Rozpočet $50miliónovTržby USA $50,824,620Tržby Celosvetovo $93,974,620Tržby za predaj DVD v USA $15,414,883 //počet predaných kusov 1,113,981║ Ťažko zhodnotiť film po prvom pozretí, hlavne keď je koncepčne poskladaný vo viacerých dejových prestrihoch, čo majú vyvodiť určité domýšľanie u sledujúceho, či že tvorcovia nám to moc neuľahčia. Trošku pribratý George Clooney sa zhostil svojej úlohy opäť na úrovni, len škoda že pre dej odohrávajúci sa v naftárskom zákulisí, nie je dostatočne vysvetlená jeho postava a taktiež to isté platí aj o ostatných. Na tom dosť trpia aj ich preslovi, hlavne vo vzájomnom dejovom prepletení, kde sa asi aj trošku režisér zamotáva a nedokáže snímané udalosti priblížiť tak aby nás uviedol na správnu mieru. Námet filmu je vo svojej podstate dosť bohatý na fakty v danej naftovej korupcii a je nám sprostredkovávaný dosť surovým spôsobom čo pre široké publikum nemusí ísť po chuti. "Film ako taký stojí za vzhliadnutie má čo povedať k dianiu vo svete po 11.septembri" zatiaľ dávam 70% uvidím čo to povie po druhom pozretí(10.5.2008)

Když se to vezme kolem a kolem, tak Syriana není vůbec špatný film. Má jen jeden ale o to větší nedostatek - strašně málo času na strašně moc postav. A je to strašné… :-) Upřímně se přiznám, že jsem se ztrácel jak v ději, tak v postavách (jak ale koukám na komentáře jiných, tak nejsem sám) a když se film blížil ke svému konci, pochopil jsem, že tady chybí několik hodin materiálu, aby ty postavy mohly být řádně představeny a aby se divák s nimi nějak sžil a netápal, proč ten dělá to a ten zase ono. Zkrátka a dobře, tenhle námět si měla vzít televizní stanice HBO, udělat z toho minisérii o (řekněme) šesti dílech (každý po jedné hodině) a mohla z toho být událost roku. Takhle to je jen lepší průměr díky Clooneymu. Druhé zhlédnutí nevylučuju, chtěl bych se po nějakém čase ujistit, že tomuto filmu nějak nekřivdím, ale pochybuju… 55 %.(16.12.2012)

V závažnosti sdělení a ve své struktuře (přímo či nepřímo prolínající se dějové linie) Syriana hodně připomíná TRAFFIC, akorát že režisér Stephen Gaghan (právě scenárista Trafficu a teď i Syriany) vyměnil drogy za strategické suroviny, kolem kterých se točí celý svět - ropu a olej. Nepopírám, že jsem se při prvním shlédnutí v příběhu fúze společností Connex a Killen, v té změti jmen a faktů, ztrácel, osudy Clooneyho agenta CIA, prince Násira a těch dvou arabských chlapců však zaujaly hodně a v závěru i dokázaly strhnout. Gaghan si nebere servítky, nešetří CIA, zahraniční politiku své země ("Když má země 5% světové populace, ale vynakládá 50% ze světových prostředků na armádu, znamená to, že její přesvědčovací schopnost upadá."), poukazuje na korupci, dotýká se problému islámského fundamentlismu, problémem ale je, že jeho vyprávění působí poněkud chladným a odtažitým dojmem, což může některé diváky odradit. Já jsem ale filmu, který má myšlenku, ambici něco důležitého sdělit a navíc je z něj cítit poctivá filmařina (kamera a výprava se sugestivními arabskými reáliemi), schopen hodně prominout. PS: Clooney už dávno není tím, co - slovy Stevena Spielberga - škube hlavou jako holub, svým uměřeným civilním projevem příjemně překvapil, stává se z něho velký herec.(30.8.2006)

Škoda že sa všetky tieto filmy točia o USA (Záujmy bolševickej Číny sú určite v poriadku, určite sú presadzované skrz mier a vzájomné porozumenie, že ano?). Je správne nato upozorňovať. Je správne upozorňovať aj na chyby našich spojencov, len aby to neviedlo k mylným, či jednostranným presvedčeniam. Sú aj väčšie svine na svete... Snáď si môj (úmyselne minimalistický a nekonkrétny) komentár nikto nevyloží zle. Snáď si tak nikto nevyloží záver tohoto filmu. Čiastočne nesúhlasím, proti spracovaniu ale neni o čom. 95%(12.9.2014)

V smere permanentnej snahy aktívne zapajáť diváka do procesu sledovania úmyselne strohým štýlom podsúvaných údajov, mi Syriana prijde rovnako účinne faktografická ako Mametov Spartan. Dláždenie deja nie skrz charakterizáciu postáv a opisné polopatistické vysvetľovanie, ale takmer výlučne iba podstatnými faktami podtrhuje divákovu pozornosť (alebo naopak otupelosť). Škoda len, že tí "pri koryte" sa veselo smejú aj naďalej... .(16.2.2006)

• - 50milionový thriller vydělal během prvních tří dnů promítání (25. – 27. 11.) 374 502 dolarů v pěti kinech. Postupně však distributor přidával další a také díky obrat mnoha ocenění překročil výdělek Syriany po čtyřech měsících 50 milionů dolarů jen v USA. (imro)

• - Keď sa točila scéna mučenia, George Clooney bol ťažko zranený, keď utrpel poranenie hlavy. Aj keď vedel, že má bolesti, lekári mnoho týždňov neboli schopní diagnostikovať presný charakter zranenia. Až kým neurológ, brat Lisy Kudrow zistil, že Clooney mal únik mozgového moku a dostal náležitú liečbu. Údajne bolesť bola taká intenzívna, že Clooney premýšľal o samovražde. (busev)

• - George Clooney kvůli své postavě agenta Barnese přibral 16 kilogramů, ale nechat si oholit hlavu odmítl, neboť se bál, že by mu vlasový porost nedorostl. Díky své nové váze si však přivodil při jedné z kaskadérských scén zranění páteře, kvůli kterému musel podstoupit operaci. (imro)