Legenda o Zorrovi

Legenda o Zorrovi

The Legend of Zorro

Akční / Dobrodružný / Drama / Western

USA, 2005, 126 min

Překvapivě docela zábavný, i když zcela oddechový dobrodružný film s hvězdným obsazením Antonio Banderas, Catherine Zeta - Jones. Nejlepší je snad Zorův syn - mladý Adrian Alonso, kterému nelze než fandit. Režisér Martin Campbell do Legendy o Zorrovi vnesl trochu humoru, dosti nadhledu a hodně akce. Ideální film k louskání ořechů... Trailery: http://www.csfd.cz/film/185310-legenda-o-zorrovi-legend-of-zorro-the/videa/(19.12.2009)

• salahadin

"Z" neznamená Zorro ale Zeta-Jones. Na tuhle krásku se skutečně hezky kouká, na zbytek filmu už ne. Jinak tohle je famílie vážně k pokoukání, matka nezničitelná Amazonka (nebo Xena v hezčím balení, chcete-li), děcko něco jako Jackie Chan za mlada, otec hrající si na kalifornského Batmana, jen ty rohy by nebyly asi tak populární jako klobouk a maska Želvích Ninjů, k tomu hulící a chlastající kůň a Neprůstřelný mnich...no nestačím se divit a úplně se strachuji, co nám filmaři naservírují příště. Když si odmyslím tu opruzující selanku, akci stárnoucího seladona, kdy ani nevím, kdo se mlátí víc, jestli jeho ženuška, nebo on sám, nebo dokonce synáček (je vidět, že neabsolvoval Výchovu dívek v Čechách), tak mi z toho filmu nezbude nic, o čem bych mohl psát. Díky vám filmařům, už vím, jak řešit manželské krize (nechat si ženušku najmout jako špiona, který špehuje maniaka chtějícího zničit Ameriku :-D ). Bushovi se určitě líbil konec, kdy všichni jásali, když je přijala Velká Amerika pod svá ochranná křídla. Bravo, když sečtu všechny položky, vyjde mi Armageddon křížený s Pearl Harborem před 100 lety.(15.11.2008)

• Beky

Campbell si na chvilku podřezal pod sebou židli!!! Tohle je totiž tipický stupido-kretíno výtvor, který nesahá prvnímu dílu ani po kotníky!! Jenže prachy se musí točit jako pes:)))....mimochodem, tohle je hláška pro Radka Vinickýho...i když to nebude nikdy číst...no abych se ale vrátil na místo činu...film neuvěřitelným způsobem nudí...tak neuvěřitelným, že sami tomu nebudete věřit!!:)) Příběh je nezajímavej jak pololetní vysvědčení, záporák je kus idiot včetně jeho postižené pravé ruky ( promiň Nicku ), na konci se dokonce objeví triky kvality Van Dammeho Derailed, což přidá definitivní hřebíček už do tak velmi dobře ztlučené rakve!! Je to velice nepochopitelné, když víme, že za filmem stojí tvůrci prvního velice dobrého dílu!! Velká škoda, jsem přísnej, ale tohle pokračování si nic jiného nezaslouží!! Jednou větou: I naprosto průměrný film se někdy musí ohodnotit podprůměrně, aby tvůrci věděli, jak moc mě nasrali!!(18.11.2008)

• Marek1991

Pokračovanie po siedmych rokoch bolo nemastné, neslané. Opäť nechápem prečo tu nie je v popise aj komédia, keďže tu na mňa bolo viac srandy ako westernového štýlu. Ako tak som sa zabavil, nuda to nebola, ale ten príbeh bol troška pritiahnutý za vlasy. Koniec je trocha pripodobnený veľkofilmom, je to film pre fanúšikov Banderasa ku ktorým nepatrím.(16.9.2012)

• pakobylka

Nejsympatičtější herecké výkony podali koně, kteří představovali Zorrova hřebce zvaného Tornádo. Ne že by ostaní hráli špatně - naopak, snažili se, seč jim síly stačily, leč příběh za moc nestál - zápletka byla vážně DOST děsivá a její zpracování celkovému dojmu moc nepomohlo. Komediální prvky nebyly špatné, možná by byl výsledek daleko lepší, kdyby tvůrci film natočili jako parodii.(15.11.2008)

• Antonio Banderas

• - Zorrova hřebce ve filmu představuje 11 různých černých koní. (EMMY)

• - Banderas utrpěl při natáčení spoustu šrámů, vážněji zraněný ale nebyl. Zato jeho 8 dablerů skončilo se zlomenými zápěstími a přeraženými čelistmi. (HappySmile)

• - První díl si v US kinech vybojoval slušný výdělek (93 milionů) v létě 1998 navzdory tomu, že se zároveň promítaly také trháky Smrtonostná zbraň 4, Armageddon a Zachraňte vojína Ryana. Producenti ve snaze vytlouct ze svého franchise co nejvíce proto přesunuli premiéru sequelu až na „nudnou“ podzimní sezónu. (imro)