Kolem roku 1900 Američan Francis Oimet (Shia LaBeouf), prostý mladík z nuzných poměrů, již v dětském věku pracuje jako nosič golfových holí. Pomalu si k tomuto sportu buduje náklonost a jeho vzorem a idolem se stává golfový mistr Brit Harry Vardon (Stephen Dillane) přezdívaný „golfový elegán“. Francis tak začne snít o tom, že jednou bude hrát golf také a ve svém pokoji po nocích trénuje. Jeho otec (Elias Koteas) má však k synovu snu odmítavé stanovisko a golf je podle něj hra pro bohaté, mezi které samozřejmě nepatří a která jemu samému a jeho rodině nic nepřinese. Francis se však nehodlá podvolit otcovu přání, aby se vyučil a pracoval v obchodě, a chce se zúčastnit mistrovství amatérů. Otec nakonec svolí pod podmínkou, že pokud prohraje, golfu se nadobro vzdá. I přes skvělé výsledky, které Francis na turnaji předvádí, se mu kvůli závěrečné chybě nepodaří postoupit a v turnaji skončí. V roce 1913 pak Francis pracuje v obchodě se sportovními potřebami a na golf už pouze vzpomíná. Jednoho dne jej přijde navštívit sám prezident golfové asociace a nabídne mu účast v nadcházejícím US Open, neboť si asociace přeje mít v turnaji jednoho amatéra. Francis však tuto nabídku odmítne kvůli slibu, který dal otci. Když ale na vlastní oči spatří hrát na hřišti Harryho Vardona, změní názor… (Česká televize)

Vydrain

Pac golf hraju, tak jsem samozrjme chtela vedet, zda existuje nejaky pekny film o golfu, ne neco jako Zeleny svet, neco normalniho. Existuje mmj. tento, krasny pribeh, krasne natoceny, ze je to zrovna o golfu, no klidne by se tam dal pouzit i jiny sport a stale by to byl ten samy film, jen s jinym sportem. Jak moc lidske pocity jsem zazivala a ve filmu videla, to uz se mi dlouho nestalo. Kdyby to nebylo mmj. I skvele zahrane, tak by to bylo uplne jinde. ()

kodwin

Neurazil, ani nenadchnul. Sportovní příběhy mám rád, ale přes veškerou snahu jsem tady nenašel nějaký moment, který by mě opravdu upoutal. Všechno je tak nějak průměrné. A ani obměny při snímání golfových úderů to nijak nevylepšily. Slabší tři hvězdy hlavně za vytažení námětu, který stál za zfilmování. ()

WilliamWalla

Film prebiehal úplne nenápadne, žiadny skvost ale ani žiadna katastrofa, taký príjemný film na večerné vzhliadnutie. No to platilo pokiaľ neprišiel záver a v ňom fantastické vyvrcholenie, ktoré vo mne vyvolalo silné emócie. Moment ako Francisov otec držal so slzami v očiach peniaze a plný hrdosti ich podával svojmu synovi, tak to bol presne ten moment ktorý robí z dobrého filmu, film výborný! Hodnotím na takých 75 %! V budúcnosti sa k snímku určite vrátim a uvidíme, či tam nájdem niečo čo moje hodnotenie ešte zodvihne. ()

Jasmín

Asi tak, jak zde píše Torrance. Takhle výborně zpracovat skutečný příběh a ještě navíc v mém oblíbeném golfu ... za čtyři hvězdy + ta muzika byla fakt úžasná a zaslouží i tu pátou. Pro mě o chlup lepší než Legenda o slavném návratu (a to tam hrál Damon!!). ()

Dart

jak již bylo napsáno, film se skoro jasným koncem o velkém umu. Skvěle natočené, emotivní, úžo, úžo, úžo. I na potřetí puštěný film mě nutil znovu a znovu prožívat se zatnutýma pěstma. Tyhle filmy mají prostě co říct :) ()

Shtinky

Tak asi nejako takto si predstavujem rodinný film. Emotívny, napínavý a zábavný. Ani vo sne by ma nenapadlo že to bude také dobré. K úplnej špičke mu nechýba veľa. LaBeoufovi to hrá skvele. Všímam si ho čoraz viac. XD ()

Gudar

Krásny film, který mě dokázal přilepit k židli a vychutnat si ho až do konce. Shia LaBeouf dokazuje, že je opravdový talent o kterém ještě uslyšíme. ()

Breaker

Film podle skutečnosti a film, který ukazuje mimo vynikajícího hereckého výkonu Shia i nádhěrně vykreslenou cestu za životním snem. ()

Lion438

Nejlepší příběhy píše život, říká se od pradávna, a opět to zafungovalo. Golf jsem nikdy nehrál a nikdy mě nijak netáhl. Ale během filmu jsem nejednou zatoužil odpálit si míček a zkusit, jak to poletí. ()

Tecnifibre

Do konce filmu jsem byl ochoten dát plné 4*. Oproti jiným golfovým filmům,je prostě jiný. Zajímavé prostředí,nejde jen a jen o golf. Úžasná kamera,pohledy na hřiště,záběry míčku,chování lidí,herecký výkon jsem jim prostě věřil.Bylo mi jasné jak to skončí,hlavní postava vyhraje,přičemž tatínek který celou dobu odmítal se na golf dívat přijde k 18té jamce,Francis ho uvidí a poprvé i v nervech zaputtuje. Ovšem,nikde žádný tatínek...hrdina vyhrál,a mezi davem mu podává se slzami štěstí v očích ruku tatínek a ze srdce mu to přeje. Toto mě donutilo dát 5*. čekal jsem jasný ,99% u jiných filmů čitelný konec. Golfový sen mě překvapil a já mu za to dám 5* :) ()

tijst

Tento film mě minul a viděl sem ho až letos a způsobil u mě to že je pro mě jedním z nej filmů roku (co sem letos viděl ne co vyšlo). Naprosto geniální kamera a střih je to dramatické a geniální. Děj je velmi zajímavej na začátku příjde menší pád a pak se to rozjíždí až do grandiozního finále (pokud je to opravdu dle pravdy tak padám na kolena). Je to hodně uforické tohle musí vidět každej i když je to trochu klasika z USA "outsider vyhraje u.s.open" ale už tou kamerou je to krásný film. Osazení taky skvělé tak neváhat a pustit si :) ()

coolrossi

Pěkně natočená " Popelka na Greenu...a taky o tom, že není všechno zlato, co se třpití....a taky o přátelství, lidskosti....a taky.......příjemný film.. ()

klipers

Videli ste niekedy hrať golf? Tak tu uvidíme k tomu jeden príbeh člena golfového týmu a dobrú kameru s obstojnou muzikou. Silnejší priemer, ktorý poteší vidieť. ()

Profík

Pro mě asi nejlepší film o golfu, který jsem zatím viděl, o chloupeček lepší než Legenda o slavném návratu. Za kamerou byl taky herec, v Legendě Redford, tady Paxton. Golf občas v televizi sleduji, v termínech se vyznám, konec byl pro mě malinko nepřehledný, to je asi jediný zápor. 90%. ()