Jak na věc

About a Boy oder: Der Tag der toten Ente

Ako na vec

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA / Francie / Německo, 2002, 101 min

Výborná komedie, která je místy až moc vážná. Nicméně se nebudete nudit, pobavíte se, možná i slza ukápne... :-) A koho na tomhle filmu zaujalo jméno Rachel Weisz, tak věřte, že její celkový čas v tomto filmu činí něco kolem 15 - 20 minut. Nanejvýš. :-)(19.4.2009)

Komedie, která je až na jedno místo (mrtvá kachna) "pouze" úsměvná, což ale není ani náhodou na škodu, protože narozdíl od většiny ostatních filmů žánru má inteligentní scénář, není přeslazená ani přehnaně pozitivní. Naštěstí.(30.8.2006)

"Every man is an island ": říká Hugh Grant ve vynikající adaptaci Hornbyho románu a spokojeně v ní svléká kůži ňoumovitého mrkajícího stydlína. Nepravděpodobné setkání okouzlujího bohatého povaleče, jehož jediným závazkem je předplatné několika tuctů lifestyle IN časopisů, a chlapce, který je pro své vrstevníky totálně "OUT“, vytvoří /ne/obyčejné pouto na gauči mezi chipsy a televizním ovladačem...... Marcus není ostrov, ale satelit pupeční šňůrou obtočený kolem své alternativní matky se sebedestruktivními tendencemi. Velké dítě Will, který si jako balící techniku vytvoří imaginárního synáčka, se za neotesané pomocí malého dospěláka Marcuse učí, jak vytvořit soustroví a hodit kotvu, zatímco Marcus je pomocí tenisek Nike a hudby, co letí, pomalu, ale jistě propašováván do mainstreamové školní komunity a pomalu začíná zpívat svou vlastní píseň.....Životní moudrosti v tomhle filmu nenuceně plavou v hořkosladkém oceánu humoru a jedna z velkých deviz tkví v tom, že je to jeden z mála filmů pro celou rodinu- od školáků a teenagerů až po prarodiče. Bratři Weitzovi uvařili britskou specialitu fish and chips ještě lépe než kdysi upekli American Pie:-) 9/10(7.5.2007)

Nádherný film, který rozesměje a dojme zároveň a pohladí po duši. Musím přiznat, že něco tak inteligentního a decentního bych od prcičkoidních bratří Weitzových nečekal. Casting je naprosto perfektní a hlavně Hugh Grant jako "self-centered bastard" prostě nemá chybu a dokazuje, že má herecky mnohem na víc. Je přímo požitek sledovat v tomhle filmu jeho mimiku a jeho výkon je prostě jasně oscarový. Jak na věc je letošním roce jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl a protože mně nenapadá nic, co bych mu vytknul, dávám mu ruskou jedničku, tedy za pět.(3.12.2002)

Ako skántriť kačku celozrnným chlebom či nájsť osudovú ženu cez "Spoločnosť osamelých rodičov"? Nehľadajte návod. Je tu Hugh Grant v úlohe narcistického snoba, ktorý všetko uvedie na správnu mieru. Množstvo vtipných situácií, množstvo sympatických hercov, pričom Grant v úlohe, aká mu svedčí najviac. Od režisérov Prcičiek veľké prekvapenie, About a boy je veľmi milou, sviežou a inteligentnou komédiou, ktorá spríjemní popoludnie a zároveň neurazí divákov intelekt. Nemám dôvod neohviezdičkovať plným hodnotením.(12.8.2010)

• - Will (Hugh Grant) si vyberie z videopožičovne film Frankensteinova nevesta (1935), ktorý neskôr aj pozerá. Okrem iných hororov je tam vidieť aj Rosemaryino dieťa (1968), Nezvratný osud (2000) či Faust (1993). (fefee)

• - V Aliho pokoji vidíme vlajku anglického týmu Arsenal. Nick Hornby, který napsal předlohu k filmu, je velkým fanouškem tohoto klubu a proslavil se knihou z prostředí fotbalových fanoušků. (don corleone)

• - Zo zárobku z tohto filmu si Nicholas Hoult kúpil bicykel. (Smok)