Reklama

Reklama

Jak na věc

  • Velká Británie About a Boy (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Osmatřicetiletý Will (Hugh Grant) je typický londýnský playboy. Je bohatý, svobodný, bezdětný a bezstarostný. Ale jen do chvíle, než mu jedna z bezpočtu přítelkyň, které až dosud střídal ve svižném tempu, dá "kopačky". A víte proč? Kvůli svému dítěti. Právě tato nová a zcela nepochopitelná zkušenost přivede Willa do nedotčeného "loviště", a tím je Sdružení osamělých rodičů, kde jsou téměř výhradně svobodné či rozvedené ženy. Právě díky Susie (Victoria Smurfit), té nejatraktivnější, se Will jedné neděle seznámí s Marcusem (Nicholas Hoult). Je to divný kluk a ještě podivnější je jeho matka Fiona (Toni Collette). Právě ten víkend, kdy poslala syna se sousedkou, se pokusí o sebevraždu, a tak se Will proti své vůli ocitne v roli záchranáře a vzápětí i pěstouna. Ten "spratek" se na něj překvapivě upnul, i když mu bylo od začátku jasné, že Fiona u Willa nemá nejmenší šanci. Dospělému chlapci zprvu není po chuti, že Marcus se stal jeho každodenním hostem. Ruší to jeho nicnedělání. Jenže pak se karta obrátí a Will toho malého nutně potřebuje, aby postupně začal chápat, že Marcus už navždy vstoupil do jeho života. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (479)

Lima 

všechny recenze uživatele

Nádherný film, který rozesměje a dojme zároveň a pohladí po duši. Musím přiznat, že něco tak inteligentního a decentního bych od prcičkoidních bratří Weitzových nečekal. Casting je naprosto perfektní a hlavně Hugh Grant jako "self-centered bastard" prostě nemá chybu a dokazuje, že má herecky mnohem na víc. Je přímo požitek sledovat v tomhle filmu jeho mimiku a jeho výkon je prostě jasně oscarový. Jak na věc je letošním roce jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl a protože mně nenapadá nic, co bych mu vytknul, dávám mu ruskou jedničku, tedy za pět. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Taky jsem se jal přemýšlet o "bratřích W+W", dokud mi nedošlo, že je to adaptace vynikající knihy. Všechno to přesně balancuje na té nepřesně vymezené hranici mezi hodně černým cynismem a tím naším starým známým sentimentem. Jen nechápu, proč se Will tak divil, že se zamiloval právě do Rachel. Já potkat Weiszovou, tak fakt neváhám ani nanosekundu :-D ()

Reklama

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Po Fever Pitch a High Fidelity další skvělá adaptace knížky Nicka Hornbyho. Byť je tu ve středu zájmu malý chlapec, nejde o žádné sentimentální dílko. A vidět Hugh Granta jako playboye, místo jeho iritujících koktavých hrdinů, je také velice příjemné. Tak trochu jiná romantická komedie je zkrátka povedená, bratři Weitzové se dokonale přizpůsobili anglickému prostředí. (90 %) ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Za prvé - Hugh Grant, kterého jsem po všech těch přitroublých a připitoměle se usmívajících modrookých chudáčcích nemohla vystát a nechápala jeho oblibu - u žen, se tady narovnal, vypadal jak chlap a taky tak hrál, za druhé - klučík, který tu oproti knize nevyznával Nirvanu (škoda), ale i tak byl pro film velkou výhrou a za třetí - scénář, ač předlohu zkrátil, ponechal to nejpodstatnější a nejvtipnější. Tohle je film, který vyvrací stesky, že kvalita, vkus a skromný rozpočet nemůže naplnit kasy. ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Nepřeslazená romantická komedie s překvapivě naprosto úžasným Hughem Grantem v hlavní roli. Angličani mají trošku jiný pohled na humor, který když se dělá dobře, funguje progresivněji než polopatické servírování legrace (i když jak na koho). Bratři Weitzové se do této polohy vpravili nadočekávání skvěle a vytvořili jeden z nejvtipnějších filmů, co jsem za dlouhou dobu viděl. Herecký výraz Hugha Granta se v mých očích zlomil v "Bridget J. Diary" a tady pokračuje v ještě lepší formě. Pokud v tomhle vývoji bude pokračovat, máme se na co těšit :-) ()

Galerie (78)

Zajímavosti (17)

  • Zo zárobku z tohto filmu si Nicholas Hoult kúpil bicykel. (Smok)
  • Na začátku filmu říká Marcus, že by se o postaral o svou matku (Toni Collette), kdyby byl například dětskou filmovou hvězdou jako Haley Joel Osment. Collette hrála matku Osmenta v "Šestém smyslu". (don corleone)

Související novinky

Singerův obrobijce a jeho protivníci

Singerův obrobijce a jeho protivníci

15.02.2011

Už v březnu má padnout první klapka fantasy Jack the Giant Killer, která má být dospělejší a dobrodružnější verzí známé pohádky o Jackovi a fazoli. Scénář oscarového Chrise McQuarrieho (Obvyklí… (více)

Reklama

Reklama