Každý pokus Filipa Kaštana přijít o panictví končí nezdarem, ne-li přímo katastrofou. Pokud jde o sex, neklape to ani Blance a Pavlovi, rodičům jeho kamaráda Danyho. Terapeut jim doporučí, aby se vydali do míst, kde se společným sexem kdysi začínali. Blíží se prázdniny, a zatímco se rodiče snaží přemluvit babičku, aby týden pohlídala malého Honzíka, postrach rodiny Dany plánuje s Filipem prázdniny, na kterých už to konečně musí vyjít. A neodradí je ani to, že Filip po posledním milostném průšvihu musí za trest odjet pracovat na statek moravského strýce. Cestou ale vystoupí a zanedlouho je v kempu, kde už na něj čeká Dany. Vzápětí však kluci s hrůzou zjistí, že ve stejném kempu se ubytovali i Danyho rodiče. A co je horší, okamžitě Danymu svěří Honzíka, kterého babička odmítla hlídat. Ani to však manželům nepomůže, protože se k nim vetře dávný kamarád, tělocvikář Bořek, který tu vede dívčí vodácký kurz. Díky Honzíkovým vylomeninám se Dany a Filip seznámí s dívkami z Bořkova kurzu, jejich pokusy o sblížení však selhávají... (TV Nova)

Merenre

Vyčpělejší a vynucenější verze snowbordaků, prostě klasická nadstavovaná kaše. Zmizel spontánní humor jedničky, nastoupila prvoplánová grotesknost. Světlých bodů se ale taky pár najde, zejména extrémně sexy tereza voříšková. ()

Tomas_PO

Pozreté až teraz, po takmer 15 rokoch od vydania a s prekvapivo dobrým pocitom. Pokiaľ si dobre spomínam, v čase vydania mi to neprišlo veľmi pozerateľné, no vo svetle niektorých ostatných českých komédií to je vysoký nadpriemer. Celým filmom sa tiahne dobrá nálada, príjemná atmosféra, príroda, táborák, tínedžerské lásky. Veľa scén, ktoré majú pri nezvládnutých komédiách tendenciu skĺznuť do trápnosti bolo naopak vtipných. A k tomu ešte skvelý soundtrack. ()

PanPyzamo

Snowboarďáky mám rád a vlastně i o něco radši než Rafťáky, ale vůbec nejsou špatní. Naopak jsou podle mě dobří. Celkem to zde jede na jistotu. Líbil se vám předešlý film? Tak se vám tento bude líbit nejspíš určitě taky. Místo hor se tentokrát přesouváme na vodu. Někomu to sedne víc. Někomu míň. Já právě radši to sněžné prostředí ze Snowboarďáků. Co je ale zde opět je samozřejmě dvojice Mádl a Kotek, což už tehdy fungovalo a funguje opět a samozřejmě opět dostaneme několik zábavných scén. Děj není opět nic mistrovského. Podle mě prostě zdařilé pokračování. Za mě dobrý film, který můžu doporučit. 7/10 ()

rigby

Je to kravina, ale pro puberťáky jako dělané. Ačkoli Snowboarďáci byli mnohem lepší. I tak jsem se občas docela hodně zasmál. ()

Treble

Takže poznatky :) Snowboarďáci, jo to byla sra... (nemyslím sranda), ale tohle se myslím celkem povedlo, občas je to i sranda. Další co mě pobavilo. Situace: Slečna - podprsenka - prsa čtyřky - slečna sundá podprdu - prsa dvojky. A to je tam dvakrát a pokaždý je to jiná ženská :) No a tenhle push-up efekt se dá tak jako metaforicky přenést na celý tento film. (znělo to chytře?) ()

Joee

Parádní film pro pobavení. Prostě jen sedět a užívat si, nemusíte nad ničím přemýšlet. Takový promakanější Snowboarďáci. 3.5* ()

Xylobalsam

Janákovi se zdatně povedlo dotáhnout neduhy Snowboarďáku a vzešel z toho film, který si nehraje na víc než je. Nejvíc ale musím vyzdvihnout parádní muziku, ještě o něco lepší než u Snowboarďáků. Pokuď bych měl hodnotit jenom z hlediska žánru, tak klidně 5* ()

huriccan odpad!

po prvních patnácti minutách, kdy jsou nám představeni všichni sponzoři přijde sprška neuvěřitelně trapných fórů, navíc předem očekáváných... ()

Tonička

Snowboarďákům jsem dala 3 hvězdičky, jelikož mi to připadalo na českou situační komedii jako celkem povedený film - i s ohledem na cílovou skupinu. Bylo to nápadité, některé hlášky se zapsaly do dějin a dvojici Kotek - Mádl snímek rázem vynesl do oblak. Jenže Rafťáci už jsou hodně slabý odvar. Byť to nemá být přímo pokračování, je vidět, že se na Snowboarďáky snaží navázat. Ale už to nějak nemá ten švih, navíc Jirka Mádl hraje tak trochu "prcičkovského" smolaře, který pořád ne a ne "zasunout". A to už tady bylo hodněkrát a v daleko lepším provedení. ()

Martinek

Oproti Snowboarďákům mi přišli Rafťáci poněkud laciní, snaha vytlouct vtip za každou cenu se nese celým snímkem a někdy působí dost toporně. Role Oldřicha Navrátila mi připadla vrcholně trapná. Biograf se však dobře bavil-čili svůj účel film zřejmě splnil. ()

zaack

Podobné komedie moc nemusim, ale Raftaci jsou fajn. Destrukce takřka čehokoliv téměř v každém záběru se v českých filmech moc nevidí. ()

Jay---

Mne osobně Rafťáci zaujali o něco více než Snowboarďáci,možná je to prostředím [zima a sníh není nic pro mne,já radši léto :-) ] Každopádně ačkoliv tyto snímky nejsou zrovna moje gusto,nemohu říci že bych se u jejich shlédnutí nějak nudil. ()

Rozmarýna

Film mě docela pobavil, i když u té části na hasičském bále jsem se začala nudit. Za ten rybí tuk dávám 3 hvězdičky, to byla bomba. Mladá generace to asi nepochopí, ale my kteří jsme v roce 1963 dostávali ve školce povinně polévkovou lžíci rybího tuku, chápeme, jak babička toho malého kloučka ničila. ()

vykyn

jednoznačně jsem se bavil více než u snowboardáků..hlavně díky skvělým pasážím s rodičema..Šteindler a Freimanová..i Navrátil tam byl vybrán výborně..určitě nejlepší film od tohoto týmu.. ()

tom05

S přibývajícím věkem ( aby bylo jasno tak 32 ) mi začínají stále víc vadit komedie , kde vtip vzniká z vynucených , méně-více-NEJVÍCE neuvěřitelných a nesmyslných příhod. Navíc jsem asi jsem ve svých nácti něco dělal špatně , protože holky chtěly spoustu věcí , ale sex vždy a všude mezi nimi bohužel nebyl . Na vodě jsem byl několikrát a takhle to tam vážně nechodilo . Taky jsem byl na Lokti a ke vstupu jsem si musel koupit vstupenku , která platila pouze pro jeden vstup ( tzn. jakmile člověk vylezl z brány , už se tam prostě vrátit nemohl ). Vím že jsem puntíčkář ( i moje přítelkyně mi to vyčítá , dokonce používá mnohem ošklivější výraz ) , ale nemůžu si pomoct. Chápu , že bez podobných situací by nebyl prostor pro tolik vtipů , ale to je právě ten můj problém. Ale abych nebyl jen kritický , když jsem totálně vypnul mozek tak jsem se bavil a vrhače sekyrek na bále se jen tak nezbavím. ()

Vital

Věřil bych,že kdyby se snowborďáci neměli takový úspěch,(co se týče návštěvnosti kina)tak by ani nevznikly Rafťáci,já osobně ale považuju snowborďáky jen o něco menší "zlo" než rafťáci,protože to co sesmolil Karel Janák,to je očividné kopírování,dokonce se mi zdá,že tady hlavní proagonisté ani nehrají,jen odříkají co jim režisér nadiktuje,a to je vše,necítil jsem v tom filmu žádný kamarádství,city ani herecký výkony,navíc akce,když ty dva něco zvorali,a dalí se na útěk tak hrála v pozadí vždy tvrdá hudba,jako při těch nejúžasnějších filmech,jediný co se mi líbilo,tak byly holky a taky jízda na čtyřkolkách,jinak děs a ztráta času ()

Český film v nesnázích?

Český film v nesnázích?

03.03.2007

3. března před desátou večer se filmový rok 2006 pomyslně uzavřel rozdáním výroční ceny Český lev. O těchto oceněních již tradičně rozhoduje Česká filmová a televizní akademie. Celý galavečer zahájil… (více)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006