Nastala chyba při přehrávání videa.
 • CheGuevara
  ***

  Snaha o politický Traffic bohužel nevyšla. Přestože hudba je dobrá, herci jsou skvělí, kulisy perfektně realistické, ano to všechno funguje. Jen škoda že se to dostalo k tolik průměrnému režisérovi. Látku z níž by udělal Sodenbergh mistrovské dílo potopil Gaghan neuvěřitelným způsobem. Nejenže nenašel odvahu trochu ubrat na dějových liniích, ale něco jako tempo a dobrá montáž mu nic neříkají. Každá z linií dostává tak málo prostoru, že nedokáže diváka vtáhnout do děje. Všechno je to takové chladné a odtažité a tím pádem i méně srozumitelné. Škoda toho nevyužitého potenciálu, protože nějaké dějové linky mají opravdu neuvěřitelné grády. Jinak Clooney je dobrý, ale na Oscara to myslím není. Celkově se nám dostává z cela chladná antipolitická "agitka".(21.8.2006)

 • Isherwood
  ****

  Alarmující pohled na tematiku obchodu s ropou, která se nebojí nekorektního pohledu ze všech možných úhlů. Gaghan ve spletitém systému jmen, korporací a vztahů žádá od diváka maximální soustředění, za které ty vnímavější královsky odmění. Kdo chce, nechť si nadává na emocionální chlad a celkovou nekompaktnost. Tohle je ale tvrdý byznys, ve kterém čert aby se vyznal, tudíž vyhrají jen ti nejodolnější. Odteď nadlouho si při každém tankování vzpomenu, kolik ‚špíny‘ v tom vlastně doopravdy plave.(14.1.2009)

 • tron
  ****

  Príliš zaujímavé (CIA, terorizmus, ropa, zákulisné machinácie) na to, aby sme to odpísali nemiestnou vetou „nudný politický triler“. Väčšina strhujúcich scén súvisí s Clooneym (hrozba Plummerovi, trhanie nechtov, kolóna áut), ale i Matt Damon má pár svetlých chvíľ – a všetky súvisia s jeho synom. Kino Považan NMnV 2006(20.5.2006)

 • Lynn
  ***

  Je dobře, že konečně někdo šel a natočil film o tom, proč Američané chtějí všem zemím na Blízkém a Středním východě přinést "mír a svobodu". Konečně Američané alespoň ve filmu naznačí, kde je pravda. Za to bych filmu dala 5*. Bohužel zpracování již není tak výtečné jako námět. Problém je v tom, že režie je dobrá, herecké výkony znamenité, scénář povedený, ale to všechno nějak nedrží pohromadě, chybí tomu větší emoce. Každý prvek filmu tak nedokáže dost dobře fungovat pro celek, byť samostatně mu nelze nic vytknout. Proto dávám velmi silné 3*.(1.4.2006)

 • Šakal
  ****

  „You dig a 6 foot hole, you¨ll find three bodies, but you dig 12, and maybe you¨ll find 40“. Nemůže být snad nic výstižnějšího, než toto konstatování z úst Chrise Coopera. Syriana je snímkem, jenž nedělá žádné kompromisy (zejména potom ne k samotnému divákovi), je chladná, odtažitá (myšleno v tomto případě veskrze pozitivně) s věcným nadhledem a potřebným přesahem. Téma(ta) zpracovává poněkud nefilmovou řečí, přičemž se jich snaží pojmout hned několik najednou, avšak úzce spolu souvisejících (nebo se vám zdá, že terorismus, ropa, touha po moci, penězích... spolu nesouvisí), což může na první pohled (shlédnutí) působit poněkud roztříštěně, ale už při tom druhém (opakovaných projekcích) divák mimoděk zjistí, že tato (filmová) mozaika do sebe postupně začíná čím dál tím více zapadat, vrství (se) jedno zrnko písku na druhé a výsledkem je nekonečná (bezvýchodná) pou(š)ť, jenž nemá ani tak své vítěze a poražené, pouze velké množství „nutných (ne)vinných obětí“, to na obou stranách. Syriana je inteligentní politický thriller, s přesnými hereckými výkony, všudypřítomnou kamerou a na první pohled nenápadným, ale o to více působivým hudebním doprovodem. Jednoduše snímek, jenž vás po 20-ti min zcela otráví a ponechá netečnými nebo ho sjedete na jeden zátah bez jediného zívnutí. 90% zajímavý komentář (pro mě): uživ. gudaulin(23.7.2012)

 • - Roli Bobyho, za kterou později získal George Clooney Oscara, odmítl Harrison Ford. Jak později uvedl, svého rozhodnutí litoval. (Indy_Brabino)

 • - Stejně tak vystříhli Gretu Scacchi, která ztvárnila Bobovu manželku. Proto se o ní ve filmu jen hovoří. (imro)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 11. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace