Návrat sedmi statečných

• USA Return of the Seven (více)

Do poklidné horské vesnice přijíždějí ozbrojení muži, začnou střílet a muže které nezabijí odvádějí sebou....  Pistolník Chris Adams (Yul Brynner) sleduje pokojně býčí zápasy, když k němu přistoupí muž, v němž pozná přítele Vina (Robert Fuller). Večer sedí s Vinem u stolu a sledují slavnost, když si všimnou, že u nich stojí malý chlapec. Chlapec je vede za dívkou sedící na koni, v níž Chris pozná Petru (Elisa Montesová), manželku jejich společného přítele Chica (Julian Mateos). Petra jim řekne o přepadení vesnice, zranění Chica a odvedení všech mužů, někam do pouště. Chris nechá ubytovat Petru s chlapcem ve svém pokoji a jde sehnat pistolníky, jež by s ním odjeli hledat vesničany. Své kroky namíří do věznice. Najde tam přítele Franka (Claude Akins), s nímž už jednou vesničanům pomáhal a odkoupí ho z vězení s ještě jedním mužem, jménem Luis Emilio Delgado (Virgilio Teixeira), jenž má být ráno zastřelen. Už jsou čtyři a Chris jde hledat dál, aby mohli ráno vyjet pomoci vesničanům. Potká dalšího známého jménem Colbe (Warren Oates), jenž se k Chrisovi přidá, společně s mladým mužem Manuelem (Jordan Christopher), kterému Chris pomohl při rvačce. I s Chicem je jich sedm a vyrážejí najít a osvobodit vesničany. Naleznou je, jak v poušti, pod dohledem Lorcových mužů staví kostel, na počest jeho synů. Chris donutí šéfa bandy Lorcu (Emilio Fernandez), aby opustil staveniště. Lorcova banda odjede, ale všem je jasné, že se vrátí a bude s ním muset bojovat. (TV Prima)

honzic

Po dobrém začátku to byla neskonalá nuda, kde člověk čekal marně na nějaké oživení. Zjevně se proti prvnímu dílu jednalo o klasickou žvýkačku, aby se natáhl první díl dále, ale to se dosti nepovedlo. Pozitivní je kvalitní Brynner, slušná hudba, výprava i kostýmy a solidní kamera, režie, scénář, dialogy, herecké výkony už jsou bohužel slabší. Hodnocení: 50 % ()

Stanmi

To, že existuje i nějaké pokračování legendárních Sedmi statečných jsem věděl, stejně tak jsem věděl, že rozhodně nepatří k těm povedeným pokračováním, nicméně, když se vyskytla možnost se na tento sequel podívat, neváhal jsem ani vteřinu...a po shlednutí musím konstatovat, že to tak hrozné není, ale žádný zázrak taky ne. Příběh částečně recykluje příběh původního filmu. Naše stará známá vesnice je opět napadnuta ozbrojenou bandou, která odvleče všechny muže, včetně Chica (Julián Mateos), aby pro ně byli opravdu levnou pracovní silou na stavební práce. Chicova žena se tak vypraví nalézt Chrise (Yul Brynner) a Vina (Robert Fuller), aby unesené muže zachránili, ti souhlasí a sestaví záchranný oddíl, který dále tvoří sukničkář, tajemný pistolník, slavný desperád a mladý Mexičan a vydají se na zdánlivě nesplnitelnou misi. Jak je z popisu patrné, tak základní idea je stejná jako v případě originálu: malá skupina pistolníků proti obrovské přesile. Problém je, že tento nový tým, byť se snaží každého člena nějak odlišit, se s tím původním nemůže příliš měřit a celý film tak prakticky stojí na jediném navrátilci Yulu Brynnerovi (a také na slavné melodii). Návrat sedmi statečných, tak pravděpodobně měl za úkol se přiživit na slávě svého předchůdce, přesto z něj režisér Burt Kennedy i Yul Brynner udělali sice průměrnou, přesto koukatelnou kovbojku. ()

Gig

Chris s Winem si v původním filmu na place vůbec nesedli, a tak tvůrci, pokud chtěli pokračovat v úspěšném westernu, museli jednoho nebo druhého vyměnit. A tak Steve McQeen už si nezahrál Wina. Což je velká škoda. Představitel nového Wina je sice sympaťák, ale je to jiná osoba. A tak to možná mělo zůstat a něl dostat jiné jméno. Taky Chika nahradili. Ten naopak jako mexikánec či polomexikánec vypadá narozdíl od původního Chika v podání Horsta. Ale člověk nějak má ho v hlavě zafixovaného a čeká Němce i tu. Jinak se jedná onpodobnou zápletku, což je škoda. Možná mohli vymyslet nový příběh - tj. znovu je tu najímáni sedmi hrdinů - tj. mohlo jich být jiný počet - proč zase sedm? Původní čtyři zemřeli v jedničce, tak mohli najmout jiný počet. Opět záchrana vesnice. Proč neřeší něco jiného. Jinak je sympatické ono najímání - souboj kohoutů, věznice apd. Co drží dvojku je Chris - jediný ze původnich sedmi statečných - Yul Brynner. Takže ne sedláci jsou veční, ale Chris he jako ten vítr, co zavane nad krajem a zmizí. Adios! ()

rytir1

Jak už zde řekl jiný uživatel, stateční padli už v předchozím filmu vlastně..víc se k tomu komentovat nedá, jedna hvězda symbolicky za Yula. ()

Heywood

Tohle nemohlo zachránit nic. Vytvořit plagiát prvního filmu včetně hudby a jmen bylo asi tak stejně hrozné, jako ta hrůza z roku 2016, která má 65% ačkoliv to byl škvár. Hlavní bylo, že film nudil, o hrdiny jsme se nebáli, zlo bylo komické a létající dynamity na konec změnily film ve frašku. 35% z nostalgie ()

A.MacGyver

Sedm statečných je pro něj nejlepší western a jeden z nej filmů celkově. Má děj, spát, filmové hvězdy. Jak někdo mohl natočit tohle nechápu. Když Vina a Chica hrál jiný herec, tak mohli jinak pojmenovat i postavy a už by na to divák koukal jinak. Na první pohled je vidět, že film neměl ani polovičku peněz než jednička. Smutné pokračování. I trojka Pistole sedmi statečných jsou 10x lepší western... ()

Tomulka

Je to hodně chabý pokus o napodobení jedničky. Osa příběhu jak přes kopírák. Jenom že tomu chyběli nejen dobří herci z jedničky (teda ti co přežili), ale také kouzlo a emoce a něják to nemá prostě a jednoduše nic co by stálo za zmínku. Jedině Yul Brynner, ale ten to celé neutáhne a krom toho trošku vyměknul :) ()

Pythonator

Názorná ukázka zbytečného pokračování, které nemá co nabídnout a vzniklo jen kvůli snaze vydělat ještě nějaké dolary na úspěchu Sedmi statečných. ()

Bogrant

Po pôvodných siedmych statočných tu nie je ani chýru ani slychu, okrem Brynnera, ktorý to celé tiahne sám a len vďaka nemu sa človek okolo toho aspoň mihne a Bernsteinovej nesmrteľnej hudbe. Je to ale také podpriemerné voľné pokračovanie, ktoré úplne neurazí, ale ani nepoteší fanúšikov McQueena, Bronsona a spol. ()

Sa.sa

Super western a pokračovaní předchozího dílu... Přestřelky jsou fajn i děj... Sice to není tak dokonalé jak první díl, ale pořád je to kvalitní film.. ()

bratr_jezek

Není úplně jasné, zda jde o pokračování, celý film je spíš jakýmsi remakem, protože jde v podstatě o totéž jako v originále, jen s daleko horším a trapnějším výsledkem a ani Yul a hudba to nezachrání. Každá z těchto dvou položek celý film úporně dře, aby si hvězdu zasloužila, zbytek je jen těžce podprůměrný western. ()

PORTER44

Bohužel oproti jedničce pokles o 95%.Zmizeli hlavní herecký velikáni z jedničky a sám Y.Brynner to nezachránil.Už to nemá to svyžný tempo,žádná dobrá hláška i přestřelky jsou nemastný. ()

pajapeta

Dokonce i některé dialogy mi přijdou stejné.....Vykrádačka původního filmu. Stejný děj, stejné postavy, stejné motivace. Stejná životní prohlédnutí. Vadí mi, jak se usmívají při střelbě na nepřítele, jsem alergickej, když se vůbec nekrejou a furt žijou. Tři hvězdy z nostalgie za původním westernem. ()

milos.bradik

Naprosto průměrný western, který u mne pozvedl Yul Brynner na 60 %. Je to fakt špatně natočené a v tomto filmu je jasné, že by neměli žádnou šanci, navíc, kdyby na ně bandité zaútočili v noci, tak je pobili všechny. Proč to neudělali není ve filmu vysvětlené. Ovšem na druhou stranu, hodnocení většiny lidí zde je nižší než si film zaslouží, protože jej porovnávají s původními Sedmi statečnými a s těmi se nemůže rovnat téměř nic. ()

mdf

Bohužel už je to jen nastavovaná kaše, samozřejmě s jedničkou se to nedá vůbec srovnat, možná se vrací hudba a  Yul Brinner, ale už to nemá takové charisma,prostě klenot je jenom jednička. ()