• teutates

Rozprávkovy príbeh... mladý Santiago nájde čo hľadal, tak odhodlane si šiel za svojím snom až sa musel splniť, no nie je to krásne?! V daný deň som musel myslieť na červené podväzky aby som zaspal... podarilo sa a "celkový dojem" sa nestratil... pravda je, že príbeh je max. hrejivý a indisponovaný zároveň... Góól to teda nebol, 4/10 len pre danú slabosť pre tento šport. PS: Nevšimol som si podradnej práce, ktorú musel Santiago robiť, polovica populácie je na tom určite horšie... snobské, no rozprávkové zároveň, hu (jak od Dysnyho). Aby som nepoužil v tomto výklade ani jedno sprosté slovo vynaložil som nespočet úsilia, čoš sa cení, heč!(31.1.2011)

Všetkým je známy americký sen, tu budete mať možnosť vidieť anglický sen. Sú známe mnohé príbehy chudobných futbalistov z ktorých sa stali úspešné hviezdy tohto športu, napríklad príbeh Ronalda, tu je jeden, ktorý sa nimi zrejme inšpiroval. Sem tam to možno pôsobí nedôveryhodne, lebo Američania si to predstavujú trochu inak, ale myslím, že v celku je to zvládnuté. Samozrejme to tým pádom má veľa chýb. Čo však dodať ak som si túto púť futbalistu skutočne užil a páčila sa mi? Asi iba to, že paráda. Krásne scénky, konečne normálny film o futbale.(13.9.2012)

Mám ráda příběhy o cestách za velkými sny, ať vyhlížejí reálně nebo nereálně … pokud mě svým zpracováním dostanou, jsem ochotná na ně přísahat. Vyprávění o tom, kterak chudý, ale talentovaný Mexičan ke štěstí přišel, mě nepřesvědčilo - i když mu nelze upřít snahu a přítomnost několika fotbalových hvězd. Atmosféra zápasů i tréninků je víc než dobrá, hlavní hrdina se projevuje jako sympaťák - ale to je zhruba všechno. Vůbec nevadí, že příběh je zoufale naivní a přímo výstavně černobílý - bez jediné šedivé skvrnky … ale nepůsobí dost uceleně a opravdově: Jakoby z něj byla cítit faleš - a kalkul. Přesto byl pro mě čas strávený ve společnosti Santiaga vcelku příjemný - tak akorát na 3*(1.2.2011)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +bonusy na DVD, zručně natočené, z prostředí nám blízké, -první třetina měla být obsáhlejší/// Doják jako prase, ohlasy nelhaly. V podstatě to co jsem od filmu očekával, tak to se mi dostalo a to je jedině dobře. Příběh je vystavěn dobře, snad jen některé pasáže mohly být vynechané a některé naopak podrobnější. Celkově se film zaměřuje na jeden klub a především sleduje osud jednoho kluka, který jde za svým snem. I přes všechny dějové linky je tento film uvěřitelný, avšak dojemný a hlavně ke konci přeslazený. Ovšem nemůžu se nezmínit o pár zajímavostech. Například si všimnete Milana Baroše, a tady je jedna chybyčka. Když jej v jednom zápase v poločasu vystřídá jiný hráč, tak se i přesto objeví v druhém poločasu opět na hřišti. Nj taky chci mít 2 Baroše :-)), a pokud jste ještě všímavější, tak si všimnete i Petra Čecha (hledejte ho v bráně :-) No prostě milí a příjemný film, který vás zasáhne a možná i rozpláče, tak jako mne./// Celkem 76%///(15.9.2006)

Někde jsem četl, že je to ohraný příběh a film si stěží sáhnul na tři hvězdíčky. Ale je to natočený tak, že mladýmu Santiagovi držíte palce od začátku do konce. Když mu byl rozbit respirátor bylo mi ho líto, když ho vzali do klubu radoval jsem se s ním. Když mu umřel táta plakal jsem s ním. Když vyhrál svůj první zápas... nevím jak vyjádřit svoje pocity. Když na diskotéce nejdřív potkal Beckama a pak Zidaneho a Raúla, zíral jsem stejně jako on. A Baroš v závěrečným zápase byl už jenom třešničkou na dortu.(3.8.2006)

• - Během natáčení scény, při které se hráči radují po výhře nad Liverpoolem, bylo hercům dovoleno vběhnout po filmovaném zápase mezi skutečné hráče. (Listeroman)

• - Film měl režírovat Michael Winterbottom, ale z projektu odstoupil v momentě jeho rozběhnutí, když zjistil, že FIFA chtěla schválit scénář výměnou za to, že budou ve filmu použité jména reálných fotbalistů, týmů a stadionů. (don corleone)

• - V malé roli hospodského fanouška se objevil Brian Johnson, zpěvák skupiny AC/DC, o kterém je známo, že je fandou týmu Newcastlu United. (infected)