zábavný filmový příběh, ve kterém se uvádějí na pravou míru obecně rozšířené legendy o "citlivé ženské duši" a neschopnosti fyzicky milovat bez zamilování se ....(23.4.2007)

• Pythonator

Další naprosto dokonalý český film. Hurá do kina, protože je to české a proto to musíme hned vidět. Vlastenectví je pěkná věc, ale ještě pěknější je se na něho vysrat a přiznat si, že Češi prostě filmy točit neumí. Český divák je bohužel nenáročný divák a pak tu podle toho vypadá i to hodnocení.(3.5.2014)

Neberu tenhle film vážně, ale jen jako odpočinkovou záležitost se skvělým Vašutem a Stašovou. Je to v podstatě takovej komix moderní holky zblblý cosmopolitanem a vyzrálýho požitkáře, kterej chtěl mít tenhle nadhled ve dvaceti a prostě to tenkrát nešlo zato teď je to "doopravdy".(4.5.2014)

Tak som si po dlhej dobe pozrela Román pro ženy (išiel v telke) a zase som sa pobavila. Príbeh stupídny jak sa patrí na tento žáner, ale nemôžem si pomôcť..na tých hláškach som sa bavila a hlavne Simona Stašová je tu 100 bodová a naša Zuzka Kanócz tiež nezahrala najhoršie na to, že to bol jeden z jej prvých filmov, ak nie úplne prvý. A čo sa mi tu páčilo najviac bola hudba od Support Lesbiens a Ivy Fruhlingové.(5.5.2014)

Román pro ženy patří do mého hodně krátkého seznamu českých filmů, které mám ráda. A přitom je to vlastně kýč.(9.9.2014)

• Mr. Movie

Pro mě to má k odpadu hodně blízko, on už ten scénář dal cosi tušit a režie na tom nic nezměnila.(24.12.2014)

Docela slušná porce erotiky i humoru, navíc s příjemným hudebním doprovodem Fruhlingové, který se k tomuhle přesně hodí. Zasloužilý umělec Renč to místy docela drsně napálil (postelová scéna Noska a Kanocz je fakt hustá), nicméně i tak je to ve výsledku jemný romantický film s lehkým humorem, přesně dle úspěšných zahraničních vzorů. Švehlík je tady tak těžký frajer, že už těžší být nemůže. Vašut je zde přesně vašutovský, jak ho máme rádi, mírně prkenný, ale stále vtipný a frajer jen těsně za Švehlíkem. Viewegh zřejmě rád jezdí do Tater.(11.1.2015)

• carl.oesch

No a tradičně se ukázalo, že dlouhá léta českému filmu chybí dvě "maličkosti" - námět (nápad) a scénář. Ostatní je OK, Stašová je "paní" herečka, Marek Vašut byl v pohodě a Zuzana Kanocz nadchla (naštěstí se z ní nestal nezbytný inventář každého českého filmu jako ze zrzavé nádhery Kerekes...), Renč je zkušený řemeslník (něco jako za komančů Dietl scénárista - co by za něj dnešní televize a film dala), nicméně story a scénář je zcela mimo. Vieweg se jako autor už dávno vyčerpal (jeho první knihy byly zajímavé a řemeslně zručné - Názory na vraždu, Báječná léta pod psa nebo i Povídky o manželství a sexu), když ale ty svoje ploché životní příhody a představy položil na stůl, ukázalo se, že na víc jak ty tři čtyři knihy to není a věčné opakování těch tři situací, kde je jakž takž doma nudí čím dál tím víc. Skutečně kvalitní spisovatel musí mít dostatečnou fantazii a úroveň jeho děl většinou stoupá, podprůměrný "tvůrce" dokáže překvapit na začátku, ale klesající úroveň k uzoufání teprve ukáže jeho skutečný potenciál a kvality. Jenže n ejvětší malér je datum vzniku tohoto filmu. Můžeme nad tím mávnout rukou, zasmát se pár vtipům, pobavit se tou maloměstskou rádobysvětovostí, které čouhá sláma z bot, ale co za těch dalších deset let, které následovaly toto dílo vzniklo lepšího? Vejdělkova veledíla, která úrovně tohodle nedosahují ani náhodou, nebo třeba podstatně horší Román pro muže? Babovřesky? Kameňák nevím kolkátý? A nebo ona vysoce "intelektuální" a vsměs technicky horší a svým snobstvím ještě horší díla? Český film nebyl nikdy v evropském kontextu žádná velmoc a řada těch "úžasných" děl mně minula, ale dnešní doba je děs a běs. Kdyby se české filmy přestaly točit, asi bych s tím neměl problém. A představa, že to všechno musím společně s dalšími miliony lidí financovat mně štve, i když televizní poplatky jsou věc o řády horší. Takže, Viewega už nikdy. Myslím, že už má nahospodařeno a jeho okouzlení sebou samým mu k udržení ega jistě ještě dvacet třicet let postačí.(12.1.2015)

• tatopulos

Tak to dopadá, když někdo věří, že banalita a stereotypy musí zvítězit(26.1.2016)

Román pro ženy mě neskutečně baví. Líbí se mi na něm asi uplně všechno. Atmosféra filmu, styl vyprávění, svižnost. Baví mě humor, hlášky a všechny postavy. Soundtrack ala Iva Frühlingová je velmi příjemný. Nevím,.. má nějaké kouzlo, originalitu a nikdy se mi neokouká. MÁM TENHLE FILM PROSTĚ RÁDA, SRDEČNÍ ZÁLEŽITOST! Oblíbené hlášky: "Nazdar, Lauro. Musím bohužel konstatovat, že ani dnes nevypadáš vyrovnaně.", "Naši furianti...Há, to bude doufám komedie", "Ježiš, to je idiot. Podívej se, co má za mobil.Takovej křáp.", "Představ si, do zadku! A ani jí k tomu nepustil hudbu! "A aa, bez hudbyy, aahh." ......(3.10.2016)

Tak kouknout v TV a Pažoute zdar.(17.1.2017)

• pold

Přetrpěl jsem to jednou u příbuzných. Velmi solidní výkon Simony Stašové nicméně nemohou vyvážit neuvěřitelně sračkoidní scénář, přímo prosákký takovým tím tupým normalizačním šovinistmem a rádoby nadhledem.(25.5.2017)

A prý, že to nejde. Jeden z mála Českých filmů, které mají velmi podařený scénář, skvělé herce, dobrou režii a velmi svižné tempo, že se nedá skoro vůbec nudit .(13.1.2019)

Je to povrchní, plné stereotypů a vypravěčských klišé a s jasně předvídatelným příběhem. S tímto rozšířeným názorem v ostatních komentářích se dá souhlasit. Nicméně i přes to se mi to hodně líbilo. Především díky skvělé Simoně Stašové, které to naštěstí nekazili ani Marek Vašut ani sympatická Zuzana Kanóczová. No a také díky parádní hudbě od Support Lesbiens a Ivy Frühlignové. Film je navíc vcelku slušně zrežírován a sestříhán. Díky tomu rychle uběhne a mě dokázal pobavit, i když jsem chlap.(24.1.2019)

• Hird

O hvězdičku méně za hlavní představitelku Laury, vůbec mi tam herecky neseděla, působila nevěrohodně, telenovelovitě...(27.1.2019)

• Nakor

Ze zacatku to vypadalo na fajn romantickou komedii, bohuzel, romantika neprisla a komedie se vytratila. V polovine filmu jsem se az prilis dlouho nudil. Nektere vtipy byly dost nezvladnute, dialogy spatne napsane... Ve filmu je nekolik momentu, kdy jsem si rekl, ze neni ztrata casu ten film videt, je tam vyborna hudba (Iva Fruhlingova a Support Lesbiens tam skvele sedli!), jsou tam pekny holky, takze je i na co koukat, ale filmarsky to pokulhava az prilis casto. Navic jeste zaver dost vysumi - neni ani romanticky (zadne emoce se pri tomto filmu nedockate!) ani vtipny, jen takovy: "Aha, uz to skoncilo, tak jdem." Film me od precteni knihy spise odradil.(20.4.2005)

• Shadowfax

Hloupá, nevtipná komedie bez romantiky s příšernou Laďkou a zvláštním vývojem postav. Když autor v závěru tvrdí, že klišé v amerických popových písních je vlastně naprostá prada, chtěl sem utéct z kina. Naštěstí to byl konec:)(9.6.2005)

Skrytá reklama na faceliftové Mondeo - plus.(1.1.2006)

Pro toho, kdo nečetl knihu, to asi nebude špatné, ale pro ty, co to mají v knižní podobě za sebou - film neni ani z třetiny tak dobrý jako knížka.... *** si zaslouží Stašová, Vašut, Donutil.. no a hlavní hrdinka taky... jinak si myslim, že by to mohlo být i lepší - o dost(28.1.2006)

Oddychová komedie určená spíše pro něžnější pohlaví, díky čemuž mě zas tak moc nebrala. Absolutně nechápu proč musela být hlavní hrdinka předabována, protože ten hlas k ní vůbec nesedí!(16.2.2006)

Pro mě z toho vyšla svižná komedie, s několika výbornými scénkami (Svěrák jako čísník, Bobika...), skvělou muzikou, naprosto výbornou S.Stašovou v roli matky a z celkem sympaticky působící hlavní hrdinkou ;-). Vašut mi do tý svý role taky celkem padnul, Donutil neměl moc co hrát, stejně jako Zázvorková, ale oba své postavy zvládli perfektně. Ovšem to se nedá říct o Něrgešové (píše se to takhle?), neboť ta mi přišla naprosto strašná... Nevím, jestli ta role byla už tak napsaná, nebo to jenom zkazila ona, ale v tomhle filmu fakt vyčnívala hrozně negativně, alespoň podle mě... Ale jinak- velmi příjemné překvapení.(4.4.2006)