• carl.oesch

No a tradičně se ukázalo, že dlouhá léta českému filmu chybí dvě "maličkosti" - námět (nápad) a scénář. Ostatní je OK, Stašová je "paní" herečka, Marek Vašut byl v pohodě a Zuzana Kanocz nadchla (naštěstí se z ní nestal nezbytný inventář každého českého filmu jako ze zrzavé nádhery Kerekes...), Renč je zkušený řemeslník (něco jako za komančů Dietl scénárista - co by za něj dnešní televize a film dala), nicméně story a scénář je zcela mimo. Vieweg se jako autor už dávno vyčerpal (jeho první knihy byly zajímavé a řemeslně zručné - Názory na vraždu, Báječná léta pod psa nebo i Povídky o manželství a sexu), když ale ty svoje ploché životní příhody a představy položil na stůl, ukázalo se, že na víc jak ty tři čtyři knihy to není a věčné opakování těch tři situací, kde je jakž takž doma nudí čím dál tím víc. Skutečně kvalitní spisovatel musí mít dostatečnou fantazii a úroveň jeho děl většinou stoupá, podprůměrný "tvůrce" dokáže překvapit na začátku, ale klesající úroveň k uzoufání teprve ukáže jeho skutečný potenciál a kvality. Jenže n ejvětší malér je datum vzniku tohoto filmu. Můžeme nad tím mávnout rukou, zasmát se pár vtipům, pobavit se tou maloměstskou rádobysvětovostí, které čouhá sláma z bot, ale co za těch dalších deset let, které následovaly toto dílo vzniklo lepšího? Vejdělkova veledíla, která úrovně tohodle nedosahují ani náhodou, nebo třeba podstatně horší Román pro muže? Babovřesky? Kameňák nevím kolkátý? A nebo ona vysoce "intelektuální" a vsměs technicky horší a svým snobstvím ještě horší díla? Český film nebyl nikdy v evropském kontextu žádná velmoc a řada těch "úžasných" děl mně minula, ale dnešní doba je děs a běs. Kdyby se české filmy přestaly točit, asi bych s tím neměl problém. A představa, že to všechno musím společně s dalšími miliony lidí financovat mně štve, i když televizní poplatky jsou věc o řády horší. Takže, Viewega už nikdy. Myslím, že už má nahospodařeno a jeho okouzlení sebou samým mu k udržení ega jistě ještě dvacet třicet let postačí.(12.1.2015)

• TopGuy

Asi dva vtipné momenty...Člověk čeká, že se to jako nějak rozjede a ono nic.(19.1.2016)

• andy60

Horší než Román pro muže. Nevím, komu to připsat na vrub, zda Viewegovi nebo Renčovi, ale když film zacházel do intimností, bylo to nesmírně trapné.(20.12.2016)

7/10(21.2.2017)

Výborná romantická komedie! Četla jsem jak knihu (která se od filmu nepatrně liší), tak jsem viděla film. Patří k těm, na které bych se mohla dívat denně. Uklidňující hudba, sympatická hlavní hrdinka, originální příběh, z filmu sálá energie! :) Líbí se mi, jak si Laura, její matka nebo Ingrid umí užívat života. Nechápu, jak to, že má film tak malé hodnocení. Asi ho sledovali a hodnotili jen samí chlapi nebo co...(21.8.2017)

Proč ne. Na herecké výkony paní Stašové se kouká dobře...Normální příjemná romantická komedie (až mě trochu pan režisér překvapil). Takže průměr celých tří hvězd.(4.2.2018)

Mimořádně povedená komedie a Renčova mimořádně světlá režisérská chvilka. Klady zde výrazně převyšují zápory - vynikající hudba, skvělé herecké obsazení, dobrý scénář, což je Vieweghova také světlá chvilka. Stašová exceluje a bere si film hodně pro sebe, Zuzka je naprostá kost a vtipné scény jsou vtipné. Film plný skvělých hlášek, na který můžu kouknout víckrát a vždycky mě pobaví. Co chtít víc 80%(22.6.2018)

Pri dnesni produkci,omlouvam se,ale jeden z filmu,na ktery se stale moc rada divam...i Pazout jde tady snést! 😂(13.1.2019)

Jeden z lepsich pocinu pana Rence. Na tento film se muzete divat opakovane a stale vas to bude bavit. Moje mamka to primo zboznuje(13.1.2019)

• scarlet

Když se dají dohromady jeden z nejhorších režisérů a jeden z nejhorších spisovatelů, tak to nemohlo dopadnout jinak. Prostě stupidita na n-tou.(19.2.2019)

1 10 19 28 34 35 36 37 následující >>