Jak na věc

• Velká Británie About a Boy (více)

Osmatřicetiletý Will (Hugh Grant) je typický londýnský playboy. Je bohatý, svobodný, bezdětný a bezstarostný. Ale jen do chvíle, než mu jedna z bezpočtu přítelkyň, které až dosud střídal ve svižném tempu, dá "kopačky". A víte proč? Kvůli svému dítěti. Právě tato nová a zcela nepochopitelná zkušenost přivede Willa do nedotčeného "loviště", a tím je Sdružení osamělých rodičů, kde jsou téměř výhradně svobodné či rozvedené ženy. Právě díky Susie (Victoria Smurfit), té nejatraktivnější, se Will jedné neděle seznámí s Marcusem (Nicholas Hoult). Je to divný kluk a ještě podivnější je jeho matka Fiona (Toni Collette). Právě ten víkend, kdy poslala syna se sousedkou, se pokusí o sebevraždu, a tak se Will proti své vůli ocitne v roli záchranáře a vzápětí i pěstouna. Ten "spratek" se na něj překvapivě upnul, i když mu bylo od začátku jasné, že Fiona u Willa nemá nejmenší šanci. Dospělému chlapci zprvu není po chuti, že Marcus se stal jeho každodenním hostem. Ruší to jeho nicnedělání. Jenže pak se karta obrátí a Will toho malého nutně potřebuje, aby postupně začal chápat, že Marcus už navždy vstoupil do jeho života. (oficiální text distributora)

ZnalecH

Hugh Grant a ten malý magor byly jediné dvě postavy, které mě na tomto filmu bavily. Matka toho kluka byla až tak divná, že jsem se modlil, aby nic s Hughem neměla (ani ve filmu). Možná je film dobře hodnocen právě pro svou dramatičnost, ale ta mi moc nevyhovovala. Jediné, co bych pochválil, je to, že jsem se u filmu celkem bavil. ()

Inozuka

Do jisté míry jsem stejná cynická bestie jako Will a proto mě tenhle film o přátelství veskrze sympatického týpka s nějakým děckem dlouho nelákal. Jsem ale překvapený, jak funguje... Parádní - většinou přesné - hlášky, trochu těch emocí a problémů, jež byste v podobném filmu nečekali (deprese) a neotřelý děj. Hugh Grant ve své nejlepší formě ... ()

balcazar

Pôvodne som dal filmu tri hviezdy, krátko na to som sa však sám seba spýtal, prečo to vlastne robím a prečo hodnotenie nedvihnem? Hugh Grant hral postavu, pre ktorú bol v mojich očiach herecky stvorený, chémia medzi ním a ďalšou hlavnou postavou - malým chlapcom Marcusom - pracovala výborne. Divné charaktery jednotlivých postáv neboli otravne divné, človek sa bavil, outsiderovi fandil a 38-ročnému mládencovi prial, aby sa konečne usadil. :D ()

Strider

No tak koukam, že sem celkem čaroděj, jelikož ať se v posledni době DOBROVOLNĚ podivam na cokoliv, tak jsem tim vždycky uchvácenej. Mezi "dobrovolně" se nepočitaj připady, kdy ti kamoš 1000x za den řika, že na ten film se musiš prostě podivat, i když je to podle mě kravina... a pak se na to podivam - a ona to kravina je. Překvapivě že... No nic, to tady nebudu řešit :-D každopadně tenhle snímek byl další z těch o kterých jsem si prostě říkal, že prostě musí být dobrej, minimálně dobrej teda, spíš skvělej. Co mě k tomu vedlo? Jednoduché... Kouknu - Drama/Komedie/Romantický a země původu - Británie. Briti prostě tenhle styl filmů umí a mě baví jejich styl humoru. No a pak jsou tu samozřejmě herci. Hugh Grant je taková britská stálice, která, alespoň tedy mě, nikdy nezklame. A ze tří hereček, které hrály hlavní postavy a musím říci že dobře, jsem dvě okamžitě zapoměl hned po nástupu Rachel Weisz na plac. Ta holka prostě umí :-D Nic z toho mě nezklamalo a výsledek dokonce i předčil očekávání. K výše zmiňovaným faktům se přidal ještě skvělý scénář s inteligentními vtípky a dialogy, svým způsobem sympatickej malej Marcus a samozřejmě tradiční "šokující" :-D konec... Takovýhle inteligentních komedií není moc, což nesu docela nelibě, jelikož žádné podobné vážně nemůžu sehnat... Ale téhle nemám co vytknout. ()

bond77

Velmi příjemný film, ve kterém se mísi pohoda s komedií. Příběh je zajímavý a myslím si, že i celkem reálný. Hugh Grant podal skvělý výkon znuděného playboye. Povedené jsou také dialogy, které postavy mezi sebou vedou. Jak na Věc je klidný, pohodý snímek na studené zimní večery. 80%/100% ()

maruli

Léta jsem měla tenhle film zaškatulkovaný v rubrice ‘neuvěřitelná blbost o malým pošahanci a ještě pošahanější matce‘, myslím, že mi bylo 17, když jsem film zkoukla, a VÁŽNĚ jsem ho nepochopila. Ani trochu. Přičítám to tomu, že jednak jsem tehdy pro samou snahu být mladistvým intelektuálem neviděla na oči a jednak nevim, jestli jsem vůbec koukala očima nebo kolenem. Nicméně, najednou kouknu na csfd a říkam si neni možná! Ani jeden z těch, na jejichž názor tu dám, nejde pod 4 hvězdy. A tak jsem se konečně podívala znova. A pořádně. Takže, Grantovi to neuvěřitelně sedlo, nejsem přesvědčená, že je herec mnoha poloh, ale nějakým zázrakem se pro něj vždycky najde role ve (alespoň pro mě) filmových peckách (lucky bastard). Ke konci filmu jsem s hrůzou zjistila, že malej pošahanec je mi sympatickej, že mu dokonce fandím a mám ho ráda (sic!), pošahanou matku, pravda, o dost méně, ale všechno dohromady to tak nějak zafungovalo a já sedím, bradu u kolen a říkám si wow. V rámci žánru pro mě jasná stovka. P.S.: Teď už jenom zbejvá, abych se zejtra vzbudila a zjistila, že mam ráda Bon Joviho! :-P :-) ()

Farley

Nejlepší ze všech Hugh Grantovo stených rolí. :-) Nejsem na romantiku, ale tohle mě chytlo. :-) Prostě jeden z těch filmů, který občas zahlídnete v programu a s chutí se na něj podíváte. Nic víc, ale rozhodně taky nic míň. :-) ()

MadCaddy

' I couldn't possibly think of a worse godfather for Imogene. You know me. I'll drop her at her christening. I'll forget her birthdays until her 18th, when I'll take her out and get her drunk and possibly, let's face it, you know, try and shag her. I mean, seriously, it's a very, very bad choice. ' ()

Izz

Skutečný poklad,který je vtipní,je dojemný,skvěle zahraný a má krásnou ústřední myšlenku.Skutečně,moc lepších hořkých komedií v poslední desetiletce nevzniklo.A Hugh Grant je naprosto okouzlující! ()

Ogrb

Super cynickej Hugh, sexy Rachel a vychytanej scénář, ve kterým se mísí romantika, dojetí aj komedie bezchybným způsobem. Jak na věc baví, ale přeci jen mám radši jiný filmy. 8/10 ()

DadysGirl

Příběh jednoho netypického přátelství, které vás dojme i pobaví... Sladký konec ve vás prostě probudí optimismus ať chcete nebo ne... ()

brigante

film fajn, tak snad jen k hercům : Granta mám docela rád, ale tady nehraje, jen se pitvoří. Nicholas Hoult již tady předznamenal, že jeho herecký rejstřík bude čítat sice různé účesy, ale jeden výraz. Rachel Weisz je tu bohužel jen na okrasu a tak všechny válcuje nešťastná matka se sebevražednými sklony ve skvělém podání Toni Collette. ()

Tamdydam

No, je to moralitka triviální jako slabikář. Někdy to těm Britům v podobně laděných komediích vyjde a značná zobecňující jednoduchost nebývá ani na škodu. Možná spíš naopak (Bridget Jones, Láska nebeská, Čtyři svatby a jeden pohřeb,...). Ale tady už je to, navzdory mnohým silnějším momentům a dobrým hercům, přes čáru. ()

Singerův obrobijce a jeho protivníci

Singerův obrobijce a jeho protivníci

15.02.2011

Už v březnu má padnout první klapka fantasy Jack the Giant Killer, která má být dospělejší a dobrodružnější verzí známé pohádky o Jackovi a fazoli. Scénář oscarového Chrise McQuarrieho (Obvyklí… (více)