Osud nám někdy nepřeje, ale ty překážky, co osud přichystal Santiagovi, to už bylo asi až přespříliš. Škoda. Do tří čtvrtin jsou tyhle trable, které jsou samozřejmě do jedné snadno předvídatelné, podány velmi zručně a nenásilně. Ani to, že sledujete stokrát provařená klišé, vám nebude vadit. Ale poté se to zvrhne v neuvěřitelnou slátatinu (příhoda s tiskem, otcův příběh v Californii, příhoda spoluhráče z rezervy, vliv Santiaga na Gavina Harrise, atd.) následovanou zázračných vystřízlivěním. Závěr je totiž opět podán ve velkém stylu - na jedničku s hvězdičkou. Potěší gól Milana Baroše, David Beckham, "Zizu" Zidane i Raúl González, ale nejdokonalejším tahem byla smlouva s Big Brother Recordings. Dovedete si představit fotbalový film z Britských ostrovů, ve kterém nezazní stokrát osvědčené melodie skupiny Oasis? A tady byly využity hned čtyřikrát, přičemž k závěrečným titulkům dali Oasis k dispozici zcela novou písničku. Tři a půl. [únor 2006](21.2.2006)

Film nádherný po všech stránkách. Vizuální kvalita bere dech, kamera je též na vysoké úrovni. Hlavní hrdina Santiago svoji roli zvládl bravůrně. Nesmím zapomenout pochválit trenéra týmu, který působí "opravdově". Snímek je splněním dětského snu jednoho chlapce z chudé rodiny. Na světě je jen několik hrdinů, kterým se povedlo to co Santiagovi. Plyne z toho ponaučení, že sny, které v sobě nosíme, nemusí být nereálné, je však třeba spousta práce pro jejich splnění.(6.2.2012)

Všetko sa tu točí okolo futbalu... futbal, futbal a zas len futbal... Mám rád tento námet a musím uznať, že o napínavé športové scénky a futbalové zápasy tu nie je núdza. No to je asi tak žiaľ všetko, čo tento film môže ponúknuť. To ostatné mimo ihriska vyznievalo banálne, bolo povrchné a čo je hlavné konzumne sentimentálne a prvoplánové (hlavne k záveru). Proste úmysel vyždímať z diváka čo najviac citečkov bol jasný. Ono by to ani nevadilo, len keby to nebolo robené tak hlúpo, bez akéhokoľvek nápadu a hrozne okato. Priemer. 60/100(19.1.2018)

Naozaj treba uznať, veľmi dobre sa to pozerá, celý čas človek drží palce. No pripadalo mi dosť neuveriteľné, že po jednom zápase by tréner mal už v hráča v takom rozhodujúcom okamihu toľko dôvery. Hviezdy, ktoré mali pridať korenie uveriteľnosti atmosféry z veľkoklubov pôsobili najmä mimo ihriska hrozne umelo podsunuté a neboli podľa mňa absolútne potrebné. Najhorším hriechom, ktorý som ale filmu nevedel odpustiť bola priam konská dávka vyčačkaného a hrozne trápneho sentimentu. A ešte jedna vec, keď mal on pôsobiť v pouličnom gangu v LA tak ja som bol jeho šéfom. No napriek všetkému je to veľmi dobrá oddychovka s príjemnim anglicky ladením soundtrackom.(4.10.2006)

Dovolil bych si upozornit, že následná poznámka jest spoilerová. Vrtá mi hlavou situace z finální scény. Kuno Becker celý film kopal do míče pravou nohou, a i u toho pokaždé vypadal, že upadne. No a pak přijde rozhodující přímý kop, který může spasit sezonu Newcastlu, a mladý pán zakroutí merunu do šibenice levačkou... Ale ono se to vlastně ztratí v záplavě chyb, kterých se tvůrci dopustili. Je s podivem, jaké základní souvislosti a pravidla jim unikly. Vše podstatné je poznamenáno v zajímavostech.(29.1.2011)

• - Všimntěte si, že během zápasu Newcastle - Chelsea se mění barva míče ze žlutého na bílý. (don corleone)

• - Ve scénáři je poměrně zásadní chyba, kdy komentátor hlásí, že Newcastle musí vyhrát všechny tři zbývající zápasy do konce ligy. Santiago ale pak hraje několik zápasů za rezervní tým, což je nesmysl, protože rezervní tým je pouze jeden a hraje souběžně s prvním týmem. Správně by měl hrát tedy stejný počet zápasů. (don corleone)

• - Režisér Danny Cannon byl původně hollywoodská naděje, ale díky snímkům jako Soudce Dredd (1995) a Tajemství loňského léta 2 (1998) se přesunul k televizi, kde režíroval pro Jerryho Bruckheimera úspěšný seriál Kriminálka Las Vegas. Góóól! byl jeho další kinofilm po sedmi letech. (imro)