• nash.

Tak jako Noční hlídka překvapila v dobrém, ta Denní překvapila ve zlém. Dvě party nesympatických Rusů, kteří se v naprosté většině scén a situací chovají jako naprostí idioti, se motá příběhem, který sice má hlavu a patu, ale obojí je zabořeno hluboko v bažině podivných grimas, chaotického marastu a křečovitě přehrávaných scén. Což vyvolává vzdálené asociace blázince nechaného napospas osudu. Lavina drobných genialitek a občasných zběsilostí dokazujících, že fantazie nemá hranic, to nespasí. V ději jsem se nijak neztrácel a každou chvíli si říkal, jo, tohle je super!, ale přesto mě to jako celek, na rozdíl od prvního dílu, nudilo a nebavilo.(14.8.2013)

• Anderton

Prvý film bol síce mierne sklamanie (vzhľadom na pozitívne reakcie okolia), ale nazval by som ho aspoň zaujímavým. Druhý diel (podľa západného vzoru pokračovaní) je preplácanejší, akčnejší a výpravnejší. 126 minút mi pripadalo ako 200, nechápal som, čo sa deje, kto je kto a čo na tom preboha tí Rusi môžu vidieť. Ruská produkcia proste na tieto v americkom filmovom priemysle dávno etablované témy nemá.(31.5.2012)

Knižní předlohu jsem nečetl, ale do druhého zlhédnutí Denní hlídky to musím napravit - snad pak pochopím mnoho nepříliš vysvětlených motivů. Ano, je to možná ještě méně pochopitelné než jednička. Ano, vyšší rozpočet je vidět hlavně na cool tricích, které ovšem nemají jiný význam, než být prostě efektní. Ale i přesto se mi to líbilo - bylo to dravé, zábavné, strhlo mě to. 75 %(12.3.2006)

Opät je to podobny mix chaotickeho deja ako aj pri NOCNEJ HLIADKE (2004), ale za to je tu na ruske pomery este viac velmi kvalitnych vizualnych a akcnych efektov (zaver filmu), ako v prvej casti, len chvilkami je to az moc chaoticke a niekedy som bol v deji strateny, ale to este dokazem odpustit. Bekmambetov ma talent na taketo filmy, pricom nie kazdemu moze jeho styl natacania vyhovet. Mne sa pacil aj Wanted (2008), ale celkom som zvedavy aj na tretiu cast Twilight Watch (2009)... 16.02.2009 ____ Konstantin Khabenskiy - (Anton) +++ Mariya Poroshina - (Svetlana) +++ Dmitriy Martynov - (Yegor) +++ Vladimir Menshov - (Geser) +++ Galina Tyunina - (Olga) +++ Hudba: Yuriy Peteenko +++(16.2.2009)

Hej, počkat? Co se to zase děje? Ale co nad tím budu přemýšlet, hlavně že u toho lítají auta vzduchem a řve rocková vypalovačka...Ančo, podej mi ještě ten popcorn.... Toť má představa diváka, který je schopen udělit této chaotické onanii pět hvězdiček :-) Bekmambetov Denní hlídkou toužebně osahává postupy hollywoodských akčích trháků, aniž by je ovšem dokázal pevně uchopit. Mnoho režisérů zaměřených na klipovitou skladbu a eye-candy akci dokáže vytvořit dobré scény, ale nefunguje jim film jako celek; Bekmambetovi však nefungují ani ty jednotlivé scény, neboť každý záběr v nich se vyznačuje úplně jinou náladou i pojetím a pojem timing nejspíš ruský režisér nezná ani z doslechu....V otěžích nezvládnuté dramaturgie se vzpíná opět primitivní příběh zasazený do směšně laciné mytologie, který si ovšem potrpí na přemíru postav a nezajímavých a vzájemně se rozbíhajících dějových linií. Hodnotím ovšem výše, než v případě Noční hlídky a to za některé oku lahodící akční sekvence a přeci jenom vyšší přehlednost děje, danou jeho hollywoodštějším schématem, v němž je místo i pro klasický happy end.(20.7.2008)

• - S promítáním začali v Rusku na první lednový týden, kdy mají Rusové volno, takže magickou hranici deseti miliónů dolarů překonal film za pouhých 5 dnů. (suicide)

• - V závěru filmu je možné na posledním billboardu zahlédnout režiséra Timura Bekmambetova. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Spoiler: Po úspěšném startu letadla se zatáhne podvozek, avšak v dalším záběru je podvozek opět vytažený. (grovik.net)