Reklama

Reklama

Návrat sedmi statečných

  • USA Return of the Seven (více)
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Do poklidné horské vesnice přijíždějí ozbrojení muži, začnou střílet a muže které nezabijí odvádějí sebou....  Pistolník Chris Adams (Yul Brynner) sleduje pokojně býčí zápasy, když k němu přistoupí muž, v němž pozná přítele Vina (Robert Fuller). Večer sedí s Vinem u stolu a sledují slavnost, když si všimnou, že u nich stojí malý chlapec. Chlapec je vede za dívkou sedící na koni, v níž Chris pozná Petru (Elisa Montesová), manželku jejich společného přítele Chica (Julian Mateos). Petra jim řekne o přepadení vesnice, zranění Chica a odvedení všech mužů, někam do pouště. Chris nechá ubytovat Petru s chlapcem ve svém pokoji a jde sehnat pistolníky, jež by s ním odjeli hledat vesničany. Své kroky namíří do věznice. Najde tam přítele Franka (Claude Akins), s nímž už jednou vesničanům pomáhal a odkoupí ho z vězení s ještě jedním mužem, jménem Luis Emilio Delgado (Virgilio Teixeira), jenž má být ráno zastřelen. Už jsou čtyři a Chris jde hledat dál, aby mohli ráno vyjet pomoci vesničanům. Potká dalšího známého jménem Colbe (Warren Oates), jenž se k Chrisovi přidá, společně s mladým mužem Manuelem (Jordan Christopher), kterému Chris pomohl při rvačce. I s Chicem je jich sedm a vyrážejí najít a osvobodit vesničany. Naleznou je, jak v poušti, pod dohledem Lorcových mužů staví kostel, na počest jeho synů. Chris donutí šéfa bandy Lorcu (Emilio Fernandez), aby opustil staveniště. Lorcova banda odjede, ale všem je jasné, že se vrátí a bude s ním muset bojovat. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (95)

gogo76 

všechny recenze uživatele

Vôbec to nevidím na takú katastrofu a hodnotenie 45% je dosť neobjektívne. Najväčšia slabina filmu je v tom, že príbeh je až veľmi podobný tomu kultovému. Yull Brynner opäť zháňa zvyšných mužov, pomoc potrebujú znova dedinčania a znova ich terorizuje "el bandito" s veľkým slameným klobúkom a bandou pistoleros. Aspoň že sa pod tým klobúkom usmieval E. Fernandez - môj obľúbený generál Mapache z Divokej bandy. Jeho pád z koňa v závere bol skvelý, ale to je skôr pochvala pre kaskadéra. Známy W. Oates nedostal veľký priestor, ale hláška starého sukničkára, ktorého hraje ma pobavila. "Podľa mňa by sme mali ostať v dedine so ženami a pomáhať im "orať" a siať". Žiadna sláva to nie je, ale na prúser to tiež nevidím. 60%. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Koľko?“ – „500.“ – „Dolárov?“ – „Pesos.“ Môžu sa vrátiť? Nuž... čo by sa nemohli. Nápad je to rovnako vtipný, ako nešťastný a tragikomický. Plešatý frajer s cigarou Yul „Už na mňa párkrát strieľali“ Brynner sa nechal prehovoriť na návrat a vďakabohu aspoň za to, pretože bez neho by sa na to skutočne príliš pozerať nedalo. Tuctový priemerný western, skôr kuriózny (už tým, že je), ako zaujímavý. ()

Reklama

Pohrobek odpad!

všechny recenze uživatele

Zpotvořit se dá každý film, ale tak úděsně zpotvoření, jakého bylo dosaženo zde, už musí být snad záměrné, jinak si to nedovedu vysvětlit. Kdyby nebyl natočen originál, mávnul bych nad touto ohyzdností rukou, ale za současného stavu se jen tak přejít nedá. Je tu snaha alespoň o zopakování osvědčených taháků Sedmi statečných, což by mělo zajistit nějaký ten dolárek, ale co se z toho vyklubalo, je někde úplně jinde. Původní, legendární námět byl zkřiven do takové trapárny, že jsem se v ní dlouho nemohl nalézt a slavné bojové scény se zvrhly do různého přejíždění bandy tlustých komparsistů a jejich občasného padání z koní. Za cos utratil všechny ty peníze, Yule, když nepohrdneš ani takovou rolí? ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,322,000Tržby Celosvetovo $6,700,000▐ Po dlhšej dobe som sa opäť odstal k tomuto filmu a opäť som musel ľutovať, lebo už to nie je ono, aspoň s porovnaným prvého filmu Sedem statočných, ktorý uznávam ako westernový klenot. V tomto pokračovaní nie je na príbehu nič zvláštne jedná sa len o nejaké skratkovité dejové vykrádanie prvého filmu, kde je všetko minimálne o polovicu slabšie spravené až miestami nevýrazné a nudné. Taktiež postavy statočných okrem stráviteľného Yul Brynnera, ktorý ako jediný to tu drží na vodou, nestoja za nič, sú úplne prehliadnuteľné, nemajú žiadnu osobnosť, ktorej by ste uverili nejaké zanietenie. /45%/ ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Náladu prvního filmu Sedm statečných to evokuje snad jen původní hudbou Elmera Bernsteina, prostředím okolí Tabernas v Almerii a pochopitelně Yulem Brynnerem. Náladu. Ale to je vše. Potom zde najdete milión dalších prvků, které vám připomenou první film. Schématem počínaje a ukazováním prstů označující počet partičky pistolníků konče. Jen zápletka je v malém detailu jiná. Chico, nebohý Mexičan, použije bouchačku na svou obranu, tím to zavaří celé vesnici a malý hijo de puta jde bonzovat Chrisovi (Yul Brynner). Ten jde hned do vězení, vyzvednout pár dobrých chlapů... Sami vycítíte, že zde něco nehraje. K tomu si přidejte absenci dobrých herců v roli nových šesti statečných a dostane kravinu, která není ani parodie ani nic, co by stálo za hodinu a půl vašeho času. Zůstává jen úžasný Yul Brynner. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (3)

  • Yul Brynner prohlásil, že se zúčastní pouze pod podmínkou, že se v roli Vina objeví někdo jiný než Steve McQueen. Tím vyvrcholily hádky mezi oběma herci, které se táhly již od natáčení původního dílu a role Vina se nakonec chopil Robert Fuller. Steve McQueen v reakci na Brynnerovu podmínku prohlásil, že by se nezúčastnil tak jako tak, protože nebyl spokojen se scénářem a zápletka mu přišla absurdní. (Rocky62)
  • Ačkoli se hrdinové vracejí do známé vesnice na americko-mexickém pomezí, byl film ve skutečnosti natáčen ve Španělsku. Ke změně došlo následkem mnoha neshod mezi americkými tvůrci a mexickou vládní cenzurou během natáčení prvního filmu. (Rocky62)
  • Na konci býčích zápasů poté, co je probodnut mečem, býk vinou chybného střihu hned v dalším záběru beze stopy mizí z arény. (GordonCZ)

Reklama

Reklama