Zamilovaná černošská fotografka Theresa Jonesová se rozhodne zavolat z New Yorku rodičům. Ti žijí na předměstí New Jersey, právě chystají stříbrnou svatbu a od dcery se dozvědí, že jim hodlá představit snoubence Simona Greena. Když se do telefonu rozplývá, jak je hodný, šikovný a úspěšný burzovní makléř, zapomene zmínit podstatnou maličkost, že Simon je běloch. Což je v okamžiku, kdy se objeví na prahu, pro rodiče skutečný šok. Situaci nevylepší ani to, že když je nervózní, stává se nemotorným. Zatímco chápavá matka Marylin je sice překvapená, ale tolerantní, otec Percy je překvapen a zděšen. Podle dceřina chvalozpěvu očekával někoho podobného Denzelu Washingtonovi a místo toho má před sebou nepovedenou parodii Jima Carreyho. A protože chtěl vždycky pro dceru to nejlepší, rozhodne se Simona důkladně prověřit. Mladíka tak čeká opravdu ostrý víkend, během něhož Percy například zjistí, že právě přišel o práci, což se snaží před Theresou utajit, dokud víkendová sláva neskončí. Situace se ještě přiostří, když Percy chytí budoucího zetě v kompromitující situaci, zahrnující Theresu, postel a sexy spodní prádlo na těle, pro které nebylo určeno. Otec se rozhodne čest své dcery bránit a udělat vše proto, aby Simona znechutil a z rodiny vyštval. (TV Nova)

Illioplius

Tento film ma veľmi príjemne prekvapil. Od takejto americkej komédie som čakal niečo dvoj-troj hviezdičkové, viac nie. No ale v tomto prípade šlo o omnoho inteligentnejší humor, ako sme zvyknutí, a, čo je vzácnosť, dôveryhodnosť. Postavy reagovali adekvátne a autenticky. Videl som v tom niečo skutočné – nie bežnú hollywoodsku umelinu. Rodinný život bol tiež vykreslený veľmi príjemne, postavy si zo seba uťahovali, sem-tam nejaká výmena názorov, no a predovšetkým som sa bavil. Film nechcel vyvolať burácajúce záchvaty smiechu, ako napr. Sám doma, ale stačia mu úsmevné situácie. Skutočne nadpriemerná komédia. ()

hazaba

Zpočátku jsem si říkala bože, zase nějaká rádoby vtipná komedie, ale pak mě to docela vtáhlo, některé situace byly fakt vtipné :-) ()

merigieren

nic moc, fotr je lotr v černošském podání, ale jinak to celý táhne hlava rodiny, jinak by to bylo asi nekoukatelný. Vtipy ujdou ale nerozesmějí, poznávačka standardní a konec šel do kytek jako vždy, ty rozchody a zázračný návraty už mi lezou krkem, je to snad v každý romkom... ()

salamandrr

Tohle je náš budoucí zeť, nemá práci, je švorc a je bílej**** Zlato, řekla si jim, že sem..citlivý?..ne spíš...hodný?...ne myslim, že nemám pigment...co?!zastavte on je bílej!!!**** je Theresa mi zapomněla říct, že jste černoši, to je překvapení!**** Poslední dobou docela koukám na romantické komedie a i když je to vždy totéž, vždy mě to pobaví, takže tohle je průměr, kterému musím přičíst hvězdu za černobílou inovaci ()

savage3303

Dobrá komédia pre ludí každého veku. Ja som sa príjemne pobavil a strávil som príjemný večer pri pozeraní. Kutcher opäť predviedol dobrý herecký výkon. Odporúčam každému, kdo má rád slušný vtip. 3 a 1/2* ()

beckham-

Nedívat se na to s kámošema, tak by asi hodnocení bylo nižší, ale celkem jsme se smáli, takže v konečném hodnocení slušné 3*. ()

Adiemus

Kdyby to nebylo skvělé "Hádej, kdo přijde na večeři" naruby a kdyby mi nevadil Ashton Kutcher (vždy a všude), možná bych hvězdičku přidala. Ale kdyby chyby. Hepburnové, Tracymu a Poitierovi nesahá nikdo ani po kotníky, Kutcher ani po paty. ()

krizi

Opravdu nedokážu vysvětlit proč, ale tenhle film se mi strašně líbí. Viděl jsem ho už několikrát, ale můžu se na něj klidně dívat zas a znovu. ()

E lan

Toto je ryzí odpočinkovka, scénář je čitelný od začátku, přesto sledování nevadí a sem tam se člověk i usměje. Pro relaxaci rozhodně vhodné dílko. ()

Zl0

Stále sa tvária že proti nemu bojujú. Napriek tomu ho všade pchajú. Je to únavné. Rasizmus v umelej forme. Je to trápne, neprirodzené a nie je to uveriteľné. Filmy tým trpia a ja ako divák tiež. Nalejme si čistého vína. ()

Pulper

Píše se tu o parafrázi na Fotr je lotr. Souhlas, ale jen dodám, že jde kombinaci výše zmíněného filmu se starší klasikou Hádej, kdo přijde na večeři, na což odkazuje už název. Komedie je dost trapná a to hlavně kvůli panu Kutcherovi. Dvě hvězdičky nedávám jen a pouze díky nádherné a sexy mamce hrdinovy přítelkyně (můj první kontakt se Zoe Saldana, zatím bez názoru) v podání Judith Scott, která nevím proč není zařazena ve výčtu herců. Na csfd je vůbec problém ji dohledat. Nejen, že je to na "svůj věk" VELMI krásná žena, ale taky docela dobrá herečka. Její postava je ve filmu snad jediná normálně uvažující a reagující. Nevím, zda je to dáno čistě scénářem nebo i hereckým výkonem. ()

Nufa

Průměrné až podprůměrné. Komedie se povětšinou točí kolem rasového původu, což není zrovna můj vkus. Bavil jsem se tedy pouze místy, ale i tak dostatečně. Hlavní plus ale bezpochyby patří hereckému obsazení, které si ty dvě hvězdy alespoň za snahu zaslouží. Jinak dosti chabé, příběh primitivní a není zde nic, co by nutilo se na film dívat znovu. ()

Maxmilian

Zlatý střed. Nepřekvapilo, ale ani nezklamalo. Prostě romantická komedie, která se docela povedla. Občas přišel i smích, takže hodnocení na 3* je dle mého názoru akorát. No a boj mezi černýma a bílýma stále pokračuje. ()

ab.dul

Příjemný film, při kterém jsem se i zasmál. Takový lepší průměr mezi romantickými komediemi v podání Bernieho Maca a Ashtona Kutchera, Černocha a bělocha a jejich přenesení se nad pár detaily...Čisté 3*. ()

Eddie Murphy je Norbit

Eddie Murphy je Norbit

14.05.2005

Rawson Marshall Thurber (na obr.), režisér mimoriadne úspešnej športovej komédie Vybíjaná, chce vo svojej pripravovanej snímke NORBIT zhasnutú hviezdu filmovej zábavy Eddieho Murphyho. Má stvárniť… (více)