Rozpočet$4,2milionovTržby USA $450,897Tržby Rusko $31,965,087(Ruská komerčná Top 1. do roku 2006)║Tržby Celosvetovo $38,862,712Tržby za predaj DVD v USA $4,016,777 //počet predaných kusov 234,230║ Príbeh sa neposúva nikam, opäť je to neprehľadnosť až doslova utrpenie sledovať, režisér proste len točí čo mu "herci" zahrajú bez toho aby ich nejako usmerňoval, ... ani po druhom filme stále neviem kto je svetlý a kto tmavý prízrak. Jediné čo je prim je prepracovaní vizuál pri akcii, čo je na Ruské pomery dosť slušné a nehovoriac o špeciálnych trikoch, ktoré pri danom mini rozpočte vyznejú lepšie než pri mnohých 100milionových amerických báchorkách. /videl v kine: 50%/(30.10.2007)

Som velice rád, že rusáci konečne majú dosť peňazí na to, aby mohli takto "vizionársky" a bez finančných limitov adaptovať skvelé knižné predlohy. Jackson čakal, aj Bekmambetov čakal a jeho audiovizuálne obžestvo ide na vrub veľkým pozitívam filmu. Dněvnoj dozor je krásny príklad toho, že megalománia (s tymto označením mám trochu problém, ale budiž) nemusí byť automaticky na škodu veci (Raimi, Singer, Jackson). 90%(20.6.2007)

Původní Noční hlídku mám hodně rád i po několikerém zhlédnutí ji považuji za kvalitní zkombinování sci-fi s fantasy. Když se rozjela hlídka Denní, zůstával jsem čím dál tím víc opařen a velké očekávání se postupně měnilo ve zhnusení. Po úvodní třetině jsem měl totiž pocit, že se Bekmambetov zbláznil a udělal z pokračování totální blábol a maglajz, ve kterém se snad nemůžou vyznat ani čtenáři předlohy. Snad až po výměně těl jsem ho vzal na milost a v tomto stádiu jsem vydržel až do konce. Tady si rady zkrátka nevím. Velkolepější, epičtější, ale o poznání zmatenější, na druhou stranu s geniálním koncem. Kdyby z obou dílů vznikl jediný, vynechaly se zbytečné vedlejší linie (Kosťa) a scénář se soustředil na hlavní linii s Velkým, mohl to být skutečně ruský triumf.(12.8.2006)

• teutates

Chaotická kamera,strih a dokonca aj príbeh..!Proste ide o jeden veľký chaos v ktorom sa"národovec"Bekmambetov snaží o nejakú symboliku,ktorou by ohúril.Avšak na mňa to nezabralo...snažil som sa pochopiť jednotlivé scény,ale nešlo to!Mne osobne sa tento snímok veľmi nepozdáva.Dejová línia je tak zasiahnutá tým čo všetko chcel pán režisér ukázať,že to až pokazil.Oceňujem snahu,ale Timurove prevedenie na filmové plátna sa mi nepáčilo!Príbeh má potenciál,ktorý ale stroskotal ešte u"Dennej Hliadky".Možno ak by sa tohto snímku chytil niekto iný a zmenil štýl -zvýšil by som aj ja svoje hodnotenie..!2*za pár scén a hudbu.(29.1.2008)

Když sem dávál Noční Hlídce 5*, říkal sem, že si kritiku nechám na Denní Hlídku... Jenže ono není skoro co kritizovat. Děj je tentokrát 100%ně srozumitelný, nespoléhá na přehnaně šílené fantasy prvky, poskládané bez ladu a skladu a s logickými dírami, vystačí si s pouhou výměnou těl (na 10 minut), přitom však neztrácí tempo. Herci jsou skvělí, Hudba od minule taky doznala změn k lepšímu (především pozitivní veselá hudba použitá skoro u všech scén se Zawulonem)... Jědiný, co by nakonec mohlo zkazit dojem, je tenokrát velice proměnlivá kvalita digitálních triků, které jsou někdy opravdu skvělé (pasáže s tou mazdou :) , nebo Mášenka (ta hračka s nožičkama, co byla už v Noční Hlídce), ale některé triky jsou naopak hodně špatné...Já sem ovšem VELICE spokojen a těším se na Šerou Hlídku, i když dost dobře nemám představu, vo čem by vlastně měla bejt.. A ted PS.. po druhém shlédnutí musím jít na tři. První dvě třetiny jsou pořád výborné, ale poslední část už není nic než exhibice mizerných triků a fantasy kravin, které nedávají sebemenší smysl(15.3.2006)

• - Uvedení filmu předcházela masivní reklamní kampaň. Představitel hlavní role Konstantin Chabenskij pak dokonce 1. ledna zahajoval promítání v Moskvě a coby vosková figurína tentýž den pózoval na premiéře v Petrohradu. (suicide)

• - Při honičce když Anton proskočí plakátem, na druhé straně vyletí z velké reklamy. Je to reklama na film 9. rota, kde jedním z hlavních hrdinů je Alexej Čadov, představitel "upírka" Kosti. (grovik.net)

• - Spoiler: Po úspěšném startu letadla se zatáhne podvozek, avšak v dalším záběru je podvozek opět vytažený. (grovik.net)