Legenda o Zorrovi

Legenda o Zorrovi

The Legend of Zorro

Akční / Dobrodružný / Drama / Western

USA, 2005, 126 min

Docela zklamání,protože 2. díl je úplně něco jiného než jednička a v tomto díle jde jen a pouze o akci, která také není dvakrát vydařená. Antonio Banderas navíc už není tak dobrý a Zeta-Jones již není tak půvabná (i když je to pořád kost). Navíc tuto ne moc dobrou dvojici doplnil ještě jeden fracek, kterého jsem chtěl v každé scéně nakopat. Horší dětstkou postavu jsem již dlouho neviděl. Rufus Sewell ale naštěstí zachraňuje co se dá a poslední půlhodinka se dost povedla. To se však o celém filmu říci nedá a tak to jsou pouze slabé 3*(12.2.2006)

Dá sa povedať, že v akčnosti a svižnosti za svojim predchodcom dosť zaostáva, a chýba mu aj tá magická atmosféra, ktorú prvý Zorrov príbeh mal. Nemá štýl tých nenáročných dobrodružných produkcií 30. a 40. rokov, ktoré si predchádzajúci snímok osvojil. Ako popcornový skoroblockbuster však snímok funguje.(8.12.2010)

Když si vezmete film o Zorrovi a špatně ho smícháte s druhou můmií dopadne to přesně takhle. Oproti prvnímu dílu míň akce, víc žvatlání o ničem. K tomu si přidejte nesnesitelného synátora hlavního hrdiny a prvoplánové scénáristické kličky. Něco takového už nemůže zachránit ani přehledná a nablýskaná akce. V porovnání s prvním dílem je tohle vyvařená voda.(15.10.2006)

Prvý diel bol fantastický,určite 5 hviezdičiek.Po všetkých tých recenziach ktoré som čítal o druhom dieli,musím povedať,že sa s nimi shodnem.Technicky velmi dobre natočené,fajn humor/opitý Zorro na koni/,ale príbeh je nejaký predvídatelný,akoby scénar napísali za dva dni.Druhý diel narozdiel od prvého postráda napätie,ktoré tu chýba kvôli tomu,že k neporaziteľnému Zorrovi sa pridala šikovná manželka a šikovný synáčik a preto dopredu vieme,že všetkým nakopú zadky.Ale ako som spomenul,všetko zachraňuje dobrý humor.Za pozretie určite stojí,pre fanúšikov prvého dielu vlastne povinnosť.60%.(11.2.2009)

(spise 4.5*, na plnych 5* to neni) Pokud clovek prijme, ze Zorro je zde prezentovan jako komedialni postava, stejne tak jeho draha polovicka, zaporak a zapletka jsou vytazeni z Bonda, a vsichni provadi spoustu opicaren (zna-li clovek predchozi scenaristicka dila panu Kurtzmana a Orciho, tak ani nic jineho neceka :-) ), pak se bude skvele bavit. Jedina slabsi mista jsou obcasne pokusy o prokresleni psychologie postav, ale nastesti jsou kratke a neni jich az tak moc. A velke plus je, ze Zorro jr. neni z kategorie DD (Dementni Dite), cimz je bohuzel v soucasne filmove produkci celkem vyjimkou.(30.10.2005)

• Antonio Banderas

• - První díl si v US kinech vybojoval slušný výdělek (93 milionů) v létě 1998 navzdory tomu, že se zároveň promítaly také trháky Smrtonostná zbraň 4, Armageddon a Zachraňte vojína Ryana. Producenti ve snaze vytlouct ze svého franchise co nejvíce proto přesunuli premiéru sequelu až na „nudnou“ podzimní sezónu. (imro)

• - Banderas utrpěl při natáčení spoustu šrámů, vážněji zraněný ale nebyl. Zato jeho 8 dablerů skončilo se zlomenými zápěstími a přeraženými čelistmi. (HappySmile)

• - Tvorcovia uvažovali nad tým, žeby oživili starého Zorra s tvárou Anthonyho Hopkinsa, ten však požadoval veľký honorár, a tak z tohto nápadu zišlo. (Methodix)