Před dvěma lety dobyl film Noční hlídka, první díl fantasy trilogie režiséra Timura Bekmambetova celý filmový svět. Tisíce fanoušků okouzlilo propojení moderní sci-fi, fantasy a východních mytologií. Denní hlídka pokračuje ve vyprávění příběhu o souboji Světlé a Temné strany, který se odehrává v současném Rusku, ale v podstatě i napříč celými dějinami civilizovaného světa.

Anton se dostane do komplikované situace. Ač je sám členem Noční hlídky, jeho syn Jegor je na straně Temna. Anton se snaží svého syna uchránit i přes jeho excesy a zametá po nich stopy i před vlastními lidmi. Naopak Temná strana trpělivě vyčkává, až v sobě Jegor po narozeninách probudí monstrózní sílu. Mír mezi oběma stranami je příliš křehký na to, aby ho nedokázalo narušit sebemenší nedopatření, kterého se hlavní hrdinové v nastalých zmatcích dopustí. Až když je Moskva téměř srovnána se zemí, přijde na řadu Křída osudu, posvátný předmět, který může Antonovi dovolit vrátit se v čase a zabít své vlastní dítě. Cesta zpět však nebude jednoduchá.

Film byl do ruských kin uveden v lednu roku 2006 a během několika málo dní se stal komerčně nejúspěšnějším domácím titulem všech dob. Oproti prvnímu dílu film vznikl s daleko větším rozpočtem, což je nejvíce patrné v akčních scénách, historických reminiscencích a v tricích. Diváci se tak dočkají nejen fascinující historické bitvy, ale i divoké automobilové honičky končící na stěně jedné z moskevských moderních budov. Film, jehož strhující tempo se okolnímu světu představilo až letos na několika klíčových filmových festivalech přichází do českých kin přesně dva roky po úspěchu Noční hlídky, kterou vidělo přes šedesát tisíc diváků. (oficiální text distributora)

Mrtvobog

Ešte lepšie ako Nočná hliadka. Stále svojské experimentovanie, doplnené o ešte väčšiu dávku akcie a dynamickosti. Scenár je oproti jednotke konzistentnejší, vizuálne ohromujúcejší a záver vôbec nie je klišovitý. Chcem ďalšie pokračovania Hliadok. ()

Matt2626

Kto k tomuto písal scenár...musel poznať nejakú novú ruskú drogu neznámu nám európskym smrteľníkom. 1* za kameru a efekty. (POZNÁMKA pre RÉŽIU:) Ani slovom sci-fi či fantasy sa nedá ospravedlniť všetko ()

pirate

Po strašné a nudné jedničce je tady vizuálně i akčně lepší, zajímavější a záživnější dvojka. Ačkoli pořád nechyběly některé ujeté scény. Jsem upřímně překvapen. Čekal jsem, že to bude stejně hrozné. 70%. ()

AArrxen

Vynikající fantasy fim! Timur Bekmambetov se předvedl v plné kráse. Sice jsem nečetl nihy, takže nemohu porovnávat, ale Denní hlídka mě velmi mile potěšila. Chytlavý příběh, temná ruská atmosféra, a nic, co bych viděl v jiných filmech. Každá postava má svůj osobitý charakter, herci se snaží, co jen jde, Anton je frajer, stejně tak Olga, Jegor a ostatní. Možná Kosťova malá romance trochu nezáživná, ale to ani nestojí za řeč. A originalita? Oh yey, zkusme vzít baterku a udělat z ní epickou zbraň světlých. Jegore, tady je jojo a rozbij s ním celý svět :) . V Noční hlídce nebyla chvilka, kde bych se nudil, kamera dynamická a přehledná, vizuální efekty byly tam, kde být měly, žádné bé. Tenhle film si rozhodně zaslouží pět hvězdiček ()

Memfiska

První díl se mi líbil víc, ale i na denní hlídku se docela dobře kouká. Bála jsem se, že to bude propadák, ale opět mě to příjemně překvapilo. Ale musím říct, že Jegor mě někdy pěkně štval, spratek jeden. ()

Chlo0opek

Ačkoliv se mi filmy Matrixu líbí, tak tohle mě za srdce nijak nechytlo. A stejně jako u Matrixu, ani zde jsem na poprvé nechytil úplně vše z děje, ale narozdíl od něj, na tenhle film nemám sebemenší chuť se podívat znovu. Prostě zde nebylo nic, k čemu bych se chtěl vracet - žádná sympatická osoba, žádná dějová linie, kterou bych chtěl prozkoumat znovu, zkrátka nic.. 2* za snahu, zpracováno to bylo slušně. ()

Accuphose

Nevíte, co se stane za 5 minut. Je to stejný, jakobyste chtěli natočit rychle a zběsile před barákem na pískovišti, ale uděláte to tak šikovně, že to lidi budou žrát. Bekmambetovovi se povedlo to, co českým filmům nejde, multižánr, kterej není trapnej a přitom funguje jako celek. ()

Seifgard

Oproti prvnímu dílu mi denní hlídka připadala jako slepenec samoučelných scén natočených jen proto aby rusové ukázali svoje spiciální efekty. Oproti velmi dobře promyšleným knihám je scénář chvílemi až idiotský. Hlavního hrdinu degraduje z přemýšlivého mága který se snaží odhalit plány šéfů hlídek na potácejícího se opilce, který většinu filmu ani neví co dělá. ()

Lillian

Přiznám se zcela otevřeně že jsem to skoro celou dobu nestíhala.Přišlo my, že někdo zapomněl dát do distribuce mezidíl ve kterém se vztahy z Noční hlídky změnily tak jak jsou ve dvojce.Jak je to s křídou osudu a její princip mi došel až téměř na konci.Kdo zná předlohu dá mi jistě za pravdu že tohle se ani míň zmateně natočit nedá.Spousty skvělých triků od stárnutí Svěrtlany až po závěrečné trosky Moskvy aOPRAVDU napínavé honičky mi dovolili odpustit ději jeho mlživost.Ale na Noční hlídku to nemá.Podíváná stejně stojí za to a nedivejte se na knížní předlohu a i kdyby,pořád jsme v noční hlídce. ()

corax8

Mě se film líbí svou sirovostí, kdy se nejedná o nějak nadpřirozeně vypadající hlavní hrdiny a jejich nářadí. Jinak je to trochu moc zamotanější než díl první, což filmu trochu ubírá. ()

marlla

Tak ako som bola z Nočnej hliadky nadšená, tak som z jej pokračovania úprimne sklamaná. Halucinačná zlátanina všetkého možného...som po dvoch hodinách nevedela, čo som vôbec pozerala. Tri hviezdičky sú len z "lásky" k jednotke a za pár vydarených scén (športová mazda preháňajúca sa po budove hotela zvonku aj zvnútra napr.). ()

purey

Bekmambetov je cvok,kameraman mel asi parkinsona a strihac pravdepodobne epilepsii. Napsat ze dej nema nic spolecneho s knihou je chyba z toho duvodu ze dej neexistuje. Presto se mi Dnevnoj Dozor ohromne libil a to hlavne z toho duvody ze nej jde citit Bekmambetovo ohromne nadsen. ()

madline24

O ničem. Bez děje, můj pocit z filmu je, že se jedná o jednotlivé scény, slepené bez nějakého smyslu dohromady...aneb hlubokomyslné úvahy, zda je lepší být ve druhé nebo třetí kategorii (ať to znamená cokoliv). ()

Petomil

Celá knižní série je jedna z nejlepších knižních sci-fi současnosti, krásně členitá, dokonale promyšlená a má myšlenku, tzn. že Lukjaněnko nepíše jen slepené a rádobychytré žvásty. Film už je jen jakýsi odvar, vlastně nemá se ságou nic společného, protože tak vyjímečné literární dílo se zfilmovat nedá(celkem 6 knih)! Vtom to je...takže si ty kecy, co jsou níž mohl někdo odpustit:-/ Filmy pro fanouška knižní předlohy... ()

Vita26

Stejně slabé jako Noční hlídka. Možná kdyby tam bylo více té nadsázky a absurdity, která se tam místy objevuje, mohla by to být místo slabé scifi slušná komedie. ()

sajnym

Noční hlídka byla originál, kde se daly odpustit malé chybičky, ale pokračování těchto nedostatků i v Denní hlídce? Film byl na začátku ještě víc zmatený než první díl, navíc se tám na muj vkus moc kecelo o ničem. Ke konci už to trochu ziskávalo nádech jedničky, ale to je málo... Pokračování je slabší průměr což mě velice zklamalo. ()

Jean_Calid

Jsem zklamán. I když po prvním díle jsem to jaksi měl očekávat. Už první díl zmatlal knižní děj takovým způsobem, jako kdyby se ve Hvězdných válkách objevil v Epizodě IV mladý Anakin Skywalker a chtěl závodit v poušti. Naprosté překopání dějových linií, film předpokládajicí od diváka znalost knih a zároveň ho deptá, protože to není tak, jak to zná. Alice se zamiluje do Světlého v naprosto jiném příběhu, Kosťův otec nezabíjí do Kosťovy smrti, Anton Goroděcký není otcem Jegora a tak bych mohl pokračovat až do zblbnutí. I když přesně tak se po zhlédnutí tohoto dílka cítím. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013