poster

Góóól!

 • Česko

  Mexická vlna

 • USA

  Goal!

 • Slovensko

  Góóól!

Drama / Sportovní

USA, 2005, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ***

  Fotbal nikdy nepatřil k mým oblíbeným sportům. Nyní šílení kolem něj chápu o něco lépe. Je to asi to nejlepší, co jsem z filmu Goal! mohl odnést. Mladý a chudý chlapec umí hrát fotbal. Shodou okolností jej uvidí bývalý fotbalista, který má užitečné kontakty. Mladý a chudý chlapec navzdory nesouhlasu otce poslechne své srdce a odcestuje do Anglie, aby si splnil svůj, ehm, americký sen. Když jeho tvář prvně blíže pozná newcastlské bláto, vše vypadá beznadějně, ale… však víte, jak to v podobných filmech chodí. Režisér Danny Canon, zocelený režií videoklipů a CSI, nám servíruje tu nejpropečenější sportovní historku. Jednu mu upřít nelze - má rád fotbal. Téměř epický fotbalový příběh na pokračování si pohodovým tempem sviští po dobře známých kolejích. Scény z fotbalových zápasů jsou zhruba na stejné úrovni jako před dvaceti lety v Hustonově Vítězství. Herecké výkony rovněž (pro jistotu bych možná měl podotknout, že ve vítězství hrál Sly). 60% Zajímavé komentáře: Gemini, Le_Chuck, PALINO, Indy, wipeout, Jasmín(26.10.2007)

 • LINKIN
  ***

  Já sem fakt hroznej cíťa, že sem brečel skoro i u tohohle. Jen aby bylo jasno, miluju fotbal, je to ta nejdokonalejší hra, jakou kdy člověk vymyslel, ale přesto, když se na něj aplikuje tisíckrát použitá Hollywoodská šablona, kde scény odhadujete s neochvějnou přesností tak pět minut dopředu, výsledný patvar plný klišé rozhodně nepotěší. A už vůbec mě nepotěšily očividné logické hrubky ve scénáři, nepotěšilo mě ani, že Newcastle vyhrál poslední zápas, tak moc sem to přál Barošovi. Je to předvítalená pohádka, která kdyby nebyla o fotbale, rozcupuju ji na kousky. Líbila se mi akorát roztomiloučká angličtina Anny Friel a definitivní zjištění, že mě rozbrečí fakt kdejaká cypovina.(8.12.2009)

 • VenDulin85
  *****

  Jsem normální holka, tudíž mě fotbal nezajímá a dalo to hodně vysvětlování, než jsem pochopila co to je ofsajd. Přesto dávám plný počet bodů a není to tím, že tv nabídka byla chudá;-). Příběh chudého chlapce, jehož otce bych popadla za uši a šup s ním zpátky do Mexika (wtf leze do usa, když se nechce přizpůsobovat a mluví španělsky?), mě dostal. Santiago má talent a také dar působit na každého sympaticky, takže mu pomáhají splnit si svůj sen. Sice bych dokázala snímek trochu zkrátit, ale jinak nemám výhrad.(31.1.2011)

 • kingik
  ***

  Kdo chce film o reálném fotbale, bude zklamán, a kdo chce fotbalovou pohádku, bude spokojený. Kuno Becker prokličkuje mezi soupeři až k brance lépe než král pomády Ronaldo a král hrbů Messi a rovnou pálí do šibenice. Takhle si vsadit v Tipu, že dá gol, tak jsem v balíku. A já pořád říkám, že nemám sázet na střelce NHL. Lepší je sázet na Newcastle s Kuno Beckerem. 60%(12.1.2012)

 • DaViD´82
  ****

  První díl zamýšlené trilogie sponzorované asociací FIFA o chlapci z chudinské čtvrti a jeho velkém talentu. A přestože asi právě na zakázku Fify jde o moderní pohádku s morálním ponaučením, tak právě tímto snímkem získává konečně kopaná důstojného "reprezentanta" i na stříbrném plátně, kde citelně v posledních letech pořádný fotbalový film scházel. Velkou výhodou je zapojení skutečného prostředí dnešního velkého fotbalu i současných hvězdných hráčů. Jediným závažnějším problémem zůstává nepochopitelný výběr klubu (nemám New Utd rád), který na druhou stranu vyvažuje "životní role" pro duo Baroš - Šmicer...(10.9.2006)

 • - Film s rozpočtem 30 mil. dolarů byl prvním ze zamýšlené fotbalové trilogie. (imro)

 • - Stejně tak je nemožné, aby na konci sezóny (zbývaly by tři zápasy do konce) přestoupil hráč do jiného klubu, jako to bylo ukázáno v případě Gavina Harrise. Hráči mohou přestupovat pouze v zimní nebo letní pauze, v průběhu ligy nikoliv. Nebo se pak již nemohou do konce sezóny zapojit. (don corleone)

 • - Film měl režírovat Michael Winterbottom, ale z projektu odstoupil v momentě jeho rozběhnutí, když zjistil, že FIFA chtěla schválit scénář výměnou za to, že budou ve filmu použité jména reálných fotbalistů, týmů a stadionů. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace