Góóól!

Goal!

Góóól!

Drama / Sportovní

USA, 2005, 117 min

Já sem fakt hroznej cíťa, že sem brečel skoro i u tohohle. Jen aby bylo jasno, miluju fotbal, je to ta nejdokonalejší hra, jakou kdy člověk vymyslel, ale přesto, když se na něj aplikuje tisíckrát použitá Hollywoodská šablona, kde scény odhadujete s neochvějnou přesností tak pět minut dopředu, výsledný patvar plný klišé rozhodně nepotěší. A už vůbec mě nepotěšily očividné logické hrubky ve scénáři, nepotěšilo mě ani, že Newcastle vyhrál poslední zápas, tak moc sem to přál Barošovi. Je to předvítalená pohádka, která kdyby nebyla o fotbale, rozcupuju ji na kousky. Líbila se mi akorát roztomiloučká angličtina Anny Friel a definitivní zjištění, že mě rozbrečí fakt kdejaká cypovina.(8.12.2009)

Film nádherný po všech stránkách. Vizuální kvalita bere dech, kamera je též na vysoké úrovni. Hlavní hrdina Santiago svoji roli zvládl bravůrně. Nesmím zapomenout pochválit trenéra týmu, který působí "opravdově". Snímek je splněním dětského snu jednoho chlapce z chudé rodiny. Na světě je jen několik hrdinů, kterým se povedlo to co Santiagovi. Plyne z toho ponaučení, že sny, které v sobě nosíme, nemusí být nereálné, je však třeba spousta práce pro jejich splnění.(6.2.2012)

Musím skonštatovať, že tento film ma dostal. Patrí medzi tie, kde niekto sníva a nakoniec sa mu všetko splní. Osobne považujem Kuna Beckera za priemerného herca a v tejto úlohe nič lepšie neukázal ako som čakala. Osobným hrdinom tohoto filmu je pre mňa Alessandro Nivola. Je tvárny, jeho úloha Gavina Harrisamaa úplne dostala. Nepoznám herca pri ktorom by som tak verila v jeho charakter ako pri ňom. Náramne som sa bavila. príbeh bol síce veľmi predvídateľný ale soundtrack a samotný futbal, ktorého bolo našťastie veľa, to vyžehlili. Anna Friel bola veľmi príjemná, čo je ďalší plus tohto športového filmu. Nakoniec ešte raz tento film bez Alessandra by podľa mňa prepadol. 80%(20.10.2009)

• dobytek

Američani si "soccer" představujou jak Hurvínek válku. I když vynechám takový drobnosti jako to, že hlavní hrdina stihne za tejden odehrát 2 zápasy za A tým + další 2 zápasy za rezervu a do toho ještě několik návštěv různejch diskoték a nočních klubů, tak je to hodně slabej sportovní film. Stejně je od začátku jasný, jak to všechno dopadne. Jinak mě teda dostala ta putyka kdesi v Los Angeles, kde má každej druhej na sobě dres Newcastle United. No možná až tady někde v ČR vlezu do putyky, kde bude mít půlka osazenstva na sobě dres New York Yankees, tak se smát přestanu.(20.8.2008)

Na této trilogii se dá krásně odpozorovat, jak kvalitní je kinematografie v různých zemích. Protože ať může někdo nadávat na tu americkou, tak zde je vidět, že patří k tomu nejlepšímu. I druhý díl od Britů je fajn, ten trochu víc sráží příběh. Ale jak to dokázali zmršit a zazdít Němci ve trojce? Hnus. Zpátky k jedničce, kde sledujeme vstup Santiaga Muneze na prvoligovou fotbalovou scénu. Zápasy jsou zpracovány napínavě a natočeny přitažlivě, když si k tomu dodáme nejednu ukázavší se fotbalovou hvězdu, tak hodnocení letí nahoru. Co ho zarazí, to je především několik nelogičností a chyb. I když ne všechny zde zmíněné donem corleonem chybami jsou, viz situace po druhém golu Liverpoolu, kdy ve skutečnosti přichází střih a liverpoolští rozehrávají ne po golu, ale z důvodu začátku druhé půle. 80 % Oblíbená část- Alan Shearer střídající Santiaga na stroji v posilovně(2.8.2011)

• - V malé roli hospodského fanouška se objevil Brian Johnson, zpěvák skupiny AC/DC, o kterém je známo, že je fandou týmu Newcastlu United. (infected)

• - Všimntěte si, že během zápasu Newcastle - Chelsea se mění barva míče ze žlutého na bílý. (don corleone)

• - Film mal viacero alternatívnych názvov, ako napríklad Goal!: The Impossible Dream či Goal! The Dream Begins. (MikaelSVK)