Příliš dokonalá podoba

• Kanada Dead Ringers (více)

Bratři Elliot a Beverly Mantleovi jsou nejen jednovaječná dvojčata, ale navíc se oba živí jako gynekologové a jejich životy spojují stejné ženy. Sukničkář Elliot totiž vždy každou po čase přenechá svému nesmělému bratrovi Beverlymu. Ten se jednou do takto získané ženy skutečně zamiluje a pro všechny postavy destruktivní série emocionálně vypjatých situací nastane ve chvíli, když zrovna ta podvod obou bratrů odhalí. Příliš dokonalá podoba však nevypráví pouze o zničujících vztazích hrdinů. A to především proto, že je pod ní podepsaný slavný kanadský režisér David Cronenberg (Moucha, Dějiny násilí). Do tajuplného thrilleru o dvou gynekolozích a ženě s neobvyklými zdravotními problémy se promítly i mnohé z jeho fascinací lidskou tělesností a kovovými chirurgickými nástroji. V hlavní dvojroli mnohými cenami ověnčeného podmanivého snímku výjimečného režiséra se představil strhující Jeremy Irons. (Filmhouse)

4ward

Je život bez vazby k druhému člověku jednodušší? A můžeme vůbec žít jako jednoznační jedinci, jejichž vztahy existují do té míry, kdy je to jen oboustranně výhodné - nebo se spojitostem nevyhneme? A další otázky, které Cronenberg pitvá až naturalisticky doslovně s, pro něj obvykle nekompromisním, nahlížením na lidstvo jako organismus. Tělesnost a myšlenky s city nelze oddělit, tak jako nelze oddělit od lidí, protože vždy budeme nuceni žít alespoň se sebou samými. Jednoduše film podnětný, tak jako může být děsivý nebo uhrančivý. ()

honajz2

Jsem si dle názvu a žánrů myslel, co na mě tady úchylného vypadne (ne že by mi to ale vadilo) a on je to relativně normální film. Drama určitě, thriller dejme tomu, horor ani náhodou. A hlavně je to psychologické, ale tenhle žánr tu kupodivu chybí. Nicméně příběh sám o sobě je tady celkem zajímavý a je i dobře napsaný, horší ale je, že na dvě hodiny nevystačí a jelikož je to po filmařské stránce docela chladné, chtě nechtě se vleče. Nějakou atmosféru to sice má, ale stejně to není vtahující. Dost to ale zachraňuje skvělá dvojrole Jeremyho Ironse, který tomu všemu dává nějakou šťávu, zachraňuje to od nezajímavé nudy a hlavně díky němu se mé hodnocení vyšplhalo jen tak tak na čisté tři hvězdy. Btw, nemůžu si pomoct, ale z pár scén jsem měl pocit, že Cronenberg viděl Zet a dvě nuly a chtěl ten film napodobit hodně po svém. Přitom Dead Ringers a Zet a dvě nuly mají stejná snad jen dvojčata, jinak oba ty filmy jsou úplně jiné... 3* ()

Joe321

Rozhodl jsem se, že se tu uCronenberguju. Poslední ve frontě je Dead Ringers... Irons jede výborně. Jinak nuda nuda, šeď šeď. Téma je to hodně zajímavé, i ten konec se mi líbil, ale prostě jsem se moc nebavil a spíše trápil. -"And tomorrow, we'll take some Percodan... just because it's Saturday." ()

shyster

Jeremy Irons tady hraje famózní dvojroli o talentovaných dvojčatech. Irons je velice přesvědčivý v proměně jednoho z bratří na úplnou trosku a na filmy od Cronenberga Dead Ringers oplývají velice emocionálním koncem. Po Mouše jeden z nejlepších Cronenbergových filmů. ()

cariada

Slušná psychárna , aneb dva bráchové dvojčata se různě vyměnují a užívají se stejnou ženou. Jenom né brát náký prášky, pak se začne vše rozpadat. Jeremy zvládnul dvojroli bravurně. Film je pěkně mrazivý a ponurý, ale na můj vkus moc dlouhý. ()

MrPierc

Už od malička byli fascinováni ženským tělem. Dokonale pracující bratři v gynekologickém oboru se doplňují a jen díky jejich vztahu se jim vše daří. Ač jsou fyzicky naprosto stejní, jejich povahy jsou tak odlišné. A možná právě proto jsou úspěšní. Pracují jako jedna osoba, ale mají na to 4 ruce a 2 hlavy. Úspěch ale skrývá jedno malé tajemství. Abnormální sdílení mezi jednovaječnými dvojčaty se jednou vymkne kontrole a stvoří konec jejich provázanosti. Vždy byli vlastně stejní a mysleli i na toho druhého. Celý život o sebe navzájem pečovali. Jenže tento vztah má i jednu nevýhodu. Pokud se jedno dvojče začne chovat destruktivně, tak tím ovlivní nejen jejich vztah, kariéru, ale hlavně to životní pouto. Jeremy Irons tu zahrál výbornou dvojroli a každému bratrovi vdechl zcela jiný charakter a vlastnosti. Téměř jsem si ani neuvědomil, že to je stejný herec. ()

ad

Film o závislostech - jak psychických, tak fyzických; o jejich vzájemném prolínání a sestupu téměř na dno šílenství... Silný útok na lidskou psýchu, nenormální film, na který musí mít člověk náldau, jinak propadne do silné deprese a hned tak nic jí nepřehluší... určitě nejpoůsobivější a nejsilnější film Davida Cronenberga, který do už tak silné látky implantoval ještě slušnou dávku své úchylnosti... Ale co dělá tento film opravdu nezapomenutelným je skutečně fenomenální výkon Jeremyho Ironse!!!! Jeho dialogy bratrů jsou vážně famózní... ()

Juto

Mimoriadne znepokojujúce, miestami zábavné, chladné, ale zároveň osobné. Film postupne a zámerne skôr desí diváka, ako by ho mal šokovať. 7/10 ()

mortak

Vynikající studie lidských závislostí - na těch druhých, ať mužích nebo ženách, na drogách, na úspěchu. To, co říká dvojčatům holčička na začátku, je pravda: "You dont know what fucking is." Zatímco v myšlenkách ženy je fucking většinou nějak spojeno s dítětem (i Bujold jako herečka touží po dětech), dvojčata se snaží to všechno poznat zevnitř - nalézt vnitřní fyzickou krásu ženských pohlavních orgánů, aniž by hledala skutečný smysl sexu. Napřed vymýšlí nástroje, které pomáhají, ale když závislost začne ničit vše lidské...sex, bolest, smrt, závislost. A i kdyby vás nic z toho nezajímalo, dvojvýkon Ironse vám vezme dech. ()

majo25

Omyl, vážení, žiaden horor, žiaden thriller, iba obyčajná, priemerná psychologická dráma a ešte k tomu aj veľmi nudná. Bože, kto kategorizuje tie filmy? Moje hodnotenie: 45% ()

campix

Jeremy Irons v hlavní dvojroli, režisér David Cronenberg a máme zaděláno na pořádnou depku, která je až fyzicky nepříjemná. Bezvýchodná atmosféra z filmu přímo sálá i když se nic neděje a přispívá k tomu hlavně Irons v hlavní roli a celkově podivná tématika dvojčat gynekologů. Jestli jsem si něco ujasnil tak to, že ranná tvorba Davida Cronenberga není nic pro mě. U mě začíná vítězit až Východními přísliby. Dead Ringers jsem si příliš neužil. ()

TomPrusik1

Přijít s nápadem dvou podobných mužů, kteří si hrají jeden na druhého podle mě není nic převratného (vzpomeňme na Zítra vstanu a opařím se čajem). Tady to ale dospělo do takového stádia, že jsem občas nebyl schopen rozlišit o kterého bratra se jedná. Nevím jestli to byl smysl, následek mojí chvilkové nepozornosti, nebo špatné pojetí příběhu. Prostě občas jsem si myslel, že jde o introvertního bratra Beverlyho a pak se ukázalo že je to sukničkář Elliot (a nebo mě napadla myšlenka, že je to Beverly, který se vydává za Eliota). Pochopitelně jsem se tento zásadní nedostatek snažil napravit, ale místy se moc nedařilo. Bohužel ani příběh sám o sobě mi nepřišel nějak zajímavý. Prostě jednomu z nich začíná hrabat, myslí si, že má před sebou mutanta, kterého je třeba odstranit a že to všechno vyřeší drogy. Čekal jsem od Cronenberga nějakou větší bizarnost a tohle na mě působilo, jako takový lehce hororový díl ordinace. Co ale nelze filmu upřít je herecký výkon Ironse. Ten to sám ale nezachrání. 4/10 ()

dr.fish

Hozená rukavice, kterou Jeremy Irons zvedl a vyšvihl famózní dvojroli jednovaječných dvojčat. Každé je jiné a přece jsou nerozlučně spojeni vzhledem i uvažováním. To spojení je patologické a je to látka, kterou Cronenberg rád rozvinul na velké plátno jako monumentální výtvarné dílo. Takové filmy už se dnes netočí. 85% ()

Nivenx

Klasický Cronenbergovský styl přivedený k dokonalosti. Výborný herecký výkon a skvělá atmosféra dělá své. Monstrozní magořina, která svým způsobem nenudí, protože neustále se těšíte co bude dále. Vynikající film! 80% ()

Deyw

ja nevim vole..asi sem dement, ale kurva co ? herecky dobry, jinak divny a zase dobry a herecky divny..ale je to zazitek.. :D hodnoceni taky nevim.. 1-5.. :D ()

LeoH

Pořádně neoslovily ani morbidní gynekologické fantazie v náznacích, ani osobní a vztahové problémy párku dvojčat (extrovertní cynik versus romantický podivín – první myšlenka: kdopak z nich bude tím slabším článkem, kdo si první vleze do teleportu s mouchou?) svázaných vztahem, jehož finální vyústění zůstává nevysvětleno psychologicky a zároveň není dostatečně tajemné, aby působilo mysticky – zbyl hlavně pocit scenáristického naschválu a dejme tomu jakési mlhavé znepokojivosti. Ovšem klobouk dolů před Ironsem (a nenápadnou prací maskérů), jak mám v některých filmech problém odlišit DiCapria od Damona, mezi dvojčaty jsem se orientoval spolehlivě. ()

Jizni Tlapa

Chaotické, zbytečně diváka zavádějicí do míst, ze kterých se mu těžko navrací do realné dějové linky. Kamerově nemastné, neslané. Scenáristicky chudé, bez hlubších pasáží. Skvělý "uchylně" přirozený Irons a originální "dvojčatový" nápad, je pro mne jediným důvodem pro hodnocení 40%.. ()

KRYSIOPICE

Filmy Cronenberga mám rád, ale tohle pro mě bylo velké zklamání. Jedno velké WTF. Ptal jsem se sám sebe jestli jsem viděl stejný film jako ostatní . ()

danoo

Typicky béčkový názov zavádza - Ironsova sebadeštrukcia umocnená na druhú je fascinujúca. Čo si budeme nahovárať? Cronenberg, ten starý fetišista, je absolútny majster. Sledovanie jeho chorej rozprávky o mentálne siamských dvojčatách je okrem iných vecí spojené i s veľmi znepokojujúcimi pocitmi, hlavne pre ženy vzhľadom na podivné gynekologické nástroje... ()

neoBlast

Přestože bych se naštěstí díky svému pohlaví nikdy nemohl ocitnout na stole doktorů Mantleových, tak z Cronenbergova filmu musí mrazit všechny jeho diváky bez ohledu na druhovou příslušnost. Ulítlý Kanaďan brilantně režíruje Jeremyho Ironse, který již nikdy poté nemohl předvést lepší herecký výkon (ani ve Smrtonostné pasti 3...;-)). Gradující znechucující atmosféra... nenapadá mě podobný snímek. 80 % ()