poster

Dům voskových figurín

 • USA

  House of Wax

 • USA

  The Wax Works

  (pracovní název)
 • Velká Británie

  House of Wax

 • Kanada

  House of Wax

 • Austrálie

  House of Wax

 • Nový Zéland

  House of Wax

Krimi / Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 1953, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Han22
  *****

  Možná ne úplně pětihvězdičkový horor. A přesto nemůžu dát míň. House of Wax nastoupil v roce 1953 éru nového hororu. Barevného, napínavého, ve kterém se podstatné věci dějí na plátně a ne mimo. A i když je zde spousta scén a postav navíc, za ty hororový scény, prvotřídní masku hlavního hnusáka, Vincenta Price a za vynikající finále z voskového muzea nemůžu dát míň. A mimochodem Charles Bronson v roli Frankensteinovského poskoka jménem Igor si krade pro sebe skoro celý film a je určitě druhou nejzajímavější postavou. I když nemluví. Horor roku 1953 (ovšem jiný jsem neviděl).(4.11.2013)

 • Sfinkter
  *****

  Tento film už je regulérním dědečkem v hororových vodách, o to více překvapí svým smyslem pro detail a nepřehnanou afektovaností ve vypjatých scénách. Pěkný příběh, s nímž nemá novodobý remake vůbec nic společného, vám v obklopení výborných charakterů uteče jako voda. K postavám se opravdu netřeba vyjadřovat, legenda Vincent Price a hluchoněmá persona mladého Bronsona mluví za vše. House of Wax je poctivý starý biják, na který se kdykoliv podívám znovu.(18.8.2010)

 • MrPierc
  ***

  Tradiční horor ze starých časů. Divadelní styl hrůzy s dokonalým hereckým přednesem i slušným chováním. Je to ještě takový slušný horor, který šokuje typicky nějakým ošklivým zlosynem. Je to k pousmání, když sledujete takový druh filmu. Nicméně kostýmy, masky i voskové figuríny a jejich roztékání jsou na tu dobu obdivuhodné. Pravý oheň, žádné pozadí vytvořené ze 2 filmů, které by bilo do očí. Ten film vůbec nevypadá uměle a díky tomu se divák může dokonale vcítit do strašidelné atmosféry i po tolika letech. Celý nápad v tom filmu mi přišel nadčasový a trochu frankensteinovský. Charles Bronson a jeho malá role nemluvícího sluhy Igora potěšila.(1.3.2013)

 • Oktavianus
  ****

  Ke škodě tomuto filmu je jediná věc - a to, že chybí jakýkoli prvek překvapení. Od začátku všichni víme, jak to dopadne, co je tam za tajemství a v čem je ten vtip. Je to lehce naivní, snadno předvídatelné a se záplavou klišé nejen své doby. A k mínusům ovšem zařazuji všechny vystupující herečky: nesympatické, ošklivé a protivné. Ale stejně to všechno je úplně jedno, když je tu Vincent Price, okouzlující a démonický sochař. Už to samo stačí na slušný film. K tomu trochu napětí, pár hororověji laděných scén, sem tam vtípek pro tehdejšího návštěvníka kina, a výsledkem je moc příjemná záležitost, co by se neztratila ani u Hammeru. Lituju jen jediného - že v této době bylo stále nemyslitelné, že by "zlo" zvítězilo nad "dobrem". Vincent by si to zasloužil.(21.3.2014)

 • JohnnyD
  ****

  Film je nakrútený v štýle starých hororov z tridsiatych rokov a hlavne, keď sa objavuje zdeformovaný vrah, má to riadne čaro. Je to akoby klasický zloduch z čiernobielej éry, ktorý prebehol na farebné plátno. Podobne je tam niekoľko skvelých nápadov a scén ako napríklad úvodná scéna s horiacimi figurínami, či celkovo ten úžasne béčkový námet a všetko s ním spojené. Bohužiaľ to, čo má tie scény spájať, je úplne mizerné a vrcholom je predvídateľný záver filmu. 7/10(3.1.2016)

 • - Producent Jack L. Warner poskytol režisérovi André De Tothovi na natočenie filmu rozpočet 1,250,000 $. Režisér z neho využil sotva polovicu 618,000 $. (beso74)

 • - Hudbu k traileru zložil rakúsky skladateľ Max Steiner. (beso74)

 • - Když Vincent Price ukazuje své voskové sochy obchodnímu partnerovi, použije repliku z Hamleta - "Foul deeds will rise, though all the world overwhelm them, to men's eyes." (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace