Mile naivní a sentimentální film o jednom velkém splnění snu.. sice fotbal (ani soccer,chcete-li:D)vůbec nemusím, ale na Goal se dalo koukat. Je to taková příjemná oddychovka, když si odmyslíte pár nelogických chyb nebo nějaké ty sentimentální až neuvěřitelné momenty, ale mně to nijak nepřekáželo v dobrém zážitku. Postavy byly sympatické, hlavně Anna Friel v role sestřičky. Hlavní hrdina možná někdy přehrával, ale i to se dalo snést.. jen by mě tak pro zajímavost zajímalo, jestli např. Beckham, který se ve filmu objevil asi na 15 sec nedostal za tenhle štěk víc, jak hlavní postavy.No nic:) fajn film -nic víc, nic míň, s odřenýma ušima 4*.(1.11.2011)

Já sem fakt hroznej cíťa, že sem brečel skoro i u tohohle. Jen aby bylo jasno, miluju fotbal, je to ta nejdokonalejší hra, jakou kdy člověk vymyslel, ale přesto, když se na něj aplikuje tisíckrát použitá Hollywoodská šablona, kde scény odhadujete s neochvějnou přesností tak pět minut dopředu, výsledný patvar plný klišé rozhodně nepotěší. A už vůbec mě nepotěšily očividné logické hrubky ve scénáři, nepotěšilo mě ani, že Newcastle vyhrál poslední zápas, tak moc sem to přál Barošovi. Je to předvítalená pohádka, která kdyby nebyla o fotbale, rozcupuju ji na kousky. Líbila se mi akorát roztomiloučká angličtina Anny Friel a definitivní zjištění, že mě rozbrečí fakt kdejaká cypovina.(8.12.2009)

Jedna veľká moralitka s rozprávkovým príbehom, rozprávkovými postavičkami (múdry starec, namyslený playboy, chápavá babička, závistlivý hrubián, neverici otec adt.) a roprávkovým záverom, zabalená do zeleného sveta s dvoma bránami a mičudou uprostred. Vyčítať nejakú priehľadnosť či kliše pri americkom filme so športového prostredia, ktorý je o sne? Prosím Vás:) Film dokonale kopíroval moje očakávania a až prekvapivo dobre som sa bavil. Keby tých náhod nebolo až tak rozprávkovo veľa, asi by som neváhal s plným hodnotením. Už len za to, ako som Santiagovi fandil. Veľmi príjemný film.(4.7.2006)

• novoten

Spoilery - Fotbalové scény můžou být natočené sebelépe, ale scénář všechno zazdil. Už od chvíle, kdy byla prozrazena bodová ztráta na Ligu mistrů, mi bylo jasné, že můj milovaný Liverpool nakonec ostrouhá. Navíc scény typu "To je můj syn" nebo "Určitě se díval i teď" bych v takhle přepálené podobě nečekal v seriózně se tvářícím pokusu.(26.10.2006)

Mám ráda příběhy o cestách za velkými sny, ať vyhlížejí reálně nebo nereálně … pokud mě svým zpracováním dostanou, jsem ochotná na ně přísahat. Vyprávění o tom, kterak chudý, ale talentovaný Mexičan ke štěstí přišel, mě nepřesvědčilo - i když mu nelze upřít snahu a přítomnost několika fotbalových hvězd. Atmosféra zápasů i tréninků je víc než dobrá, hlavní hrdina se projevuje jako sympaťák - ale to je zhruba všechno. Vůbec nevadí, že příběh je zoufale naivní a přímo výstavně černobílý - bez jediné šedivé skvrnky … ale nepůsobí dost uceleně a opravdově: Jakoby z něj byla cítit faleš - a kalkul. Přesto byl pro mě čas strávený ve společnosti Santiaga vcelku příjemný - tak akorát na 3*(1.2.2011)

• - Ve scénáři je poměrně zásadní chyba, kdy komentátor hlásí, že Newcastle musí vyhrát všechny tři zbývající zápasy do konce ligy. Santiago ale pak hraje několik zápasů za rezervní tým, což je nesmysl, protože rezervní tým je pouze jeden a hraje souběžně s prvním týmem. Správně by měl hrát tedy stejný počet zápasů. (don corleone)

• - V malé roli hospodského fanouška se objevil Brian Johnson, zpěvák skupiny AC/DC, o kterém je známo, že je fandou týmu Newcastlu United. (infected)

• - Z českých hráčů se ve filmu v barvách londýnské Chelsea objeví několikrát Jiří Jarošík, ve dresu Liverpoolu pak Vladimír Šmicer a Milan Baroš. Všichni v té době za tyto týmy opravdu hráli. Ze známých fotbalistů můžeme ve filmu vidět mj. i Raúla, Zinedina Zidana, Davida Beckhama, Franka Lamparda, Stevena Gerrarda, Alana Shearera, Kieron Dyera, Jermaina Jenase nebo Jeana Alaina Boumsonga. (Peci)