Legenda o Zorrovi

Legenda o Zorrovi

The Legend of Zorro

Akční / Dobrodružný / Drama / Western

USA, 2005, 126 min

Když několik prominentních obchodníků a místních magnátů začne spřádat zločinné plány, Antonio Banderas alias Zorro zasáhne a jejich plány překazí. Jenže cena za statečnost je vysoká - jeho vztah s Catherine Zeta-Jones je v troskách a krize ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale také bezpečí jeho rodiny. Mně se dvojka líbila víc než jednička. Je o dost akčnější, propracované akční scény mají drive a k sympatické dvojce přibyl Rufus Sewell, který s Banderasem svede boj o srdce krásné Catherine-Zeta Jones, a pomalu jsem nevěděl, komu fandit, protože oba sokové v lásce byli velmi sympatičtí. Komplikovaný scénář nabízí řadu motivů, včetně politického, a ne všechny linie jsou zvládnuty a využity dokonale, ale jako dobrodružný film s komediální nadsázkou to funguje dokonale. 80%(14.1.2009)

• salahadin

"Z" neznamená Zorro ale Zeta-Jones. Na tuhle krásku se skutečně hezky kouká, na zbytek filmu už ne. Jinak tohle je famílie vážně k pokoukání, matka nezničitelná Amazonka (nebo Xena v hezčím balení, chcete-li), děcko něco jako Jackie Chan za mlada, otec hrající si na kalifornského Batmana, jen ty rohy by nebyly asi tak populární jako klobouk a maska Želvích Ninjů, k tomu hulící a chlastající kůň a Neprůstřelný mnich...no nestačím se divit a úplně se strachuji, co nám filmaři naservírují příště. Když si odmyslím tu opruzující selanku, akci stárnoucího seladona, kdy ani nevím, kdo se mlátí víc, jestli jeho ženuška, nebo on sám, nebo dokonce synáček (je vidět, že neabsolvoval Výchovu dívek v Čechách), tak mi z toho filmu nezbude nic, o čem bych mohl psát. Díky vám filmařům, už vím, jak řešit manželské krize (nechat si ženušku najmout jako špiona, který špehuje maniaka chtějícího zničit Ameriku :-D ). Bushovi se určitě líbil konec, kdy všichni jásali, když je přijala Velká Amerika pod svá ochranná křídla. Bravo, když sečtu všechny položky, vyjde mi Armageddon křížený s Pearl Harborem před 100 lety.(15.11.2008)

• Shit

Daleko slabší než první díl, chybí tomu téměř všechno a naopak šíleně přebývá bláznivých a rádoby směšných scén. Zápletka taky nestojí za nic a Banderas je tady téměř nulovej, krom toho rodinný scénky jsou fakt úděsný a úplně to nejpříšernější je ten malej kluk, co si hraje na mini-zorra a se svojí metrovou výškou dokáže nakopat nejednoho zlýho a i nějakýho duchovního učitele, ten mě fakt drtil a i kdybych překouk všechny ty laciný fórky s Banderasem a nesmyslnou zápletku, tak tohle fakt nešlo. Velký zklamání, i když sem to trochu čekal(16.11.2008)

• Chermy

Když před lety natočil Martin Cambel Zorra: Tajemnou tvář, bylo to takové malé zjevení. Krásná romantická pohádka, chytrá a noblesní. Pak ale přišla tahle zrůdnost, klasická hollywoodsky nabubřelá ubohost. Už úvodní scéna napoví jakým směrem se Zorro posunul. Od šarmantního šermíře k nadpřirozenému super-hrdinovi. Možná, že předpubertální divák ocení, když koně proskakují cihlovou zdí a běhají po rozjetém vlaku, trochu soudnější divák se ale musí smát. Zdaleka nejhorší novinkou je ale zápletka. Tak pitomá a otravná, že když vás přímo nesere, tak alespoň nehorázně nudí. Stojí totiž na manželských hádkách a přetavení Eleny v elitní špionku a otravnou manželku. Super! K tomu jako třešnička na dortu: Zorrův desetiletý syn, artista, šermíř a brilantní jezdec na koni, ačkoli je od malička cvičený maximálně tak v etiketě. To si z nás asi někdo udělal velkou srandu.(5.11.2012)

(spise 4.5*, na plnych 5* to neni) Pokud clovek prijme, ze Zorro je zde prezentovan jako komedialni postava, stejne tak jeho draha polovicka, zaporak a zapletka jsou vytazeni z Bonda, a vsichni provadi spoustu opicaren (zna-li clovek predchozi scenaristicka dila panu Kurtzmana a Orciho, tak ani nic jineho neceka :-) ), pak se bude skvele bavit. Jedina slabsi mista jsou obcasne pokusy o prokresleni psychologie postav, ale nastesti jsou kratke a neni jich az tak moc. A velke plus je, ze Zorro jr. neni z kategorie DD (Dementni Dite), cimz je bohuzel v soucasne filmove produkci celkem vyjimkou.(30.10.2005)

• Antonio Banderas

• - Zorrova syna Joaquina hraje 10ti letý chlapec z Mexika, který už má sice na kontě 2 filmy, ale neumí ani slovo anglicky. Dialogy se naučil foneticky. (HappySmile)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 13.

• - Zorro se na stránkách knih objevil poprvé v roce, kdy ho do boje za chudé vesničany vyslal Johnston McCully. Od té doby pokračovala jeho pouť kiny, TV sériemi, komiksy a dalšími jinými nosiči. Inspiraci v Zorrovi přiznává i tvůrce Batmana Bob Kane. (imro)