Království prstenu

(TV film)
  • Česko Prsten Nibelungů (více)

Bombastické televízne spracovanie najslávnejšej germánskej legendy. Fantasy príbeh nakrútený podľa ságy o Nibelungoch, ktorá inšpirovala J.R.R. Tolkiena pre jeho románove bestsellery, ale aj Richarda Wagnera, jedného z najfenomenálnejších svetových skladateľov. Príbeh plný mágie, vášne a dobrodružstva sa odohráva v dávnoveku, v čase prechodu zo starého sveta bohov do nového veku. Tento svet bol ovládaný mágiou a kúzlami a bohovia sa prechádzali spolu s ľuďmi po rovnakých cestách. Spomedzi ľudí je jeden vyvolený, aby skoncoval s kliatbou démonov a raz a navždy oslobodil svet ľudí od nekonečného krvipreliatia. Tento udatný muž, kováč Siegfried však musí zdolať mnohé prekážky a čeliť mnohým intrigám, ktoré chcú jeho úmyslom zabrániť... (oficiální text distributora)

pavont

Film trpiaci vsetkymi neduhmi TV produkcie, napriek tomu natoceny putavo a aj herci odvadzaju kvalitnu pracu. Urcite stoji za zhliadnutie. ()

P0dbi

Musím říct, že se mi toto evropské zpracování velmi líbilo. Potěší jak veterán Max von Sydow, tak slušně hrající a ještě lépe vypadají Kristanna Loken. O legendě si podrobnosti nepamatuji, a tak mi odchýlení od originálu nevadí. Jediná postava, která mi svým obsazením a vzhledem neseděla byl Král... Na televizy disponuje tento dvoudílný film slušnou výpravou i pěkně zpracovanými soubouji, slušní jsou i herečtí představitelé. Všem milovníkům dobré fantasy vřele doporučuji! ()

LordMalak

Kristanna Loken je správná severská vládkyně, hudba z dílny Ilana Eshkeriho je pěkná, Pattinson není moc na obrazovce, ale to je docela málo. Film je totiž jinak celkem předvídatelný a to i přes mou neznalost legendy o Nibelunzích a hlavně poměrně zmatený v tom, kdo na koho útočí (Sasové na Burgundsko) a řekl bych, že i na legendu dost uspěchaný. ()

Antonymi

Na televizní poměry své doby nadprůměrný snímek. Příběh odsýpá, nejsou v něm větší logické díry, scénář není špatný. Herci jsou poskládáni víceméně dobře a ačkoliv bych si do role ústředního hrdiny uměla představit někoho charismatičtějšího než Fürmanna, nemám větších výtek - Loken působí chladně i zranitelně, Witt je patřičně hezká a člověk se tu dočká i Pattisona v dobách před upíří mánií. Kamera nepřekvapí a stejně tak režie, od televizní produkce nelze čekat zázraky. Hudba je dobrá, exteriéry také pěkné a za mě plus i to, že nedošlo ke "znásilňování" mytologie jako v mnoha jiných snímcích s touto tématikou. Velmi slušné 3 hvězdičky. ()

Whovian

Hagen byl super. A jediná věc, kterou bych filmu vyčetla je to, že vlastně všechny události týkající se Kriemhildiny pomsty byly shrnuty do pěti minut. To byla škoda, neboť s touto Kriemhildou by mohla být hunská část písně zajímavá. ()

Pythonator

Velmi dobrá televizní práce, která ovšem trpí běžnými televizními neduhy. Každopádně je to lepší než většina béčkových fantasy videofilmů. Kristanna Loken nemá v této roli chybu a věřím, že nejeden válečník by si to s ní milerád rozdal. ()

RavenSpector

Na televizní inscenaci nádherná výprava, pokažená docela dost nesympatickým hrdinou a jeho nehereckým výkonem. Takže hvězda za výpravu, druhá za příběh jako takový a ta třetí je pro Kristannu. Nahá je rozhodně tím nejlepším hercem z celého ansámblu v tomto snímku. Škoda, že protagonisti mají i s ohledem ke středověku celkem slušně naivní a zkratkovité chování. Mimochodem, ty moderní cool bojové choreografie jsou k smíchu a patří do Star Treku, nebo Matrixu. Do středověkého eposu rozhodně ne. ()

slavikzbojni

Prekrásna Kristianna Loken ukázala, že nie je tuctové telo alebo tvár. Vie aj viac-- len škoda, že Galywoode sa krásne ženy už nenosia do rolí, pretože to nezodpovedá prihriatemu názoru šírenému na Západe iba pupuši a lesby sú dobré,my NORMÁLNI, pre túto bandu dobrí nie sme.... Hollywood dneska zlyháva nedáva do filmov šťavu ani romantiku..a to potrebuje akždý aby sa odreagoval od protivenstiev života...v nádhernom modernom svete... ()

MoziMedve

Části filmu jsou až komicky špatné, docela dost je toho překvapivě dobré. Kulisy, kostýmy dokonce počítačem generovaný drak si zaslouží pochvalu. 16 let starý film a myslím si, že počítačové efekty měli lépe vymyšlené než řada dnešních produkcí. Model draka nebyl perfektní, to ne, ale aspoň věděli, že ho mají držet ve stínech a ukazovat málo. Není to geniální film, to rozhodně ne ale užijete si ho podle toho, co od něj čekáte. Já jsem si celou dobu dělal prdel z toho, že Herecké ztvárnění Sigurda ve filmu je asi to, co Němci považují za fešáka, což se mi samo o sobě zdá vtipné. Pokud někomu vadí druhá půlka filmu, kde Drak je mrtvý a řeší se kdo s kým kolik krát a jak... Je mi líto, ale původní sága je stejná, a pokud chtěj točit ságu o Sigfriedovy tak se to bez toho prostě neobejde. Když jsem ji četl, měl jsem dojem, že čtu 1000 let starou telenovelu a věřte mi, že telenovela nekončí tam kde tento film. Dočetl jsem to, ale jenom abych to dokončil. Moderného diváka to ale nudí, protože to viděl už mnohokrát, je třeba si ale uvědomit jak starý je tento příběh. Je docela možné, že ty dnešní klišé jsou důsledkem inspirace právě touto ságou. Každopádně, když mluvíme o konkrétně tomto filmu a ne o Ságe, tak s lahvinkou medoviny nebo na zabití nudného odpoledne když venku chčije a do ničeho se Vám nechce, je tento film dobrý. ()

Mistr119

Film si zaslouží červené hodnocení už za ten motiv. Z počátku jsem se cítil opravdu jako malý kluk sedící u ohně a poslouchající barda, jak vypráví legendu o kováři. Příběh bohatý a dlouhý snad podobně jako Wagnerovo zpracování opery. Krásné rozpoznatelné motivy, ze kterých čerpal nejen Wagner, ale také Tolkien... :) Jakoby tímpádem Pán prstenů vznikl už před 1500 lety... :) ()

RoyBatty444

Na Európsku produkciu celkom obstojná fantasy. Dva diely trochu prekračujú v zápletke rámec napriek tomu tu nie je veľa hluchých miest. Síce sa to nezaobišlo s naivnými rozhodnutiami, ktoré asi vychádzajú z predlohy. Výprava je na vynikajúcej úrovni. Škoda tej nevyzretej CGI na 2004, ale dobré. ()

Nataniel73

Veľmi pekná a zároveň aj veľmi smutná fantasy, ktorá pojednáva o poklade Nibelungov a ľudskej chamtivosti. Každá z hlavných postáv sa v určitom momente príbehu zachovala nesprávne a draho za to zaplatila. Dala by sa tu nájsť aj paralela so súčasnými kresťanmi, ktorým sú podvody a klamstvá veľmi blízke. Jediná postava, ktorá mala po celý čas srdce na správnom mieste bola Islandská kráľovná a k tomu ešte pohanka. Lenže aj ona doplatila na zradu milovanej osoby a keď sa dozvedela pravdu bolo už neskoro. Film je vizuálne veľmi dobre natočený a herci zvládajú svoje úlohy obstojne. Za ten silný záver (počtom úmrtí pripomínajúci Posledného Mohykána) a krásnu skladbu pri záverečných titulkoch plus veľký emocionálny rozmer musím udeliť štyri hviezdy. A na záver len toľko, že príjemná stredoveká atmosféra sa tiahne filmom od začiatku do konca. ()

JIRKKA

nemám rád novodobý evropský filmy a ty kecy o tom , jak jsou kvalitní atd. a jak musí bojovat s americkou filmovou kulturou, atd............ale tenhle film je jako zjevení, líbil se mi. ()

zdenka99

Príbeh je to krásny, ale ak to scenárista myslel vážne ako prepis piesne o nibelungoch, tak ostávam v absolútnom šoku. Už som sa zmierila s tým, že filmové verzie pôvodné legendy vždy prispôsobia svojim predstavám, ale čo je veľa, to je veľa! Okrem mnohých iných vecí nepochopím ako mohol z Brunhildy spraviť Siegfridovu životnú lásku! Veď ňou predsa bola Kriemhilda a Brunhilda bola tá zlá!!! ()

prcko

Fantasy, krásna Kristanna a pozitívnejšie komentáre ma presvedčili sledovať tento film. A neľutujem. Že to bol TV film bolo poznať (už z bojových scén v prvých minútach), ale legende to neubralo. Nebolo to vyslovene napínavé, ale na udržanie pozornosti to stačilo. Kristanna do úlohy drsnej severskej kráľovnej sadla perfektne. Benno ako hrdina zase naopak, moc uhladený a divne divný. Skôr by som ho dal do reklamy na šampón alebo ako modela na mólo. Musím spomenúť Pána Prsteňov, lebo ako kováčovho syna by som si skôr dokázal predstaviť niekoho ako Aragorna. Legendu som predtým nepoznal, takže celý film som bol napätý, ako to vlastne skončí. Prvá časť ma navnadila a zvyknutý na happy endy som v druhej časti čakal ako príbeh lásky a zrady skončí. Na konci som bol prekvapený, a smutný, že už to skončilo. Spomenul som si na kameru utopeného prsteňa prsteňov, ale hlavne som s očami upretými k hviezdam spomínal na spiaceho ochrancu Odina, Thorove kladivo, na celú tú kúzelnú krajinu a na koniec jedného veľkého veku. A ten drak bol vlastne jedna veľká nepodarene zmutovaná jašterica – čo ma mrzí :-) 75 % ()

Bubugirl

Pohané, Odin, meče, divoká příroda, fantasy prvky a k tomu krásná Kristanna Loken, co více chtít. Tato herečka, která ztvárnila dokonalý typ ženy, byla podle mě jedním z nejlepšího co ve filmu je. Prolínání dvou tak rozdílných náboženských světů, kde kouzelnější je svět pohanů. Nad smutným koncem jsem si posteskla. Království prstenu není žádný celovečerní trhák, ale poutavý film ( naštěstí nepřeplácaný ) na deštivé večery. Chtělo dotáhnout více hudbu, vyzdvihnout zvyky a kulturu "nekřest'anů" a byl by plný počet. ()

Marlow2

Tenhle film byl pro mě příjemné překvapení. Moc jsem od něj nečekal, ale jde o velmi dobré zpracování staré legendy o pokladu Niebelungů. Triky na telvizní film slušné, dobrá hudba a povedené herecké obsazení, zvlášť obě hlavní ženské postavy jsou výborné. ()

mikla

Neporovnával by som to k Tolkienovi, tu ide skor o povesť, ktorú priviedli na filmové plátno..alebo nie lepšie povedané na obrazovky televizii...hlavná hrdinka je krásna a som rád že ukázala aj časti svojho tela..prekvapil Pattinson, ktorý vdaka tomuto filmu prerazil ()