Góóól!

Goal!

Góóól!

Drama / Sportovní

USA, 2005, 117 min

Jedna veľká moralitka s rozprávkovým príbehom, rozprávkovými postavičkami (múdry starec, namyslený playboy, chápavá babička, závistlivý hrubián, neverici otec adt.) a roprávkovým záverom, zabalená do zeleného sveta s dvoma bránami a mičudou uprostred. Vyčítať nejakú priehľadnosť či kliše pri americkom filme so športového prostredia, ktorý je o sne? Prosím Vás:) Film dokonale kopíroval moje očakávania a až prekvapivo dobre som sa bavil. Keby tých náhod nebolo až tak rozprávkovo veľa, asi by som neváhal s plným hodnotením. Už len za to, ako som Santiagovi fandil. Veľmi príjemný film.(4.7.2006)

No konečně. Konečně, konečně, konečně někdo natočil skvělý film o fotbale (nikoliv americkém). Zatím jsme viděli jen samé americké sporty - filmy o baseballu, basketbalu, americkém fotbalu apod., které sice nebyly špatné, ale co naplat, když člověka tyhle sporty moc neberou. Díky bohu, že se někdo konečně naštval a udělal Goal! (tedy název samotný nic moc, ale na tom zas až tak nesejde). Co do čisté filmařiny tenhle snímek sice nedosahuje kvalit třeba Stoneovy Any Given Sunday, ale buďme rádi alespoň za velice slušný nadprůměr. Beru to jako první krůček a doufám, že budou následovat další a ještě lepší fotbalové filmy.(27.11.2005)

Příjemný film o tom jak se jeden chlapec chce stát fotbalovou hvězdou. Stačí mu štěstí a jeho talent. Při správném složení obou těchto složek je jeho cesta do velkoklubu a přímo ke hvězdám otevřená. Film je velmi příjemný stejně jako hlavní hrdina, který si na nic nehraje a je sám sebou. Až lidský přístup pomáhá tomuto filmu stát se jednou z mála kvalitních podívaných, které se natočili s míčem u nohy. Snad bude druhý díl aspon stejně dobrý.(7.6.2006)

tak jako v čínský restauraci (v americe) může obsluhovat jen číňan, tak odjakživa (všude) nejlepší fotbalisti pocházejí z chudých čtvrtí. a skoro všechny, stejně jako Santiaga, je tomu umění naučil bůh. jen zlomek jich dokáže jít za za svým snem a rvát se o svoji šanci. a když ji náhodou dostanou, kolik z nich ji využije, aby se mohlo stát kluky s obrovskými konty? a kolik z nich zůstane i potom obyčejnými kluky a né namyšlenými hvězdami? ne náhodou se hlavní část příběhu odehrává v anglii, kde je fotbal náboženstvím. konečně pořádnej film o fotbalu. režisér D.Cannon odvedl dobrou práci. když přicházejí na řadu zápasy newcastle united, srdce fotbalového fanouška plesá. hudba, kamera, autentické záběry dokáží vykouzlit tu pravou atmosféru. a myslím, že slabší a citlivější povahy uroní i kroupu. teda slzu. už se těším na dvojku!(5.6.2006)

Docela zajímavě natočené sportovní drama, které nenudí. Kdo ale rozumí fotbalu, tak si všimne hned několik nelogických scén. Při zápase proti Liverpoolu mě potěšilo, že zde byl vidět Baroš (dal gól) a hlavně Vladimír Šmicer (podle mě jeden z nejlepších fotbalistů české historie - tzv. štístko Šmíca). 75 %.(18.1.2006)

• - Všimntěte si, že během zápasu Newcastle - Chelsea se mění barva míče ze žlutého na bílý. (don corleone)

• - Santiaga měl hrát Gael García Bernal, ale dal přednost jinému projektu. (don corleone)

• - Film měl režírovat Michael Winterbottom, ale z projektu odstoupil v momentě jeho rozběhnutí, když zjistil, že FIFA chtěla schválit scénář výměnou za to, že budou ve filmu použité jména reálných fotbalistů, týmů a stadionů. (don corleone)