Deset let po událostech prvního dílu se chudá Kalifornie chystá vstoupit do Unie. Pistolník McGivens se sice pokusí se svou bandou zmařit výsledky referenda, zasáhne však Zorro a jejich záměr překazí. Potom se vrátí na svou haciendu, kde žije coby don Alejandro de la Vega s milovanou manželkou Elenou a synkem Joaquinem, který obdivuje Zorra a otci vyčítá, že není statečný jako on. Ani Elena není spokojená. Vyčítá manželovi, že bojem za svobodu a spravedlnost zanedbává rodinu. Jejich spor dojde tak daleko, že Elena požádá o rozvod a začne se objevovat ve společnosti po boku Francouze Armanda. Mezi zastánci vstupu do Unie a jeho odpůrci, kteří se obávají, že narušená rovnováha sil povede k občanské válce, roste napětí. Zatímco Alejandro na jedné straně utápí manželskou krizi v alkoholu a na druhé dál bojuje za spravedlnost, Elena je nucena spolupracovat se dvěma agenty, kteří znají Zorrovu totožnost a za své mlčení požadují informace o Armandovi. Také Alejandra vedou stopy k Armandovi. Zjistí, že pro něj pracuje i McGivens a že jejich cílem je překazit připojení Kalifornie k Unii. Manželé se při pátrání několikrát střetnou a odhalí Armandovy záměry s novou, extrémně silnou výbušninou. Zorro chce vyhodit do vzduchu vlak, který ji převáží, všimne si však, že uvnitř je jeho rodina. Je odhodlán ženu a syna zachránit a jednou provždy zúčtovat se zrádným Armandem a jeho muži. (TV Nova)

Trailer 1

gogo76

Prvý diel bol fantastický,určite 5 hviezdičiek.Po všetkých tých recenziach ktoré som čítal o druhom dieli,musím povedať,že sa s nimi shodnem.Technicky velmi dobre natočené,fajn humor/opitý Zorro na koni/,ale príbeh je nejaký predvídatelný,akoby scénar napísali za dva dni.Druhý diel narozdiel od prvého postráda napätie,ktoré tu chýba kvôli tomu,že k neporaziteľnému Zorrovi sa pridala šikovná manželka a šikovný synáčik a preto dopredu vieme,že všetkým nakopú zadky.Ale ako som spomenul,všetko zachraňuje dobrý humor.Za pozretie určite stojí,pre fanúšikov prvého dielu vlastne povinnosť.60%. ()

PinokKio

Každý se podepisujeme jinak, já třeba čmárám skoro jak nějaký doktor a to i přesto, že mám za sebou pěknou řádku let ve školních lavicích. Naučili mě tam že A je třeba ve slově ananas, malé B má dole bříško a tak. Kdežto malý Zorro asi často marodil a když už se mu na vyučování ráčilo přijít, tak na něj vybylo akorát poslední písmenko z abecedy, které tak rád svým mečen všude vyrývá. A nejspíš se za to i stydí, když se neustále schovává za maskou. Škoda, že tahle filmově pojatá legenda působí tak mdle, neakčně a negramotně. ()

kingik

Když několik prominentních obchodníků a místních magnátů začne spřádat zločinné plány, Antonio Banderas alias Zorro zasáhne a jejich plány překazí. Jenže cena za statečnost je vysoká - jeho vztah s Catherine Zeta-Jones je v troskách a krize ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale také bezpečí jeho rodiny. Mně se dvojka líbila víc než jednička. Je o dost akčnější, propracované akční scény mají drive a k sympatické dvojce přibyl Rufus Sewell, který s Banderasem svede boj o srdce krásné Catherine-Zeta Jones, a pomalu jsem nevěděl, komu fandit, protože oba sokové v lásce byli velmi sympatičtí. Komplikovaný scénář nabízí řadu motivů, včetně politického, a ne všechny linie jsou zvládnuty a využity dokonale, ale jako dobrodružný film s komediální nadsázkou to funguje dokonale. 80% ()

filmmovier

Mě to vcelku bavilo a ačkoliv jsem první díl neviděl, věřím, že tohle dopadlo o dost hůř. Ono se není co divit, když tam Zorro půlku filmu řeší rodinné problémy, rozvod, a podobně. Ale akce je poctivá a je tam i dost vtipných momentů. Banderas se prostě pro Zorra narodil. Jako dobrodružství je to průměrné, jako akční taky a jako drama velice nadprůměrné. Výprava a kostýmy jsou skvělé a já jsem se výborně bavil. Jen to mohlo dopadnout o něco lépe, co se týče akce a méně rodinných věcí. Jinak k tomu nic nemám. ()

tron

„Chcú zničiť celú Ameriku.“ – „Mydlom?“ ZORROVA MASKA bola v roku 1998 zjavením: pestré herecké obsadenie, strhujúce akčné scény, zručná réžia a, povedané Stevenom Spielbergom (ktorý snímku produkoval so svojou Amblin Entertainment), na ničom sme nešetrili. Bolo to svižné, svieže, báječné, uvoľnené a pritom impozantne veľkofilmové. A nielenže to veľa peňazí stálo, ale ešte viac ich zarobilo! Napriek tomu prišlo voľné pokračovanie až o 7 rokov neskôr. Bohužiaľ, zďaleka nie je takým milým prekvapením, ako bol originál. Tak už to ale s dvojkami chodí; stratia moment prekvapenia a „to ostatné“ je „len“ zručne urobené. Už sa nemôže opakovať očarenie zo skombinovania mladých talentov s Anthonym Hopkinsom s vrkočom, Catherine Zeta-Jonesová už nie je neznáma tvárička, Antonio odvtedy na svojej kariére tiež zapracoval (bohužiaľ skôr negatívnym smerom – SIEDMY HRIECH, TELO NA TELO) a o novozélandskom režisérovi Martinovi Campbellovi je známe, akými pádmi a vzletmi jeho nevyrovnaná filmografia trpí (od ZLATÉHO OKA cez VERTICAL LIMIT). Výsledok je priemerný, ale netreba zabúdať, že hoci je to „iba dvojka“, zúčastnili sa na nej špičkoví profesionáli (výroba: Spielberg, hudba: Horner, kamera: Meheux), takže určitá "istota" je zaistená (i vďaka výbornému zloduchovi Nickovi Chinlundovi - to je ten, ktorý zomrel kvôli plyšovému zajačikovi v podvozku CON AIR). ()

• Celkem bylo při natáčení použito: 40 koní, 15 oslů, 29 krav, 15 praset a 50 kuřat. (HappySmile)
  • Tvorcovia uvažovali nad tým, žeby oživili starého Zorra s tvárou Anthonyho Hopkinsa, ten však požadoval veľký honorár, a tak z tohto nápadu zišlo. (ČSFD)
  • Banderas utrpěl při natáčení spoustu šrámů, vážněji zraněný ale nebyl. Zato jeho 8 dablerů skončilo se zlomenými zápěstími a přeraženými čelistmi. (HappySmile)

Související novinky

Šílený Zorro

Šílený Zorro

30.04.2011

Někdo ve studiu 20th Century Fox si myslí, že je načase, aby se vrátil maskovaný mstitel Zorro. Rozhodně ale nečekejte návrat Antonia Banderase – konec konců, po skvělé jedničce přišla Legenda o… (více)

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Bay sa pohrá s robotmi

Bay sa pohrá s robotmi

14.07.2005

Bayova dovolenka na Ostrove sa pomaly končí a režisér už všetok svoj pracovný čas venuje príprave akčného (a primerane drahého) sci-fi plného pestrofarebných robotov s názvom TRANSFORMERS. Jedným z… (více)