Pouta války

• Jižní Korea Taegeugki hwinalrimyeo (více)

Skupina archeologů najde kostru, která je identifikována jako ostatky Lee Jin-seoka. Potíž je ovšem v tom, že Lin Jin-seok nezemřel, nýbrž se ve zdraví dožil požehnaného věku. Zato jeho bratr, Jin-tae, zmizel v korejské válce. Vracíme se do minulosti, píše se rok 1950. V době vypuknutí války oba bratři narukují a jsou odveleni na frontu. Jin-tae uzavře se svými nadřízenými dohodu -- pokud vykoná dostatečný počet hrdiských činů, pošlou jeho mladšího bratra dříve domů. Starší bratr se tedy účastní všech misí, zatímco svého sourozence div neudusí návalem bratrské lásky a péče. Potom ale Jin-tae padne do nepřátelského zajetí... (Film+)

stuntmanMIKE

Velmi dobry vojnovy film... vyborna kamera a spracovanie. Jin-Tae si ma ziskal svojou laskou k bratovi ale ten Jin-sun ma stymi moralistickymi srackami neskutocne sral... ale prave to dotvara atmosferu filmu. Naozaj vyborny film ktory mozem doporucit... 90% ()

maverick10

Nekdo tu psal o patosu, kyci a nerealiich. Opravdu to zde najdete!!! To je totiz koreni dobreho filmu a hrob spatneho filmu. Vsechno to asi tkvi v pomeru. Pokud do vygradovanych citu naperete trochu toho patosu, pokud do obrazovych kompozic pridate trocha kyce a dokonaly pribeh nese nekolik nerealii, ktere daji cloveku pocit nevsednosti - pak je to v poradku. Film v podstate nicim moc neprekvapi a takrka old-school sablona je pro nektere neskousnutelna, presto dokaze divaka upoutat a dojmout. Jednou z pricin je ta linie beznadeje a nespravedlnosti, ktera se nese celym filmem a ktera zapusobi na divaka jako magnet. Plati to ovsem pro divaka plneho citu, v opacnem pripade se bude divak cinik ohanet kycem, patosem a nerealnem!!!! Ja se hrde hlasim k te prvni skupine... ()

Joe321

Silný válečný film o dvou bratrech a jejich strastech. Korejská válka je tu vystihnuta opravdu odporně (někdy až moc), upozorní vás, jak je zbytečná a jak mění lidi. Problematika komunismu, propagandy je českému divákovi celkem blízká, takže občas se dá s hrdiny trošku sblížit. Akce je velmi živá a autentická, ocenil bych hlavně zákopové bitvy se zbraněmi, muž proti muži, kdy vojáci používají cokoliv. Na druhou stranu je to až moc holywoodské s některými příliš kýčovitým scénami (konec!), které vás ovšem rozbijou neuvěřitelným srdcervoucím hudebním tématem. Horší než Ryan a tak na stejno s Údolím stínů. PS: Korejsky neumim, nepíšu, takže tentokrát bez hlášky. ()

Hees

Film z blízka ukazuje osudy dvoch bratov. Jeden brat myslí hlavne na dobru svojho druhého brata, ktorý je síce slabší ale o takúto pomoc nestojí. Treba tiež podotknúť ľudskú stránku príbehu. V jednom okamihu môžete stretnúť svojho najlepšieho kamaráta na druhej strane barikády pripraveného bojovať za iné ideály. Čo v takej situácii vlastne spravíte? Viera v správnosť vášho konania môže dostať veľké rany. ()

shyster

Chápu, proč se tomuhle říká korejský Ryan. Dobře proklesený vztah dvou bratrů na pozadí Korejské války je hoden takového srovnání. Všechno, co má být splněné pro kvalitní válečný film, zde máme. Dokonce je to povýšeno ještě o stupeň výš o tradiční asijský závěr, kdy přijde emocionální nářez, který hraničí s psychickým vydíráním. Jediné, co mě zarazilo, byl ukvapený, za vlasy přitažený a z prstu vycucaný přerod jednoho z bratrů v komunistu. Po tak dlouhé stopáži, kdy je vše pomalu a výtečně prokresleno, přichází tak nečekaný šok. Zbytečná kaňka na tak výborným filmu. ()

Petoss1

Vojnnové peklo tentokrát zasadené do vojny, ktorú veľakrát vo filmoch nevidíme. Vojna v Korei je neprávom obchádza a je rovnako dôležitá ako iné. Konečne nám to pekne a krásne naservíroval niekto naozaj schopný (režisér) a ja som videl jeden významný vojnový film, ktorý dosahuje kvalitu hollywoodských trhákov. Strhujúce scény, pri ktorých nebudete dýchať, efektné výbuchy a všade na okolo veľa padlých. A prečo by niekomu mala vadiť dľžka filmu?! Som prekvapený, že aj Južná Kórea dokázala natočiť jeden z najlepších vojnových filmov. 90% ()

Silverluv

Krásně a citlivě natočené válečné drama se vším všudy. Už jsem několikrát zaznamenal, že se filmu říká "korejský vojín Ryan". Musím ale říct, že se mi Spielbergův "Ryan" líbil o něco víc. ()

cubajz

dost brutální výlet do středu korejské války - ač sledujeme osudy dvou bratrů bojujících za jižní koreu, dostává se nám ve svrchovaté míře zvěrstev páchaných hlavně jihokorejci (popravy, týrání vězňů, lovy na civilisty) a tím si u mě film získal obrovské plus. Bitevní scény samotné se odehrávají převážně v zákopech, takže se hraje hlavně na střílení zblízka, bajonety a mačety a musím vás varovat - ztvárněné je to opravdu hodně naturalisticky (další plus:). Jediné co bych filmu vytkl jsou úplně zbytečné prostřihy do současnosti a flashbacky vojáků do časů před odvedením. Kdyby nebylo těchto zbytečných (a děj výrazně zpomalujících) mínusů, jednalo by se o nejlepší válečný film jaký jsem viděl - takto zůstává kus za vojínem Ryanem... ()

laik_60

No pán režisér, klobúk dole. Toľko dramatičnosti, všakovakých "výbuchových" trikov, vojnových scén (odtrhnutie ruky držiacej guľomet bola len jednou z mnohých záberov) aj dramatických okamihov v tak dlhom filme pohromade, aby to napokon diváka nenudilo, to muselo dať zabrať. Nielen réžii, ale ale aj kamere, zvukárovi a celému štábu, hercov nevynímajúc. Divákovi treba len zvyknúť si na trochu teatrálny prejav účinkujúcich (mimika, gestikulácia, verbálny prejav...), ale to robia vo všetkých ázijských filmoch, a tento prejav často aplikujú aj v civilnom normálnom živote. Film má plynulý priebeh ukazuje lásku dvoch bratov vo vojne, a pomaly prebudzajúce sa zviera v človeku ktorý sa mení na vojnové monštrum vplyvom vojnových a bojových udalostí. Milovníkom vojnových filmov len odporúčam. ()

C0r0ner

Že jsou Korejci velmi věrně schopní natočit brutální řežbu, jsem zjistil u Hrdinů války. Že jsou ji schopni natočit tak dokonale, jsem ale netušil. Že jsou k tomu schopni přidat i emočně drsný scénář a parádně propracovaný příběh, jsem nečekal. Že z toho nakonec bude ve výsledku nejlepší válečný film, který jsem viděl, bylo opravdové překvapení a já musím jen smeknout nad tou špičkovou prací ve všech ohledech. Kdo chce zažít válku z první ruky, musí vidět Pouta války. 100% ()

iommi

Zo začiatku skvelé - pohľad na Kórejskú vojnu z kórejského pohľadu bol viac ako zaujímavý. Časom sa však začala objavovať nadmiera patetičnosti, ktorú som nedokázal preniesť cez srdce. Viem, že v tomto filme ide viac o myšlienku a bratskú lásku, ale výsledný efekt by sa dal dosiahnuť aj trošku inak. ()

Flynn

Mám rád válečné filmy a tenhle bez ostychu řadím na piedestal hned vedle Vojína Ryana. Skutečně působivé válečné drama o bratrech a o tom jak se v životě můžeme lehce dostat na opačnou stranu barikády (v tomto případě se jedná o naprosto doslovné pojetí). ()

kvasiva

Kvality tento snímek rozhodně má. Jediná výtka u mě je moc okatý a strašně moc protichůdný názorový konflikt bratrů ... s prominutím, ten mladší je občas pořádnej magor. Ale filmu jako celku toho moc vytknout nejde. ()

zette

Valecne sceny jsou natoceny velmi dobre a jsou ozdobou tohoto filmu. Pribeh o dvou bratrech me ale jiz po pul hodine sledovani nechal chladnym. Jejich pateticke chovani a dialogy pusobily trapne a srazely cely film ke dnu. O zaveru ani nemluvim. Uz po tomto filmu nikdy nesahnu, tim jsem si jisty. ()

Juto

Protivojnový pohľad, ktorý využíva príbeh bratov rozdelených občianskou vojnou v roku 1950 ako metaforu rán z rozchodu. Chválim akčné scény, ktoré sú dosť intenzívne a výborne natočené. 8/10 ()

emo

Geniálna pecka, ktorej sa vyrovná fakt asi len Ryan... Krásny a uveriteľný príbeh dvoch bratov počas Kórejskej vojny, pôsobí vďaka skvelej réžii Je-gyu Kanga skutočne sugestívnym dojmom. JANG Dong-kun a Won Bin v úlohe bratov predvádzajú excelentné výkony. Tragika príbehu, jeho gradovanie a osudové vyústenie silne evokujú spomienky na Wooovho KILLERa. ()