• Cival

Pro mě jednoduše špatný film za lepší, ale stále notně pronuděné dvě hvězdičky. Povrchní, i když pro politické kulisy navoněné, ale bez života, emocí a uhrančivé formy Soderberghova Trafficu. Velikánské zklamání s dobrým koncem a Clooneym. A v podstatě jsem ani nepochopil, o CO se v některých liniích hrálo, přestože se probíraly politické otázky tak doslovně a s takovým zájmem o upozorňování na "skandální" skutečnosti.(22.2.2006)

Zvracel bych černé zlato, ale to bych musel být tím, co jsem viděl, alespoň trochu překvapený. Akorát teď nevím, jestli jsou horší všemožné intervence mocností za účelem uspokojení politicko-ekonomických zájmů (i se svými chtěnými i nechtěnými vedlejšími produkty), či lhostejnost a otupělost naší společnosti, farizejsky se schovávající za demokracii a její hodnoty.. Po filmové stránce je možná škoda, že Stephen Gaghan nepoužil na díly svého jinak precizně sestaveného stroje osvědčené mazivo značky Soderbergh. Jo a jedna poznámka zcela mimo barel. Všimli jste si, že od té doby co se G.Clooney zranil při natáčení scény mučení, začal přemýšlet o svatbě? Vyhlášení svobodní mládenci, bacha na ty úrazy hlavy! A to, že je manželka z Bejrútu, je už jen taková malá hříčka osudu..(10.12.2015)

Docela pěkněj příběh, odehrávajíc se převážně na Středním východě u šejků a emírů. Příběh, který ukazuje jak nepředstavitelně bohatá je tato oblast, ale pouze pokud je zde ropa. Jak nepostradatelná součást je ropa a slouží jako podstavec celému bohatství, který jednou dojde a celá tato pohádka jednou skončí. Jak se někdo snaží myslet do budoucnosti a ne pouze na současnost a je za to náležitě odměněn dárkem od Spojených států. Bohužel, podle mě, ne daleko od pravdy.(8.2.2007)

Nějak mě tento film nelákal, ale nakonec jsem se rozhodl, že se na něj podívám...už kvůli tomu že tam hraje G. Clooney. Jako politický thriller je to velice zdařilé a pro někoho kdo má rád film kde se jenom kecá je to jasná volba, ale já jsem se u toho nesnesitelně nudil. Ty tři hvězdičky dávám proto, že se ve filmu objevuje řada názorů na ropnou kampaň v Arábii od samotných pracujících a řekl bych, že i zdařile a občas se zde objeví pár silnějších scén. Jinak pro mě naprosto nezáživný film, ale přesto zajímavý a poučný svým způsobem.(19.8.2006)

Zajímavé, neodfláknuté, hodně neakční, ale přesto zábavné a navíc výborně zahrané. Z hereckého obsazení mě mile potěšila Amanda Peet. Samozřejmě že tlustej George Clooney je taky fajn. Velice oceňuji, že se mluvilo více jazyky a ne jen angličtina s různejma přízvukama. Mě se to opravdu líbilo a na konci jsem měl dost zkrachovalej pocit.(26.3.2006)

• - Ve scéně, kde se arabský zloduch chystá mučit postavu George Clooneyho, mu položí otázku, jestli zná techniky, kterými v Číně mučí lidi z duchovního hnutí Falun Gong, aby je přinutili vzdát se svojí víry, což je narážka na skutečné případy popisované zpravodaji OSN pro otázky mučení. (Moco)

• - Režisér chtěl do úlohy Bryana Woodmana (Matt Damon) původně obsadit Christiana Balea, ale ten už byl rok vázaný natáčením snímku Nový svět pod vedením Terrence Malicka. (imro)

• - Roli Bobyho, za kterou později získal George Clooney Oscara, odmítl Harrison Ford. Jak později uvedl, svého rozhodnutí litoval. (Indy_Brabino)