Playboy Cooper a nesmělý Ed jsou bratři, navzdory naprosté vzájemné odlišnosti. Ed má jediný víkend na záchranu své kariéry, ale Cooper má o ideálním prožití konce týdne jiné představy. Chtěl by trhnout rekord v uloveném počtu dívek a Eda chce vzít na tuhle ďábelskou jízdu s sebou. Bez ohledu na to, jak se upjatý a neurotický bratříček bude bránit. (oficiální text distributora)

Trailer

Rex Mundi

Trochu čudný chlapec, ktorý nakrúca svojou kamerou smiešne "domáce videá" - nádejný úvod a nápad s dobrým potenciálom. Na takej myšlienke by sa dal vystavať dobrý "uletený" film, ktorý by bol humorný a inteligentný zároveň. To by však musel po spomínanom úvode nasledovať úplne iný scenár. Bohužiaľ zvyšok filmu je v porovnaní so začiatkom ako ľadová sprcha. V prípade Dlhého víkendu totiž zostalo len pri podpriemernej bláznivej komédii, kde hlavný hrdina je blbec na zaplakanie - lebo keby nebol, tento film by nevznikol. Tisíckrát omletý guláš štýlu "čo sa ešte môže stať", kde jediný ako-tak hrajúci herec je Chris Klein v úlohe obsedantne sukničkárskeho Coopera a jediné skutočne vtipné zábery sú tie "domáce videá". ()

gudaulin odpad!

Hranice vkusu má každý někde jinde a proto nikdo nemusí zoufat, pokud se mu tahle slátanina bude líbit. Za sebe můžu říct, že jsem se bavil lépe snad i na WC po nákaze úplavicí... Jeden z případů té horší části teenagerovsých komedií, ztělesnění scénáristické impotence a herecké nemohoucnosti. Zejména u představitelek dívčích hrdinek je nepochopitelné, proč vyplýtvaly všechno kapesné od rodičů na hadříky a kadeřníka, místo aby si zaplatily aspoň týdenní herecký kurz...Celkový dojem 10 %. ()

sepp

Inu ve dve rano na Filmboxu nebo kde to davali mi to prislo celkem vtipne, vcetne onech zviratkovych prostrihu amaterskeho videa - nejlepsi ulovky hlavniho hrdiny z celeho detstvi a puberty, ktere sbiral a jez ho predurcily k praci v reklamce a ktere mu pomohou, aby nedostal padaka z prace. Nutno ovsem podotknout, ze tyto jsou vtipne jelikoz jsou obscenni :) Avsak rano jsem si uvedomil, ze mi ze zbytku prakticky nic neutkvelo, s vyjimkou vytahoveho flatulentniho humoru, ponevadz cely film je vlastne o nicem a ac se snazi tvarit jinak, smeruje od nikad nikam. A tak to nemuze byt vice nez za jednu hvezdici. ()

BadoXXII

Nemám rád filmy o úplných sráčoch čo sa ani len nevedia prihovoriť k žene a nakoniec sa z nich stanú kanci čo zbalia poriadnu samicu. Je to už tisíckrát prevarená téma podobných komédií. Ak by v tomto prípade nebol film obohatený o amatérske (dobre vybraté) vtipné videá, tak by to bolo extrémne nudné. 35% ()

Shit

Další z řady těch teenagerských komedií, kde se jeden ňouma snaží získat holku. Opět jako obvykle průmerně vtipný a příběh typickej. Nicméně Chris Klein to umí pořádně oživit a je to dobrej týpek a Brendan Fehr byl takovej sympaťák, ale to co mě nejvíc dostávalo, byly ty ukrutný prostřihy na nějaký domácí video, který vždycky sedly naprosto přesně na tu scénu a jen to doplnilo co si o nečem nebo o někom Fehr myslí, to bylo fakt geniální a hlavně sranda ()

• Natáčelo se ve Vancouveru (Britská Kolumbie, Kanada). (BMW12)