Jak na věc

About a Boy oder: Der Tag der toten Ente

Ako na vec

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA / Francie / Německo, 2002, 101 min

Trochu jsem se nato těšil, ale zároveň se docela obával (mě prostě spojení VB a USA nesedí, mám radši když točí filym samostatně). Ale tohle se mi kupodivu líbilo. Ač jsem to nečekal, každou chvíli jsem se tam něčemu tlemil; Hugh Grant ve své roli obstál na 1* (myšleno na 1 s hvězdičkou). A sedl mi i ten kluk, který nebyl protivný a působil vcelku přirozeně a nestrojeně. Pak se začal blížit konec filmu a ve mě hrklo, protože přišlo na řadu školní vystoupení-čekal jsem, jak tam ten kluk začne zpívat, všechny dojme, vzbudí bouřlivé ovace a pak přijde neuvěřitelná vlna amerického sentimentu, jak už jsem to viděl mnohokrát (a to bych nprostě nevydejchal)...ale ono ne! Dokonce i samotný konec byl slušně podaný. Plný počet to sice není; nevím, jestli mi tam něco chybělo, nebo si to budu muset pustit ještě alespoň 1x (už kvůli těm hláškám), ale solidní 4* naprosto zasloužené.(25.8.2008)

Tieto britské komédio-drámy mi sakramentsky dobre sedia. Dokonca by som povedal, že sympatizujem aj s výkonmi Hugha Granta, ktorý je ideálnym prostriedkom presne do tohto typu filmov. Britský humor celkovo má niečo do seba, a keď je urobený dobre je už vopred jasné, že vznikne utešený film. Oddych, vypnutie mozgu a dobrá nesilená zábava. Viac mi netreba.(12.4.2008)

Je to zvláštní, ale i mě dokáže podceňovaný film uspokojit a nezabránilo mu v tom ani obsazení mého nepřítele numero 2 Hugh Granta. Rachel Weisz se filmem proveze v pár scénách a nazval bych to spíše malou cameo rolí, než pořádnou postavou. Grant-ův sarkastický humor je někdy opravdu vtipný a může poděkovat scénáristovi, že jeho postavu obdařil přesně takovou dávkou černého humoru, ironie a nakonec i sebereflexe, že v mých očích předvedl druhý nejlepší výkon kariéry(ale komediálně nejlepší!).(30.12.2006)

Jo tak tohle me fakt dostalo. Hodne netradicni romanticka komedie, ale jako drama bych to v zadnym pripade nevidel, protoze jsem se skoro furt smal. Hugh Grant tu predvadi jeden ze svych nejlepsich vykonu a jakkoliv ho moc nemusim, tak tohle zahral fakt dokonale a je to nejspis nejlepsi film ve kterem hraje v hlavni roli. Ty jeho kecy nemeli chybu a trosku mi pripomnel Lepsi uz to nebude. Skoda, ze pribeh, ktery je ze zacatku fakt svizny a proste bajecny, zacne postupne ubirat na vtipech a vic se venovat napraveni Granta. Nastesti to neni nijak moc a na konci to s pisnickou Killing me Softly fakt hodne rozjede. Pro me byl tenhle film velke prekvapeni a skvela zabava, za kterou si zaslouzi 5*.(5.9.2005)

Taky jsem se jal přemýšlet o "bratřích W+W", dokud mi nedošlo, že je to adaptace vynikající knihy. Všechno to přesně balancuje na té nepřesně vymezené hranici mezi hodně černým cynismem a tím naším starým známým sentimentem. Jen nechápu, proč se Will tak divil, že se zamiloval právě do Rachel. Já potkat Weiszovou, tak fakt neváhám ani nanosekundu :-D(23.1.2006)

• - Natáčanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v britskej metropole Londýn. (MikaelSVK)

• - Nabídku na roli dostala i Emma Thompson. (don corleone)

• - Po skončení natáčania dostal Nicholas Hoult od bratov Weitzovcov do daru bundu, v ktorej hral, škrečka a PlayStation. (Smok)