Osud nám někdy nepřeje, ale ty překážky, co osud přichystal Santiagovi, to už bylo asi až přespříliš. Škoda. Do tří čtvrtin jsou tyhle trable, které jsou samozřejmě do jedné snadno předvídatelné, podány velmi zručně a nenásilně. Ani to, že sledujete stokrát provařená klišé, vám nebude vadit. Ale poté se to zvrhne v neuvěřitelnou slátatinu (příhoda s tiskem, otcův příběh v Californii, příhoda spoluhráče z rezervy, vliv Santiaga na Gavina Harrise, atd.) následovanou zázračných vystřízlivěním. Závěr je totiž opět podán ve velkém stylu - na jedničku s hvězdičkou. Potěší gól Milana Baroše, David Beckham, "Zizu" Zidane i Raúl González, ale nejdokonalejším tahem byla smlouva s Big Brother Recordings. Dovedete si představit fotbalový film z Britských ostrovů, ve kterém nezazní stokrát osvědčené melodie skupiny Oasis? A tady byly využity hned čtyřikrát, přičemž k závěrečným titulkům dali Oasis k dispozici zcela novou písničku. Tři a půl. [únor 2006](21.2.2006)

Fotbalová pohádka bez přehnaného sentimentu, se špetkou romantiky a s poselstvím o štěstí, kterému šel naproti jeden chudý kluk s darem od fotbalového pána Boha. Fotbal mám rád, Premier League obzvlášť a ačkoliv to celé může působit jako jedna velká reklama na fotbal, já s tím rozhodně problém nemám. Naopak, nečekané nadšení z filmu jako takového vyhnalo moje hodnocení k silným 4*.(14.9.2009)

Díky FIFA se z obyčejného filmu stal "Góóól!" pro většinu fotbalových fanoušků darem z hůry. Hlavní hrdina do toho umí kopnout, Newcastle má skvělou reklamu, pár fotbalistů prokázalo svůj "herecký talent" a Baroš ukázal, že se jednou za čas i do té brány umí trefit. Jenže děj vyžaduje scénář a ten je očekávatelně prostý, ničím vyjímečný. Možná proto se "Góóól!" řadí mezi filmy "nepotěší, nenaštve".(8.4.2012)

Všetko sa tu točí okolo futbalu... futbal, futbal a zas len futbal... Mám rád tento námet a musím uznať, že o napínavé športové scénky a futbalové zápasy tu nie je núdza. No to je asi tak žiaľ všetko, čo tento film môže ponúknuť. To ostatné mimo ihriska vyznievalo banálne, bolo povrchné a čo je hlavné konzumne sentimentálne a prvoplánové (hlavne k záveru). Proste úmysel vyždímať z diváka čo najviac citečkov bol jasný. Ono by to ani nevadilo, len keby to nebolo robené tak hlúpo, bez akéhokoľvek nápadu a hrozne okato. Priemer. 60/100(19.1.2018)

Je vela filmov čo sa tíkajú futbalu ale tento zbožnujem.Nielen preto že sa to odohráva v mojej oblúbenej premier league ale aj že človek músí niekedy prekonat aj nemozné aby sa mu mohol splnit sen alebo musí mat pri sebe tú správnu osobu,ktorá vám ktomu vysnenemu snu pomože či jeto babka,namyslená hviezda,neznáma osoba alebo niekto iný.Film sa nedrží čisto len futbalu,ale aj osobných problemov a preto je to unikatne.Len je tu moc morálky,kto pozeral tento film tak vie o čom hovorím.K tomu realny fotbalisti a prostredie futbalovych stadionou a že sa tam aspon na chvílu ukažu legendy fotbalu,to je len a len plus pre kazdeho futbaloveho fanušika.(30.1.2014)

• - Scénáristé Dick Clement a Ian La Frenais měli ve své filmografii kromě množství TV seriálů například také bondovku Nikdy neříkej nikdy (1983), kde ale nejsou uvedeni v titulcích, a údajně nejlepší irský film všech dob The Commitments (r. Alan Parker, 1991). (imro)

• - Stejně tak je nemožné, aby na konci sezóny (zbývaly by tři zápasy do konce) přestoupil hráč do jiného klubu, jako to bylo ukázáno v případě Gavina Harrise. Hráči mohou přestupovat pouze v zimní nebo letní pauze, v průběhu ligy nikoliv. Nebo se pak již nemohou do konce sezóny zapojit. (don corleone)

• - V jedné ze scén hlavni hrdina (Kuno Becker) líbá svůj přívěšek před standartním kopem. Fotbalisté však k zápasu s přívěskem nastoupit nemohou. (Indy21)