Pětatřicetiletý Alex Hitchens, kterému nikdo neřekne jinak než Hitch, si kvůli dávnému zklamání nehodlá k tělu pustit žádnou další lásku, což mu však nebrání v tom, aby nebyl vyhlášeným expertem na seznamování. Zná ženy, dokáže odhadnout, co na kterou platí, a poradit klientovi, co své vyvolené nabídnout, aby získal její srdce. Jeho zásadou a jedinou podmínkou je, aby šlo o skutečnou lásku. Jeho schopnosti čeká obtížná zkouška v podobě nesmělého, nešikovného tlouštíka Alberta Brennamana, který je zamilován do slavné a bohaté Allegry Coleové, pro niž pracuje jako daňový poradce. Udělat z plachého nemotory muže, kterého by Allegra mohla milovat, se zdá nemožné. Hitch se však překonává a Albert sbírá první body. Když se Allegra rozhodne investovat velkou částku do neznámého návrháře, postaví se na její stranu, i když ho to stojí místo. Hitchovi se ovšem jeho vlastní život začne komplikovat, když se seznámí s novinářkou Sárou, která nemá čas na muže a nevěří kamarádce Casey historku o záhadném „schůzkologovi“. Přestože je na nejlepší cestě porušit své zásady, pozve Hitch dívku na schůzku a přes drobné nehody se s ní začne sbližovat. Už tak složitá situace se ještě zhorší, když se v tisku objeví fotografie Alberta s Allegrou a šéf nařídí Sáře, aby se na nový vztah ostře sledované celebrity zaměřila. (TV Nova)

Marsik

NOVA HD (4:3) - Jedna z mých TOP komedií, u které se vždycky od srdce zasměji a která je prostě tak příjemná, že ji nelze nemít rád. Bez debat byly nejvtipnější námluvy Kevina Jamese a Amber Valletty, u toho se člověk fakt řechtal. Bylo zde i pár trefných rad do života, perfektní hudební podkreslení a ta 2 hodinová délka (+ 3 otravné reklamy TV Novy) nevadila, takže jsem byl nad míru spokojen. Ještě teda musím poznamenat, že Will Smith byl opravdu skvělý. Člověk mu vše věřil a sežral i s navijákem. 84% ()

ConanVJ

Povedená komedie, která pobaví a i zaujme svým příběhem. Film je pěkně obsazený. Hlavní dvojici to spolu sedne. Za mě 80% :) ()

Kryton

Willa Smitha mám opravdu rád a v této romantické(moc romantiky jsem tam nenašel ) komedii mě nezklamal. Aneb jak kovářova kobyla chodí bosa. Příjemně ztrávených 115 minut s usměvem na tváři. Snad jedna z mála romantických komedií , které bych klidně zkouknul vícekrát i sám a nejen s někým ;-). ()

themic

Příjemná komedia prošpichovaná vtipem včele s Willem Smithem, který je jako vždycky super. Člověk se zasměje a možná někdo to i někoho dojme. Líbilo se mi to 80% ()

baribal

skvělá komedie a příšerný romantický kýčovitý film... v okamžicích komedie jsem se super bavil, ale v romantických okamžicích jsem zavíral oči a uši, navíc tyto "přechody" jsou velmi dobře rozeznatelné.. a to je možná i dobře, že víte kdy zavírat oči. ()

Adman

3,5 * .. má ode mě příběh který pojednává o pohodovéma sebevěodmém "schůzkologovi" Alex "Hitch" Hitchensovi v podání Willa Smithe, který se živí tím, že pomáhá méně společensky zdatným mužům získat ženy jejich srdce. Ale je ironií osudu, že samotný Hitch - přestože slaví u žen úspěch - nemá ve svém životě žádný trvalý vztah. Během prípravy jeho posledního svěřence Alberta, nemotorného úředníka se Hitch konečně setká s rovnocenným soupeřem v podobě krásné a mazané bulvární novinářky Sary Melas (Eva Mednes). Přeztože je Hitch extrémně úspěšný v pomáhání ostatním mužům, jeho bezproblémový a vyzkoušený přístup, zjevně nefunguje na Saru, která jej čím dál tím více zajímá.... ()

Wysch

75% - Will Smith, Eva Mendes, Kevin James a míň pronikavý Adam Arkin? Skvělé osazenstvo v nadprůměrné komedii s poměrně inovativní výstavbou - na konci se nezjistí, že hrdina dělal všechno zle a musí se tedy napravit. Naopak, hrdina dělal všechno dobře a proto to dobře dopadne :-). Na jedno zkouknutí dobrý snímek. ()

mysiak

Dobrá komédia o randení s tradične dobrým Willom Smithom a očarujúcom Evou Mendes, kde trošku vadí dlhá minutáž, hluché miesta, ale dobré vtipy a pekná Eva... ()

snoopik

Romantická komedie, která vás rozesměje. Pro nenáročného diváka, který se chce uvolnit po težkém týdnu a potěší ho zjištění, že jsou na tom lidé se seznamováním i hůře než on sám :-) film nemá nikterak filmovou kvalitu ani nic nepřínáší :-) jen humor a příběhy ze života . nenáročné ale přesto líbivé ()

JJ.Gibson

Bylo to to docela hustý!!! Škoda, že ďábelské tempo nevydrželo až do konce filmu. Jinak by to bylo za 5*. Nicméně Will Smith byl cool... ()

GodComplex

Prvni cast zamerujici se na praci date doctora je super, jakmile se to zvrtne v klasickou USA romantiku se vsemi klise neduhy to jde ale do kytek. 6/10 ()

buldock

Tento film se postará o vaši zábavu , zcela určitě rozechvěje vaši bránici a zaútočí i na vaše srdce , ale v průběhu snímku by se mohlo více šetřit se "sladkými scénami" a romantikou a výsledek by byl možná ještě lepší , ale i tak je to v mých očích rozhodně nadprůměrná komedie v hlavní roli s Willem Smithem , kterému je jeho postava šitá jako na míru a Eva Mendez v hlavní ženské roli jej výborně doplňuje. Vše podtrhuje velice dobrý soundtrack k filmu , doporučuji oboje! Film: 83% ()

Vojcl

Po režijní i scénáristické stránce prachobyčejná romantická komedie, kterou však z průměru zvedá vynikající výkon charismatického Willa Smithe. Ačkoli na Evu Mendes se také kouká dobře :-) ()

zipper111

Konec to zazdil, mnohem zajímavější linie se točí okolo Alberta, který je podle mě naprosto geniální! :D Škoda, že je film zaměřen na Willa, ten ho sice utáhne, ale tu šťavu, jiskru a ani smysl jeho linie prostě nemá. 4* ()

Pilec

Tento film jsem viděl již třikrát a klidně bych si ho pustil znovu...Výborný výkon Willa Smithe,jeho výborné rady zákazníkům ohledně "balení" žen a do toho samozřejmě jeho vlastní zápletka s láskou...možná to není dost na americký velkofilm,ale na film ke kterému si večer sednete po práci je to dostatečné...bavíte se vy i lidé okolo vás...dávám 3,5*->tudíž 4* ()

blackrain

Vztah mezi mužem a ženou je jako nekonečný příběh, ze kterého se náměty čerpají úplně samy. Příběh to byl jistě zajímavý, i když jede podle ustálených pravidel. ()

SarumanKo

Skrz-naskrz sympatický počin. Má charizmatického hlavného protagonistu, peknú ženskú, fajn hudbu a... príbeh kompletne vystavaný na klišé. Čo by nevadilo, lebo vedľajšia línia s Kevinom Jamesom je výborná, ale osobný život Hitcha by potreboval trochu preškrtať. Bavil som sa, ale viackrát to vidieť nepotrebujem. (7/10) ()

Bat55

Will Smith aka Alex "Hitch" Hitchens je naozaj úžasný a svoju rolu má ušitú na telo. On je talent aj keď hraje miamského policajta, policajta, ktorý ma antipatiu k robotom, vedca, ktorý bojuje s nakazenými zmutovanými ľuďmi, alebo jednoducho keď hrá randeologa, ktorý pomáha nesmelým mužom získať vysnívané ženy. Už tak vynikajúceho Willa skvelo dopĺňa jeho druhá polovička v tomto filme nádherná Eva Mendes, ktorým to na jednom plátne naozaj sekne. Film obsahuje množstvo zábavných scénok, ktoré vás prinútia usmiať sa nad konaním hlavného protagonistu, hlavne záverečná scéna je typická pre americký romantický film. Hoci Hitch je viac komédiou, ktorá má hlavne zabávať, predsa len ide o netradičnú romantiku, kde sa v podstate človek, ktorý sa živí tým, že stojí za dverami a našepkáva svojím klientom čo majú povedať, poprípade im povie, čo presne majú urobiť počas celého rande, sa ocitne v rovnakej situácii v závere, kedy tiež cíti lásku k žene, ktorú nechce stratiť. Hoci podaktoré scény bijú do očí prehnanosťou, či naivnosťou a absolútnou nereálnosťou, je absolútne nezmyselné brať tieto reálie do úvahy pri zvažovaní hodnotenia filmu, predsa len, ide o film, v ktorom všetko dokonale na sekundu funguje a ja som sa pritom skvelo bavil a to je priorita číslo jedna. /90%/ ()