DVD/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +bonusy na DVD, zručně natočené, z prostředí nám blízké, -první třetina měla být obsáhlejší/// Doják jako prase, ohlasy nelhaly. V podstatě to co jsem od filmu očekával, tak to se mi dostalo a to je jedině dobře. Příběh je vystavěn dobře, snad jen některé pasáže mohly být vynechané a některé naopak podrobnější. Celkově se film zaměřuje na jeden klub a především sleduje osud jednoho kluka, který jde za svým snem. I přes všechny dějové linky je tento film uvěřitelný, avšak dojemný a hlavně ke konci přeslazený. Ovšem nemůžu se nezmínit o pár zajímavostech. Například si všimnete Milana Baroše, a tady je jedna chybyčka. Když jej v jednom zápase v poločasu vystřídá jiný hráč, tak se i přesto objeví v druhém poločasu opět na hřišti. Nj taky chci mít 2 Baroše :-)), a pokud jste ještě všímavější, tak si všimnete i Petra Čecha (hledejte ho v bráně :-) No prostě milí a příjemný film, který vás zasáhne a možná i rozpláče, tak jako mne./// Celkem 76%///(15.9.2006)

Skvělý sportovní příběh, dokonce bych řekl jeden z nejlepších sportovních vzestupů na filmovém plátně. Chce to sice zachovat si trochu nadhledu, když se z podrž-tašky stává obletovaná hvězda, ale spokojen jsem byl nadmíru. Tvůrci přesvědčivě servírují všechny pasáže profesního růstu fotbalisty a tak né-celý snímek je jen krásná pohádka. Nechybí tvrdé prokousávání se rezervním týmem a emocionální vypětí. Nevíce bych ale ocenil zcela reálné a moc pěkné záběry z fotbalových utkání se skutečnými stadiony a spoustou světoznámých fotbalistů v cameo-rolích. O to víc film vtáhne a lépe se tomu všemu věří. Podobným sportovním from-zero-to-hero filmem je drama Nepřemožitelný. Alternativa: Invincible.(25.11.2006)

Musím skonštatovať, že tento film ma dostal. Patrí medzi tie, kde niekto sníva a nakoniec sa mu všetko splní. Osobne považujem Kuna Beckera za priemerného herca a v tejto úlohe nič lepšie neukázal ako som čakala. Osobným hrdinom tohoto filmu je pre mňa Alessandro Nivola. Je tvárny, jeho úloha Gavina Harrisamaa úplne dostala. Nepoznám herca pri ktorom by som tak verila v jeho charakter ako pri ňom. Náramne som sa bavila. príbeh bol síce veľmi predvídateľný ale soundtrack a samotný futbal, ktorého bolo našťastie veľa, to vyžehlili. Anna Friel bola veľmi príjemná, čo je ďalší plus tohto športového filmu. Nakoniec ešte raz tento film bez Alessandra by podľa mňa prepadol. 80%(20.10.2009)

Športové drámy ma čím ďalej, tým viac prekvapujú a táto dokázala, že filmy o športe ešte majú čo ukázať. Samozrejme obrovskou výhodou filmu je, že je natočený v najreálnejšom športovom prostredí aj so skutočnými hráčmi. A ženské publikum sa určite potešilo ksichtíku Kuna Beckera, naopak ja z Anny Friel, ktorá bola veľmi príjemným doplnkom filmu. No a podľa tohoto všetkého sa teda ani nečudujem, že sa pripravujú ďalšie dve časti. Len tá spanilosť princeznovského príbehu by mohla byť viac v úzadí. Ale teším sa! 80%.(4.10.2006)

Pěkně natočený, slušnej příběh a dobrej herec v hlavní roli, kterej jako fakt umí a neni to jen nějakej srandahráč pro film, ale přece jen se to nevyhlo několika docela těžkejm klišé a to hlavně ke konci, ale s tim se dalo počítat a jinak zápasy vypadaly dobře, i když bych je možná ještě trochu víc zdynamičnil a použil trošku jiný kamery při zápase, ale jinak sem se fakt bavil a co je hlavní, i sem věřil, že by se to při shodě náhod mohlo stát, i když né zas na tak vysoký úrovnií jako je tady Newcastle united. Mimochodem docela potěší i česká stopa ve filmu, když dá Milan Baroš gól a Vladimír Šmicer se tam taky při zápase tu a tam objeví v dresu Liverpoolu.(19.10.2007)

• - Ve scénáři je poměrně zásadní chyba, kdy komentátor hlásí, že Newcastle musí vyhrát všechny tři zbývající zápasy do konce ligy. Santiago ale pak hraje několik zápasů za rezervní tým, což je nesmysl, protože rezervní tým je pouze jeden a hraje souběžně s prvním týmem. Správně by měl hrát tedy stejný počet zápasů. (don corleone)

• - Scénáristé Dick Clement a Ian La Frenais měli ve své filmografii kromě množství TV seriálů například také bondovku Nikdy neříkej nikdy (1983), kde ale nejsou uvedeni v titulcích, a údajně nejlepší irský film všech dob The Commitments (r. Alan Parker, 1991). (imro)

• - Režisér Danny Cannon byl původně hollywoodská naděje, ale díky snímkům jako Soudce Dredd (1995) a Tajemství loňského léta 2 (1998) se přesunul k televizi, kde režíroval pro Jerryho Bruckheimera úspěšný seriál Kriminálka Las Vegas. Góóól! byl jeho další kinofilm po sedmi letech. (imro)