje nový šťastný vztah, ve druhé se Helenin život stává čím dál víc nešťastným, nabere si dvě zaměstnání, utvrzuje se ve své bezcennosti a podporuje svého přítele při psaní románu, přestože jeho aférka stále trvá. Co by se stalo KDYBY? (oficiální text distributora)

Legas

Nejvíce si cením samotného námětu „co by se stalo, kdyby“. Zpracování není k zahození, ale mohlo být lépe využité. Romantika je zde celkem 100% (zvlášť tradiční scéna v dešti), ale komedie trochu vázne. Ale i tak, co se týče originality, může být divák spokojen. Stejně tak s hereckými výkony ()

Webb

Zajímavý námět, který byl vhozen do bazénu plného klišé, ve kterém se koupají jen naprostí filmový začátečníci. Jen jsem do něj ponořil nohu abych zjistil teplotu, místo vody se mi ale pod kůži dostával jed, který zraňuje a vyčerpává daleko více, než-li otrávená dýka před tisíciletím. ()

Anderton

Tak mne tento nápad s paralelnými realitami v rámci romantického žánru pripadal celkom originálny. Celkom originálny mi pripadal aj scenár, ktorý sa v jednej z realít nebojí aj trochu pritvrdiť a pripraviť nečakaný záver. Na film mám pekné spomienky, videl som ho na lekcii angličtiny v originále. Paltrowkinej parťáci nie sú žiadni nabúchaní krásavci, takže v kontraste s takpovediac scifi zápletkou pôsobí film príjemne civilne. A je to skôr dráma, ako komédia. ()

swamp

"Cheer up. Remember what the Monty Python boys say. 'Always look on the bright side of life?' No, 'Nobody expects the Spanish inquisition.'" Další z mnoha pokusů o rozpolcení děje na více paralelních částí, scénář však v tomto případě místy pokulhává. Ovšem jako odpočinkový snímek na nedělní podvečer ideální. :) ()

predators

Gwyneth Paltrow to nemá ve svém milostném životě jednoduché, ale zdá se, že po novém seznámení bude již všechno jinak. Karty jsou ale hozeny tak, že nikdy nevíte, která příjde... Zajímavě propletený děj s několika zvraty a dobrými hereckými výkony mě i citově dostal... 80% ()

nash.

Romantické drama odlehčené občas vtípkem nebo komikou, které se mi líbilo víc než jsem čekal. Gwyneth je v obou rovinách výborná, John Hannah je okouzlující, John Lynch dokonalý hajzlík na zabití, scénář odvíjející se ve dvou alternativních rovinách je zajímavý i když v každé z nich lehce tlačí a podřizuje charakter Helen směru, kterým se má příběh ubírat. Výborné a určitě si někdy dám repete. ()

silentname

Medzi romantickými filmami je podľa mňa "Sliding Doors" jeden z tých kvalitnejších. Bol to asi prvý film, v ktorom som videl Gwyneth Paltrow a prišla mi veľmi sympatická. A od toho momentu som si ju aj obľúbil. Otvorene to tu takto priznám. Všetko začalo týmto filmom. Film je podľa mňa dobre napísaný a napriek tomu, že rozpráva dve dejové línie súčasne, ktoré nám hovoria ten istý príbeh z inej možnosti "Čo keby...?" nestrácal som sa v tom. To, že sa Helen ostrihá tomu samozrejme pomôže. Ale myslím si, že to dáva niektorým scénkam aj trošku unikátny pohľad. A to je to, čo sa mi na tomto filme páči. Občas to pôsobí, ako keby sa jednotlivé scénky so sebou striedali a vytvára to zaujímavý efekt. Takže v tomto smere film dosť oceňujem. Herecké výkony sú schopné, záverečné momentky boli podľa mňa vynikajúco dramaticky zvládnuté. A sú skutočne silné. Najmä scénka na moste. Tú mám dodnes pred očami a vybavujem si ju veľmi presne. Myslím si, že ak ste naladení na romatnický film, tak tento vás určite neotrávi. Dokonca si myslím, že by si mohol získať vaše srdcia. Pre mňa je to výnimočný film a nemám problém sa k nemu kedykoľvek vrátiť. je veselý, je smutný, je srdečný, je tvrdý. Nepôsobí gýčovito a emocionálne je podľa mňa správne uchopený. Čeknite si ho ak ste to už neurobili. Hodnotenie: B+ ()

LoLaa

Nečekala jsem, že mě tento film tolik zaujme, opak se stal pravdou, osudové příběhy, herecké výkony i hudbu jsem si jednoduše zamilovala. Ale co, španělskou inkvizici taky nikdo nečekal!;):) ()

klerik

Veľmi dobrá akože romantika. Takéto hry s príbehom mám rád a táto je navyše ladená trochu "temnejšie" a vie vyvolať aj emócie... ()

giblma

Rádoby originální nápad několika možností osudu, odvislých od nějakého banálního úkonu, to už tady párkrát bylo. (Kieslowskému to v politicky - lidské Náhodě vyšlo líp.) Jediné pozitivum tedy vidím pouze v nepravidelném střídání jednotlivých fází a zdánlivé nejistotě, kterou linii právě sledujeme (i když i toto zábavné "tápání" nám tvůrci ušetřili tím, že Gwyneth v úvodu jedné paralely změnili účes). Přidala bych jednu hvězdičku navíc. Jenže to bych si po skončení filmu nesměla uvědomit, že nebyl zamýšlen nápad, že jde o dva po sobě jdoucí děje. ()

Ilicka

To, co se napočátku velmi slibně rozjíždí jako lehce komediální film s milou hrdinkou a originální zápletkou, v průběhu času upadá do schizofrenie, neboť, společně s rozdvojenou hrdinkou, neví, zda se dát cestou uslzeného, bezvýchodného romantického dramatu (tmavovlasá Gwyneth), nebo romantické komedie (blond Gwyneth), navíc přechody mezi oběma příběhy je volný, takže pokud se na plátně nevyskytuje Helen, tak divák může být lehce zmaten, se kterou půlkou má tu čest... *** Gwyneth je ale fajn v obou rolích, a John Hannah je naprosto neodolatelný. *** Takový romantický velmi lehký nadprůměr. ()

Morholt

Co by kdyby je docela rozšířený námět nejen na filmovém poli, ale nepamatuji si, že by to někdo zpracoval podobným způsobem. Ty dvě linie jedoucí paralelně, přičemž na stejném místě se odehrávají jiné osudy, to mě bavilo. Režie se sice občas neubránila mírnému zazmatkování, ale vše nakonec bylo docela přehledné. A nakonec se líbil i závěr, který ukázal, že i když vám ujede metro, je váš osud už dávno utkán. jen k jeho naplnění musíte dojít jinou cestou. Herecky není absolutně co vytknout - bavili mě všichni. Příjemné pokoukání. 70% ()

Handle

Miluju filmy na téma ''kdyby byly v p*deli ryby'' :) je nevěřitelné co všechno by se mohlo stát pouhým (ne)nastoupením do vlaku, či jakékoli jiné nepatrné věci.. No a asi proto nikdy ničeho nelituju. Srdcová sedma mě svým námětem zaujala, ale to je tak všechno. Jinak to bohužel byla docela nuda, nenechte se zmást ''Komedií'', vážně se moc nenasmějete. Takže škoda, ale námět byl nevyužit, nebo alespoň já čekal víc.. ()

Martinibaby

Nevím čím začít, ale tentokrát ne z těch špatných důvodů, spíš si teď nedokážu utřídit myšlenky. Tak zmateně :) Miluju filmy o butterfly efektu, miluju fake britský přízvuk Gwyneth Paltrow a taky jsem se zamilovala do Johna Hannah a jeho pravého skotského přízvuku. Jediné, co vážně nechápu, je český překlad názvu, ale možná jsem jen extrémně tupá :) ()

Terva

Vidíte, co vše se může změnit za pár vteřin vašeho života ? Ne, nevidíte, tak se podívejte na Srdcovou sedmu. ()

Blofeld

Na DVD, v originále, ještě lepší než v TV, tudíž přidávám i pátou hvězdu. A protože DVD je v Levných knihách k mání za pár korun, vřele doporučuju! ()