Příběh černé vánoční komedie Doblba! se odehrává v rozvětvené rodině Mukových. Hlavním hrdinou je Karel Muk, jednoduchý chlapík s jednoduchými sny, žijící poněkud stereotypním manželským životem s Terezou, nevlastní matkou Karlovy dcery Valinky. Řečeno slovy scénáře: Karel pracoval dlouhá léta jako správce hřbitova a s oblibou říkal : Jistá je jen smrt, ale nikdy si nepřipustil, že by se ho mohla nějak dotknout. Nebylo toho moc, za co by se ho dalo pochválit. Bratr Robert Muk je naopak sebevědomý a praktický podnikatel a nejmladší Pavel jakoby se stále nemohl rozhodnout, zda najít smysl života v ochraně šumavských hvozdů nebo v erotických hrátkách se sekretářkami. Jednoho dne, krátce před Vánocemi spadne rodině Mukových do klína nečekané dědictví. Náhlá možnost zbohatnutí je jakýmsi spouštěcím momentem pro řadu osudových událostí, které jednotlivé členy rodiny trochu svedou z nastoupených cest, některé nasměrují na cesty úplně jiné a cesty těch dalších se dostanou téměř ke svému konci. Nic už nebude jako dřív. A náhody neexistují.Všichni musí přehodnotit své žebříčky životních priorit. A přitom platí pravidlo: jakékoliv vaše činy se vám jednou v dobrém či ve zlém zúročí. (oficiální text distributora)

YURAyura

5/10 - prekvapive solidni zabava s povedenym misty pomerne DOST hrubym scenarem , ale bohuzel s nevyrovanymi hereckymi vykony. Spis by tomu sedelo oznaceni televizni film. Jen tak dal Peto... ;]]] ()

Damiel

70 % - V porovnání s masírkou českého středního filmového proudu mi Doblba! přišlo jako velmi dobrý počin. Jen škoda, že scénář nebyl více vypilovaný, protože s takovým hereckým ansámblem (zejména Dušek-Čtvrtníček) by se z toho dal vytesat opravdu prvotřídní kus. ()

decouble

Doblba! obsahuje asi tak pět vcelku dobrých vtipů, ale jinak je to klasická vachlerovsky - českolvová trapná zábava. To znamená velmi nudné, nastavované, zbytečně prodlužované (obzvlášť vánočné scéna) a k uzoufání amatérské. Vachler natočil špatný a ve své podstatě iritující film a ani (pro mě) zábavný Čtvrtníček na tom nic nezmění. P.S. i hudba je příšerná. ()

Mairiel

Mno, kdybych to měla hodnotit čiště podle toho, jak se mi film líbil, dala bych tak **. Ovšem jako skalní fanynka Petra Vachlera jsem si tam to sdělení světu našla a ocenila ho hvězdičkou navíc. Ale jinak přiznávám, čekala jsem víc. ()

Foma

Toto hodnocení je trochu z trucu vůči těm všelijakejm odpadům, co se tů vyskytly. Dyť je to vtipný! Mě opravdu baví se dívat na Duška, Čtvrtníčka, Matonohu, Hanáka, Zbrožka anebo Krobotovou, Boudovou a milou, dobře herecky ukázněnou Křesadlovou. Je to plný různých, vtipně podaných myšlenek a vůbec to neni blbost. Vachler si tam prostě promítá spoustu svých eticko-životních otázek (aspoň si to myslim, třeba sem mu nalít, ale to mi nevadí), který sou zcela namístě a zároveň si z toho umí dělat srandu (a taky srandu ze všech pozérů). Takže všem tvůrcům tohohle filmu fandim a mimochodem, po filmu sem měl fakt příjemnou náladu a to se počítá. ()

kajas

Tato komedie dodnes patří mezi oblíbené kousky naší rodiny. Některé scénky si prostě musíte zapamatovat a oblíbit, já se neustále směji Duškovu vysvětlování Valince, kam se poděl její králíček. ()

Aleee89

Film mě nenadchnul. Vůbec. Ani jsem se nijak zvlášť netěšila, ale když už měl běžet v televizi, rozhodla jsem se, že se teda podívám. Mezi českými herci oblíbence nemám, tady hráli lidé, kteří jsou mi v podstatě lhostejní. Děj byl na mě možná až moc nadsazený a přitroublý. Celkem nuda, vhodný jako kulisa k jiným bohulibým činnostem. ()

Tygrys

Kopačka kterou schytal chlupáček byla nejlepší, pak stojí za zmínku scéna u věštkyně a šílený pořad, který sledovala babča v televizi. Bohužel je to dost málo na celovečerní film. 2,5* ()

Eldrick

Hodinu jsem čuměl DOBLBA, na jakou zhovadilost to vlastně zírám, načež jsem radši přepnul kanál, jinak bych si přivodil prudký anální výboj. ()

Kosmik odpad!

I u Kameňáku 3 jsem se zasmál vícekrát! Absolutně nevyrovnané s pauzami na smích, kde v sále zůstává jen trapné ticho. Pan režisér občas zapomněl, že netočí Kinobox, ale celovečerní komedii. ()

rakovnik

Film jsem viděl dvakrát. Poprvé bych mu dal snad pět hvězdiček a kamarádům vyprávěl některé scény, napodruhé jsem měl chuť dát odpad a přepnout na jiný kanál ještě před koncem. Ani nevím, co se v mé mysli změnilo, ale asi jsem udělal chybu v tom, že jsem se podruhé podíval. Ale je to moje chyba? Vtipu je v tomto filmu dost, problém je ale v tom, že mi nějak nesedí celkově. Některé scény jsou velmi povedené, některé otřesné. A takové je i moje hodnocení, spíše než *** tak 2 a půl hvězdy. ()

Jino

Jejda jejda. To bylo kolem toho řečí a humbuku. Nakonec ale ukázalo že trailer byl výběr skoro toho nejlepšího z celého filmu... Škoda, ale Dušek se Čtvrtníčkem to zachraňují. ()

marcek

Já vim, že je to dementní film, ale když se prostě dívám na Duška a Čtvrtníčka, tak se vždycky zaručeně pobavím. ()