Legenda o Zorrovi

The Legend of Zorro

Legenda o Zorrovi

Akční / Dobrodružný / Drama / Western

USA, 2005, 126 min

Když si vezmete film o Zorrovi a špatně ho smícháte s druhou můmií dopadne to přesně takhle. Oproti prvnímu dílu míň akce, víc žvatlání o ničem. K tomu si přidejte nesnesitelného synátora hlavního hrdiny a prvoplánové scénáristické kličky. Něco takového už nemůže zachránit ani přehledná a nablýskaná akce. V porovnání s prvním dílem je tohle vyvařená voda.(15.10.2006)

Slušná porce zábavy, pokud člověk přistoupí na mírně parodické prvky, a že si tvůrci ze Zorra vlastně dělají legraci. Jednotlivé scény jsou kouzelné, i když skok s koněm na střechu vlaku asi nic nepřekoná. Líbily se mi hlášky, solidně stavěný příběh (na co kurnik by zlosynům bylo mýdlo?), možná mi jen lezl na nervy malý Zorrův syn, který má také akci v krvi, ale jinak poulí svá velká hnědá kukadla, aby byl roztomiloušký. Velmi dobrá kamera, střih, solidní hudba.(8.6.2014)

Překvapivě docela zábavný, i když zcela oddechový dobrodružný film s hvězdným obsazením Antonio Banderas, Catherine Zeta - Jones. Nejlepší je snad Zorův syn - mladý Adrian Alonso, kterému nelze než fandit. Režisér Martin Campbell do Legendy o Zorrovi vnesl trochu humoru, dosti nadhledu a hodně akce. Ideální film k louskání ořechů... Trailery: http://www.csfd.cz/film/185310-legenda-o-zorrovi-legend-of-zorro-the/videa/(19.12.2009)

Prvý diel bol perfektný, ale v druhom sa nepochopiteľne zmenil štýl, ktorý už toľko neťahá. Za písacím stolom Orci a Kurtzman vymenili Elliota a Rossia a je to cítiť, pretože druhý Zorro zíva príbehovou prázdnotou a nezáživnosťou. Čo je však horšie niekto dostal nápad, aby sa sem pridal malý fagan, niečo na spôsob Indiana a Chrám skazy. Hmm, že by ujo Spielberg ? (a záverečné finále na vlaku tiež ako keby okopírovali s Indinanovej križovej výpravy). Chápem, že tvorcovia chceli upevniť v akčnejšom merítku vzťah otec / syn, ale bolo to fakt otravné. Ani medzi Antoniom a Catherinou to už toľko neiskrí a každý sa vydáva na svoju misiu. Veľké plus je aspoň návrat režiséra, ktorý ma akčné scény stále v malíčku a tak isto dobre mu sekundoval aj James Horner. Sklamanie, ale stále sa na to dobre pozerá. Oblúbený soundtrack: Stolen Votes, The Train. 65% - 3*(3.9.2014)

• Fr

zorro, zorro, zorro, fandí se zde jako na fotbale. již na úvod se mi zdá, že se A.Banderas musí cítit dost trapně, jestli se někdy podíval co natočil. hlášky? možná pro moje děti (vyzkouším to). vlastně většina scén je spíš pro děti. o to víc mě překvapila v akci C.Z.Jones. bohužel při rvačce zorro juniora s učitelem je jasný, že tento film je určen jiný věkový kategorii a není mi jasný, jestli toto dílo dokoukám. trapnost zorra bije do očí, když musí snést potupu před svým synem (hanba by mě fackovala !!) i postupem času získávám pocit, že C.Z.Jones je kráva, zorro debil a scénárista idiot. a že ze sebe ho dělat nehodlám !! takže doporučuji úvodní titulky a milovníci FERARI ocení malou reklamu na svého ,,koně".(11.3.2006)

• - Zorro se na stránkách knih objevil poprvé v roce, kdy ho do boje za chudé vesničany vyslal Johnston McCully. Od té doby pokračovala jeho pouť kiny, TV sériemi, komiksy a dalšími jinými nosiči. Inspiraci v Zorrovi přiznává i tvůrce Batmana Bob Kane. (imro)

• - Zorro znamená ve španělštině „liška“. (imro)

• - Celkem bylo při natáčení použito: 40 koní, 15 oslů, 29 krav, 15 praset a 50 kuřat. (HappySmile)