Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Deset let po událostech prvního dílu se chudá Kalifornie chystá vstoupit do Unie. Pistolník McGivens se sice pokusí se svou bandou zmařit výsledky referenda, zasáhne však Zorro a jejich záměr překazí. Potom se vrátí na svou haciendu, kde žije coby don Alejandro de la Vega s milovanou manželkou Elenou a synkem Joaquinem, který obdivuje Zorra a otci vyčítá, že není statečný jako on. Ani Elena není spokojená. Vyčítá manželovi, že bojem za svobodu a spravedlnost zanedbává rodinu. Jejich spor dojde tak daleko, že Elena požádá o rozvod a začne se objevovat ve společnosti po boku Francouze Armanda. Mezi zastánci vstupu do Unie a jeho odpůrci, kteří se obávají, že narušená rovnováha sil povede k občanské válce, roste napětí. Zatímco Alejandro na jedné straně utápí manželskou krizi v alkoholu a na druhé dál bojuje za spravedlnost, Elena je nucena spolupracovat se dvěma agenty, kteří znají Zorrovu totožnost a za své mlčení požadují informace o Armandovi. Také Alejandra vedou stopy k Armandovi. Zjistí, že pro něj pracuje i McGivens a že jejich cílem je překazit připojení Kalifornie k Unii. Manželé se při pátrání několikrát střetnou a odhalí Armandovy záměry s novou, extrémně silnou výbušninou. Zorro chce vyhodit do vzduchu vlak, který ji převáží, všimne si však, že uvnitř je jeho rodina. Je odhodlán ženu a syna zachránit a jednou provždy zúčtovat se zrádným Armandem a jeho muži. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (263)

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Nejsympatičtější herecké výkony podali koně, kteří představovali Zorrova hřebce zvaného Tornádo. Ne že by ostaní hráli špatně - naopak, snažili se, seč jim síly stačily, leč příběh za moc nestál - zápletka byla vážně DOST děsivá a její zpracování celkovému dojmu moc nepomohlo. Komediální prvky nebyly špatné, možná by byl výsledek daleko lepší, kdyby tvůrci film natočili jako parodii. ()

starbrejkr 

všechny recenze uživatele

Tak nakonec to vůbec nebyl propadák, jak jsem očekával. Myslel jsem, že téma Zorra bylo zábavným a svižným prvním dílem vyčerpáno a dvojka už bude jen nesnesitelné nastavování kaše. Naštěstí se tak neděje, zábavných scének je stále dost a hlavní záporáci se povedli - hlavně až bondovský plešoun se svým sekáčkem. Nenáročná zábava, která není žádný zázrak, ale neurazí ()

Reklama

jojinecko 

všechny recenze uživatele

Dobre natočená "dobrodružná rozprávka" plná všemožných filmových klišé, ktorá je ideálna na nedeľnajšiu siestu, kedy si "len tak" bez použitia mozgových závitov vychutnávate starnúceho hrdinu Antonia Banderasa, ako zas a znova v maske Zorra robí divy a pôvabnú Katku Zeta-Jones...Nič viac, nič menej... ()

JayZak 

všechny recenze uživatele

První díl byla zábavná akční jízda s jiskrou, vtipem a trochou napětí. Zábavnému zrodu tajemného mstitele sekundoval taky výborný Anthony Hopkins. Druhý díl, Legenda o Zorrovi už většinu kladných stránek prvního dílu postrádá. Zbyl z toho typický hollywoodský kalkul pro celou rodinu, který má tak akorát povedenou akci, ale kouzlo příběhu se už úplně vytratilo, protože ten je tuctový a nezajímavý, dokonce ani ten záporák to nezachraňuje. Hlavně díky zmrvenému scénáři tu tak máme zklamání, které posílá tajemného mstitele zase na nějakou dobu do hrobu. Škoda. ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Docela zklamání,protože 2. díl je úplně něco jiného než jednička a v tomto díle jde jen a pouze o akci, která také není dvakrát vydařená. Antonio Banderas navíc už není tak dobrý a Zeta-Jones již není tak půvabná (i když je to pořád kost). Navíc tuto ne moc dobrou dvojici doplnil ještě jeden fracek, kterého jsem chtěl v každé scéně nakopat. Horší dětstkou postavu jsem již dlouho neviděl. Rufus Sewell ale naštěstí zachraňuje co se dá a poslední půlhodinka se dost povedla. To se však o celém filmu říci nedá a tak to jsou pouze slabé 3* ()

Galerie (71)

Zajímavosti (14)

  • Málokdo ví, že původně měl první díl režírovat Robert Rodriguez, ale producenti nebyli příliš nadšení jím připravovanou, o mnoho násilnější verzí, která by určitě byla mládeži nedostupná. (imro)
  • Zorro se na stránkách knih objevil poprvé v roce, kdy ho do boje za chudé vesničany vyslal Johnston McCully. Od té doby pokračovala jeho pouť kiny, TV sériemi, komiksy a dalšími jinými nosiči. Inspiraci v Zorrovi přiznává i tvůrce Batmana Bob Kane. (imro)
  • Zorro znamená ve španělštině „liška“. (imro)

Související novinky

Šílený Zorro

Šílený Zorro

30.04.2011

Někdo ve studiu 20th Century Fox si myslí, že je načase, aby se vrátil maskovaný mstitel Zorro. Rozhodně ale nečekejte návrat Antonia Banderase – konec konců, po skvělé jedničce přišla Legenda o… (více)

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Bay sa pohrá s robotmi

Bay sa pohrá s robotmi

14.07.2005

Bayova dovolenka na Ostrove sa pomaly končí a režisér už všetok svoj pracovný čas venuje príprave akčného (a primerane drahého) sci-fi plného pestrofarebných robotov s názvom TRANSFORMERS. Jedným z… (více)

Reklama

Reklama