Původní Noční hlídku mám hodně rád i po několikerém zhlédnutí ji považuji za kvalitní zkombinování sci-fi s fantasy. Když se rozjela hlídka Denní, zůstával jsem čím dál tím víc opařen a velké očekávání se postupně měnilo ve zhnusení. Po úvodní třetině jsem měl totiž pocit, že se Bekmambetov zbláznil a udělal z pokračování totální blábol a maglajz, ve kterém se snad nemůžou vyznat ani čtenáři předlohy. Snad až po výměně těl jsem ho vzal na milost a v tomto stádiu jsem vydržel až do konce. Tady si rady zkrátka nevím. Velkolepější, epičtější, ale o poznání zmatenější, na druhou stranu s geniálním koncem. Kdyby z obou dílů vznikl jediný, vynechaly se zbytečné vedlejší linie (Kosťa) a scénář se soustředil na hlavní linii s Velkým, mohl to být skutečně ruský triumf.(12.8.2006)

• Jossie

Nevím, kam se poděla atmosféra a zajímavý příběh z jedničky. Tohle bylo překombinované, nesrozumitelné, zahlcené postavami, prostě špatné pokračování opravdu dobrého filmu, kde nějaký smysl toho všeho ukážou v posledních deseti minutách. 5.8.2009 doplnění komentáře po přečtení knihy : S předlohou to má společný jen název a pár postav, což je velká škoda. Navíc mi kromě samotného Andreje a Jegora všechny postavy přijdou naprosto otřesné vzhledově - Olga a Světlana by měly být nádherné ženské a o Olze ani nemluvím.(2.1.2008)

I keď som znova miestami netušil prečo sa deje to čo sa deje, musím povedať, že pokračovanie Nočnej hliadky ma prekvapilo svojím rýchlim dejom naplneným veľkolepými samoúčelnými trikmi. Ruský tvorcovia špeciálnych efektov nesklamali, film je ešte lepšie zostrihaný, režisér sa viditeľne bavil a odviedol ďalšiu skvelú prácu.(20.5.2006)

Tak Timur nam zrejme zesilel, protoze i pres to, ze jsem se v postavach a pribehu orientoval, jelikoz jsem chvily predtim videl prvni dil, tak je to desnej zmatek. Dej furt preskakuje sem tam, do toho sceny bez nakyho viditelnyho smyslu jen tak na efekt a cely to vypada jak naprosto priserna slatanina, navic je tu obcas zbytecnej humor nebo romantika. Ale kdyz se tohle prekousne, tak si clovek opet uzije slusny vychytavky a triky, v pohode herce, hlavni hrdina uz neni konecne takova troska, hudba je perfektne drsna a pribeh rozviji dal celou mytologii. A uvod a zaver jsou naprosto kulervouci. A nemuzu si pomoct, i kdyz to bylo tak slatany a zmateny, tak me to celou dobu bavilo a film slusne odsejpal.(20.1.2008)

Fakt nevím, jaké dát hodnocení. Asi zvolím zlatou střední cestu, protože tu je mnoho věcí pro které bych dal víc, ale zas mnoho věcí, které mé hodnocení srážejí. Ke kladům patří rozhodně triky a všechny akční scény. Jakmile prostě začne hrát rychlá hudba tak máte záruku, že neodtrhnete oči! Ale co to ostatní? To už bohužel pokulhává. Při "klidných" scénách jsem měl někdy pocit, že se zbytečně vlečou a někdy mi přišly vyloženě zmatené. Asi si budu muset přečíst knížky, abych tomu přišel na kloub. Uvidíme, třeba to dalším zhlédnutí se moje hodnocení změní.(5.3.2006)

• - V závěru filmu je možné na posledním billboardu zahlédnout režiséra Timura Bekmambetova.

• - S promítáním začali v Rusku na první lednový týden, kdy mají Rusové volno, takže magickou hranici deseti miliónů dolarů překonal film za pouhých 5 dnů. (suicide)

• - Bekmambetov v pokračovaní nakladal s predlohou ešte voľnejšie ako v Nočnej hliadke a v podstate opäť čerpá námet z prvého Lukjanenkovho románu. (ash99)