Každý pokus Filipa Kaštana přijít o panictví končí nezdarem, ne-li přímo katastrofou. Pokud jde o sex, neklape to ani Blance a Pavlovi, rodičům jeho kamaráda Danyho. Terapeut jim doporučí, aby se vydali do míst, kde se společným sexem kdysi začínali. Blíží se prázdniny, a zatímco se rodiče snaží přemluvit babičku, aby týden pohlídala malého Honzíka, postrach rodiny Dany plánuje s Filipem prázdniny, na kterých už to konečně musí vyjít. A neodradí je ani to, že Filip po posledním milostném průšvihu musí za trest odjet pracovat na statek moravského strýce. Cestou ale vystoupí a zanedlouho je v kempu, kde už na něj čeká Dany. Vzápětí však kluci s hrůzou zjistí, že ve stejném kempu se ubytovali i Danyho rodiče. A co je horší, okamžitě Danymu svěří Honzíka, kterého babička odmítla hlídat. Ani to však manželům nepomůže, protože se k nim vetře dávný kamarád, tělocvikář Bořek, který tu vede dívčí vodácký kurz. Díky Honzíkovým vylomeninám se Dany a Filip seznámí s dívkami z Bořkova kurzu, jejich pokusy o sblížení však selhávají... (TV Nova)

tomtomtoma

Filmem Rafťáci navázal Karel Janák záměrně a cíleně na svůj předchozí komerční úspěch. Platí pro něj podobná charakteristika, jen filmový záběr se rozšiřuje a splývá přirozeněji se žánrem rodinná komedie. Jen díky tomu stále zůstává funkční primární určení produktu k zábavě a veselí. Trampoty dospívající mládeže jsou víceméně stejné a ve své dychtivosti po zážitcích zajíždí až do absurdních poloh a bujaré taškařice "coolového" žánru. Od počátku až do konce je rozpoznatelný cílevědomý tah za konzumním úspěchem a nepochybně musí i nadále uchvacovat cílovou skupinu. Ústřední dvojicí rozdováděného příběhu jsou středoškoláci Dany (příjemný Vojtěch Kotek) a Filip (zajímavý Jiří Mádl) v prázdninovém čase bezstarostného sbírání zážitkového dobrodružství bez studu a možných následků. Mnohem zajímavějším párem jsou Danyho rodiče (dobří Veronika Freimanová a Milan Šteindler) v upřímné snaze po znovuobjevení romantické jiskry, ztracené ve všednosti. Jejich herectví v přirozené eleganci přímo strmě pozvedává celkovou působnost zábavy. Výraznou postavou je Danyho mladší bratr Honzík (Matyáš Valenta), nevyléčitelný rošťák, který dotahuje veškerou škádlivost až do lokálního apokalyptického rozměru. V duchu "coolového" žánru. Nejsnaživější postavou je dávný kamarád Danyho rodičů Bořek (zajímavý Oldřich Navrátil), suchopárný vedoucí dívčího vodáckého kurzu. Bez autority i potřebné pozitivní zpětné vazby na obou frontách. Nejzuřivější postavou je Filipova matka (dobrá Pavla Tomicová), osamělá a nesmlouvavá diktátorka rodinného prostoru. Zvláštní kategorií jsou mladé atraktivní dívky, rafinovaně dráždicí cílovou diváckou skupinu. Nejvytíženější je vnadná členka vodáckého kurzu Klára (půvabná Andrea Kerestešová s hlasem Andrey Elsnerové), Bořkova roztoužená dcera Vendula (sympatická Eliška Křenková), potupená blondýnka Martina (Běla Šarayová) a extrémisticky náruživá Radka (zajímavá Tereza Voříšková). Z dalších rolí: sebevědomý kšeftař a sukničkář Turek (příjemný Jan Antonín Duchoslav), Danyho dopálená babička (příjemná Jiřina Jirásková), zuřivý alkoholový tramp Šedý vlk (Jiří Helekal), Filipova strašidelně sklerotická babička (zajímavá Olga Schmidtová), svérázný manželský poradce (Boris Hybner), ohněm vytrestaná hříšnice Marcela (Šárka Vaculíková), či neúnavní hasiči (Pavel Nový a Jiří Ployhar ml.). Je to cílený konzumní produkt a jedna z nejvýznamnějších položek Janákova portfolia, na který je po zásluze hrdý. Ale já budu vždy preferovat méně žánrové "coolovosti"! ()

Fallen_One

Žádný skvost, ale rozhodně jsem se dost nasmál :-) A nenásilně, přišlo to samo. Fakt! A dobrej výběr dívčích hereček ;-) ()

agathon

Hodne uchazejicich vtipu, dost skvele vygradovanych situaci a prinejmensim jedna dve zapamatovatelne sceny (odehravajici se priznacne na zachodcich a ve sprchach). Jinak ale dramaturgicky neobratny az hanba (v podstate totiz jenom ten sled vice ci mene vtipnych scenek) a hlavne ideologicky i genderove bezmala zrudny. Vazne si autori mysli, ze divka je jenom "sterbina"+"kozy"? Raftaci preste takhle zensky (no dobra, divci...) subjekt pojimaji a konstruuji tak neco socialne a psychologicky zhoubneho, ze se tomu nechce ani verit. Presto jsem se bavil, zrucna filmarina se tomu totiz prese vsechno neda uprit. ()

Shorty_

Jak nemám rád Mádla ani Kotka, tak zde jsem se výborně bavil. Scéna kdy Mádlovy volá jeho lehce ukřičená matka a on dá telefon ožralému vodákovy prostě nemá chybu. Už to vytahuje celý film. ()

necisty

Jo líbilo, sranda a plno krásných 'i nahých' žen tam je a to je myslím jediné o co v tom jde:). Souhlasím s tím, že od snowborďáků jsme se moc daleko nedostali, ale pravděpodobně stačí jednoduché schéma, kterého je potřeba se držet. Kotek a Mádl super. Nejlepší je scéna, kdy volá Filipova matka a on ji dá k uchu neznámému ožralovi:D. A nechápu režiséra nebo scenáristu, to mají takové komplexy z dětství? Protože takového hnusáka Vikiho Cabadaje a šíleně protivnou matku jsem snad nikde jinde neviděl. ()

Juto

Veľmi príjemná pubertálna komédia. Z ľahká je to horšie ako,, Snowboarďáci" ale stále to baví. 6/10 ()

fars

Ze by byli Raftaci lepsi nez Snowboardaci? Me to tak teda vubec neprijde, Snowboardaci byl na oddech docela slusna podivana, ktera si na nic moc nehrala. Ale navazujici Raftaci jsou uz ponekud slabsi - asi sto milionkrat ohrane tema, coz by ani tak moc nevadilo, kdybych nemel porad ten pocit jakoby se tvurci snazili natocit remake American pie, a v kazde scene nebyl nasilne zminen nejaky sponzor. Take mi vubec nesedla postava Filipa - nevim jestli to tak bylo schvalne, nebo jestli to Madl tak blbe zahral, kazdopadne jeho nesrozimitelny kvakani a nepritomny pohledy me nijak neuchvatily. Celkove za 1*, ze jsem tak hodny tak jedenu * pridavam za docela povedeny soundtrack a pekny girls (i kdyz Ester Kadlecova by je vsechny strcila do kapsy). 40% ()

Blackros

Vidím cílouvou skupinu, proto chápu že film je natočen přesně podle jejich gusta. Pár vtipů zapůsobilo i na mě ale opravdu jen pár, jinak je to bída bída bída. ()

WolfR

Rafťáci jsou rozhodně příjemným oživením upadající České komedie, i když jsou vyloženě pro teenagery. Je to vlastně letní verze Snowboarďáků. Ono je to prostě podobné, i dějově, akorát že hory a zimu vystřídala voda a léto. Navíc jeden z dvojky, Kotek - Mádl, který umí hrát - Mádl, bez jehož by byl film poloviční, do toho šlape naplno. Film se taktéž může opřít o další vedlejší role (Šteindler, Freimanová, Navrátil, Duchoslav, Tomicová). Celkově je to vtipný filmeček a to jde tady především. Některé scény a gagy opravdu dají zabrat vaší bránici. Jiné jsou nevýrazné, ale když to sečteme, převažují v celém filmu ty opravdu vtipné momenty. Díky tomu taky můžu tvůrcům odpustit do očí bijící reklamu na některé výrobky, scénáristické kiksy a také předvedení Českých dívek jako lehkých děv. Ale jinak rozhodně solidní odpočinková zábava, 3 hvězdy. PS: Dobrý soundtrack berte jako bonus. ()

dr.fish

Recyklace je někdy sice dobrá věc, ale tentokrát to stačí jen do televize, v kině bych to neudejchal. Nevadí mi to občas vidět, ale sám bych si to asi nepustil. Jedině v letadle nebo v autobuse...Možná by bývalo stačilo jen trochu snahy, zamyslet se, zapracovat. Mohla by to být kultovní letní komedie, ale je to jen odfláknutá jednohubka. ()

KajusaK

V podstatě mě celý film bavil jen kvůli Mádlovi a Matyáši Valentovi. Perfektní vtípky,lepší než snowboardáci. ()

Šimpy

Takovejch blbostí u kterejch jsem se tak krásně a upřímně bavil :-D k tomu tři pivka a tři hvězdičky jsou jasný! ()

PADDY

Na ten film sem jit nechtel.Ale musel sem.No a tekze sem sel s tim, ze pokud se zadari tak ho pulku prospim.Snowboardaci se mi totoiz vubec nelibili tak sem si od raftaku vubec nic nesliboval.A to bylo dobre, protoze me docela mile prekvapili.Dokonce sem se obcas i zasmal.Docela to ujde. ()

otík

Když tento film vezmu jako relaxace a alternativa pro strávení zbytečného času u televize, nemůžu si ztěžovat. Kdo nic neočekává, dostane docela solidní mladistvou komedii, kde nechybí vtipné až zcela absurdní scénky, pár opravdu povedených gagů, šikovné holky, pár lehkých scén (možná až moc!) a slušný soundtrack. Úrovni Snowborďákům se to hodně blíží a pokud někdo čekal něco jiného či inteligentnějšího, nechápu, proč se díval na film od Janáka s Kotkem a Mádlem. ()

Rockwood

Po shlédnutí Snowboarďáků, sem si říkal, že tohle bude ještě hroší než ti snowboarďáci. Takže nevím čím to ohodnotit, protože horší než odpad tu není. Ale nakonec se mi to zdá lepší. Jako v jistých chvílích sem se i zasmál. Příběh vcelku normál... tři hvězdičky... a to sem ještě jednu přidal. ()

Gavin87 odpad!

Po shlédnutí jakéhokoliv filmu Karla Janáka mě jímá podezření, že Karel Janák je stále ještě panic, který své režisérské počiny zcela bezesporu realizuje se silnou erekcí. Věřím, že velice mladá děvčátka lapají po dechu, když se na obrazovce objeví osvědčené duo Mádl - Kotek, ale já přecejen očekával od filmu více. Prvních 15 minut filmu hodnotím jako odpad, zbylých 89 minut již hodnotit nemohu, neboť jsem je už neviděl. ()

Český film v nesnázích?

Český film v nesnázích?

03.03.2007

3. března před desátou večer se filmový rok 2006 pomyslně uzavřel rozdáním výroční ceny Český lev. O těchto oceněních již tradičně rozhoduje Česká filmová a televizní akademie. Celý galavečer zahájil… (více)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006