Když sem dávál Noční Hlídce 5*, říkal sem, že si kritiku nechám na Denní Hlídku... Jenže ono není skoro co kritizovat. Děj je tentokrát 100%ně srozumitelný, nespoléhá na přehnaně šílené fantasy prvky, poskládané bez ladu a skladu a s logickými dírami, vystačí si s pouhou výměnou těl (na 10 minut), přitom však neztrácí tempo. Herci jsou skvělí, Hudba od minule taky doznala změn k lepšímu (především pozitivní veselá hudba použitá skoro u všech scén se Zawulonem)... Jědiný, co by nakonec mohlo zkazit dojem, je tenokrát velice proměnlivá kvalita digitálních triků, které jsou někdy opravdu skvělé (pasáže s tou mazdou :) , nebo Mášenka (ta hračka s nožičkama, co byla už v Noční Hlídce), ale některé triky jsou naopak hodně špatné...Já sem ovšem VELICE spokojen a těším se na Šerou Hlídku, i když dost dobře nemám představu, vo čem by vlastně měla bejt.. A ted PS.. po druhém shlédnutí musím jít na tři. První dvě třetiny jsou pořád výborné, ale poslední část už není nic než exhibice mizerných triků a fantasy kravin, které nedávají sebemenší smysl(15.3.2006)

• hippyman

angloruská natahovaná břečka navazující na přeplácanost své noční sestřičky, tentokrát ještě nudnější a ještě šílenější než předtím. nevím, proč jsem si myslel, že bude druhý díl v něčem jiný, jediným kladem jsou zas a znova efekty, které už ale dnešního diváka moc nepřekvapí. dvě a půl hodiny jsou fakt moc a člověku jde hlava kolem maximálně první polovinu. zbytek jsem úspěšně prozíval a koukal už vlastně jen střídavě na hodinky a v sloup. mít tak nějakou tu křídu, napíšu totéž jako AHTOH a byl by klid. 30%(4.1.2010)

• Kaka

Ještě větší dějový zmatek, než v díle prvním. Tím pádem se snímek po obsahové stránce stává prakticky neúnosným a jediné na co se dá soustředit jsou neskutečné formalistické orgie ruského supertalenta Bekmambetova. Tenhle borec má na to se stát se v nejbližších letech králem akce. Potřebuje se však oprostit od dějových srágor a zpracovat jednoduchý a přímočarý děj, který bude pod jeho nadupanou režijní taktovkou s největší pravděpodobností zážitek první třídy. Tahle patlanina jím bohužel i přes některé neoddiskutovatelné klady není ani náhodou.(2.9.2008)

I když si "Denní hlídka" nezaslouží takové ovace jako její starší sestra, byl by hřích ji nevychválit. Je sice pravda, že se za ty dva roky lecos změnilo (temnou, depresivní atmosféru nahradila akce a bylo přidáno i několik odlehčujících vtipů), ale ne všechno bylo ke škodě. Věršina postav má o poznání více prostoru (snad jen s výjimkou Olgy, i když jak se to vezmeXD), efekty jsou ještě geniálnější a děj se začíná rozvětvovat, díky čemuž film působí o mnoho velkolepěji než komornější jednička. Aspektů, které mi zabraňují udělit Bekmambetovově megalomanské řežbě plný počet, je mnoho, mezi ty nejvýraznější patří například až přehnaná "ujetost", jež se projevuje především během Jegorovy narozeninové oslavy. Ale ať už je film sebe rozpačitější, zjištění, že už žádná další "Hlídka" nevznikne, mě upřímně ranila.:-((12.6.2011)

Rozpočet$4,2milionovTržby USA $450,897Tržby Rusko $31,965,087(Ruská komerčná Top 1. do roku 2006)║Tržby Celosvetovo $38,862,712Tržby za predaj DVD v USA $4,016,777 //počet predaných kusov 234,230║ Príbeh sa neposúva nikam, opäť je to neprehľadnosť až doslova utrpenie sledovať, režisér proste len točí čo mu "herci" zahrajú bez toho aby ich nejako usmerňoval, ... ani po druhom filme stále neviem kto je svetlý a kto tmavý prízrak. Jediné čo je prim je prepracovaní vizuál pri akcii, čo je na Ruské pomery dosť slušné a nehovoriac o špeciálnych trikoch, ktoré pri danom mini rozpočte vyznejú lepšie než pri mnohých 100milionových amerických báchorkách. /videl v kine: 50%/(30.10.2007)

• - Spoiler: Po úspěšném startu letadla se zatáhne podvozek, avšak v dalším záběru je podvozek opět vytažený. (grovik.net)

• - S promítáním začali v Rusku na první lednový týden, kdy mají Rusové volno, takže magickou hranici deseti miliónů dolarů překonal film za pouhých 5 dnů. (suicide)

• - Bekmambetov v pokračovaní nakladal s predlohou ešte voľnejšie ako v Nočnej hliadke a v podstate opäť čerpá námet z prvého Lukjanenkovho románu. (ash99)