Anglie 14. století je světem rytířů ve třpytivé zbroji. Jamal jako cizinec v neznámém prostředí musí najít způsob, jak obstát na dvoře krále Lea, kde se vydává za sira Skywalkera. Po odhalení, že není šlechtic, je odsouzen k popravě, ale těsně před vykonáním rozsudku ho rebelové zachrání a utečou s ním. Nakonec se postaví do čela vzpoury proti tyranskému králi. Používá přitom fígle, jež se naučil v ulicích 20. století, získá nové přátele, srdce krásné dívky Victorie a po návratu do současnosti pochopí, že výlet do středověku byl něčím víc než jen lekcí z dějepisu. Potká milou dívku, až příliš podobnou jeho Victorii, jménem Nicole. (TV Nova)

KanjiVital

Lawrence na mě působí jako dvojník Eddieho Murphyho. Takže dobrých filmů po skromnu holt. Ale místama jsem se s chutí zasmál. Víckrát bych se na to asi nepodíval ale. ()

DivX

Martin Lawrence je hodně velké zvíře. Černošský „rytíř“, který se omylem vrátí v čase do 14. století a bojuje za práva a svobodu lidu. Parádní komedie na nedělní večer, která chrlí jeden vtip za druhým… 70% ()

Charlizee

Dokážu přistoupit na hru tvůrců a celé to vnímat jako zábavu založenou na principech komedie - to by se ale nesmělo místo zábavy dostavit rozčarování nad mírou trapnosti... Bohužel se v tomto případě nejedná o trapnost zamýšlenou (která funguje například u Borata). V podobných momentech chápu, proč např. Ejzenštejn požadoval, aby byl film výlučně uměním a nebyl zneužíván k zábavním účelům... ()

Redswif

Pokus trochu inovovat klasiku Yankee na dvoře krále Artuše se naprosto nevydařil.Ano, šlo z toho udělat skvělou komedii, ale! Nejspíš by to musel dělat někdo naprosto jinej a asi by tam nesměl hrát Martin Lawrence né že by to nebyl dobrej herec, ale není to prostě komediální typ. Uznávám že přemýšlet nad tím co by ve se ve skutečnosti stalo s černochem na středověkém dvoře, je spíše méně zbytečné, anžto jde o komedii, ale přesto to člověk nad tím občas zauvažuje a pak si říká že je to ještě větší hovadina. Pár dobrých vtipů, šlo udělat víc a hlavně občas mám dojem že autor v průběhu tvorby zapoměl co dělal před chvílí! ()

lennyd

Jamal (Martin Lawrence) pracuje v zábavním parku stylizovaném do hradu 14 století. Jednoho dne se mu stane nehoda, a on nešťastnou náhodou zahučí do hradního příkopu - a když se probere, své okolí nepoznává. Jak by taky mohl, když ho ta nehoda přenesla právě do minulosti. Jamal se ale domnívá, že se ocitl v konkurenčním zábavním parku, z čehož vyplývá řada rádoby komických situací, ale jedna malá poprava jej přesvědčí, o tom kam se to dostal. A právě Jamal se tak stane jazýčkem vah v boji povstalců za navrácení trůnu oblíbené královně proti despotickému tyranovi... Známe spoustu filmů, kdy se postavy z minulosti dostávají do současnosti (např. Návštěvníci: Cesta do Ameriky) a nebo naopak (např. Návrat do budoucnosti). Do kategorie druhé spadá i Černý rytíř, akorát obsazením Martina Lawrence do hlavní role se z filmu stává, s prominutím, pěkná sra.ka. Když jsem s ním viděl první film, docela jsem se bavil, ale když už vidíte postopadesáté, jak se pořád stejně pitvoří, je to k nevydržení. Konflikt současného "vědění" s minulostí je ale vždycky docela zábavný, a ani Martin Lawrence to nemůže zabít úplně, takže k podívání to bylo. Víckrát ale nemusím ... ()

Compadre

A hlavně...NEMYSLET! To by se Vám u téhle komedie opravdu nevyplatilo, pokud se chcete zasmát aspon jednou. Takže na mozek na chvilku zapomeňte a nechte se bavit jako vždycky naprosto šíleným srandistou Martinem Lawrencem...Pokud nemáte tohohle komika zrovna v lásce, tak se na film raději vůbec nedívejte, já mám jeho filmy moc rád a tak mě tento ani v nejmenším nezklamal. Musíte jen vědět, o co jde...A zasituovat ho zrovna do středověku, to byl zase jednou dobrej nápad. SKVĚLÝ! ()

horacko

Mna to bavilo.....mozno to nebolo az take uzasne, ale pravdou je ze som sa pri to filme naozaj zabaval. Martin Lawrance sa na takuto rolu hodi uplne perfektne. U mna 3*. ()

Ravi

Nesnesitelný námět, strašné jeho provedení a zívačkový závěr, který nemůže vyrušit z klidu průměrného diváka amerických komedií, avšak zarputilé detektory kvalitních komedií pěkně (s prominutím) nasere. I kdybych si dokázal odmyslet historickou nevěrnost a dialogy, stále mi tu nezůstává nic hmatatelného ke slušnějšímu ohodnocení. Asi třikrát jsem se ale zasmál. 25% = 1/5 ()

Kosmik 1

Blbost až to sere. Co se týče příběhu, tak bída. Ale Martin Lawrence je prostě pako na entou a tahle role je pro něj ušitá na míru. Vyskytuje se zde pár dobrých hlášek a taky gagů a různých scén, u kterých se člověk pekelně nasměje, za což dávám tři hvězdy. Když chcete vypnout mozek, je pro Vás Černý rytíř jako stvořený. 55% ()

Maynard.

Přesně ten typ emerický bláznivý komedie, která mi dvakrát ani třikrát nesedí. Tenhle malej černoch mě baví akorát v Bad Boys, jinak mu prakticky nemůžu přijít na jméno. Jo, zuby má teda běloučký jak čerstvej sníh. Ale ty jeho střeštěný grimasy, to je opruz. Na druhou stranu sem si to taky mohl přepnoutnebo vypnout, že :o). Co mi přijde jako dobrej nápad, tak cestování časem. Vzhledem k tomu, že už sem to viděl několikrát a že sem to skoro dycky dokoukal, tak tomu píchnu 3 hvězdičky, ať nežeru. ()

darwin

Pohodová postmoderní pohádko-komedie s coolovským Martinem Lawrencem, krásnou Marshou Thomason, choreografií Pauly Abdul a s maďarskou vlajkou na zdi hradu. - 50 % ()

Herráček odpad!

Když ponecháme stranou možnost výskytu afroameričanky u dvora ve čtrnáctém století (mimo obludária samozřejmě...), tak i tak získává pojem neuvěřitelné úplně nový rozměr... Něco tak neuvěřitelně pitomýho sem už zase dlouho neviděl... A ta perlička nakonec... Mňamí.... Celý fílm jsem si připadal jako v jedné scéně... Jako by mi strčili hlavu do jistého koňského produktu... Horší na tom je, že jsem ji tam strčil sám a dobrovolně... ()

Han22

U tohohle filmu je důležitý, jak moc Vám vadí/líbí se Vám vyblbování Martina Lawrence. U mě je to tak na půl, některý jeho filmy jsou skvělý, některý otřesný a tenhle je tak mezi. Lawrence ze sebe dělá tradičně totálního dementa, ale některý scény jako krocení koně, středověký funky nebo box nemají chybu, ve finále pak film přejde do trošku (ale jen trošku) vážnějšího tónu, začne se organizovat povstání a nakonec dojde i k útoku na hrad, což se mi moc líbilo. Takže u mě dobrý a dobrý je za tři. ()