Kolem roku 1900 Američan Francis Oimet (Shia LaBeouf), prostý mladík z nuzných poměrů, již v dětském věku pracuje jako nosič golfových holí. Pomalu si k tomuto sportu buduje náklonost a jeho vzorem a idolem se stává golfový mistr Brit Harry Vardon (Stephen Dillane) přezdívaný „golfový elegán“. Francis tak začne snít o tom, že jednou bude hrát golf také a ve svém pokoji po nocích trénuje. Jeho otec (Elias Koteas) má však k synovu snu odmítavé stanovisko a golf je podle něj hra pro bohaté, mezi které samozřejmě nepatří a která jemu samému a jeho rodině nic nepřinese. Francis se však nehodlá podvolit otcovu přání, aby se vyučil a pracoval v obchodě, a chce se zúčastnit mistrovství amatérů. Otec nakonec svolí pod podmínkou, že pokud prohraje, golfu se nadobro vzdá. I přes skvělé výsledky, které Francis na turnaji předvádí, se mu kvůli závěrečné chybě nepodaří postoupit a v turnaji skončí. V roce 1913 pak Francis pracuje v obchodě se sportovními potřebami a na golf už pouze vzpomíná. Jednoho dne jej přijde navštívit sám prezident golfové asociace a nabídne mu účast v nadcházejícím US Open, neboť si asociace přeje mít v turnaji jednoho amatéra. Francis však tuto nabídku odmítne kvůli slibu, který dal otci. Když ale na vlastní oči spatří hrát na hřišti Harryho Vardona, změní názor… (Česká televize)

aLPaC

Osobně mám ke golfu vřelý vztah. V létě si čas od času s kamarády zahrajeme, ale bereme to hlavně jako oddychovou zábavu, po které se jde grilovat a dát nějaké ty pivsony, než vážnou věc. I v televizi občas sleduji. Hlavně moje nejoblíbenější hřiště Masters v Augustě. Tento film zaujme především srdečným příběhem, který dotváří opravdu vynikající hudba Briana Tylera, jehož jméno mi doteď nic neříkalo. Potěší, že všichni tři hlavní hrdinové jsou dobráci, dále pak roztomilý obtloustlý dětský caddy, Shia a skvělá práce režie a kamery, díky níž vás turnaj opravdu vtáhne. Nejvíce mě překvapilo, že když byli oba soupeři z flightu na greenu, nemohli označit míček a vzít ho, aby druhému hráči nepřekážel. Po Legendě o slavném návratu nejlepší golfový film. A na závěr snad jen poděkování mému příteli Tigeru Woodsovi, který tento dříve snobský sport tak zkomercializoval a zpopularizoval pro širokou veřejnost. ()

Theresia

Skvělá atmosféra nepostrádající napětí. Souhlasím s uživatelem Jaccobos, neboť vztah otce a syna tu byl ztvárněn úžasně. Láska neprojevující se slovy, ale činy. ()

laepus

Pro golf mám slabost a tenhle film ji ve mě jen a jen prohloubil. Není v tom ta krásná tajemnost a romantická hudba jako v Bagger Vancovi, ale ten samotný skutečný příběh z roku 1913 je prostě jak dělaný pro film a Bill Paxton se s tím popral se ctí - toho patosu a americkosti tam u jiných (horších) režisérů mohlo být ještě mnohem více. Velmi povedené jsou i některé záběry kamery a představy hráčů. Pokud máte rádi citlivé filmy z elegantního prostředí, je tohle jasná volba a malý Eddie prostě nemá konkurenci! :) ()

zdenur

Golf mě odjakživa fascinoval a tohle pro mě byl skvělý zážitek. Když se chce, všechno jde. Doporučuji si před shlédnutím prohlédnout nějaké staré fotografie z U.S. Open 1913. ()

Hepy13

Jsem překvapen! Golfový sen je jeden z nejhezčích sportovní filmů který jsem kdy viděl. V hlavní roli s Shiou LaBeoufem, který tu dělá něco jiného, než je prohánění robotů z vesmíru. Hodně se mi ve filmu líbil klučina, který si tu zahrál nosiče holí. Závěrečný turnaj je sice trochu roztahaný,ale o to krásněji udělaný. ()

JK-Stinger

Taková pěkná Disneyovská pohádka o zeleném sportu. Spousta ohraných, ale povinných scén, na druhou stranu moc pěkné, někdy teda až moc přeanimované golfové záběry. Je to natočeno s příjemnou lehkostí a proto se na to moc hezky kouká. Vřele doporučuju. ()

arcticsky

Nudný film o labilovi, který skoro každý důležitější odpal zmrská aby nakonec z naprosto záhadných důvodů vyhrál... ()

Chundys

Pro mě to nemělo chybu a to na golf nekoukám, ale filmy o něm to je jiná... U finále to skoro dohání k slzám :-) ()

Vodny

V golfu hrajete sám se sebou. V golfu nemůžete vyhrát, můžete ho jenom hrát. To se o tomto sportu tzv. high society říká. Vedle Legendy o Baggerovi Vanceovi (Legenda o slavném návratu) jde o další skvělí snímek z prostředí dokonale sestříženého pažitu. Ve filmu se můžeme (překvapivě) setkat se spoustou speciálních efektů. Průlety míčků krajinou, stromy a přes hřiště jsou úžasné a spolu s dramatickou hudbou se vám bude tajit dech stejně jako přítomným divákům. Není nutné aby jste byli vášnivými hráči golfu nebo znali pravidla. Golfové prostředí je natolik atraktivní, že zaujme téměř každého. Pokud se vám při vyslovení slova GOLF představí pouze bohatí gentlemani, tučná konta a nosánek nahoře, věřte tomu, že jenom o penězích tento sport není. (nebo alespoň v minulosti nebyl). ()

Wolvie

Na další z řady filmů o golfu,kterých už mám plné zuby,a na film,který režíroval dvorní herec Jamese Camerona - velké překvapení plné originálních nápadů,překvapující i "skutečným" hereckým výkonem Shii LaBeoufa.Kdo by to čekal? ()

Evander

Obrovské překvapení! Čekal jsem průměrný sportovní film na jedno zhlédnutí a dočkal jsem se velmi kvalitního snímku, který mě snadno vtáhnul do děje. Dějově významné postavy si rychle získaly mé sympatie a nemohu nevyzdvihnout celkově pozitivní vyznění filmu, které celý zážitek jen umocňuje. Skvělá hudba pak toto dílo vhodně dokresluje. 85% ()

svobodas

No tomu se říká maximálně vytěžit z tak obyčejného námětu - některý ty záběry, na ten míček byly hoodně dobrý. ()

Pořez

Matně vzpomínám, kolikrát jsem tohle už viděl. Sportovní "dojáček" po americku jak vystřiženej. Ale pokud bych dal jen za 3*, tak by to byla křivda vůči Paxtonovi, hudbě etc. Ten film šlape a co víc si přát. Oddychovka co neurazí, ba naopak. ()

kamil0606

Úchvatná a silná dráma zasadená do golfového prostredia... Výborná kamera a efekty vytvárali spolu so skvostnou hudbou famóznu atmosféru pre vynikajúcich hercov(Shia LaBeouf, Stephen Dillane, Josh Flitter ...) Božsky dobré sfilmovanie fantastického príbehu. No a tie pocity čo to vyvolávalo... Slzy sa mi tlačia do očí už len pri spomienke na scénu keď podáva (Francisov)otec peniaze Francisovi ... ()

tranquill

"Mladý muži, možná jste byl pozván, ale to neznamená, že sem patříte." Nejsem příznivcem golfu, ale ten závěrečný turnaj byl dobrý. ()