Kolem roku 1900 Američan Francis Oimet (Shia LaBeouf), prostý mladík z nuzných poměrů, již v dětském věku pracuje jako nosič golfových holí. Pomalu si k tomuto sportu buduje náklonost a jeho vzorem a idolem se stává golfový mistr Brit Harry Vardon (Stephen Dillane) přezdívaný „golfový elegán“. Francis tak začne snít o tom, že jednou bude hrát golf také a ve svém pokoji po nocích trénuje. Jeho otec (Elias Koteas) má však k synovu snu odmítavé stanovisko a golf je podle něj hra pro bohaté, mezi které samozřejmě nepatří a která jemu samému a jeho rodině nic nepřinese. Francis se však nehodlá podvolit otcovu přání, aby se vyučil a pracoval v obchodě, a chce se zúčastnit mistrovství amatérů. Otec nakonec svolí pod podmínkou, že pokud prohraje, golfu se nadobro vzdá. I přes skvělé výsledky, které Francis na turnaji předvádí, se mu kvůli závěrečné chybě nepodaří postoupit a v turnaji skončí. V roce 1913 pak Francis pracuje v obchodě se sportovními potřebami a na golf už pouze vzpomíná. Jednoho dne jej přijde navštívit sám prezident golfové asociace a nabídne mu účast v nadcházejícím US Open, neboť si asociace přeje mít v turnaji jednoho amatéra. Francis však tuto nabídku odmítne kvůli slibu, který dal otci. Když ale na vlastní oči spatří hrát na hřišti Harryho Vardona, změní názor… (Česká televize)

waska

Jako milovníka golfu mě tento film velice nadchnul..Krásné záběry nejtvrdšího míčku, napětí až do konce, sympatické herecké obsazení. ()

Colour

Človek by sa nemal ľahko vzdávať svojich snov, i keď to na prvý pokus nevyjde. Herecké výkony výborné, emóciami nabité. Filmy podľa skutočnej udalosti, ak sú dobre natočené, majú osobité čaro. Tento film má svoje kúzlo, dokáže človeka udržať dopozerať ho až do konca. Veľa detailných záberov na odpal, let a dopad loptičky. Film bojuje proti škatulkovaniu ľudí do spoločenských kategórií, čo sa mi veľmi páči. 5* ()

balcazar

Skutočná udalosť o chlapcovi z chudobnej rodiny, ktorý má pre človeka z tamojšej vrstvy neobyčajný sen. Golfový sen. Od nosiča až po víťaza US Open vedie dlhá, tŕnistá cesta, poznačená porušením sľubu, daného svojmu otcovi. Walt Disney takéto veci vie spracovať, je to taká disneyovská klasika: hudba, dramatické zábery(mám na mysli pri odpaloch na loptičku napr.). P.S. Francis Ouimet a Eddie tvoria skvelú dvojicu, Eddieho hlášky miestami stoja za to! :) ()

West

Naprosto fantastický film o golfu podle skutečných událostí. Nádherná hudba a dojemný příběh o klukovi co si splnil svůj velký sen , vyhrát nad těmi nejlepšími. A přesto že byl z chudé rodiny a všichni se mu smáli, tak to všem ohromně natřel. A tomu nešlo nefandit. Shia LaBeouf skvělý a to i ostatní herecké výkony. Disney se tímto překonalo. Škoda že není takových snímků víc. PS: Když jsem zjistil že to režíroval Bill Paxton , kterého znám jen jako herce, divím se že toho netočí více. Tady předvedl , že talent na to rozhodně má. 95% ()

deLaFere

Je to trochu taková selánka, ale na to, že golf mě vůbec nezajímá, docela hezký snímek s dobrými hereckými výkony a solidním historickým pozadím, které perfektně reprezentuje nafoukanou rádoby šlechtu v golfu. Navíc se mi moc líbil paddy, naprosto vyjímečně jsem přijal dítě v americkém snímku. ()

BigBang

Takhle krásně jsem si u filmu nepobrečel od začátku do konce od Forresta Gumpa. Ano, golf se stává masovým sportem: jsou obchody, vybavení, hotely, trenéři, co čekají na propagaci. Ale tohle je zkrátka výborný film o charakteru. Chytře si vzali z golfu to nejproblematičtější (snobismus a elitářství) a postavili na tom jednoduchý, dojemný a krásný příběh. ()

Armin82

Jakožto milovník sportu si v podobných filmech libuju. Nečekané sportovní výkony a překvapení, to je moje. Přesně proto je ten sport tak krásnej. Shia LaBeouf a jeho malej nosič vynikající + spousta silných momentů ---->80% ()

junxi91

Tak tohle byla celkem pecka, nejsem fanoušek golfu, ale ty golfové turnaje byly opravdu velice napínavé. Děj filmu se odehrává především v roce 1913 a pojednává o mladém Francisi Quimetovi, který se stal prvním amatérem, jenž vyhrál U.S. Open. Francis pocházel z chudobné irsko-francousko-kanadské rodiny, která patřila do pracující třídy. Jednoho dne jej probudí podivní týpci u jeho domu v Brookline, Massachusetts, kteří zde chystají nové golfové hřiště. Golf však prý není hra pro chudáky, jako je on. Francis sleduje hru známého hráče z Jersey jménem Harry Vardon a stane se velkým fanouškem golfu. Svou kariéru začíná jako nosič holí v Country Clubu, kde pracuje pro všechny ty zazobané hráče z vyšších společenských tříd, a skamarádí se zde také se spoustou jiných mladých nosičů. Povede se mu postupně získat sadu golfových holí a po nocích s nimi trénuje ve svém pokoji, z čehož je opravdu nadšena jeho matka. Noční trénování se však vyplatí, protože se mu povede vyhrát Massachusetský školský šampionát. Jednoho dne požádá člen klubu jménem Hastings mladého Francise, aby si s ním zahrál na hřišti v Country Clubu. Stane se tak poté, co jej veřejně vyzve na pódium a vysvětlí mu, že musí hůl držet jako živého ptáčka. Nosiči tam běžně nemají přístup a Francisovi se povede získat slušné skóre 81, i když na jednu jamku musel provést 9 odpalů. Talent, vyrovnanost a dobré způsoby pomáhají Francisovi získat mnoho obdivovatelů. Díky pomoci pana Hastingse a hlavního nosiče dostane Francis šanci zúčastnit se nadcházejícího amatérského turnaje U. S. Open. Kvalifikace se koná na hřišti v Country Clubu. Francisův otec Arthur není ze zájmu svého syna příliš nadšen a chce, aby dodělal školu a aby si našel „skutečnou práci“ v obchodě. Francis potřebuje 50 dolarů jako startovné a s otcem uzavřou dohodu – pokud se nedokáže kvalifikovat, tak zanechá golfu, dodělá školu a najde si pořádnou práci. Během zápasu má však Francis smůlu a těsně mine 18. jamku, a to díky tomu, že si představuje svého otce, jak jej sleduje. Francis se nedostane na U. S. Open a vypadá to, že jeho golfovému snu odzvonila hrana. A tak Francis pracuje v obchodě se sportovním zbožím, boháči se mu vysmívají a žije u rodičů. Jednoho dne však obchod navštíví prezident Golfové asociace Spojených států a osobně jej pozve, aby hrál na nadcházejícím U. S. Open. Francis nejprve odmítne, ale na poslední chvíli změní názor. Otec není spokojený a chce, aby si Francis našel po turnaji vlastní bydlení. Matka je však synovi celou dobu oporou a je naštvaná na fotra, že nerozpoznal talent vlastního syna, a že má Francis nyní šanci se předvést na turnaji. A tak přichází vrchol celého filmu – Francis soutěží na U.S. Open 1913, který se koná v Country Clubu. Favority turnaje jsou mistři Vardon a Ray, které doprovází snobský lord Northcliffe a úřadující šampion U. S. Open John McDermott. Lord má blbé kecy o tom, že vyhrát mohou pouze jeho dva mistři a že tím potvrdí britskou dominanci nad Američany v golfu, protože golf je hra gentlemanů, za což dostane také políček v hospodě. Francis má svého nosiče a také jeho asistenta 10 letého Eddieho Loweryho, ze kterého se nakonec stane nosič. Eddie je správný mladý chlapík, který se nikoho nebojí, má kuráž a u zazobaných snobů vzbuzuje jistý respekt. Po prvních dvou kolech mají Vardon a Ray pohodlný náskok a McDermott s nimi nedovede držet krok. Francis se vzchopí a na konci čtvrtého kola remízuje s Vardonem a Rayem, a tak se všichni tři utkají v 18ti jamkovém play-off, aby určili šampiona. Noc před zápasem Nothcliffe zesměšňuje Francisovo společenské postavení před Vardonem, ten však sám pochází z chudých poměrů. Vardon mu na to odpoví, že se pokusí vyhrát ne kvůli Británii, ale kvůli své vlastní hrdosti a že pokud Francis vyhraje, tak to bude jen díky jeho dovednostem. Začíná tedy playoff a všichni tři soupeři se drží stejného skóre až do posledních jamek. Tlusťoch Ray odpadne a Francis dokonce předběhne Vardona. Vardon končí s parem a Francis je nervózní. Eddie jej uklidňuje, díky tomu vše dobře dopadne a Francis se stává vítězem U. S. Open. Všichni jsou kamarádi, Eddie dostává spoustu peněz od davu a otec je na svého syna konečně hrdý. Na závěr se ještě dozvíme, jak se všem nadále skvěle dařilo. Byl to takový milý, příjemný, trochu naivní příběh o chudém klukovi, který se stal šampionátem U.S. Open, a toho napětí tam bylo také dost, obzvláště, když někdo jen těsně minul jamku. () (méně) (více)

Dampfer

Narazil jsem na film úplnou náhodou, zničehonic se to přede mnou začalo promítat. Neměl jsem nic na práci, budiž. To, že jsem absolutně s ničím nepočítal, neexistovalo tušení ovlivněné zdejším hodnocením ba nikdy jsem o tomhle snímku neslyšel, bylo jen a jen k dobru. Velice příjemné překvapení, pohodová zábava a v konečném důsledku i fascinace příběhem. Když se v reálu stane něco nádherného, je to skvělé... pokud se to řádně adaptuje do filmu, je to perfektní. Podtrženo atmosférou doby jeden z nej sportovních filmů. ( a že byl místy přesládlý, cožpak vítězství většinou nechutná sladce?) ()

Duke90

Skvěle osloví i lidi, kteří za celý život ke golfu ani nepřičichli. Pokud vám nevadí pohádkové příběhy a umíte si v nich najít i reálný podklad, který se klidně může stát v životě i vám, pak není opravdu skoro co kritizovat. Shia umí být v herecké profesi velmi šikovný a v porovnání s jeho tehdejšími vrstevníky (Pattinson) to už někam dotáhl ještě před dvacítkou! Nevím jestli "Nejlepší hra, který byla kdy hrána" je zrovna golf, ale určitě si zaslouží pěkné čtyřhvězdičkové ocenění. ()

HarveyDent

Krásná pohádka s akčními scénami rychle letících míčků, napínavou atmosférou a skvělými herci. Malý filmeček, který vám spolu s poutavě natočeným golfovým turnajem ukáže, že se nemáte nikdy vzdávat a musíte dělat to čemu věříte..........já vím, už jste to někde slyšeli a víckrát, že?....Ale určitě jste to neviděli v tak pěkném kabátku. :) 90% ()

Bigwave

Jeden z těch dech beroucí stvárněných příběhů obyčejných lidí, kteří doslali dar a i přes svojí sociální pozici si šli za svým snem . Při prvním odpalu, až po poslední finálovou jamku jsem měl husí kůži, jak moc to byl silný zážitek. Jistě se řadí mezi ty kvalitní sportovní filmy. Bez mrknutí oka za plný počet. ()

alpeew

Mám ke golfu vřelý, byť ryze amatérský, vztah. Ta hra mi sice stále nejde, ale hrozně mne baví (rozčiluje) a fascinuje. Není to jen o tom jak se bez ztráty vzácných bodů prostrefovat jamkami na greenu. Hra je o soustředění, o psychice a také o lidech kolem. Tenhle naprosto neznámý a nenápadně až béčkově se tvářící titul v cd bazaru jsem vlastně koupila jen proto, že je o golfu. A kromě toho mi dal spoustu hrozně příjemných zážitků a v záplavě natočených komiksových blbin(ek) na mne působil dočista jako zjevení. Autobiografický, natočený podle skutečného osudu, to mám vždycky moc ráda. Když se to povede, a tohle se povedlo dokonale, dá to člověku tolik podnětů na přemýšlení jako dobře napsaná kniha. Golfový sen není film, který se úderem opuštění kina nebo zavřením cd do krabičky vypaří z mysli, už pro skvěle vybrané neokoukané herce (Shia LaBeouf mne hrozně překvapil), výbornou hudbu a krásu golfových hřišť. Má to atmosféru, má to děj, má to humor i city, zkrátka to má šťávu! ()

MatyTM

Viděl jsem spoustu filmů o golfu, ale tenhle je na něj nějak tak pěkně zaměřen, tak vcítěně... Zároveň pro mne bylo zajímavé podívat se na film ze starší doby a srovnat dnešní a tehdejší golfový styl.Celkem mě to zaujalo jelikož moc dobře vím, jaké vybavení nosí dnešní golfisté a jak vypadají dnešní greeny, nějakou dobu totiž golf sám hraju a musím říct, je to super sport... ()

warhammer

Ani ve snu by mě nenapadlo, že mě tak skvěle pobaví film o sportu, který mně absolutně nic neříká. Jo hold zdání někdy klame. ()

brozik

Tak jsem takhle pred pulnoci dostal chut na neco sportovnejsiho. Pustil jsem si tento film a predpokladal jsem, ze to do pul hodiny stopnu a spokojene usnu. Nestalo se. Neslo jinak. Proste jsem to zhltnul jak malinu. A jestli to je opravdu podle skutecnosti, coz asi bude, tak americky sen stale zije :) Proste krasny odpocinkovy dojemny film i pro (temer zaprisahle) negolfisty - ted mam skoro chut to zas jit zkusit ;) ()

megajalec

O tom, že Golfový sen bude nevšedný zážitok, svedčia už úvodné titulky, ktoré sú originálne a zaujímavé. Celkovo film je hra na istotu (aj pri nej sa však dá veľa vecí pokaziť), našťastie, Paxton to ukočíroval do očakávaného konca. Som rád, že prevažujú obrázky z turnaja a nie rodinná sféra. Pri poslednom odpale na greene som loptičku tlačil očami do jamky, po nej ma zaplavil ten krásny pocit z výhry. Trochu mi vadí tá presladenosť (Walt Disney sa nezaprie). K hercom: prekvapil LaBeouf (on vie hrať!), zlatý bol malý caddie Eddie a P.List má jedny z najkrajších očí, čo som videl! Je to asi za štyri, ale prižmúrim oči a za emócie, ktoré zo mňa film dostal jednu prihodím. ()