Mláďata

Frank Carveth se obává o duševní zdraví své bývalé manželky a jeho dopad na jejich šestiletou dceru. Jednoho dne je učitelka jeho dcery Ruth napadena dvěma znetvořenými dětmi ve školce, což Carvetha vede k odhalení souvislostí mezi sérií vražd, bouřlivým vztahem s bývalou ženou, radikální psychoterapeutickou sektou a tajemným doktorem Raskinem. Hrozba děsivých a nebezpečných bytostí se stále více přibližuje a Carveth musí udělat vše pro to, aby ochránil sebe i svou milovanou dceru. (Cinemax)

raimi

Třetí Cronenbergův celovečerák a opět trefa do černého. Některé scény z filmu ve mně zanechaly nesmazatelné stopy. Zejména ta ve školce... ()

Remedy

Vyjma finále je to horror jen chvílemi (nicméně právě v těch chvílích je jeho intenzita obrovská). Jak se postupně více seznamuji s Cronenbergovými filmy, začínám v nich polehoučku spíš vidět to "duševno" a upřímně se jím zaobírám raději než jeho oblíbenými explicitními nechutnostmi, které snad někomu přijdou odvážné, odvázané, originální a nekonvenční, ale kvůli nim mě Cronenberg až tolik nebaví.) Na The Brood oceňuji především tu zevrubnou a působivou expertízu (napsat jen "analýza" by bylo nedostačující.) původně čisté mateřské duše, která je odloučena od svého dítěte a musí žít v nucené izolaci a v odcizení od rodiny. Pozoruhodné, nemainstreamové, osobité, působivé. ()

Trevor

Halloweenska testovacia špecialita. Možno práve preto že v tomto období a v tejto situácii spokojnosť ale Cronenberg je väčšinou zárukou dobre stráveneho času pred obrazovkou. Skôr psychologické ako strašidelné ale v každom prípade na úrovni. ()

BitlDjus

U Cronenbergova THE BROOD jsem dlouho čekal, dost jsem hledal informací a četl různé recenze. Po zhlédnutí tohoto kousku mám hodně mrazivý pocit a potěšení z dobrého hororu. Jak už je zde poznamenáno, je to opravdu zlý film, děti hněvu zde představují ty nejodpornější kreatury, které se v hororu mohou naskytnout. D. Cronenberg odvedl skvělý kus práce, který má svojí vizitku zaručené hrůzy a pro děsivý efekt si nejde daleko. Skvělé. ()

honajz2

Hele, já chápu, že koncem sedmdesátých let nejspíš musel film o vraždících dětech působit kontroverzně, ale právě v tomhle ten film dost zestárl. Nemá to atmosféru, spíš to celé nudí a pár smrtí prostě nezapůsobí. A pokud se tady Cronenberg snažil o pomalý vývin atmosféry, tak se mu to nepovedlo.Dost mě to nudilo až do posledních zhruba 25 minut, ty byly napínavé a Cronenberg se tady konečně projevil tak, jak jsem celou dobu čekal. Gore bylo dost dobře provedené a navíc z toho finále dodnes těží někteří ti gore/splatter režiséři. Každopádně i když finále můj celkový dojem vylepšilo, i tak Mláďatům víc jak 3*dát nemůžu, protože na víc jak průměr to pro mě prostě nemá. A kdyby ten konec nebyl tak krvavý, asi bych ten horor zařadil do kategorie "neurazí, nenadchne". 3* ()

Martin741

Reziser Cronenber natocil fuckt genialny horor! Film je mrazivou prechadzkou do najtemnejsich oblasti ludskej psychiky. Vrazdi sa aj tu sice, ale netecu potoky krvi - ako tomu bolo dobrym zvykom u Petera Jacksona a u jeho Bad Taste a Braindead. Tu ide skor o atmosferu, ktora neskutocne hustne kazdym dalsim a dalsim zaberom. Vrazdiace deti su psycho samo osebe, netreba sa utapat v potokoch krvi. Naco aj. Snimok ma neskutocne temnu atmosferu, a ta divaka hned pohlti a nepusti. A to je dobre, nuda totiz tuna nema sancu. To je este lepsie. 95 % ()

ad

Pravda, že šok způsobí hodně... Ale některé dějové zvraty a vůbec celá zápletka najsou nijak chytře vymyšlené,a le zase je to horor, tam nejde o složitě struktorovaný děj,a le o děs... a já se teda bál...Cronenberg byl už tehdy pěkný "úchyl" (viz. porod) a celé to má slušnou atmostféru a scény s Mláďaty jsou opravdu hrozivé a perfektně natočené... ()

dubinak

Cronenbergovým dílům jsem zatím na chuť nepřišla. Atmosféru na diváka navalit umí, to bez debat, avšak kecání je kecání. Víc než na malé zrůdičky se David soustředí na smyslné psychologické dialogy, které jsou plné interakcí a vcelku nezáživného vyobrazení dosavadní situace. Na nervy je to uzpůsobené tíživě, přesto mě účinek tentokrát nějak nechtěně minul a dostatečně mě nevtáhnul děj. Pro mě byla největším lákadlem asi již zmíněná monstra a jejich vizuál. Samozřejmě nechyběly ani Cronenbergovy známé deformace a šokující pointa. Bohužel, chybělo ještě dost k tomu, aby mě to vyloženě bavilo, možná kdyby se víc soustředilo na vraždící děti, věnovala bych tomu větší pozornost. Naneštěstí byly jen příjemnou hororovou ozdůbkou ve velkém množství nic neříkajících dialogů. ()

WolfR

Komorní hororová atmosférická záležitost, tak trochu úchylného Davida Cronenberga. Nemůžu tomu upřít velkou nechutnost, napětí a skvělé a vygradované finále, nicméně byli pasáže, kdy to bylo moc ukecané a nudné, 3 hvězdy. ()

blitzer

První polovina filmu je dost utahaná, takže jsem měl problém udržet pozornost. Závěr je naopak nechutně-cronenbergovsky zábavný a napínavý. Dávám 3,5*. ()

majo25

Film má výbornú záverečnú pointu. To všetko predtým je ale dosť rozvláčne. S pointou sa všetko vysvetľuje a tak trochu zabúda na pomalšiu prvú polku filmu. Skvelý mysteriózny Reed, fajn masky a atmosféra. Môj 10. Cronenbergov film dopadol dobre a po Muche je to jeho druhý najlepší snímok. Hodnotenie: 70% ()

Flyer

Ve svém životě už jsem nějaký ten horor zhlédnul, ovšem Cronenbergova Mláďata by u mě mohla kandidovat na nejpodivnější film tohoto žánru. Tento snímek je podivuhodný jak svým surrealistickým zpracováním, ze kterého je cítit prazvláštní atmosféra strachu a nejistoty, tak poněkud úchylným příběhem a v neposlední řadě i svojí výpovědí. Cronenbergova tvorba mě začíná zajímat, protože filmy tohoto Kanaďana se mi zdají být něčím víc, než jen pouhými horory či úchylnými podivnostmi. ()

kosta73

Jednoduše geniální! I kdyby Cronenberg už nikdy nic dalšího nenatočil, tak tímto dílkem se nesmazatelně zapsal do dějin filmového hororu! ()

Radiq

Vraždící Teletubbies! Zub času hlodal a hlodal, až vyhlodal díru velikosti granátu. Což mě přivedlo na myšlenku strčit do díry granát. Granát explodoval a bylo vymalováno! Bylo vymalováno zubem času. A je to na tom znát. V dnešní době by v tom bylo 10x víc krve a hlavního klaďase by asi hrál Brad Pitt. Líbí se mi celá myšlenka a celej scénář, ale zub času je neúprosný (účesy, masky, efekty). Zvláštní poděkování je kamennému ksichtu Olivera Reeda. ()

SeanLSD

Na rozdiel od predchádzajúcich Cronenbergových filmov, tento ma skutočne dostal. Precízne budovanou atmosférou, skvelým spracovaním, výborným herectvom, a samozrejme neotrelým nápadom, ktorému ale podlieha celá stavba diela. Kým v SHIVERS a RABID sú pozoruhodné myšlienky, ktoré tvorcu zaujímajú, iba vyslovené, ale s celkovým priebehom deja napokon takmer nesúvisia, BROOD je komplexne prepojený a nevyskytne sa tu jediná samoúčelná scéna spojená so sexom alebo násilím... Prekvapivo teda – alebo u Cronenberga vlastne neprekvapivo – nie stupňovanie desivých, odpudzujúcich či veľkolepých atrakcií, ale mrazivej intelektuálnosti. ()

Fox Mulder

Původně jsem chtěl dát 3*, ale za scénu z porodem, kde Cronenberg opět ukázal, že je mistr zvrácenosti musím dát * navíc. ()

Jste Otrlý divák?

Jste Otrlý divák?