Epizody(6)

Šestidílný televizní seriál ze života studentů maturitního ročníku natočil tvůrčí tým scenáristů Štorkán, Bednář, Adamec. Na úspěšnou spolupráci autoři navázali o šest let později ve zcela stejném složení dalším seriálem z podobného prostředí s názvem Bylo nás šest. (hippyman)

carl.oesch

No, na jednu stranu klasická trapárna ve stylu Chlapci a chlapi. Ale dokumentační hodnota obrovská. Zkuste se zamyslet, jestli se za socíku žilo všem tak úžasně dobře, jak stále tvrdí řada těch, kteří na dnešku nenajdou jediné pozitrivum a tvrdí nám, jak dneska žijeme bídně. Ony ty existenční problémy Navrátilovy matky (a jeho samého nakonec taky) byly realitou pro značnou část tehdejší populace. A jeho otec Menšík a byt, kde ho Navrátil navštívil? To samé. A že je dnešní doba fascinovaná jen a jen spotřebou? A co ta rodinka Milinky Moutelíkové, kde matka Vránová zuřivě šetří na auto, protože sousedi ho už mají? Tyhle seriály a detektivky ukazují ten socialismus v poněkud jiných barvách. Nebo snad ne, soudruzi? Takže za nechtěný dokument ty dvě hvězdy, díky Milince jsme začali nazývat jistou atraktivní část ženského těla miliny (ona ta Bartůňková byla obdařená více než dobře, kam se na hrabala Ljuba Krbová (která nebyla v tomto směru taky žádné ořezávátko), ale hlavní věc je ta nechtěná ukázka sociálních vzorců tehdejší společnosti. Jinak filmařsky a herecky slabý průměr až lehký podprůměr, souhlasím, že klaďák Navrátil je k nevydržení, třídní sexbomba Bartošová je stejně nesympatická a nějak tak "asexuální" a dvojka Balzerová a Bartoška jsou k popukání a nejlepší jsou Bartoškova filozofické úvahy a moudra..... ()

J.Mayen

Me tyhly bolsevicky blbosti pritahujou jako magnet, byt uz velmi dlouho ziju venku,ale oprad mam nejak nutkani tohle hledat a dobrovolne se na to divat, proco to delam? Je to nejaky druh fetise nebo stihomam? Neco tak desnyho , strasnyho se silenou hudbou a jeste horsimy herecky vykony snad predci uz jen Okres na Severu a Jakub sklar,ale ja si stejne nedam pokoj a budu se na to divat dal, jak pisu je to jako magnet, komunismus me timhle doslova poznamenal. Nechapu jak na neco takovyho mohl kyvout treba pan Mensik. A perlicka na zaver z posledniho sesteho dilu, Petr (Jan Censky) tak jsem vam prisel rict, ze me to vsechno mrzi a chtel bych se omluvit hlavne tady Mirkovi,ale ted uz musim jit, protoze se necejtim dobre (po bourace na babete), na to vstane Mirek (Antonin Navratil) a na odchazejiciho Censkyho zavola, Petre, a jak se cejtis? Tohle ze sebe patrne vytalcil scenar ista nekde s novinama po ranu na velky. ()

rigby

Jeden z těch slabších seriálů totalitní éry. Asi nemá cenu ho nějak více rozebírat. Natočeno nezáživným způsobem, spousta hluchých míst, časté přeskakování bez důvodu, příšerný zvuk dialogů. Ani nostalgie se tu nedostavila, chybí tomu vnitřní náboj a nadčasovost. 2- ()

Lockeroom

Ve své době to bylo něco jako Beverly Hills 90210 po česku, nevzpomínám si na jiný se seriál ze středoškolského prostředí z těch dob. Socialismus s trochu lidskou tváří :-) Docela komická je představa tvůrců, co tehdy poslouchali osmnáctiletí teenageři: " starýho, dobrýho Bobka, Láďu Štaidla Muzikoterapii a Discobolos dvojku".... ()

huspenina33

Tak v tomhle seriálu mně nadchlo jak Nápravník ( Čenský ) a Bimbouš ( Juřička ) jedou na babetách z Chrudimi do CHomutova. To je cca 220 km. Babeta jezdila asi 30 km/h takže jim to vychází cca na 7 hodin cesty. Ještě štěstí že se Nápravník vyboural, protože by na 158 km stejně zemřel na křeče v nohou a Bimbouš by se už nikdy nenarovnal. Jinak to byl celkem velký blábol odtržený od reality náctiletých, jak tady zmiňují ostatní o Discobolos 2 a Muzikoterapii nikdo nikdy neslyšel :-). Jedna hvězda za Mirka Žaluda, ten vévodil svou blbostí.Ostatní byli hodně nesympatičtí. ()

Lykos

No ta úvodní píseň, to je tragédie, proč proboha to nenazpíval zpěvák, ale tenhle kvíčala. Jinak je to takové blbé, jako všechny seriály té doby z prostředí mládeže. Ale teda upřímně, dnešní seriály o dnešní mládeži mi taky nepřipadají příliš ze života, tak proč by měly být tyhle. ()

710.cz

Nejvíc si mi líbí ta snaha tvůrců přesvědčit diváka o tom, že mladý člověk poslouchá hudbu Ladislava Štaidla (viz nabídka hlavního hrdiny, že za cosi dá LP štidlovy Muzikoterapie). Za tento povedený fórek jedna hvězda :-) ()

Marrakech86

První dva díly jsou slabší, ale pak se to vcelku rozjede. Je to lehce nadčasové a člověk se vrácí zpátky do mládí do časů plesů a maturit a řešení první "větších" problémů v životě. Herecky je to vcelku kvalitně obsazeno. ()

MarsMartin odpad!

Podle mě nejhorší předrevoluční čs. seriál. Ideologický Okres na severu je alespoň po technické stránce udělán zručně, lidová zábava Plechová kavalerie také, nezvládnuté experimenty typu Přejděte na druhou stranu také. Tady je chabé úplně všechno - děj, herecké výkony, technika. Maturanti, rodiče i učitelé jsou všichni vykresleni jako naprostí idioti, zápletky jsou banální a nepravděpodobné, chvílemi nelogické (chování nového studenta v podání Antonína Navrátila, který celkově působí ne jako nadaný matematik a astronom, ale jako idiot a karikatura). Tehdejší studenti na gymnáziu rozhodně neposlouchali Štaidlovu Muzikoterapii, Jiří Bartoška jako učitel je arogantní blb, Eliška Balzerová jako učitelka nepřesvědčivá, její závěrečný vnitřní monolog je děsivý k neposlouchání, naprosto nedůstojná (a přitom úplně zbytečná) role pro Ladislava Peška v špinavých montérkách (nechápu, že to vzal) atd. Technická stránka katastrofální, nekvalitní postsynchrony, zvuk je dutý jak z krabice. Škoda pro Chrudim, kde se natáčely exteriéry, Chrudim může filmařům nabídnout řadu zajímavých míst (staré město, zákoutí u Chrudimky apod.). Odpadní seriál. ()