Musím skonštatovať, že tento film ma dostal. Patrí medzi tie, kde niekto sníva a nakoniec sa mu všetko splní. Osobne považujem Kuna Beckera za priemerného herca a v tejto úlohe nič lepšie neukázal ako som čakala. Osobným hrdinom tohoto filmu je pre mňa Alessandro Nivola. Je tvárny, jeho úloha Gavina Harrisamaa úplne dostala. Nepoznám herca pri ktorom by som tak verila v jeho charakter ako pri ňom. Náramne som sa bavila. príbeh bol síce veľmi predvídateľný ale soundtrack a samotný futbal, ktorého bolo našťastie veľa, to vyžehlili. Anna Friel bola veľmi príjemná, čo je ďalší plus tohto športového filmu. Nakoniec ešte raz tento film bez Alessandra by podľa mňa prepadol. 80%(20.10.2009)

Mám ráda příběhy o cestách za velkými sny, ať vyhlížejí reálně nebo nereálně … pokud mě svým zpracováním dostanou, jsem ochotná na ně přísahat. Vyprávění o tom, kterak chudý, ale talentovaný Mexičan ke štěstí přišel, mě nepřesvědčilo - i když mu nelze upřít snahu a přítomnost několika fotbalových hvězd. Atmosféra zápasů i tréninků je víc než dobrá, hlavní hrdina se projevuje jako sympaťák - ale to je zhruba všechno. Vůbec nevadí, že příběh je zoufale naivní a přímo výstavně černobílý - bez jediné šedivé skvrnky … ale nepůsobí dost uceleně a opravdově: Jakoby z něj byla cítit faleš - a kalkul. Přesto byl pro mě čas strávený ve společnosti Santiaga vcelku příjemný - tak akorát na 3*(1.2.2011)

Docela zajímavě natočené sportovní drama, které nenudí. Kdo ale rozumí fotbalu, tak si všimne hned několik nelogických scén. Při zápase proti Liverpoolu mě potěšilo, že zde byl vidět Baroš (dal gól) a hlavně Vladimír Šmicer (podle mě jeden z nejlepších fotbalistů české historie - tzv. štístko Šmíca). 75 %.(18.1.2006)

Krásný příběh fotbalisty Santiago Muneze, který se dostane až do klubu New Castle United přes nevoli svého otce s kterým seká trávníky bohatým lidem. Spousty dramatických momentů, zvratů, romantiky a tak.... prostě všechno co k tomu patří. Příběhu snadno uvěříte, fandíte mu a prožíváte to s ním. Jen je škoda, že film neměl zas až takovou reklamu, aby se dostal do šišího publika.(6.9.2007)

Díky FIFA se z obyčejného filmu stal "Góóól!" pro většinu fotbalových fanoušků darem z hůry. Hlavní hrdina do toho umí kopnout, Newcastle má skvělou reklamu, pár fotbalistů prokázalo svůj "herecký talent" a Baroš ukázal, že se jednou za čas i do té brány umí trefit. Jenže děj vyžaduje scénář a ten je očekávatelně prostý, ničím vyjímečný. Možná proto se "Góóól!" řadí mezi filmy "nepotěší, nenaštve".(8.4.2012)

• - Scénáristé Dick Clement a Ian La Frenais měli ve své filmografii kromě množství TV seriálů například také bondovku Nikdy neříkej nikdy (1983), kde ale nejsou uvedeni v titulcích, a údajně nejlepší irský film všech dob The Commitments (r. Alan Parker, 1991). (imro)

• - Z českých hráčů se ve filmu v barvách londýnské Chelsea objeví několikrát Jiří Jarošík, ve dresu Liverpoolu pak Vladimír Šmicer a Milan Baroš. Všichni v té době za tyto týmy opravdu hráli. Ze známých fotbalistů můžeme ve filmu vidět mj. i Raúla, Zinedina Zidana, Davida Beckhama, Franka Lamparda, Stevena Gerrarda, Alana Shearera, Kieron Dyera, Jermaina Jenase nebo Jeana Alaina Boumsonga. (Peci)

• - Režisér Danny Cannon byl původně hollywoodská naděje, ale díky snímkům jako Soudce Dredd (1995) a Tajemství loňského léta 2 (1998) se přesunul k televizi, kde režíroval pro Jerryho Bruckheimera úspěšný seriál Kriminálka Las Vegas. Góóól! byl jeho další kinofilm po sedmi letech. (imro)