My Fair Lady

Slavný film George Cukora My Fair Lady, ověnčený v roce 1964 celkem osmi Oscary, vychází z úspěšného broadwayského muzikálu, inspirovaného hrou anglického dramatika a mistra chytrého humoru G. B. Shawa "Pygmalion" (tato hra se poprvé ocitla na filmovém plátně již v roce 1938). Příběh květinářky Lízy Doolittleové a profesora Henryho Higginse, který se vsadí, že z prostého chudého děvčete udělá pravou dámu, splnil očekávání producentů a brzy po svém uvedení vydělal dvojnásobek výrobních nákladů ve výši 17 milionů dolarů. Oproti originální předloze se tu dočkáme i tolik žádaného šťastného konce. Rex Harrison si svoji úlohu zahrál již na Broadwayi a později v Londýně, zatímco Audrey Hepburnová vystřídala na přání producenta broadwayskou divadelní hvězdu Julii Andrewsovou. Pro tu bylo jistě satisfakcí oscarové ocenění téhož roku za hlavní roli v muzikálu Mary Poppins, když její sokyně vyšla naprázdno. Přestože je ve zpívaných pasážích Audrey Hepburnová dabována, přispěl její křehký půvab, uvolněnost a smysl pro muzikálové herectví k úspěchu snímku, který dodnes učí další generace, v čem je podstata kvalitního scénického provedení muzikálu. Bohatá výprava a kostýmy, krásné melodie a vynikající herecké výkony a navíc nově restaurovaná kopie – to vše činí z tohoto filmu ojedinělý sváteční zážitek. (Česká televize)

Korpy22

Známý příběh květinářky Lízy podle knihy Pygmalion, jehož tento muzikál beru jako nejlepší možné zpracování. Cecil Beaton zde dělal návrhy kostýmů a to skvěle podpořilo atmosféru filmu. Nádherně je vykreslena propast mezi vyšší a nižší společnosti. Audrey Hepburn se ve své roli promění z chudinky na nádhernou dámu se šarmem a vychovaním. Ale za jakou cenu? Je sešněrována korzety a je s ní zacházeno jako s projektem dvou mužů, pro které je pouze zábava. ()

NedelaRano

Nech už Audreyne skladby vo filme naspieval ktokolvek , naspievala ich nádherne a " lovely " je určite najkrajšia. Príbeh je rozprávkový ,občas cynický ,ale čo čakať od chladných angličanov. Tým myslím hlavne profesora Higginsa. Škoda , že Pickering a Higgins nespievali. Film je to skvelý ,ale ako muzikál je to iba one woman show who ever sing Audrey songs. ()