Kolem roku 1900 Američan Francis Oimet (Shia LaBeouf), prostý mladík z nuzných poměrů, již v dětském věku pracuje jako nosič golfových holí. Pomalu si k tomuto sportu buduje náklonost a jeho vzorem a idolem se stává golfový mistr Brit Harry Vardon (Stephen Dillane) přezdívaný „golfový elegán“. Francis tak začne snít o tom, že jednou bude hrát golf také a ve svém pokoji po nocích trénuje. Jeho otec (Elias Koteas) má však k synovu snu odmítavé stanovisko a golf je podle něj hra pro bohaté, mezi které samozřejmě nepatří a která jemu samému a jeho rodině nic nepřinese. Francis se však nehodlá podvolit otcovu přání, aby se vyučil a pracoval v obchodě, a chce se zúčastnit mistrovství amatérů. Otec nakonec svolí pod podmínkou, že pokud prohraje, golfu se nadobro vzdá. I přes skvělé výsledky, které Francis na turnaji předvádí, se mu kvůli závěrečné chybě nepodaří postoupit a v turnaji skončí. V roce 1913 pak Francis pracuje v obchodě se sportovními potřebami a na golf už pouze vzpomíná. Jednoho dne jej přijde navštívit sám prezident golfové asociace a nabídne mu účast v nadcházejícím US Open, neboť si asociace přeje mít v turnaji jednoho amatéra. Francis však tuto nabídku odmítne kvůli slibu, který dal otci. Když ale na vlastní oči spatří hrát na hřišti Harryho Vardona, změní názor… (Česká televize)

Duotone28

Filmik fakt potesil...presne takto by som si predstavoval filmovu zabavu na oddychovy nedelny vecer...Trosku by som mu vytkol...ze obcas som vedel, kde ta golfova lopticka skonci...ale inak parada. Lubili sa mi aj moderne efekty (napr.letiaca lopta) ako boli nenapadne zakomponovane do tohto oldschool interaface filmu...kedze dej sa odohraval nejakych 100rokov do zadu...fakt fajn. ()

dom156

Paxton a LaBeouf vytvořili krásný a ke konci dojemný film o velkém snu, který se může stát skutečný (jak se také stal). Golf není úplně téma, které by bralo každého. Plno lidí v něm vidí nudné mlácení do míčku a pochodování několik hodin po hřišti. Naštěstí díky zručnému scénáři, byla tato hra uchycena za správný konec a já jim za to děkuju. Doporučuji velmi vřele. ()

Fíla

Asi bych křivdil kdybych nedal plný počet. Myslím že se jedná o nejlepší golfový film. Kvalitativně je na vyšší úrovni než Legenda o slavném návratu. Chválím obvzlášť kameru. Jediné co bych vytknul je, že se herci drží až moc scénáře, takže hrají tak trošku jako roboti. Byl by lepší nějaký ten malý záchvěv mimo scénář. V tomto případě u LaBeoufa, určitě ještě má co zlepšovat. Ale jinak velmi pěkné, chválím. ()

Aljak

Veľmi príjemný športový film, ktorý rozhodne nenudil. Aj keď je asi každému už od samého začiatku jasné, kam to celé povedie. Až mi príde neuveriteľné, že obyčajný amatér bez väčších skúseností dokázal takto suverénne držať krok s najlepšími profíkmi vtedajšieho golfového sveta. Fakty a reálne skutočnosti žiaľ nepoznám, tak nedokážem posúdiť ako veľmi sa film ponášal na skutočnosť a čo všetko tam napokon prikreslili. No keďže je to Disneyovka, niečo tam určite bolo výrazne prikrášlené, až to miestami pôsobilo trochu pochybne a nevierohodne. Ale tak či tak, film ma bavil, veď to je pekné keď niekto podceňovaný napokon dokáže takto vyniknúť. ()

bogomira

Velmi, velmi povedené. Mě osobně nejvíc zaujala střihová pasáž asi ve třech čtvrtinách filmu, která ve spojení s krásně dramatickou hudbou opravdu stojí za to. Na některé efektní záběry míčku v letu se také dobře dívalo. Bohužel, když se zrovna nehrál golf, tak mě to moc nebavilo. ()

marcek

Vážně skvostný film. Parádní herecké výkony, scénář a střih. Není pochyb o tom, že LaBeoufovi patří budoucnost. Jeden z mála filmů, u kterého mi nevadila ta dlouhá doba a klidně bych ještě 2 hodiny vydržel :) ()

joker.george

Golfový sen nepojednává ani tak o Francisy Ouimentovi, Harrym Vardonovi či jiném golfistovi, ani o tom co dokázaly nebo čím si museli projít, nýbrž o lásce ke golfu, kterou někteří lidé oplývají (a přiznám se, že já k nim nepatřím). Přesto mi to film dokázal krásně popsat a vykreslit. Zápasy jsou zajímavé a zpracovány živě a už nebudu věřit nikomu, kdo bude tvrdit, že Shia je špatný herec a neumětel. ()

baaaja

Příjemný snímek z doby, kterou mám pro filmový zpracování fakt ráda. Jak už bylo řečeno, bylo to trošku předvídatelný, ale tak sympaticky strohý a jednoduchý... prostě v jednoduchosti je krása. ()

Joges

Po filmařské stránce bravurně zvládnutý film. Jeden pohled, jedno gesto vydá za deset možných slov. Zajisté tomu napomohly i výborné herecké výkony. Golfový sen si časem opět rád připomenu. ()

C0r0ner

Golf je jedním z mých nejméně oblíbených sportů, nicméně filmy se o něm točí překvapivě dobré (Legenda o slavném návratu). Ano, ta předvídatelnost a šablonovitost je zřejmá, ale pořád ještě je to příběh, který má co říct, a který je natočen se švihem, tempem a emocemi. 75% ()

Pajky3

Golf není úplně mým nejoblíbenějším sportem, přesto mě filmy o něm baví. Příběh tohohle filmu je z roku 1913, ale vůbec na mě nepůsobí staře. Ba naopak, barvy a prostředí působí tak světle a svěže. Navíc mě velice bavily ty vychytávky kamery, kdy jsme sledovali letící míček nebo přistávající berušku. K tomu se dá ještě připočíst dokonalá postava malého caddyho Eddieho. Závěrečný souboj je i velice emotivní a vypjatý, což jsou další body navíc. Takže nakonec tomu vlastně nemám co vytknout, stejně jako u Legendy o slavném návratu. ()

O´Hara

Dojemný snímek o tom, že i z chudáka se může stát ,,vítěz´´. Film z golfového prostředí byl pro mě rozhodně něčím novým a rád jsem se na něj podíval. ()

Icefist

Tohle je jeden z těch filmů, které je radost sledovat. Nebudu teď uvažovat o fanoušcích golfu, protože pro ty je povinnost tento kus vidět, ale i pokud nejste zarytým příznivcem této hry, tak si snímek perfektně vychutnáte. Shia LaBeouf ze sebe vydává maximum a na výsledném dojmu je to znát. Hlavnímu hrdinovi snad ani nejde nefandit a to i díky hudebnímu podkresu a množství vhodně zakomponovaných speciálních efektů, které ještě víc umocňují celkový zážitek. Jedním slovem nádhera. 90 % Oblíbená část- silný moment v tlačenici po odehrání závěrečné jamky ()

zorro

Klasickej sportovní film od disneyho. Jediný co mě tam štvalo byli ty efekty. Jinak parádně se na to kouká...hold Vzpomínka na Titany je někde jinde. :o))) ()