Dave Spritz (Nicolas Cage), oblíbený moderátor televizního počasí v rodném Chicagu, dostane svou životní šanci poté, co je pozván na konkurz do ranní show. Zatímco jeho profesní kariéra se ubírá tím nejlepším směrem, jeho osobní život je v troskách. Prožil bolestný rozvod, má problémy se svými dětmi a jeho otec, držitel Pulitzerovy ceny (Michael Caine), onemocněl. Balancuje mezi optimismem a depresí a hledá sám sebe. Zatímco se Dave snaží získat nad situací kontrolu, začne si pomalu uvědomovat, že život je, stejně jako počasí, naprosto nepředvídatelný. (Cinemax)

havLord

"... rychlé občerstvení. Hloupí lidi to raději vyhodí, než dojí. Je to jednoduchý. Chutná to dobře, ale nedodá to žádnou výživu. Jsem rychlé občerstvení.". Část jednoho z vnitřních monologů Nicolase Cage, které jsou na celém filmu to zdaleka nejzábavnější, nejpůsobivější a nejdojemnější. Cage zrovna dvakrát nemusím, ale co musím, je uznat, že v tomhle filmu si mě dočista omotal kolem prstu. Všechno, co udělal, jsem mu uvěřil. Podle mě je to doposud jeho nejlepší herecký výkon. jj, ovulace ve stoje! 90% Update: tak už jsem viděl "Leaving Las Vegas" ... aaaa, no ok, to je úplně jiný level herectví. ()

Džejkop

Dave má spoustu smůly a to i přesto, že má slušný plat a fajn rodinu. Inu plat má sice solidní, ale platí za to vysokou daň. Mezi lidmi je oblíbený asi tak jako Jiří Paroubek. Tedy být hlasatelem počasí může být i nebezpečná práce. Jít po ulici s pocitem knedlíku v krku, s hrozbou junk foodu na libovolné části vašeho těla. Mít rodinné vztahy naprosto v rozporu s těmi z červené knihovny. Zkrátka pech, který nedokáže vyvážit žádný kariérní růst. Tenhle filmeček zobrazuje člověka, který nemá na růžích ustláno. ()

Riddick77

Příběh nešťastného a citově rozhozeného chlapíka (Cage skutečně nadstandardní), který se snaží převzít kontrolu nad svým životem a pochlapit se. Krize střední věku křížená s přemýtáním nad společenskou situací dneška (rozpad rodiny, chladné rodinné vztahy, kariérismus, dobrovolná nevědomost, apatie, vulgarita, občas i durkheimovská anomie...). Kupa melancholie & rádoby nadhledu, nicméně pod opojným vizuálem se skrývá jen silně deskriptivní a epizodní báchorka, jež nemá co říct, proto pouze popisuje. Jistě, můžeme v tom vidět relativně pravdivou sondu do prázdných životů jedinců v (post)moderní společnosti a pravděpodobně se spousta diváků bude rozplývat nad tím, jak trefně dnešní "situaci" Verbinski vystihnul. Avšak proč oslavovat něco tak všedního, obyčejného, zdlouhavé a nudného? Přece nedám body jen za autenticitu, k níž mám navíc velké výhrady. Plus to latentní moralizování si Gore taky může strčit za klobouk, neboť v tomto případě postrádá smysl. Pan Rosnička chce být chytrým umění, leč prostě není! Na takto banální sdělení není třeba 98 minut. Zcela upřímně říkám, že se jedná o ztrátu času, přičemž v kině bych se regulérně odstřelil. 3/10! ()

Tirion

Živočišně-sarkastická atmosféra, a výborné výkony Cage a Cainea jsou skvělou kombinací. Cage si u mě opravdu polepšil. Moc charakterních rolí, které jsou v nitru komplikované, jsem u něj totiž nezažil. Proto 4*! ()

BloodyVamp

Hořká tragikomedie s cynickým nadhledem. Verbinsky zvládá komedie mnohem lépe než Pirátskou trilogii. Z filmu budete nejspíš smutní, ale taky nejspíš potěšeni, že někdo něco takového natočil. Vyniká tu Nicholas Cage a Michael Cane, Zimmerova pohodová hudba snímek nekazí. ()

Makky

Príbeh o chlapovi rosničke, ktorému sa smola lepí na päty. Ľudia ho obhadzujú fastfoodovým občerstvením a on naoplátku fuckuje ostošesť, prevažne však svoju ženu. Verbinski a Zimmer, to sú mená zaručujúce kvalitu. Navyše pred kamerami Cage s Caineom výkonmi ťahajúci film o level vyššie, snažiaci sa ľuďom šliapať na citové dlaždičky. To by proste nemalo byť zlé. Niekde je ale chyba, ide len o strohú a nudnú posmutnelú drámičku, ktorá mi veľa nedala. ()

jajinka

Plytké, nudné, bezbřehé (tak by se o tom zajisté vyjádřila naše učitelka češtiny z Gymplu, a já bych nemohla než souhlasit..) o čem to vlastně bylo? o chlapovi, po kterém kolem projíždějící háží jídla z fast foodů, nevyrovnaností s rozvodem?? fakt nevím.. a znovu to zjišťovat nehodlám.. ()

Remedy

Festival sensitivity a příjemně civilního pohledu na zapšklého hlasatele počasí, který řeší pořádnou existenciální krizi. Dobře známý režijní manýrismus Gore Verbinskiho se nezapře ani tady, ale je to vlastně spíš jen ku prospěchu věci. Na jedné straně se jedná o poměrně komorní a psychologicky komplikovaný příběh, na straně druhé všechny ty vizuální parádičky a vychytávky notně zvyšují divácký zážitek. Navrch tu Nicolas Cage předvádí jednu ze svých nejlepších rolí. [80%] ()

PogoJoe

Mně osobně se The Weather Man velice líbil. Mám podobný druh filmů v oblibě. Osobitý, sarkastický, opravdový, smutný a veselý zároveň, dojemný. Hlavní hrdina, zdařile ztvárněný Nicholasem Cagem, je sympatický a aspoň já s ním soucítil (ty házené fast foody mě iritovaly možná víc než jeho). Skvělý otec Michael Caine, osobité dětičky, úchylný Gil Bellows. Mezi oblíbené scény patří epizoda s tatarkou, s 'bavorskou' děvečkou a Lincolnem nebo lukem mířícím na nového amanta bývalé manželky. K tomu musím připočíst skvěle padnoucí hudbu Hanse Zimmera a vásledkem je milý a kvalitní film, na který se po čase opět rád podívám. ()

Skip

Chlápek, který předpovídá počasí v televizi a bravurně se orientuje před kamerou na zeleném pozadí, má také svůj soukromý život, který už ale až tak bravurně nezvládá. Jako by se vše, o co se snaží, okamžitě obrátilo proti němu. Ale musí holt vytrvat. Co jiného taky zbývá, když se člověk nechce zbláznit. Lehce komediální drama, které je vcelku uvěřitelné. ()

wipeout

Veľmi jemne a decetne vedený film, ktorý ani v cieli nestráca na svojej krehkej príťažlivosti. Kamera nás pomaly sprevádza životom človeka ktorý má navonok veľa, no vnútro vyplnené vákuom vlastných ennaplnených životných cieľov a sklamaní. Nerobí si ilúzie ani o sebe ani o svete a snaží sa podobne ako šíp ktorý hľadá svoj cieľ s pomocou hybnej sily, ktorú mu dodáva človek nájsť ten vlastný dôvod na žitie toho otravného deja vlasného filmu, ktorého režisérom sme mi a spoločnosť okolo nás. Tak vám teda prajem príjemné hľadanie...3,5* ()

Gereth

Celkem pěkně rozjíždějící se drama se sympatickým Cagem v hlavní roli. Dave je klasický filmový smolař a nepříjemné okamžiky života pro něho zpravidla dopadají ještě nepříjemněji než je obvyklé. Dobrá, to bychom měli, pěkná první hodinka, občas jsem se pousmál, občas jsem posmutněl, občas jsem uznale zamručel nad zajímavým moudrem. Jenže děj se už jaksi nikam dál neposouvá. Prostě vyšumí do ztracena, stejně jako asi i tento film brzy vyšumí z mé hlavy. Mimochodem opravdu ošklivým způsobem mě štval ten zrychlený tikavý zvuk, který se čas od času objevil. Vnucoval mi chuť po obrazovce hodit Big Gulp kelímkem. ()

fmash

Je hodně filmů o tom, jak týpkovi na prahu středního věku život protéká mezi prsty. Pan Rosnička mezi ně patří a nevede si nejhůř. Škoda, že mě Verbinski nepřiměl, abych s Cagem pociťoval nějakou hlubší sounáležitost. Rozhodně mě ale dlouho štvalo, že v Praze nevím o místě, kde by se dalo bez obav střílet lukem :). Velmi silné tři hvězdy. ()

easaque

po týdnu od sledování se mi vzpomínky na tuto "komedii" (to zařazení u toho filmu nechápu) téměř vypařili, ale zhodnotit ho snad zvládnu, protože jsem o něm hodně přemýšlel. Dumal jsem, co tím chtěl režisér vlastně říct a stále nevím. Vlastně mi přišel úplně bez šťávy a navíc prostředí rádoby TV celebrit moc nemusím a víc než za smolaře bych hlavní postavu označil jako hlupáka, či asociála, tak proč mu fandit. Slabší dvě hvězdičky. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Martin741

Reziser Gore Verbinski po genialnom Kruhu stupil vedla do vod priemeru. Ani dost originalny scenar a snaziaci sa Cage nezachrani film od nudy a pretacania niektorych scen. 27 % ()

dezorz

trendy psychologicka drama s komercnym presahom. znie to spojenie divne? tak presne taky divny je aj film. na pscyho dramu prilis komercne zjednoduseny, na koercmny film prilis psycho. dat tam lepsieho herca, mozno by to o kusok stuplo na zmysluplnosti. ()

bogomira

Nicolas Cage byl hodně dobrej, protože se mu povedlo, abych ho neměl v lásce a tak to má bejt, protože ten typ, co tu ztvárnil, to není smolař, to je snaživej idiot a díky takovejm idiotům je svět tak fucked up jak ho známe. Hrál to výborně. Film je dobrej, ale něco tomu chybělo, těžko říct co. Nezasáhlo mě to až tak hluboko. Přesto je to za čtyři. ()

marcek

Gore Verbinski + Nicolas Cage + Hans Zimmer. Co víc si přát?? Alespoň pro mě je to dokonalá kombinace. Film je tak krásně humorný a zároveň dojemný. Dave je smolař - to je pravda - v životě se mu vlastně nedaří nic, kromě jeho kariéry. Cage je pro tuto roli dokonalý, protože ovládá perfektní mimiku, kterou na něm zbožňuju, podívejte se například na první scénu Osvěžil jsem se, ... . On se prostě usměje a bez mrknutí oka je takový smutný. To je prostě perfektní. Další, co tomuto filmu hodně pomáhá jsou Cagovi monology. Ale hlavní, co tento film dělá opravdu dobrým filmem je hudba. Hans Zimmer složil nádherný zimní soundrack, který když posloucháte, tak vám opravdu je zima. Soundtrack k tomuto filmu je podle mě to nejlepší co Hans Zimmer složil. ()

Jino

Úsměvný příběh hlasatele počasí, kterého se dobře zhostil Nicolas Cage. Příjemné vtípky a problémy obyčejného občana dělají z Pana rosničky příjemnou podívanou, kterou rozhodně stojí za to aspoň jednou vidět. 70% ()

Cage jde z role do role

Cage jde z role do role

05.03.2005

Příští film Nicolase Cage bude režírovat Neil LaBute. Režisérův dlouho očekávaný projekt THE WICKER MAN, je remakem thrilleru z roku 1973. LaBute hodlá postupovat podle vlastního adaptovaného scénáře… (více)