Jak na věc

About a Boy oder: Der Tag der toten Ente

Ako na vec

Komedie / Drama / Romantický

Velká Británie / USA / Francie / Německo, 2002, 101 min

Přiznám se, že kdyby v tomto snímku nehrál Hugh Grant a Rachel Weisz, nepustil bych si ho. Avšak oni tam hrají a já času stráveného při sledování této romanticko-dramatické komedie nelitoval. Herecké výkony hlavních hrdinů jsou skvělé, děj není příliš laciný, scény dobarvuje pohodová hudba a čas u tohoto filmu příjemně plyne. Will je v mnohých ohledech svého života takovou skoro parafrází Charlieho Harpera. Nevím, co ještě bych na tomto počinu vychválil či zhatil, takže ukončím svůj komentář vynesením konečného ortelu - příjemné 4*.(2.6.2013)

Výjimečně děj filmu zcela trefně popisuje oficiální text distributora, takže přistoupím k jádru pudla. Dílo tlačí na city diváka a to docela plánovitě. Jistá do očí bijící klišé naštěstí vyvažují vskutku nečekané okamžiky, které prosvěcují jinak nudnou a předvídatelnou zápletku. Nemohl jsem se rozhodnout mezi třemi a čtyřmi hvězdami, jelikož film není ani průměr ani světoborná záležitost. Nakonec jsem přeci jen přidal, ačkoliv po trýznivém happyendu se mi zkřivila ústa do bolestné grimasy. Jak na věc spadá do kategorie "odpočinkový", tak by se k němu mělo i přistupovat. 70%(26.7.2016)

• IQ Tiqe

Nemám rád Hugha Granta a stejně tak moralizující psychologické filmy, které zobrazují narušené postavy (viz Marcusova matka), jimž má někdo tendenci pomáhat. Radši se nechám balamutit nereálným příběhem, než se nudit u tohohle, který mi silně připomíná Danielle Steel, ale hlavně z něj necítím ŽÁDNÝ optimizmus. Od filmu očekávám zábavu.(26.12.2006)

Trochu jsem se nato těšil, ale zároveň se docela obával (mě prostě spojení VB a USA nesedí, mám radši když točí filym samostatně). Ale tohle se mi kupodivu líbilo. Ač jsem to nečekal, každou chvíli jsem se tam něčemu tlemil; Hugh Grant ve své roli obstál na 1* (myšleno na 1 s hvězdičkou). A sedl mi i ten kluk, který nebyl protivný a působil vcelku přirozeně a nestrojeně. Pak se začal blížit konec filmu a ve mě hrklo, protože přišlo na řadu školní vystoupení-čekal jsem, jak tam ten kluk začne zpívat, všechny dojme, vzbudí bouřlivé ovace a pak přijde neuvěřitelná vlna amerického sentimentu, jak už jsem to viděl mnohokrát (a to bych nprostě nevydejchal)...ale ono ne! Dokonce i samotný konec byl slušně podaný. Plný počet to sice není; nevím, jestli mi tam něco chybělo, nebo si to budu muset pustit ještě alespoň 1x (už kvůli těm hláškám), ale solidní 4* naprosto zasloužené.(25.8.2008)

Tohle se mi líbilo ale strašně moc, Jak na věc vybočuje ze šablony klasických romatnických komedií, má nenucený a chytrý humor, hodně pravdy a fantastického Hugha Granta, který mě svými sebestřednými hláškami dostával do kolen. Na konci sem měl jakýsi pocit štěstí, tenhle film rozesměje, donutí k zamyšlení a ještě pohladí, nepochybně mi ještě dlouho zůstane v hlavě a rozhodně jsem ho neviděl naposled, nelze dát jinak než plný počet!(29.3.2009)