Pětatřicetiletý Alex Hitchens, kterému nikdo neřekne jinak než Hitch, si kvůli dávnému zklamání nehodlá k tělu pustit žádnou další lásku, což mu však nebrání v tom, aby nebyl vyhlášeným expertem na seznamování. Zná ženy, dokáže odhadnout, co na kterou platí, a poradit klientovi, co své vyvolené nabídnout, aby získal její srdce. Jeho zásadou a jedinou podmínkou je, aby šlo o skutečnou lásku. Jeho schopnosti čeká obtížná zkouška v podobě nesmělého, nešikovného tlouštíka Alberta Brennamana, který je zamilován do slavné a bohaté Allegry Coleové, pro niž pracuje jako daňový poradce. Udělat z plachého nemotory muže, kterého by Allegra mohla milovat, se zdá nemožné. Hitch se však překonává a Albert sbírá první body. Když se Allegra rozhodne investovat velkou částku do neznámého návrháře, postaví se na její stranu, i když ho to stojí místo. Hitchovi se ovšem jeho vlastní život začne komplikovat, když se seznámí s novinářkou Sárou, která nemá čas na muže a nevěří kamarádce Casey historku o záhadném „schůzkologovi“. Přestože je na nejlepší cestě porušit své zásady, pozve Hitch dívku na schůzku a přes drobné nehody se s ní začne sbližovat. Už tak složitá situace se ještě zhorší, když se v tisku objeví fotografie Alberta s Allegrou a šéf nařídí Sáře, aby se na nový vztah ostře sledované celebrity zaměřila. (TV Nova)

Vančura

Skvělá komedie, která mě od prvních záběrů chytla, nepustila, a užil jsem si ji na 110%! Celý ten film je tak plný inteligentních dialogů a originálního situačního humoru, že jsem místy prožíval soukromou diváckou euforii a přemýšlel o plném hodnocení. Výborný scénář, výtečný Will Smith a spousta momentů, které mohou některým z nás přijít přívětivě povědomé. Ano, mám samozřejmě na mysli čtenáře Baránkovy knihy "Jak sbalit ženu", ve které padne mj. zmínka o tomto filmu. Bylo vzrušující vidět Baránkova pravidla v podání Wille Smithe! Pokud neznáte, jděte do toho, kvalitních romantických komedií je jako šafránu - a tahle za to stojí. Chytrý film ze života, který chci určitě vidět ještě někdy znovu. A ještě poznámku na závěr: nějak nevím, co někdo vidí na Evě Mendes - podle mě je ošklivá. ()

johnys

Will zraje jako víno, čím starší, tím lepší. Pohodová komedie, bavil jsem se od začátku do konce, a to se mi u amerických snímků stává docela vyjímečně... ()

Anderton

Will Smith by už mal vekom trvalo presedlať na seriózny žáner, napríklad vysokorozpočtové vážne sci-fi, v ktorom je najlepší. Hitch je sympaťák a je aj vtipný,ale mal by ho hrať asi skôr nejaký lúzer typu McConaghyho. Niektroé fóry sú vyložene trápne, napríklad epizóda z alergickou reakciou. To si mohol Smith vážne odpustiť. Záverečný rap je tiež bolestná spomienka na jeho začiatky. Zvyšok je ale solídny a neurazí. ()

swamp

Tak dlouho chtěla náhoda, abych se k tomuhle filmu nedostal.. až jsem místo náhody musel převzít iniciativu já. :) Nevím, jestli se mi "jen" trefil do nálady, nebo v tom bylo něco víc, ale neuvěřitelně jsem se bavil. A úžasní byli nejen Smith a Mendes (které to "nečekaně" velice slušelo), ale i Kevin James coby Albert, který se snažil dobýt srdce křehčejší polovičky Allegry (Amber Valletta). Tak lehce povzbuzen a s úsměvem na tváři si jdu snít o té své.. nenaplněné - zatím? :) ()

predators

Tato komedie s příjemným hereckým obsazením mi nějak utekla, naštěstí ne natolik daleko, abych se na ni nemohl nyní podívat a nepět samou chválu. Jak se říká, co je ze života, to se počítá, tak s Hitchem se musí počítat. A nebo se to neříká? To je jedno, jde o to, že stejně jako život, tak i lásku nemůžeme nalajnovat, tak jak sami chceme... Tak alespoň ta zábava byla striktně daná a fungovala... :-) 80% ()

nash.

Příjemná romantická komedie, která si díky pravidelnému přísunu vtipných hlášek a zábavy po celou dobu držela přitažlivou lehkost a šarm, a co tratila v nepříliš zajímavé a zábavné rovině vztahu Hitche se Sárou, to bohatě nabrala zpět ve vtipné a příjemné rovině Albertovy snahy získat si srdce Allegry (zejména jejich první rozhovor ve dveřích kanceláře byl kouzelný). Takže pro mě nebylo těžké urazit těch 90% cesty k jasným 4*, jenže pak to film těmi zbývajícími 10% pokazil a v trapném „kukátkovém“ závěru ztratil šarm, vtip i naději, že by z toho mohl být trvalejší vztah. ()

PetrPan

Příjemné a nezávadné a vlastně ve všech ohledech. I když se nedá říct, že by Hitch jakkoliv vybočoval z klasické šablony romantických filmů, tak se mu daří prostě bavit, a to v obou možných významech "prostě".  Já mám to štěstí, že jsem podobných limonádek dosud moc nevypil, tak mi každá taková pořád ještě přijde svěží a při culení se Smithe a Mendesové jsem se cítil fajn a tlouštík Kevina Jamese byl kouzelný. Životní moudra ani nic podobného bych v tom nehledal. Jde se trojčit. ()

Slarque

Will Smith je výborný, Eva Mendes krásná, ale jejich romanci podělal slabomyslný scenárista. Takže se dá lépe fandit stoprocentně přesvědčivému Kevinu Jamesovi, v jehož části se žádné vyložené nejapnosti nevyskytují. Jenže jeho partnerka Amber Valletta tu zase moc prostoru nedostala. Zkrátka je to celé poněkud polovičaté. Škoda, potenciál tu byl pořádný. ()

Happens

Sešlost poměrně slušného hereckého potenciálu, kde je smrští akce docela zajímavá idea, že lze okouzlit každou ženu na světě každým mužem (naopak tento vztah dle mého úsudku neplatí). Komedie i s americkým závěrem klasického stylu. 70 % ()

klerik

40 ROKOV PANIC+PO ČOM ŽENY TÚŽIA Vydarená romantická komédia, ktorá mierne padá na hubu, keď sa Will (opäť raz) snaží byť komikom. Keby sa film viac držal romantiky, dal by som možno aj 4*... ()

FrodoF

Kevin James je super a je to vůbec dost dobře zvládnutý žánr romantické komedie. 70% btw: český název nechápu, nechce mi ho někdo vysvětlit do pošty?:) ()

SeBig

Čekal jsem větší prdel. Sranda to byla jen když měl Smith scény s Jamesem, jinak to bylo na mě až mooc romantický a ke konci až mooc vážně romantický a to není fakt nic pro mě. ()

Chrustyn

Hodně povedená romantická komedie s výborným Willem Smithem. Jedna z mála romantických komedií, kterou vydrží i chlap:) a slušně se při tom pobaví. ()

korbitch22

ze začátku parádně vtipná komedie,s opravdu výborným smithem,kde sou fakt dobrý konverzační gagy.ale pak se stalo to čeho sem se bál,změna v klasické romantické klišé!!!! ()

Arsenal83

Vždy som mal rád túto komédiu, hoci je naivná, jednoduchá, ale zas aj nápaditá a nie zbytočne presladene romantická. Takže z každého rožka troška a ponúka fantáziu aj tým, ktorí si myslia, že by s nadváhou 100 kíl mohli zbaliť mladú milionárku. Lebo v bežnom živote to je absolútne nemožné. ()

heyda

Konečně příjemná komedie, která se mě docela dotkla. Skvělý námět, vždy charismatický Will Smith, překrásná Eva Mendez a celkově doopravdy milé překvápko, kterému do dokonalosti tolik neschází. ()

sharky

70% pohodový, svižný, vtipný, ze začátku originální film, se zdravým nadhledem a pár užitečnými radami do života, který mi přiopomněl ledacos ze života. závěr je sice téměř na odpad, ale první tři čtvrtiny se dost povedly a hlavně will smith je naprosto perfektní. ()

Natascha

Když překousnu typická klišé pro romantické komedie (veřejná zpověď, mám ji rád-nemám ji rád-mám ji rád...kdy konečně někdo natočí něco, kde tohle nebude???), tak musím uznat, že jsem se bavila, navíc Will Smith je sympaťák, takže tohle si klidně někdy zopakuji a vřele doporučuji na zlepšení nálady... ()