Pětatřicetiletý Alex Hitchens, kterému nikdo neřekne jinak než Hitch, si kvůli dávnému zklamání nehodlá k tělu pustit žádnou další lásku, což mu však nebrání v tom, aby nebyl vyhlášeným expertem na seznamování. Zná ženy, dokáže odhadnout, co na kterou platí, a poradit klientovi, co své vyvolené nabídnout, aby získal její srdce. Jeho zásadou a jedinou podmínkou je, aby šlo o skutečnou lásku. Jeho schopnosti čeká obtížná zkouška v podobě nesmělého, nešikovného tlouštíka Alberta Brennamana, který je zamilován do slavné a bohaté Allegry Coleové, pro niž pracuje jako daňový poradce. Udělat z plachého nemotory muže, kterého by Allegra mohla milovat, se zdá nemožné. Hitch se však překonává a Albert sbírá první body. Když se Allegra rozhodne investovat velkou částku do neznámého návrháře, postaví se na její stranu, i když ho to stojí místo. Hitchovi se ovšem jeho vlastní život začne komplikovat, když se seznámí s novinářkou Sárou, která nemá čas na muže a nevěří kamarádce Casey historku o záhadném „schůzkologovi“. Přestože je na nejlepší cestě porušit své zásady, pozve Hitch dívku na schůzku a přes drobné nehody se s ní začne sbližovat. Už tak složitá situace se ještě zhorší, když se v tisku objeví fotografie Alberta s Allegrou a šéf nařídí Sáře, aby se na nový vztah ostře sledované celebrity zaměřila. (TV Nova)

jajinka

Povedená romantická komedie, po dlouhé době, tochu o něčem jiném.. Navíc Will Smith se herecky vyparacovává.. ()

Mikita

Tak slibný začátek a tak utahaný a podivný konec, ale přesto zábavná a neotřelá romantika, kdy je prostě krásné věřit, že existují i chlapi, co dělají velká gesta upřímně, pro vás, z bezelstné lásky. Je to tak idealizované a tak naivní, až si to musíte zamilovat. ()

rt12

Líbil se mi nápad, herci, zpracování. Viděla jsem film hned po jeho uvedení u nás. Od té doby mě nenapadlo podívat se znovu. ()

Remedy

Jeden z mála filmů, kde není Kevin James otravný, ba kde je dokonce i vcelku sympatický! Will Smith sedí k Hitchovi jako prkno k Ester Ledecké a když připočítám božskou Evu Mendes, vyjde mi na romantickou komedii poměrně hezké hodnocení. Navíc to celé není úplně blbé a má to s ohledem na načrtnuté (a předvídatelné) konflikty naprosto odpovídající stopáž. Hodně pohodová komedie se všemi klišé, která si dovedete představit. Proto tak dobře funguje. [75%] ()

YURAyura

Prvni pulhodinu je to na 5, pak je to 3/4 hodiny na 2.5 a konec? to je odpad jako vysity. Skoda, pritom se to tak pekne rozjizdelo a melo to slusny potencial zasahnout i hloubeji nez jako komedie, bohuzel se tomu tak nestalo a zkoncilo to hluboce pod prumerem - holt ani alergicka reakce nebo vyborny tlustoch to nezachrani.... ()

Damiel

Will Smith je jako skoro vždycky skvělý, ale jinak je to romantická komedie podle klasického mainstreamového modelu a s klasickým mainstreamovým koncem. ()

PogoJoe

U téhle komedie jsem se skvěle bavil od začátku do konce. Willu Smithovi a Evě Mendes to zde sluší, nejlepší na tomhle filmu je ovšem výkon Kevina Jamese jako neohrabaného a chronicky nesmělého daňového poradce. Právě on je zde zdrojem těch nejpovedenějších gagů. Film neobsahuje žádnou kýčovitou nebo trapně vyznělou scénu (až na tu poslední), všechno zkrátka výborně sedí. Člověk sice už od začátku ví, jak to celé skončí, ale takové už romantické komedie bývají, ne? Zatím jsem viděl třikrát a řadím mezi své oblíbené klasiky v žánru romantických komedií. ()

MATADOR

Po dlouhé době jsem se bavil u typické americké komedie, která je sice předvídatelná, jako večerníček. Ale průběh a vtipné situace mi pořádně polechtaly bránici. Tudíž překvapené a slušné * * * * ()

Aiax

Kategoricky nesouhlasím s Isherwoodem, že scénář je úchvatně blbý. Já bych možná dokonce řekl, že je skoro jenom úchvatný. Nebýt samozřejmě připitomnělého konce, který je ovšem povinnou rekvizitou hollywoodských romanťáků. Jinak má ovšem Hitch samé přednosti a pozitiva - Will Smith je doslova k sežrání, okamžitě poskočil v mém seznamu nejoblíbenějších herců do první pětky, dialogy jsou výborné, vtipné a chytré, což je u americké romantické komedie skutečně pozoruhodné, režisér vše diriguje zkušenou a pevnou rukou (a znovu - až na ten závěr, ten se mu zoufale rozsypal, fakt škoda), no zkrátka - obrovské překvapení a příjemný filmový zážitek, nebál bych se říct, že Hitch je téměř tak dobrý jako geniální britská Love Actually. (Snad jen ještě jedno osobní postesknutí - osobně bych dal přednost jiné Smithově partnerce, Eva Mendes není vůbec můj typ, ale to je asi jen můj problém.) ()

Skip

Svěží a příjemná komedie, při níž jsem se docela dobře pobavil. Škoda závěru. To už asi nějak nevěděli, co s tím a dost celý film pokazili. ()

K.B.L.

POZOR-tento film vám může pěkně zavařit! Když opomenu hodnocení kvality filmu, které je zde jistojistě řádně propráno, tak pozor na užití v praxi. Po shlédnutí jsem se vypravila do města se pobavit, opila jsem se a na osobě, na které mi záleželo, jsem aplikovala metodu 90/10 (ano, vim, mělo to být naopak, ale život je krátkej, nehodlám čekat, až se chlap rozhoupe). Nicméně to čekání na zbylých 10% pohybu od toho druhého je opravdu trapné, obzvlášť když nepřijde vůbec. Více viz. můj profil (hláška z Přátel – Ross, co vyjede po své sestřenici). ()

Fanucci

Výborně jsem se bavil...Jde o hodně silné 3 hvězdy. Velká škoda příliš kýčovitého závěru. Až na něj jde o hodně vtipnou komedii, v které se jako výborný komik ukázal nejen Will Smith, ale i Kevin James (v roli Alberta). Jeho taneční kreace jsou skutečně jedinečné (Slooow Thriller) :-) ()

Vessper

Už od doby, kdy to bylo v kinech, jsem se na to poměrně těšil. Pak se mi to nějakým způsobem hodně dlouho vyhýbalo. No a když jsem to konečně viděl byl jsem dost zklamaný. Vtipných je jen pár scén, jinak je to poměrně nuda. Čekal jsem více toho "vyučování" a méně těch vztahů... 3* s hodně odřenýma ušima. ()

maverick10

Co se tyce obsahu a urovne, je to bida. Co se tyce zabavy a te pohadkovske naivity, kterou kazdy z nas chce, tak tady to mate. Souhlasim s tim ze Will Smith to tahne on by opravdu utahnul i Kamenak :-)) Je to tedy pohadka a jako takove se lidem proste libi. Necekejte nic svetoborneho, bezte na tento film a bavte se. Nic vic nic min ()

Lord.Jim

Nesrovnatelně milejší a vtipnější než Crazy Stupid Love, protože Will Smith narozdíl od Ryana Goslinga nehraje odpudivýho sebestřednýho vymaštěnýho slizouna (to není vina herce), ale poměrně roztomilýho a zábavnýho "pomahače" nesmělým týpkům. ()

MartinNDL

Psychologická analýza diváka, která má jen jednu dodatečnou otázku. Ztotožnili jste se s Willem Smithem nebo Kevinem Jamesem? Smutná odpověď. Amber Valletta není cena útěchy. ()