Ve válkou proti Evropě zpustošeném post-apokalyptickém společenství budoucnosti zvaném Eurasie je planeta zdevastována účinkem nukleárních, biologických a chemických zbraní. Genetik Dr. Azuma (Akira Terao), který je sponzorován protřelou korporací, vyvine techniku zvanou "neo-buňka", schopnou regenerace těla lidské bytosti. Při snaze oživit svého syna, jenž padl při posledních bojích, nastane nečekaná nehoda v laboratoři, která ho nejen oživí ale navíc z něj udělá bájného bojovníka CASSHERN. Mezitím je na výrobní lince vytvářena nová rasa mutantů zvaných Neo-lidé, kteří se po krátké době rozhodnou vyhladit lidskou rasu a vybudovat svůj nový vlastní svět. Otázkou tak zůstává, ke které straně se CASSHERN rozhodne přidat. (oficiální text distributora)

Lettanea

Málokedy sa stane že ma film tak nudí aby som bol nútený pretáčať ho... Chápem že to je z roku 2004 ale tie efekty a prostredie ma bude strašiť najbližší týždeň. Casshern má peknú otepľovákovú kombinézu, skoro ako ja keď som mal 10 a brázdil som kopce na sánkach. Dokonca tú máme nejaké spodobnenie Quasimoda čo len divne vreští a kúľa očami. Jediná dobrá vec bol Mitsuhiro Oikawa, prišiel mi veľmi sympatický záporák, jediný pôsobil že vie čo vôbec robí... Ako, keď Japonci chcú, vedia hrať. Vedia spraviť dobrý film. Tu však asi nechceli. Film som pozrel len kvôli anime Casshern sins ktoré ma zaujalo a bolo mi ľúto hodnotenia ktoré som mu dal (stále však na ňom trvám), snažil som sa nájsť niečo viac. Film Casshern však neodporúčam nikomu kto sa nechce nudiť celý čas a tých pár "efektných" bojových scén nestojí ani za mak. 1* ()

vandalka

Mám velice ráda anime a musím souhlasit, že něco tak podobného tomuto žánru se v hrané verzi jen tak nevidí. Zároveň i jsem dostatečně zvyklá na Japonce, abych věděla, že o příběh leckdy vůbec nejde – stačí se prostě nechat unášet a brát věci tak jak jsou, vstřebávat všemi smysly a nechat se pohltit proudem obrazů a emocí a nezřídka i poselstvím, které je ve filmu zakódováno. Casshern je silně protiválečný film, ale logiku v něm nehledejte. Jestli vás ale láká opulentní hostina barev a úžasného vizuálního zpracování, jste na správné adrese. Najdete tu nádherně výtvarně pojaté scény, až komiksové souboje – nicméně ty spíše jako doplněk, než v hlavní roli, a spoustu věcí pro zamyšlení. A hlavně se můžete na déle než dvě hodiny nechat tím vším nést až k překvapivému rozuzlení, které nám poodhaluje zase jednou více o neveselé podstatě lidských pohnutek. ()

Miksa

Tato hraná parodie na anime je plná nonsensů a prvoplánových scén. Skor nic zde nedává smysl (tzn. můžete si neustále pokládat otázku: Proč takto reaguje?Proč má najednou zombík superschopnosti?Proč...) .Herci jsou mimořádně špatní. Pakliže ostatní hodnotitelé dokázali dokoukat tento výsměch až dokonce jsou u mě masochisti. A to naopak filmy tohoto ražení zbožňuji. Ale jen tehdy kdy ctí alespoň základní pravidla logiky. ()

Edit13

Rozhodně velmi netradiční film, který vás nenechá chladným. Směs barev, animací a absurdních scén propletené do krásné hudby. Místy mi přišel film značně rozvleklý, ale konec vše napravil a úplně mě dostal. Rozhodně se jedná o nevšední filmový zážitek. ()

boo-boo

Tak trochu podivná lahôdka, ktorá si láme zuby na miestami príliš prekombinovanom a zložitom deji a strašne NEVYUŽITOM akčnom potenciáli. Ale v každom prípade posolstvo, ktoré vás nenechá chladnými. ()

seiffs

Rozhodně jeden z nejsilnějších filmových zážitků mého života. Soundtrack je úplně strhující a emocionálně nabitý, že skoro nemá obdoby. To, že se celý film odehrává na modrém plátně a v renderu, ho dělá už samo o sobě výjmečný. Příběh z prostředí 3. světové války a jejího dopadu na civilizaci je taky neobyčejný a rozhodně nezklame. Musím říct, že po prvním shlédnutí jsem seděl jako u vytržení a nevěřil jak může něco tak neobyčejného jestě v dnešní době vzniknout. Hned pár dní potom jsem musel dát druhou projekci. Doporučuji všem příznivcům fantasi, sci-fi a klubových filmů. ()

Amadeo

Konečne po dlhom čase niečo, čo sa dá nazvať retro-scifi, nadupané trikami, nepochádze z americkej konzumnej továrne na sny a nemá americký happyend. Veľmi dobre spracovaná jednoduchá dejová línia vizuálne doplnená blue-screen trikmi, ktoré na prenesú do futuristického sveta zmietajúceho sa v konflikte ľudí a neoľudí . Celý film je obohatený nádhernou scénickou hudbou, kde v klúčových okamihoch zneje do uší Beethovenová Sonáta mesačného svitu. Večná škoda, že tento film neuvidíme v našich kinách. Je stvorený na veľké plátno. ()

Mr.Roman

Veľmi zaujímavý snímok plný veľkohubých prehlásení, no takisto veľmi špecificky sofistikovanej vízie sveta zajtrajška, vízie bezútešnej a veľmi krutej pre ľudstvo, kedy sa bojuje a ani sa poriadne nevie prečo a proti komu, zabíjajú sa nevinní civilisti, milióny rodín a občanov nového kontinentu Eurázie umierajú a navyše za podivuhodných okolností vznikne nová rasa ľudských mutantov, ktorý sa sami nazvú neosapiens a zaumienia zničiť ľudstvo pomocou robotov, ktorých si asi vycucali z prsta, lebo inak nechápem kde ich mohli zobrať :D.. Každopádne až na chvíľami prílišnú štylizáciu (mne ani tak nevadila, no niekomu by mohla byť veľmi hrubým tŕňom v oku) a nekonečne dlhých dialógov/monológov na konci filmu sa jedná o dobrý, trocha prevratný, film s pár nezabudnuteľnými scénami. ()

_-0-_

Nejrozporuplnější 3*, které jsem kdy dal. Úžasné animace na pomezí SciFi a fantasy, primitivní pateticko-romantický symbolismus, děj, skládaný z fragmentů a retrospektiv způsobem, který se vynkl autorům z ruky, to vše podmalované poměrně bezduchou hudbou a ruchy v perfektním DTS. K tomu odlišný kulturní původ tvůrců... Scény a nápady, vykradené z mnoha předloh, jsou poměrně násilně spojeny tisíckrát obehraným protiválečným klišé a jednoduchoučkým přímočarým příběhem. K tomu jako třešnička na dortu nepřekonané trauma ze zničení Hirošimy a Nagasaki. Pravděpodobně bych musel vidět film celý znovu, aby se mi poskládaly všechny střípky, ale na to nemám sálu, ani čas. Film rozhodně za shlédnutí stojí, ale jen za to jedno první. ()

Billy.3

Vůbec nevím jak mám tenhle film ohodnotit, jestli ho mám dát do odpadu nebo mám k němu přiřadit nejvyšší hodnocení. Snad poprvé mi u Japonského filmu příliš nevadilo to jak nevyprávějí děj. Je pravda, že některé scény jsou tu naprosto zbytečné a u některých jsem si zase říkal "Co to sakra má znamenat". Další problém je taky nesmírná délka tohoto filmu. Nicméně celkově všechno to dohromady vyznělo v celkem zajímavý a nadprůměrný film. 80% ()

Pai-Mei

Veľmi zvláštny film. Chvíľu sa dívame na armádu graficky nezvládnutých, až smiešnych robotov a v zápätí sledujeme skvelo vykreslený duel samurajov budúcnosti so všetkými parádičkami, ktoré k tomu patria, to za sprievodu parádnej hudby. Možno to je tým, že som videl nezostrihanú, 141 minútovú verziu, ale toľko zbytočne dlhých scén na zaspatie som už dlho nezažil. Dojem z prvej časti filmu bol ok, v strede to išlo prudko dolu, ale záver to aspoň trochu napravil. Celková myšlienka veľmi zaujímavá, ale dalo sa to spraviť oveľa lepšie. Hlavne čo sa týka počítačovej animácie. ()

Pauliee

Vizuálne je to určite takmer dokonalé, ten svet, v ktorom sa to odohráva pôsobí desivo. A za zmienku stojí určite výborný scenár. Ale nejde mi do hlavy, prečo to bolo podané tak komplikovane. Úplne prekombinovaný dej, ktorý som najprv bez problémov vnímal, ale neskôr sa to už proste nedalo a už som si len vychutnával vizuálnu stránku a krásne dialógy postáv. Nádherné farby a striedanie farebných a čiernobielych scén a vyokokontrastnou kamerou je výborné. Čo mi ešte vadilo bol pri bojoch chaotický strih. Niekedy som sa začínal nudiť a niekedy som tak zbystril zrak pri niektorých scénach. Celé to bolo podfarbené výbornou hudbou, ktorá nás sprevádza svetom nenávisti už od začiatku. Celý tento film je rozhodne veľmi zaujímavý a odlišuje sa od iných filmov, ale mňa to až tak nevzalo. ()

Soubi

Velmi krásně animované, občas zbytečně natahovaný příběh, ale pokud jste to ještě neviděli a jste příznivci tohoto žánru - honem si to sežeňte, zabedněte okna, zamkněte a odstřihněte telefon :) ()

monty.cl

Japonské vizuálně naprosto dokonalé sci-fi. Futuristické hrané animé, které vyžaduje naprosou soustředěnost, jinak se vám snadno stane, že se v příběhu snadno ztratíte...Lahůdka pro fajnšmekry, nutnost pro fanoušky...85% ()