Stejně jako každé jiné dítě má i Santiago Munez (Kuno Becker) svůj velký sen. Na rozdíl od většiny ostatních však dostane ojedinělou příležitost si jej splnit - pokud dokáže překonat strach, odcestovat tisíce mil od domova a vyrovnat se nejlepším z nejlepších. Jak se brzy ukáže, Santiaga přijde jeho rozhodnutí hodně draho - jsou ale oběti tak velké, aby zabránily talentovanému a odhodlanému mladému sportovci vstřelit jeho vítězný gól?

Když se Santiago ve svých 10 letech odstěhoval s rodiči do Ameriky, měl s sebou pouze dvě věci: svůj fotbal a potrhaný obrázek Světového poháru. Během dospívání se živil podřadnými pracemi, avšak fotbal zůstal i nadále jeho velkou vášní. Přesvědčit otce, že by se mohl stát mezinárodní sportovní hvězdou, však bylo takřka nemožné: "Na světě existují dva druhy lidí," konstatoval jeho otec. "Lidé, kteří bydlí ve velkých vilách, a lidé jako my, kteří jim sekají trávníky a myjí auta."

Vše se ale změní v okamžiku, kdy se na jednom z místních zápasů ukáže bývalý britský fotbalista a příležitostný lovec talentů Glen Foy (Stephen Dillane) a všimne si mezi amatérskými hráči hbitého, rychlého a odvážného mladého sportovce - přesně takového, jakého by potřeboval slavný anglický tým Newcastle United.

Santiago, který se náhle ocitá v neznámém prostředí, kde je fotbal náboženstvím a stadión St. James' Park svatostánkem, musí nyní dokázat, že má dostatek kuráže na to, aby se stal hráčem jednoho z nejprestižnějších fotbalových klubů na světě. Zablácená hřiště, studený vítr a podpásovky od spoluhráčů jsou jen některými z překážek, které bude muset překonat na své cestě k vítězství v opojném a vzrušujícím světě mezinárodního fotbalu. (oficiální text distributora)

Gloory

Shit aneb američani točí film o fotbale... Pár dobrých scén, supermilá Anna Friel a kopa nesmyslů...taknějak mi to připomíná 'Green street hooligans'. ()

waltosin

Fotbal miluju tak jsem byl samozřejmě spokojen. Jak fotbal může být krásná věc a kam se můžete až dostat když chcete. Munez mi byl sympatický a ozdobení že tam byly ve vidět Beckham a Zidan bylo pro film jenom dobře. Já prožíval příběh s ním i když to bylo předvídatelné tak jsem se stějně bavil svělým fotbalem Santiaga Muneze z Newcastle United, stadion našlapanej fanouškama, jak to v Anglii bývá na všech zápasech. :) ()

Langiis

Nejlepší sportovní film a ztvárnění fotbalovýho snu co jsem kdy viděl. Kuno Becker tuto roli zvládnul naprosto bravůrně a věřil jsem mu naprosto všechno. Ve filmu je vše co má být, přátelství, láska a hodně dramatických zvratů. Viděl jsem ho už několikrát a pořád na něj koukám se stejným zaujetím jako poprvé. Velká paráda!! ()

adamek333

Pěkný film, ve kterém mladý mexický chlapec žije svůj sen stát se profesionálním fotbalistou. Do cesty se mu postaví pár překážek a jeho otec nevěří, že by se fotbalem mohl živit. Mladý Santiago všechno překoná a dostane šanci. Ve filmu se objevilo i několik fotbalových hvězd. ()

bobin

Sportovní filmy jsou vždy na jedno brdo.Napřed tým, nebo sportovec prohrává, pak se provede pohovor a příslušná opatření a v závěru to vždy končí slavným vítězstvím....... Neznám jediný sportovní film, který by končil jinak. Prostě je to vždy tupý stereotyp. ()

Crybaby

Chlapec si prezil svoj anglicky futbalovy sen, ku ktoremu ho doviedol len talent, a zhoda nahod. Namet obsadeny do velkeho mnozstva sportovych dram avsak nie v kazdej ma to bavilo tak ako tu. Dokonca mi ani trocha nevadila dlha stopaz (ktora ma cca 2h), kludne mohla byt aj dlhsia. Neviem ci som zvedavy na zvysne casti tejto trilogie, lebo silne pochybujem ze prekonaju jednotku. ()

FREEWHEELER

-„The name on the front of the shirt is more important than the one on the back.“ Dlho, dlho som rozmýšľal ako film hodnotiť. V postate je to celé jedno veľké klišé. Milujem však športovú tématiku, je to pekne natočené (okrem záberov zo zápasov - tie sú v každom filme dokurvené - samozrejme aj futbalové pravidlá..), je to parádne dojemné, postava Santiaga a slečny sestričky ľudsky uveriteľné a človek im fandí. Stačí.... ()

ShortyIC

5 hviezdičiek bez debaty! Som milovník športových filmov a tento sa mi veľmi páčil. Príbeh o tom ako treba na sebe makať, ak sa chceme dostať čo najďalej. Taktiež sympatický herec a výborný príbeh. Čo viac dodať? Len to, že odporúčam vám to pozrieť :) ()

Scero

Jelikož miluju fotbal, nemůžu dát nic jiného než za 5*. Santiagovi se splnil sen. (S trochou štěstí) vystoupal až na světovou špičku fotbalu. :) ()

cguio

Hezkej film, ale sakra mohli vybrat nějakýho šikovnějšího herce, protože tenhle vypadá, jako kdyby se naučil kopat do míče přes noc. Podivná kopací technika. Je vidět, že do začátku filmu fotbal nehrál, anebo špatně. ()

RipperTM

Celkem obstojný film se sportovní tématikou. Líbil se mi ten jedinečný příběh, kdy se z neznámého Mexičana stane fotbalová hvězda. Kdybychom však měli posoudit realističnost, tak to bychom spokojeni nebyli. Ve sportovním světě to tak skutečně nechodí, ale nevadí mi to, když to beru jako klasickou happyendovku, kdy Santiago doslova čaruje s míčem a obchází hráče první anglické ligy jako bandu neschopných nemotorných kuželek. ()

wir2k

Mě to teda moc nenadchlo celé to je o tom jak se celá Anglie po*rala z jednoho američana a ani moc fotbalu tam není. Navíc bylo na hřišti doooost zřetelný kdo "hraje" a kdo hraje fotbal. ()

old salt

O sportu bylo natočeno málo filmu a fotbalových filmů znám tak pět. A tento příběh je velmi dobrý !!! Těším se na dvojku !!! ()

mijano

Tak toto je podľa mňa zhmotnený sen hráča. Ešte sa nenašla hviezda, ktorá by to dotiahla za takú krátku dobu do A-čka. No a práve preto, že to bolo na spôsob sna sa mi to páčilo. Zdalo sa mi, že tomu niečo chýba. Alebo skôr je tam naviac, pripadalo mi to byť až moc prehnaná hra na city. ()

Jazz150

Vynikající film o chudém klukovi, který si jde za svým cílem a nepodlehne ani kritice svého otce. Fotbalové scény jsou vychytané, napínavé a akční. Výkon Kuna Beckera je také dobrý a tak jsem se výtečně bavil. Opravdu. Tleskám! ()