Všetko sa tu točí okolo futbalu... futbal, futbal a zas len futbal... Mám rád tento námet a musím uznať, že o napínavé športové scénky a futbalové zápasy tu nie je núdza. No to je asi tak žiaľ všetko, čo tento film môže ponúknuť. To ostatné mimo ihriska vyznievalo banálne, bolo povrchné a čo je hlavné konzumne sentimentálne a prvoplánové (hlavne k záveru). Proste úmysel vyždímať z diváka čo najviac citečkov bol jasný. Ono by to ani nevadilo, len keby to nebolo robené tak hlúpo, bez akéhokoľvek nápadu a hrozne okato. Priemer. 60/100(19.1.2018)

Góóól je film o frajerovi, který vypadá jak Chicharito z ManUtd akorát je tak 3 x lepší než Messi a C. Ronaldo současně. I ten nejhloupější člověk před zhlédnutím ví, co přesně se bude dít. Film jede podle naprosto primitivního schématu. Já byl v době zhlédnutí výrazně hloupější než jsem dnes a moje nároky na kvalitní film se značně lišily. Kdysi jsem filmu dal 4*, takže to nehodlám měnit.(14.10.2012)

[imdb: 6.9/10] | me: Až na logické chyby (ktoré krásne zhrnul vo svojom komente don corleone) to bol film, ktorý vzdáva pekným spôsobom hold futbalu, talentu a odhodlaniu ísť za svojím snom. Dejová línia je viacmenej jasná od začiatku až po záverečné titulky, ale spôsob akým sa film dostane z mexického začiatku až po anglický koniec je nenásilný a skromný. Film netlačí zbytočne na pílu citov, čím v celkovom dôsledku pôsobí sympaticky. A keď k tomu pripočítam Beckhama, Hanryho a Raula :) (ktorých prítomnosť pobaví), tak môžem povedať, že to bol príjemný film s vhodnou voľbou hlavného hrdinu.(10.1.2011)

Jedna veľká moralitka s rozprávkovým príbehom, rozprávkovými postavičkami (múdry starec, namyslený playboy, chápavá babička, závistlivý hrubián, neverici otec adt.) a roprávkovým záverom, zabalená do zeleného sveta s dvoma bránami a mičudou uprostred. Vyčítať nejakú priehľadnosť či kliše pri americkom filme so športového prostredia, ktorý je o sne? Prosím Vás:) Film dokonale kopíroval moje očakávania a až prekvapivo dobre som sa bavil. Keby tých náhod nebolo až tak rozprávkovo veľa, asi by som neváhal s plným hodnotením. Už len za to, ako som Santiagovi fandil. Veľmi príjemný film.(4.7.2006)

Mám ráda příběhy o cestách za velkými sny, ať vyhlížejí reálně nebo nereálně … pokud mě svým zpracováním dostanou, jsem ochotná na ně přísahat. Vyprávění o tom, kterak chudý, ale talentovaný Mexičan ke štěstí přišel, mě nepřesvědčilo - i když mu nelze upřít snahu a přítomnost několika fotbalových hvězd. Atmosféra zápasů i tréninků je víc než dobrá, hlavní hrdina se projevuje jako sympaťák - ale to je zhruba všechno. Vůbec nevadí, že příběh je zoufale naivní a přímo výstavně černobílý - bez jediné šedivé skvrnky … ale nepůsobí dost uceleně a opravdově: Jakoby z něj byla cítit faleš - a kalkul. Přesto byl pro mě čas strávený ve společnosti Santiaga vcelku příjemný - tak akorát na 3*(1.2.2011)

• - Film měl režírovat Michael Winterbottom, ale z projektu odstoupil v momentě jeho rozběhnutí, když zjistil, že FIFA chtěla schválit scénář výměnou za to, že budou ve filmu použité jména reálných fotbalistů, týmů a stadionů. (don corleone)

• - Všimntěte si, že během zápasu Newcastle - Chelsea se mění barva míče ze žlutého na bílý. (don corleone)

• - Film mal viacero alternatívnych názvov, ako napríklad Goal!: The Impossible Dream či Goal! The Dream Begins. (MikaelSVK)