Kolem roku 1900 Američan Francis Oimet (Shia LaBeouf), prostý mladík z nuzných poměrů, již v dětském věku pracuje jako nosič golfových holí. Pomalu si k tomuto sportu buduje náklonost a jeho vzorem a idolem se stává golfový mistr Brit Harry Vardon (Stephen Dillane) přezdívaný „golfový elegán“. Francis tak začne snít o tom, že jednou bude hrát golf také a ve svém pokoji po nocích trénuje. Jeho otec (Elias Koteas) má však k synovu snu odmítavé stanovisko a golf je podle něj hra pro bohaté, mezi které samozřejmě nepatří a která jemu samému a jeho rodině nic nepřinese. Francis se však nehodlá podvolit otcovu přání, aby se vyučil a pracoval v obchodě, a chce se zúčastnit mistrovství amatérů. Otec nakonec svolí pod podmínkou, že pokud prohraje, golfu se nadobro vzdá. I přes skvělé výsledky, které Francis na turnaji předvádí, se mu kvůli závěrečné chybě nepodaří postoupit a v turnaji skončí. V roce 1913 pak Francis pracuje v obchodě se sportovními potřebami a na golf už pouze vzpomíná. Jednoho dne jej přijde navštívit sám prezident golfové asociace a nabídne mu účast v nadcházejícím US Open, neboť si asociace přeje mít v turnaji jednoho amatéra. Francis však tuto nabídku odmítne kvůli slibu, který dal otci. Když ale na vlastní oči spatří hrát na hřišti Harryho Vardona, změní názor… (Česká televize)

Durdas

Jeden z nejlepších, ne-li nejlepší film s golfovou tematikou. Hezké zpracování příběhu. Dobré herecké obsazení. Dobře zpracované okolí, golfová hřiště a také i golfové oblečení a styl hry. Dobře zpracovaný samotný turnaj US Open. Líbili se mi také různé záběry na míček a na hráče při hře. Atmosféra té golfové doby na mě přímo dýchala. Moc krásný filmový golfový kousek. ()

Pavlin

Skvěle natočený film o golfu a to nejen o něm,ale také o jednom velkém snu.Film velice inspirující.A také výteční herci. ()

mablo

Kdo má aspoň trošku rád sport a filmy, tak si tenhle kousek zamiluje, Legenda o slavném návratu má sice větší hloubku, co se týče psychologie hlavního hrdiny, tenhle film je více přímočařejší a ukazuje sport jaký byl, kdo se mu mohl věnovat, a jak se bylo těžké do společnosti prosadit i když byl člověk jedním z nejlepších, nicméně ty rané počátky sportu, a sledování jak je film znázorňuje, se mi moc líbily, dávám *****, jelikož mi snad nic nechybělo ve filmu :) ()

wanry02

Já jsem člověk, který považuje golf za jeden z nejnudnějších sportů a v oblibě ho tím pádem moc nemám. Avšak tento film mě možná změní pohled na tento sport. Nádherný příběh, skvělá režie výborné herecké výkony a ještě mnohem více. U hereckých výkonů chci vyzdvihnout hlavně Shiu LaBeoufa, ale i Stephana Dillaneho, které jsem si i díky tomuto filmu mnohonásobně oblíbil. To co mě však asi nejvíce překvapilo byla naprosto bravurní kamera, která sice párkrát předvedla horší trik, ale celkově velmi originální, zajímavá a s nebojácnost s jakou se film natáčel je i díky ní vážně velmi cítit. A nakonec přijde nádherný konec, který snad každého chytne za srdce a uvědomí si že právě dokoukal skvělý film. 90% ()

_Irbe_

Tak tady jsem uplně vedle koukám. Je pravda že golfu rozumím a zajímá mě asi jako rýsování na pauzový papír, ale i když pominu hlavní téma, tak ani filmařsky se moc žádný zázrak nekoná (ty detailní záběry na míček mi moc efektní nepřišli), na druhou stranu postava malého nosiče holý je velmi sympatická a závěrečná scéna opravdu stojí za to. Pro mě sotva za 40%. ()

mandella

Shia boduje. Sice díky Disneymu je to velmi, velmi uhlazený svět, ovšem herecké výkony film vyzdvihávají a to, že je to na motivy skutečné události, filmu dodává ještě další důležitý rozměr. ()

Oewi

Film, od kterého jsem nevěděla, co čekat. Golf nehraju a sportovní filmy mně obvykle příliš neříkají. Ačkoli hlavně o sportu, nejen o něm. Pochválit musím také skvělého Shiu LaBeoufa, kterému role mladého golfového šampiona sedne. Ač dvě hodiny, nenudila jsem se ani chvilku a jen jsem držela palce u každé jamky :-) ()

Hiruma

V časoch keď golf mohli hrať gentlemani legenda zrodila legendu. Ani jeden z nich nebol predurčený stáť, kde stál, no i tak sa nevzdali, aby sa venovali tomu, po čom ich srdce doslova pišťalo, zanietenie pre hru oboch súperov je viditeľné a skvele zahrané. Shia zvláda mladícku nerozvážnosť. Dillane vystihuje elegantnosť a charizmu svojej postavy dokonale a sebaisto, jeho najväčší moment je vo chvíli, keď Shia odpáli loptičku a on sa ani nepohne to sú pre mňa elektrizujúce momenty. Všetko je pekne vystavané atmosféra nie je to čo prostredie golfu obklopuje skôr atmosféru vytvárajú hráči. A čo by to bol za golf bez caddyho, tak tu máme zmenšené vydanie, no i to nám stačí na mnohokrát jeho príslovia sú neuveriteľné a na greene pôsobí ako ostrieľaný pomocník. Je to zábava ho sledovať. Zakončiť sa to dá slovami Francisovej matky: To a dosť! ()

blezg

Třetí film o golfu, co jsem kdy viděl a hned se vyšplhal na třetí místo mého žebříčku filmů o golfu. Co dodat víc... Něco přece. Kromě úchvatného charakteru představitele Teda Raye, dětského nosiče a matky hl. hrdiny, která ve svých třech minutách byla matkou samé šedivé figurky. V celém filmu jako by o nic nešlo. Nebo jsem si toho nevšim. Hodnotím, jako by o nic nešlo... ()

buchannon

Možná ještě lepší film než Zelený svět, který byl přece jen i komediální. Lepší proto, že je to drama podle skutečnosti, i když může vypadat jako pohádka. Při závěrečném turnaji jsem hodinu nedýchal, o to větší pak byl můj následný nádech. Jeden z nejsilnějších sportovních filmů, který nevím proč mi tak dlouho unikal, ale naštěstí ČT se pochlapila a umožnila mi jej zhlédnout. ()

Dvojirakri

Nesdílím názor mnohých že golf je nudný "nesport" pro snoby, naopak, mě spolu s ním například snooker nebo curling vždy ohromně bavilo sledovat ač jsou to často i několikadenní bitvy, kde neteče krev, ale nervy jsou napnuté k prasknutí. Potěšilo mě, že snímání zápasu je takové jako v současnosti vidíme v TV, zkrátka se děje mnoho věcí najednou a ty musí šikovný režisér stíhat. Co mě ale vadilo, byla kouzla pro, řekněme, mladší publikum, třeba beruška, nebo to jak vše zmizelo a hráč vnímal jen hřiště. Malý nosič byl taky nějaký moc chytrý, na to že nebyl větší než pytel s holemi. Korunu tomu všemu dal závěr, kdy se maminka hlavního hrdiny, žena z horších poměrů, zubí do kamery bezvadně vyběleným chrupem :))) Zkrátka, radši bych tuto bitvu viděl více realistickou a méně zpohádkovělou, ale jako rodinný film toto zcela v klidu obstojí a třeba k tomu golfu i někoho přivede. ()

PTuranyi

Výborne natočený príbeh úspechu Francisa Oimeta. Klasický príklad from Zero to Hero ale s noblesou. Skvelá kamera a vďaka strihu golf vyznieva ako veľmi dynamická hra. ()

shinlove

Další ze sportovních pohádek o tom, jak je důležité věřit ve svůj sen a jít si za ním... "Napínavé" až do konce, protože každý věděl, jak to dopadne...nicméně filmy o lidech, co si splní svůj sen jsou mojí slabinou a proto dávám 4* ()

MGTka

Opravdu pěkně strávené 2 hodiny, pesimisticky jsem čekala, že se z toho vyklube mnohokrát ohraná love story, ale tenhle film mě opravdu nezklamal ()

SONYAGENT

Nádherně barevný podsvícený příběh o klukovi, který se snaží dosáhnout nemožného a vyhrát prestižní turnaj. Perfektní průřez hierarchií golgového sportu té doby s vědomím, co pro obyčejné smrtelníky tento sport vyjadřoval. Pečlivě obsazené a do posledníhodetailu promyšlené jak vztahy otec-syn tak i Ouimenta s nosičem holí.. ten byl nejlepší :) ()

JB001

Nedokáži posoudit, jak by se mi film líbil, kdybych golf nemiloval a nic o něm nevěděl. Kdyby to nebyla "true story" asi bych napsal, že to byla krásná pohádka, které se nedá nic vytknout... ()

Diceros

Možná že 5hvězd je trochu přepich, ale mě tenhle film dostal... vzpomínám si že před lety jsem zachytil v tv posledních pár minut a byl jsem nadšen, ovšem film jsem tehdy nesehnal a poté vyšuměl v zapomnění... Onehdá ho dávali opět v tv a já jej viděl až od půlky a zase sem byl během 2min zažrán do děje. No radši sem to vypl, že tentokrát to již musím sehnat a chcu to vidět komplet. Stalo se film jsem sehnal a řádně si jej vychutnal! Už odzačátku s tím jak film působí, jaké je to drama a vášeň, jak dokáže zaujmout ikdyž vlastně golf vůbec nehrajete, jakou má vytříbenou dokonalou hudbu, a s tím že sem viděl útržky z prostředka a konce filmu jsem měl jasno, že tomuhle filmu dám 5* ()

Mr.Hackels

Golf mám rád, ale tohle mě nijak moc nenadchlo. Asi jsem očekával něco trochu jiného. Obsazení mi celkem padlo do noty. I příběh dobrý. Ale tak nějak nevyužitá atmosféra. Nebyl jsem vtažen do děje. Malý "pigmej" - jak byl nazván - byl jediný kdo mě dokázal trochu pobavit. Jinak vše tak nějak průměrné. ()