poster

Návrat sedmi statečných

 • USA

  Return of the Seven

 • USA

  Return of the Magnificent Seven

  (USA)
 • slovenský

  Návrat siedmich statočných

Western

USA / Španělsko, 1966, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • GordonCZ
  **

  Sedm statečných a jejich Návrat mi připadal jako Matrix a jeho Reload. Zkrátka jako pokus vydolovat co nejvíc z geniálního předchůdce za každou cenu. Bohužel v případě tohoto westernu byla cena vysoká. Nejen koncept filmu jako celek, ale skoro všechny scény jsou ubohou kopií původního filmu bez nějakého originálního nápadu, bojové scény působí kvůli slabým hereckým výkonům a neexistující choreografii dost trapně, dialogy jsou nudné a kvůli použití původní hudby se vám spíš vybavují scény z předchozího filmu, což ještě umocňuje srovnání obou snímků, z něhož Návrat vychází nutně jako jednoznačný poražený. Yule Brynnere, taky "bych nečekal, že se tam ještě někdy vrátíš..."(29.12.2012)

 • Karamanlis
  **

  Nezáživné pokračovanie Sturgesovho westernového kultu, ktorého jediným pozitívom je návrat o čosi málo staršieho a pribratejšieho Yula Brynnera do role v jeho podaní nezabudnuteľného Chrisa. Zvyšok podivnej pištoľníckej squadry, ktorú Chris vedie na mexický vidiek nestojí ani za fajku dymu a pokus nahradiť postavy Vina a Chica, pôvodne stvárnené Steveom McQueenom a Horstom Buchholzom druhotriednymi seriálovými hercami a tváriť sa, že sa nič nedeje sa dá považovať za urážku dobrého vkusu fanúšikov originálnych The Magnificent Seven.(22.6.2011)

 • starbrejkr
  *

  Hodně nepovedené pokračování filmu, který prostě měl skončit tak jak skončil. Naprosto nechápu, proč se k tomu vrátili, tady jediný důvod musely být opravdu jen a jen peníze.....už jen nepřítomnost zbylých herců, kteří "přežili" jedničku o něčem svědčí a příběh je vlastně jen vykrádačkou toho prvního. Málokdy narazíte na tak zbytečný film jako je Návrat sedmi statečných.(20.3.2008)

 • Tomulka
  **

  Je to hodně chabý pokus o napodobení jedničky. Osa příběhu jak přes kopírák. Jenom že tomu chyběli nejen dobří herci z jedničky (teda ti co přežili), ale také kouzlo a emoce a něják to nemá prostě a jednoduše nic co by stálo za zmínku. Jedině Yul Brynner, ale ten to celé neutáhne a krom toho trošku vyměknul :)(9.9.2012)

 • gogo76
  ***

  Vôbec to nevidím na takú katastrofu a hodnotenie 45% je dosť neobjektívne. Najväčšia slabina filmu je v tom, že príbeh je až veľmi podobný tomu kultovému. Yull Brynner opäť zháňa zvyšných mužov, pomoc potrebujú znova dedinčania a znova ich terorizuje "el bandito" s veľkým slameným klobúkom a bandou pistoleros. Aspoň že sa pod tým klobúkom usmieval E. Fernandez - môj obľúbený generál Mapache z Divokej bandy. Jeho pád z koňa v závere bol skvelý, ale to je skôr pochvala pre kaskadéra. Známy W. Oates nedostal veľký priestor, ale hláška starého sukničkára, ktorého hraje ma pobavila. "Podľa mňa by sme mali ostať v dedine so ženami a pomáhať im "orať" a siať". Žiadna sláva to nie je, ale na prúser to tiež nevidím. 60%.(9.1.2013)

 • - Ačkoli se hrdinové vracejí do známé vesnice na americko-mexickém pomezí, byl film ve skutečnosti natáčen ve Španělsku. Ke změně došlo následkem mnoha neshod mezi americkými tvůrci a mexickou vládní cenzurou během natáčení prvního filmu. (Rocky62)

 • - Yul Brynner prohlásil, že se zúčastní pouze pod podmínkou, že se v roli Vina objeví někdo jiný než Steve McQueen. Tím vyvrcholily hádky mezi oběma herci, které se táhly již od natáčení původního dílu a role Vina se nakonec chopil Robert Fuller. Steve McQueen v reakci na Brynnerovu podmínku prohlásil, že by se nezúčastnil tak jako tak, protože nebyl spokojen se scénářem a zápletka mu přišla absurdní. (Rocky62)

 • - Na konci býčích zápasů poté, co je probodnut mečem, býk vinou chybného střihu hned v dalším záběru beze stopy mizí z arény. (GordonCZ)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace