Je léto roku 1995 a čtrnáctiletá Ann a její matka Adele se stěhují z malého městečka do Los Angeles. Adele se chce oprosti od maloměstského života, který ji dusí. Doufá, že se jí v novém bydlišti splní její tajná přání. Naproti tomu Ann není stěhováním vůbec nadšena. Nechce opustit své přátele a spolužáky. Ani po dvou letech strávených v Los Angeles není vztah mezi matkou a dcerou nijak ideální. Adele stále věří ve své tajné sny, zatímco Ann je realistka. Jednoho dne se však jejich životy zcela změní. (oficiální text distributora)

venison

Susan Sarandon je skvělá, Natalie Portman je výtečná, ale jinak je tohle drama málo dramatické, pomalé, fádní.. Něco se pořád děje, ale tak nějak nic do hloubky.. Ale co čekat od režiséra "Krásné pokojské"? ()

peetriss

Tento film by byl jen dalším z tisíců podprůměrných filmů o vztahu mezi matkou a dcerou nebýt Susan Sarandon a Natalie Portman. Na hereckých výkonech obou hereček je tento film postaven a díky nim mám nutkání dát tomuto filmu dokonce čtyři hvězdičky. Susan Sarandon zde podává tradiční standart a špatně zahranou roli byste u ní hledali jen těžko, ale především to byl citlivý herecký projev mladičké Natalie Portman, který na mě udělal obrovský dojem a dovolím si tvrdit, že se Natalie stala absolutním tahounem celého tohoto filmu. ()

Tomyfrok

"Jsi jen bláznivá nezaměstnaná učitelka středního věku," zakřičí v jedné ze scén malá Ann na svou matku. A není daleko od pravdy. Adelle August ztvárněná úžasnou a pohlednou herečkou Susan Sarandon dala své filmové dceři Natalii Portman tu nejlepší školu. Život teenagera není jednoduchý, zvlášť tehdy ne, pokud je vaše matka nezodpovědná věčná puberťačka, která má jediný cíl, a to žít co nejdál od všeho fádního. Jenže na to příliš nemá jak svou osobností, tak finančně, a pro svou dceru je místo vzoru spíše přítěží. Ann touží ze všeho nejvíc o tom, že jednou uteče, jenže pouto matky a dcery není něco, co můžete jen tak přetnout v zápalu jedné hádky. Kdekoli, jen ne tady ničím příliš nevyčnívá, ale jde o kvalitní film a osmnáctiletá Natalie Portman zde dostává po boku velezkušené Susan Sarandon možnost filmově vyrůst, což, jak dnes víme, se jí povedlo brilantně. (60 %) ()

RomanHyde

Ucházející kvalita, především díky skvělým hereckým výkonům Susan Sarandon a Natalie Portman, které celý snímek doslova drží na vodou. Příběh totiž není nic originálního, zápletka skoro žádná a konec dopředu odhadnutelný. To všem jde však bokem při sledování ústředních hrdinek, kterým roli opravdu uvěříte a doslova vás vtáhnou do svých pocitů. ()

pend

Film jsem dokoukal jen díky Natalie Portman, nebyl špatný, ale snímky tohoto typu založené na vztahu dcera - hrozná matka opravdu nemusím...Herecký koncert obou hlavních představitelek. ()

Linki

Na Wanga to mohlo byť aj lepšie, ale uvedením v TV to stále má skôr nadhodnotu oproti ostatným mainstreamovým šialenostiam. Takže hviezda naviac za to, že sa film dostal do širšej distribúcie prostredníctvom TV a aspoň pri pozeraní bedne a tohto filmu v ňom, som ako tínedžerka nezdegenerovala. :) ()

char_t

Tomuhle filmu asi nejde dát jiné než průměrné hodnocení, jak napovídá i sloupeček troj-hvězd vpravo... Sarandon a Portman hrají skvěle a chemie mezi nimi pracuje parádně, ale tím výčet kladů končí. Zbytek tak nějak nestojí za řeč. ()

tranquill

Příběh není nijak nadstandardně zajímavý, ale to co toto drama matky a dcery dělá, jsou herecké výkony obou hlavních protagonistek, Susan Sarandonové i Natalie Portmanové. ()

dogma97

Klasický případ podhodnoceného filmu. Divák, jehož jemnost vnímání otupěla konzumací ostrých ingrediencí (sarkasmů, gagů, tragédií a dramatických dějových zvratů), se nám nudí, chudák... Nudí se, nechápe, a hodnotí! Caramba! Skvělý scénář + koncert pro dvě herečky = 90% ()

DadysGirl

Matce by mě někdo říct, že se na to dají brát léky... Výměna rolí mezi dítětem a dospělým a takový normální kočovný život matky s dcerou. Natalie už před 13ti!!! ĺety dokázala, že umí... P.S. Kde vzala Susan takový krásný štíhlý nohy? to není fér! :) ()

mirkath1

Konečně film o vztazích, které docela chápu,má dcera má podobnou matku :) Jen je škoda, že trochu nerozvedli téma, proč vlastně otec Ann opustil svoji ženu.A neladila situace, že by celkem zkušená žena nevěděla, že po noci strávené s milencem se mu zásadně nevolá, ani nevnucuje.Spíše naopak, muž by měl loudit, takové zkušenosti mám já hehe. Jinak ok ()

Prubner

V podstatě to ani nemá děj, je to jen pásmo epizod ze života matky a dcery, epizod někdy zábavných, jindy nudných. Film tak stojí na hereckých výkonech dvou hlavních představitelek. Nebýt jich (hlavně mé oblíbené Natalie), bylo by mnohem těžší ty dvě hodiny vydržet. ()

PROTIVETRU

Natalie bola skvelá, takisto aj Susan ale podobné filmy veľmi nechápem. Vyznievajú monotónne a od polovice začína nuda a pozeranie po hodinkách, kedy to skončí, ale aj tak som to nechcel ukončiť predčasne. ()