Místy vizuálně sympatický bordel.. Ani formalistické orgie značně nevyrovnaného Bekmambetova (po dravém Wanted každý čekal další pecku, ale následující americká štace o skrytém životě Abrahama Lincolna nedopadá podle recenzí nejlépe) přesto nevytáhnou tenhle ujetý hokus pokus do nějakých slušných čísel..(30.6.2012)

Hej, počkat? Co se to zase děje? Ale co nad tím budu přemýšlet, hlavně že u toho lítají auta vzduchem a řve rocková vypalovačka...Ančo, podej mi ještě ten popcorn.... Toť má představa diváka, který je schopen udělit této chaotické onanii pět hvězdiček :-) Bekmambetov Denní hlídkou toužebně osahává postupy hollywoodských akčích trháků, aniž by je ovšem dokázal pevně uchopit. Mnoho režisérů zaměřených na klipovitou skladbu a eye-candy akci dokáže vytvořit dobré scény, ale nefunguje jim film jako celek; Bekmambetovi však nefungují ani ty jednotlivé scény, neboť každý záběr v nich se vyznačuje úplně jinou náladou i pojetím a pojem timing nejspíš ruský režisér nezná ani z doslechu....V otěžích nezvládnuté dramaturgie se vzpíná opět primitivní příběh zasazený do směšně laciné mytologie, který si ovšem potrpí na přemíru postav a nezajímavých a vzájemně se rozbíhajících dějových linií. Hodnotím ovšem výše, než v případě Noční hlídky a to za některé oku lahodící akční sekvence a přeci jenom vyšší přehlednost děje, danou jeho hollywoodštějším schématem, v němž je místo i pro klasický happy end.(20.7.2008)

Rozpočet$4,2milionovTržby USA $450,897Tržby Rusko $31,965,087(Ruská komerčná Top 1. do roku 2006)║Tržby Celosvetovo $38,862,712Tržby za predaj DVD v USA $4,016,777 //počet predaných kusov 234,230║ Príbeh sa neposúva nikam, opäť je to neprehľadnosť až doslova utrpenie sledovať, režisér proste len točí čo mu "herci" zahrajú bez toho aby ich nejako usmerňoval, ... ani po druhom filme stále neviem kto je svetlý a kto tmavý prízrak. Jediné čo je prim je prepracovaní vizuál pri akcii, čo je na Ruské pomery dosť slušné a nehovoriac o špeciálnych trikoch, ktoré pri danom mini rozpočte vyznejú lepšie než pri mnohých 100milionových amerických báchorkách. /videl v kine: 50%/(30.10.2007)

Bekmambetov je patlal a nebýt jeho, možná bych se na tuhle sérii rád díval i podruhé. Denní hlídka je oproti svému předskokanovi konzistentnější, zajímavější a digitálně vycíděnější, ale pořád má chyb jak máku. Bekmambetov není nijak oslnivý vypravěč a kolikrát se mu scény rozprsknou jak sněhová koule v obličeji. Akční scény pokročily (obzvlášť úvodní útok na město vypadá úchvatně), ale jinak jsem v nich nenašel nic tak oslnivého, abych se před tímhle východním "zázrakem" musel sklonit. Jsem rád, že jsem se konečně chytal scénáristických berliček a nebyl jsem jen uprostřed zředěného guláše, ale Denní hlídka pro mě zůstává (podobně jako její sestřička) pouze tuctovou akční sci-fi, která je chladná až do morku kostí a víc mě nudí, než baví.(14.8.2007)

Je sice obížné se v tomto filmu vyznat, protože je příběh vyprávěn hodně složitým stylem, ale mě se to líbilo. Zajímavé prostřihy, akce, změny reálu, bez větších spojitostí a přesto to na mě působilo více než dobře. Závěr je hodně sadistický vůči divákovi, kdy mu dává pořádně zabrat ohledně toho co se stalo a proč, ale to tomu jen přidává na síle. Takže jsem spokojený.(10.7.2010)

• - Spoiler: Po úspěšném startu letadla se zatáhne podvozek, avšak v dalším záběru je podvozek opět vytažený. (grovik.net)

• - S promítáním začali v Rusku na první lednový týden, kdy mají Rusové volno, takže magickou hranici deseti miliónů dolarů překonal film za pouhých 5 dnů. (suicide)

• - V závěru filmu je možné na posledním billboardu zahlédnout režiséra Timura Bekmambetova. (Zdroj: ČSFD.cz)